Травми в MTB !!!

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот PtD » Вто Май 07, 2013 8:50 am

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Щото твоя е идвал винаги навреме, а!?

:emlaugh:

Ами аз затуй знам, че щеше да е по-добре да ми беше дошъл навреме :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот moonlight » Сря Май 08, 2013 12:04 am

"в очакване на годо"... :lol:
Аватар
moonlight
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1425
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 12:38 am
Местоположение: Шопия Шити

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот taurus13 » Сря Май 08, 2013 9:46 am

Хаха...аз па от каране не само че не губя маса, ми качвам - ба ма, как става тоя номер...сигурно трябва да спра да ям. :lol:
Прави са хората за тинейджърския мозък, нищо не може да се направи. Има няква химия в мозъка на младите, която ги кара да поемат рискове. Са като се сетя, как се катерех по 25 метрови скали без въже.... :crazy: ...добре че родителите ми много не бяха наясно как си прекарвах времето. Дет се вика, късмет да има човек е по-важно в тая възраст. По-късно късмета може да се замени частично от разум. Аз може да се каже, че съм бил късметлия, щото досега имам само едно счупване и то при нелеп инцидент в 6 клас. За сметка на това от всички стави, само лявата тазобедрена не ми създава проблеми...засега. Но на тая преклонна за римските императори аристократи възраст(41), те също са прекарвали основната си част от времето, някъде из днешна БГ в облекчаване на болежките си в прочутите минерални бани.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот natalito » Сря Май 08, 2013 12:26 pm

venko написа:Фитнеса наистина втвърдява много . . .

иха оле :D мчи то за тва е направен фитнеса :lol:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 08, 2013 1:25 pm

Какво ще стане ако си напиша първото мнение във форума в тема за падания, а? :D

Последно падах в 6-ти клас (август правя 24 годинки), като счупих венец, падна ми веригата и се наръгах с кормилото в стомаха. Два дни дишах като Дарт Вейдър, дрънкаха ме по разни ехографи, рентгени....

Иначе и двата крака са ми гипсирани по веднъж. Първия път в края на поредното ми лято с яко каране излезнах да се разходя пеша и стъпих накриво - разтегнати растежни връзки. Втория път един бакшиш спря в десния ми прасец.

И така. Сега си юркам яко RAM-чето, и да си призная - малко ме е страх да не падна, щото като не ми се е случвало от 10-ина години, имам чувството че ако се случи, хич няма да е леко :dontknow:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот hrisko » Сря Май 08, 2013 4:02 pm

Петър Велков написа:Какво ще стане ако си напиша първото мнение във форума в тема за падания, а? :D

ем кво да стане ? :D Но това може да ти е полезно , понеже много от хората тук споделят какви са били причините да паднат и да се потрошат , така че може да бъдеш по-внимателен да не допускаш такива грешки . :)
Между другото ребрата почнаха да ми заздравяват и след две седмици ( максимум три) пак се яхвам на байка !!! :8D:
hrisko
 
Мнения: 232
Рейтинг: 990
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:02 pm
Местоположение: Burgas

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот zImage » Сря Май 08, 2013 7:04 pm

venko написа:Фитнеса наистина втвърдява много . . .

Досещам се какво имаш предвид и защо мислиш така, но това е само заради наложилия се стереотип - що е то фитнес и как се ползва.
Обаче, това е супер мега общо твърдение... във фитнеса може да правиш хиляда различни неща с много различни ефекти.
Ако помпаш само за да качиш визуално мускули е едно, ако тренираш за силова издръжливост друго, ако тренираш за сила и експлозивност и особено ако тренировките са функционално насочени към спорта, който практикуваш е съвсем трето. За справка:
http://en.wikipedia.org/wiki/Functional ... for_sports
http://lichentrenior.com/republikanski- ... -downhill/
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот venko » Сря Май 08, 2013 7:15 pm

Благодаря, че ми цъкнахте лампата колега!
Исках да кажа, че ако си трудноподвижно стероидно бичме, не значи че не можеш да се пребиеш качествено.
Нямам нищо против фитнеса, а и едва ли това което мисля аз е толкова важно.

п.п Моля не вадете фрази от контекста.
"Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес" Фьодор Михайлович Достоевски
Аватар
venko
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 8:10 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот msniki » Чет Май 09, 2013 8:06 am

Спукана дясна ръка , поне 10-на пъти изкълчвани китки(лява ,дясна) , поне 3-4 пъти почти си извадих рамената (ляво , дясно), Смачкани ребра от дясната страна и засегнат единия коремен мускул (горе дясно) стой на половина колкото и да тренирам. Около 3 сътресения . Пръснах си и лявата вежда преди 2-3 години и т.н.
Но пък това е част от спорта . Е вече рядко нещо да падна де.
И да фитнеса помага, имам повечко контрол над колелото и т.н.
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот Radost_nezemnA » Съб Май 11, 2013 8:41 pm

Хах, ами и на мен първото ми мнение във форума ще е за травми :)
Днес паднах доста зловещо, но пораженията са леки: охлузена лява ръка и малко натъртвания. Паднах на черен път с камъни, между гора и слабо населена жилищна зона. Дали да си сложа ваксина срещу тетанус? :dontknow: Иначе се промих, превързах - всичко точно. :agree:
Аватар
Radost_nezemnA
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 2:27 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот PtD » Нед Май 12, 2013 9:07 pm

Radost_nezemnA написа: Дали да си сложа ваксина срещу тетанус? :dontknow: Иначе се промих, превързах - всичко точно. :agree:

Ако трябваше за всяко охлузване да си бием "тетанус", щяхме да сме на дупки като наркомани :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот GOSHO » Пон Май 13, 2013 3:21 am

PtD написа:
Radost_nezemnA написа: Дали да си сложа ваксина срещу тетанус? :dontknow: Иначе се промих, превързах - всичко точно. :agree:

Ако трябваше за всяко охлузване да си бием "тетанус", щяхме да сме на дупки като наркомани :D[/qu :roll2:

Ваксината за Тетанус има действие в продължение на години......прави се само задължително при дълбоки и проникващи наранявания :nono:
GOSHO
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Чет Апр 25, 2013 8:09 am

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот cladonian » Нед Май 19, 2013 11:14 pm

Тъй като не ми се отваря нова тема, реших да пиша в тази. То въпроса е малко като за бгмама. Та преди 10, 12 години имах някакво растежение на меките връзки на дясното коляно. Тогава ми казаха лекарите да го мажа с някакъв мехлем и да носа за 2 седмици обикновена наколенка. От тогава няма проблеми въпреки, че преди 2 години се размазах с мотор и имах огромна рана пак на това коляно. Единственият проблем е когато го натоваря усещам слабост и болка.
Проблема ми е че като се кача да карам мога да изкарам 15 мин, след което не мога да карам изправен и започва леко да си ме боли. Та мисълта ми е използва ли някои от вас наколенка с цел стабилизиране на коляното. Може би трябва да се консултирам и с лекар, като знам че единствения начин да се разбере какво има на дадена става е ядрено магнитен резонанс, а и много от приятелите ми заради не обръщане на внимание са с извадени минискус и, операции и имат забрана да карат въобще.
Сега го бора с диклак, но за жалост изпуснах хубавата неделя.
Аватар
cladonian
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 3:34 pm

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот andycu » Пон Май 20, 2013 12:39 pm

cladonian написа:...

Аз, за жалост, трябваше да се запозная доста отблизо с тази област. И с менискус и със скъсани връзки съм имал(и имам) проблеми. Та от опит мога да ти кажа следните неща:
1. Има ли подобен хроничен проблем(бил той и малък и почти незабележим) - веднага на лекар и то специалист, който няма да ти каже "ааа мазило, ааа стягай го, ама нищо му няма". На мен това ми струва половин сезон и малко ставен хруштял(за атрофията, която е най-опасна в случея, да не говорим).
2. Магнитният резонанс наистина разкрива всичко, но трябва някой специалист да ти препоръча добър колега, защото интерпретирането му е по-важно от каквото има на снимката(думи на травматолог).
3. Аз като се възстановявах след операцията, наистина носех такава поддържаща наколенка- от тези специалните лигафлексове и тн. Изключително много помага, нагоре едва ли не дава сила, а при спускането си малко като с екзоскелет и свръхсили :D . Но пречи малко на заздравяването и укрепването на мускулите, което всъщност е важното при подобни проблеми.
Като цяло-редовно раздвижване и мазане, при по-натоварващи карания-наколенка, и съвет от специалист.
Успех и бързо разрешаване на проблема :beer: .
П.С: Съжелявам, че се отклонох от темата, по преценка Админите могат да преместят мнението.
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот hrisko » Сря Мар 05, 2014 7:34 pm

Здравейте приятели ! На 01.03.2014 си извадих за пръв път рамото на дясната ръка и сега доста ме наплашиха ... от тук нататък щяла да се вади супер лесно ( било то при най-малкото падане , при плуване , при вдигане на нещо по-тежичко и т.н. ) :bawling: Станалото е станало вече и няма к'во да се направи , напълно съм наясно че рамото вече няма да е същото , но чак пък толкова лесно да се вади честно да си кажа не ми се вярва ( все пак т'ва е първия ми път :D ) ... та ако някой си е вадил рамото ще му бъда много благодарен да ми обясни как евентуално ще се развият нещата ! Поздрави ! :beer:
hrisko
 
Мнения: 232
Рейтинг: 990
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:02 pm
Местоположение: Burgas

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот styanski » Нед Мар 16, 2014 8:17 pm

hrisko написа:...
Внимавай, колко назад си даваш ръката ;), моето се вади като я дам прекалено назад.
ALTAFINI написа:
По принцип Avid Elexir са спирачки за Street и Dirt, естествено като излкючим "Ultimate" и "R" , но стават държат се и спират доволно, но пък за по тежки терени не знам карал съм много малко с такава!
Изображение
Аватар
styanski
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 10:31 am
Местоположение: Шумен

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот hrisko » Нед Мар 16, 2014 9:18 pm

styanski написа: Внимавай, колко назад си даваш ръката ;), моето се вади като я дам прекалено назад.

а при падания проблеми имаш ли ?
hrisko
 
Мнения: 232
Рейтинг: 990
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:02 pm
Местоположение: Burgas

Re: Травми в MTB !!!

Мнениеот Slade » Пон Мар 17, 2014 10:48 pm

Съветвам те да не рискуваш с падания на тая ръка, за да не започнеш да посещаваш ТЕЛК. Намери си добър лекар в областта и се лекувай докато е време.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта