screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот gosh6o » Пон Фев 18, 2013 9:19 pm

Едно момче, което ми е много близък приятел (като братя сме) реши да си поръча bmx drag onset. Поръчах го аз. Сглобихме го. Напомпахме гумите на препоръчителното налягане и тези дни излязохме да го покараме. И двамата не можем да караме стреет. Скочи момчето 2-3 бордюрчета по 10см. Той тежи 50кг... и забелязах, че шината се е подбила. Ето снимка
Изображение

тук си личи подбитото, но самата шина на това място е станала леко елипсовидна. Звънях в screambikes, защото нали е "гаранционно" колело. Пича ме бави 3-4 дни докато види снимките и уж все колегата щеше да ги види и уж след това щеше да се обади. Звъня му днес и ми казва, че това било станало при каране (Че аз в началото какво ти казах?) и нямало да уважат гаранцията. При питане дали могат да ми предложат шина ми предложиха същия кашкавален боклук. Беше ми обяснено, че гаранцията се уважава при фабричен дефект или ако са забравили не затегнат болт. Добре, но се питам аз както си карам рамката по предназначение ако се спука? Ако се шчупи друго? Какво правим!? И направо питах screambikes "Добре тогава значи ние по-добре да я запалим тази гаранция и без това като не ни трябва?!". В сайта пише, че велосипеда е за стила street. Та ние даже и Street не сме карали. Карахме градско и приятелчето скочи няколко бордюрчета. След това се питам ами с1 комп с тази вилка xcm? Ами ако скокна за 1ви път скок на durt jump и ми се сцепи в ръцете!? Какво правим?! Много некоректна фирма! Мислех да си взема тяхна рамка, но се отказах! Въобще те си ми го заявиха - счупи ли се нещо НЯМА да го сменим... Сега имаме две възможности:
Да се опитам да изправя шината и да я напомпаме (вътрешната ѝ гума с въпросния приятел) до невиждани атмосфери (визирам нещо от рода на 4 bar) или да вземем двустенна шина на crosser и да си играя да я наплитам. А колелото си е в гаранция! Пак казвам много некоректна фирма!
Последна промяна gosh6o на Пон Фев 18, 2013 10:00 pm, променена общо 1 път
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот 5roff » Пон Фев 18, 2013 10:00 pm

Когато обвиняваш го прави коректно. Много си написал, в което опровергаваш единствено себе си. Нисък клас велосипед и още по-нисък клас карач, неочаквано "добра" комбинация. Има и тема за некоректни търговци /въпреки че обвинението ти е неоснователно/


Аз не харесвам SB, но по съвсем други причини.
Antares написа: Форума не е явно отражение на това, какви са хората, не може и да бъде. Виртуалната комуникация винаги ще е осакатена като съдържание
Аватар
5roff
 
Мнения: 676
Рейтинг: 1944
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 10:22 pm
Местоположение: Белоградчик / Стара Загора

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот gosh6o » Пон Фев 18, 2013 10:05 pm

Момчето преди това си кара и друго колело. Не е да не знае как да се приземи и как да поеме. Иначе, за начално стреет няколко бордюрчета по 10СМ и карач с тегло от 50кг ни виждам нещо нередно :confused:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот Ozzie » Пон Фев 18, 2013 10:08 pm

5roff написа:Има и тема за некоректни търговци...


Ако визираш тази, тя се отнася само и единствено за потребителите във форума.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот 5roff » Пон Фев 18, 2013 10:24 pm

Съжалявам ако съм се пообъркал, но все ми се въртеше че имаше тема за отношението на нашенските он лайн магазини :eek3: И все пак остатъка от менението ми по-горе си остава ;)
Antares написа: Форума не е явно отражение на това, какви са хората, не може и да бъде. Виртуалната комуникация винаги ще е осакатена като съдържание
Аватар
5roff
 
Мнения: 676
Рейтинг: 1944
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 10:22 pm
Местоположение: Белоградчик / Стара Загора

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот marsa » Пон Фев 18, 2013 11:09 pm

gosh6o написа:Напомпахме гумите на препоръчителното налягане
Не знам колко е препоръчителното налягане за скачане по улиците, но съм склонен да предположа, че е около
gosh6o написа:невиждани атмосфери (визирам нещо от рода на 4 bar)


Просто ако караш с гуми на 2 бара всяко второ бордюрче ще ти прави най-малко снейкбайт. Кажи все пак къде проверихте препоръчителното налягане и колко е. Гумите позволяват до 4,5bar.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот gilb » Вто Фев 19, 2013 1:30 am

5roff написа:Съжалявам ако съм се пообъркал..

Смесил си тези две теми,явно Добри Веломагазини у нас! и Похвали/Порицай веломеханика си!

По въпроса съм на мнение,че тази подбивка няма как да бъде поета от гаранционното обслужване на велосипеда.
Трудно ще докажете на колко атмосфери са били напомпени гумите по време на инцидента,а още по-трудно ще ги убедите,че велосипедът е каран по предназначение.
Все пак - Успех! :agree:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот gosh6o » Вто Фев 19, 2013 6:51 am

marsa написа:
gosh6o написа:Напомпахме гумите на препоръчителното налягане
Не знам колко е препоръчителното налягане за скачане по улиците, но съм склонен да предположа, че е около
gosh6o написа:невиждани атмосфери (визирам нещо от рода на 4 bar)


Просто ако караш с гуми на 2 бара всяко второ бордюрче ще ти прави най-малко снейкбайт. Кажи все пак къде проверихте препоръчителното налягане и колко е. Гумите позволяват до 4,5bar.


Гледах аз какво пише на външната. Беше нещо от рода на от 40psi до 65 ли? Та бях сложил аз 40psi :) Иначе си се знае, че най-вероятно ще си поемем ние гаранцията. Човек като чете гаранцията на драг остава с впечатлението, че просто и дори да се счупи нещо то няма да бъде сменено. Иначе говорих аз с приятеля Dealer1 и човека си го каза "Ти да видиш на climber-а ми дето и рамка за durt какво пише на гаранцията" :crazy:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот msniki » Вто Фев 19, 2013 10:02 am

Стига с глупостите.
Какво се учудвате нисък клас колело с още по нисък клас карач.
Ударил е бордюр и айде шината е заминала. Никаква вина няма продавача за това.
Гаранцията няма да го признае ! Масово си мислите вземам си ново колело и" айде мога го чупя колкото искам -"те гаранционно ще ми го оправят".
Гаранцията е ако нещо са сгрешили те при сглабянето/заварянето на колелото.( Тяхна вина) Това че вие карате по улиците скокове и т.н. е ваша вината не тяхна.
Като искате да карате даден стил съберет пари и вземете нещо направо за този стил. Drag onset далеч не е за този стил стреет/дърт.
Тежко и неудобно колело, здравина сами видяхте. Като ще е бмх вземете Fly или т.н. (марките не ги знам). Нещо доказало се ! Верно ще дадете повечко парички , но ще си струват поне.
:beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот andycu » Вто Фев 19, 2013 10:49 am

40psi са си около 2 бара. Мойте планински прасета могат да се помпат до толкова. Не карам стрийт, още по-малко с БМХ, но затова пък имам приятели които го правят.
Не са начинаещи, но пак правят грешки. Те вкарват поне 70 и нагоре пси. В случея няма значение теглото на приятеля ти, а техниката му за неговото разпределяне и какво точно прави.
Като се взима бюджетно решение, трябва да се има едно наум. И надали двустенните шини кросер ще се справят по-добре.
Поздрави!
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: screambikes - НАЙ-НЕКОРЕКТНИТЕ !!

Мнениеот Ozzie » Пон Фев 25, 2013 9:41 pm

Тъй като нямаме практика да трием теми, ключ.

gosh6o написа:Да може да се изтрие. И ние си бяхме виновни за гаранцията. Купехме си накрая нова шина и проблема ни е решен. Нека темата се изтрие!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта