Screambikes - странно?!

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Screambikes - странно?!

Мнениеот vihro » Чет Яну 24, 2013 7:54 pm

Здравейте.
Изобщо не мисля да се оплаквам, така че се надявам мнението ми да не се приеме така, просто ми стана странно следното нещо. Реших да си поръчам рога за кормило и харесах модел, който предлага въпросният сайт. Отправих няколко въпроса още във вторник, относно продукта, през сайта - никакъв отговор, писах мейл на пощата им - никакъв отговор, в Скайп са вечно офлайн, пробвах да звънна (днес) - включва се гласова поща (нещо, което никак не харесвам, кара ме да се чувствам пълен идиот) Както и да е, реших направо да поръчам и го направих вчера по обяд. Няколко часа по-късно поръчката ми беше приета и излезе статус, че се обработва (така и до сега) Днес около обяд, малко след като пробвах да им звънна, ми се обадиха по телефона, за което благодаря, както и човекът с когото говорих беше страшно любезен. Идеята е, че продукта, който е в наличност на сайта, всъщност бил в някой от магазините им и се опитвали да го изтеглят от там, за да ми го изпратят и така вече...вие сметнете от кога. Ами странно ми е просто. Поръчвал съм какво ли не, от къде ли не - музикални инструменти, хранителни добавки, дрехи...каквото се сетите. Ами няма сайт в БГ, който да не обслужва клиентите си онлайн, пък ако ще и за 5лв поръчка да става въпрос. Всичко се обслужва в рамките на работния ден, че и се изпраща, така че в рамките на 24 часа клиента да си получи пратката. Нямам опит с въпросния сайт, за когото чета само положителни отзиви, но само за пример, при отправено запитване през сайта на "bikescenter" след края на работния ден, ми се обадиха по телефона в първите часове на следващия, макар че не бяха длъжни да го правят, а и няма да купя рогата от тях. Не знам, дано моя случай да е частен или ако не е така, то пожелавам на "screambikes" да подобрят експедитивността в приемането и обработването на поръчките :)
vihro
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Яну 14, 2013 10:10 pm

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот Antares » Чет Яну 24, 2013 8:55 pm

Като знам каква е политиката спрямо служителите на Веломафия, няма да се учудя, ако всичко по целия сайт се движи от един човек...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот vihro » Пет Яну 25, 2013 6:47 pm

Днес успяха да ми изпратят поръчката. Много се надявам тази ситуация да беше просто недоразумение :)
vihro
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Яну 14, 2013 10:10 pm

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот vihro » Съб Яну 26, 2013 1:15 pm

Хехеее, сагата със станалия ми вече "любим" сайт, продължава ;) Току да си получа пратката, уви безуспешно! Поръчка:
231517 Рога за кормило Pro Alloy Anatomic 1бр. 25,90 лв 25,90 лв
Общо за всички продукти : 25,90 лв
Доставка : 5,00 лв
Общо: 30,90 лв
Сутринта получавам смс от Еконт, че дължа 35.66лв, т.е. транспортните разходи са 9.76лв. Куриера видя листа с поръчката и той изпадна в недоумение. Разбира се отказах пратката! Боже, какви проблеми за едни рога :crazy:
vihro
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Яну 14, 2013 10:10 pm

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот darlik_95 » Нед Яну 27, 2013 1:06 am

Най-вероятно са извикали куриери на адрес да вземат пратката и са ти я изпратили към офис, и така цената се покачила драстично...
Аватар
darlik_95
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1201
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 7:56 pm
Местоположение: Добрич/Варна

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот vihro » Нед Яну 27, 2013 1:06 pm

За първото не зная, но е изпратена на адрес, по метода по който работи всеки сайт без изключение, но това по никакъв начин не променя предварително зададената цена за доставка в сайта. Примерно за поръчка над 50/100лв безплатна доставка в рамките на БГ, под тази сума 5/7лв (това са цените, които най-често съм срещал) При самата поръчка тези неща се задават автоматично в зависимост от цената на поръчката. Така няма случай, в който да съм платил и 1стотинка в повече от посоченото във фактурата. Принципно тези сайтове сключват предварителни договори с доставчиците, ползват се с преференции и по-евтина доставка от частните лица и ВИНАГИ тарифата е една и съща. Остави факта, че нямаш абсолютно никакъв контакт с въпросният магазин, дори по телефон, където се включва гласова поща, така че трябва да поръчваш на сляпо с неизяснена предварително такса доставка, но щом е посочено във фактурата 5лв. транспортни разходи, то това е. Не мисля, че може да има две мнения по темата :)
vihro
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Яну 14, 2013 10:10 pm

Re: Screambikes - странно?!

Мнениеот vihro » Вто Яну 29, 2013 1:14 pm

След нов опит вчера, да ми бъде доставена пратката със завишените транспортни разходи и последващо обаждане до мен от представителя на Скриймбайкс, с извинение за създаденото объркване, което щели оправят за тяхна сметка, днес най-официално пратката беше доставена, а рогата са вече в ръцете ми. Страхотен продукт, ни най-малко не съжалявам за избора си!
vihro
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Яну 14, 2013 10:10 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 140 госта