Автомобили - кой с какво се движи?

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот vpravov » Сря Окт 31, 2012 7:05 pm

@zafirovp Пак казвам - нищо лично! Имам познати, които наливат маса пари в такова хоби и не смятам, че е лошо. Въпроса е, че вече почти непрекъснато засичам дърти сдухани BMW-та, най-често тройки, където притежателя не е вкарал и пет лева за доработки, a половината коне са умрели още преди да си ги купят, но пък за сметка на това се пънат на пътя все едно са минимум със nissan gtr. Та тези камикадзета винаги ми пораждат асоциацията за "пернишкия голф". Твоя пост просто ме подсети за тях и ми стана любопитно дали това са само мои наблюдения. :dontknow:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот zafirovp » Сря Окт 31, 2012 7:14 pm

Напълно съм съгласен с теб. Реагирах така остро, защото наистина гледам да се държа добре на пътя но винаги аз отнасям псувните, понеже карам BMW. :agree:
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот hill » Сря Окт 31, 2012 8:31 pm

А знаете ли на мен как ми е с golf-а...
http://www.google.bg/imgres?q=volkswage ... t:429,i:66
Същия ,ама мойте жанти са по убави... :beer:
hill
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 11:06 pm

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот joker_brand » Сря Окт 31, 2012 10:18 pm

zafirovp написа:Аз пък имам чувството, че няма как Golf 2 да изкара 158 коня на колелата от 1.8 мотор и 1100 кг купе. Но нищо, нека някой хора да си се злобят пред компютрите, аз предпочитам да го правя на пистата. Налял съм повече пари в това БееНве, от колкото струва една е46 с M пекет, като с всички сили съм гледал да запазя оригиналната визия и най-вече звука на двигателя за да не ме упреличават като голфаджия.


Ти па да не се засегна бе !? Нито съм визирал теб, нито вдиях, че си писал в темата :beer:

п.п важното е каквото се прави да е освен с пари и да е с АКЪЛ ! Айде със здраве :magnify:
Аватар
joker_brand
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1996
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот PtD » Чет Ное 01, 2012 12:25 am

zafirovp написа:няма как Golf 2 да изкара 158 коня на колелата от 1.8 мотор и 1100 кг купе.

Вярно, Golf няма. Oбаче има друга марка и модел, която от 2 литра изкарва 240 коня. Атмосферно. :deal:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Ozzie » Чет Ное 01, 2012 7:08 pm

Oбаче има друга марка и модел, която от 2 литра изкарва 240 коня. Атмосферно.

Хоооооонннндааааааа.... :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот valeo » Чет Ное 01, 2012 9:28 pm

Ozzie написа:
Oбаче има друга марка и модел, която от 2 литра изкарва 240 коня. Атмосферно.

Хоооооонннндааааааа.... :D

Великия Винкело...
Mazda rx8 му е работата :eyebrow:
1.Колега в нужда се изнудва!
2.Ако "колегата " не подлежи на изнудване ,погледни точка 1.
Правила в МТБ Пазар.
valeo
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 11:12 pm

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот ACID BURN » Чет Ное 01, 2012 11:06 pm

RX8 е по-скоро разочарование на фона на RX7. Шасито й, окачването й, геометрията са на мнооогоо високо ниво. От Мазда са се погрижили за всеки детайл, обаче двигателя им, масата на колата... Просто това не е колата, която се очаква да бъде.

F20C- все още непобедим в "литровата мощност" за фабричен двигател. С2000 е страшна машина! Аз обаче имам по-голям афинитет към НСХ без значение модела дали ще е 91-95 (NA1) или 2000-2005 (NA2).

По темата:
Карам Хонда Сивик EJ9 D14A4. Имам планове за нея, но като цяло гледам да ми вози АМ-а.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот zafirovp » Чет Ное 01, 2012 11:55 pm

joker_brand написа:
zafirovp написа:Аз пък имам чувството, че няма как Golf 2 да изкара 158 коня на колелата от 1.8 мотор и 1100 кг купе. Но нищо, нека някой хора да си се злобят пред компютрите, аз предпочитам да го правя на пистата. Налял съм повече пари в това БееНве, от колкото струва една е46 с M пекет, като с всички сили съм гледал да запазя оригиналната визия и най-вече звука на двигателя за да не ме упреличават като голфаджия.


Ти па да не се засегна бе !? Нито съм визирал теб, нито вдиях, че си писал в темата :beer:

п.п важното е каквото се прави да е освен с пари и да е с АКЪЛ ! Айде със здраве :magnify:



Благодаря за разяснението. :beer:
ACID BURN написа:RX8 е по-скоро разочарование на фона на RX7. Шасито й, окачването й, геометрията са на мнооогоо високо ниво. От Мазда са се погрижили за всеки детайл, обаче двигателя им, масата на колата... Просто това не е колата, която се очаква да бъде.

F20C- все още непобедим в "литровата мощност" за фабричен двигател. С2000 е страшна машина! Аз обаче имам по-голям афинитет към НСХ без значение модела дали ще е 91-95 (NA1) или 2000-2005 (NA2).

По темата:
Карам Хонда Сивик EJ9 D14A4. Имам планове за нея, но като цяло гледам да ми вози АМ-а.


Това е любимата ми кола, след BMW. Жалко само, че досега не съм имал удоволствието да покарам запазен Сивик. Във Щатите, това е страшно уважавана кола за гонки. Казвам го, понеже имам доста приятели от там и всички имат добро мнение за модела. Мазда също. Нека да не пренебрегваме и Нисан обаче. Скоро бях на SDS Кремиковци 5ти кръг. Е тоя със жълтия нисан, втора поредна година наказва всички. Говоря главно за Нисан Силвия и 240 сх. Skyline e най-голямата ми мечта.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот ACID BURN » Пет Ное 02, 2012 12:09 am

Д14-ката е склопен двигател в общите линии той е нещо като 1.6 двигателите Д серии, обаче нарочно направен да влезне в зоната на ниските данъци. Моето сивиче е запазено, много му се радвам. А двигателя е бомба... имам изп. колектор от 1.6 двигател и филтърче К&Н, което не са някви сериозни подобрения, но колата за 1.4 е мега бърза и много икономична. Да не говорим, че високите обороти (4000-7200) много й харесват.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот bluegoffa » Сря Ное 07, 2012 3:11 am

само газ, да пазя околната среда и моят джоб с ренде клио с много лепенки отзад :)
bluegoffa
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 3:07 am

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот bluskanie » Сря Ное 07, 2012 7:02 am

zafirovp написа: Във Щатите, това е страшно уважавана кола за гонки. Казвам го, понеже имам доста приятели от там и всички имат добро мнение за модела. Мазда също. Нека да не пренебрегваме и Нисан обаче. Скоро бях на SDS Кремиковци 5ти кръг. Е тоя със жълтия нисан, втора поредна година наказва всички. Говоря главно за Нисан Силвия и 240 сх. Skyline e най-голямата ми мечта.

Да, като цяло се уважават японските коли в щатите, да не забравяме и Toyota. Civic за гонки обаче? Не съм чувал/виждам честно казано. Така наречените състезателчета ползват американски мъсъл карс, дето са бая тромави, но много мощни и атрактивни на гонките. И изобщо... да се дървиш по улиците с някъв СИВИК - би било неуместно някак. Виж скайлайн е друго. Но много е тъжно, че повечето легендарни японски спортни коли вече не се произвеждат. Да не кажа, че повечето производители от Япония въобще нямат коли, които да минават за спортни.

Ся пак трябва да си купувам кола и пак трябва да се чудя каква...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот ACID BURN » Сря Ное 07, 2012 4:30 pm

bluskanie написа:... да се дървиш по улиците с някъв СИВИК...


Принципно повечето японски автомобилни марки правят колите си значително по-склопени за американския пазар.
Отностно сивик или тамошния сивик Si ще е на мнооого по-високо ниво от американските им коли... Да не говорим, че дори склопена и убита тая кола ще е по-пъргава и бърза в завоите спрямо американските си конкуренти, а и също така няма да пада лесно от коли с над 100-150 конски сили отгоре.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Сря Ное 07, 2012 6:12 pm

bluskanie написа:Виж скайлайн е друго. Но много е тъжно, че повечето легендарни японски спортни коли вече не се произвеждат. Да не кажа, че повечето производители от Япония въобще нямат коли, които да минават за спортни.

Е, нещата се променят. Вземи Nissan GT-R - на светлинни години е от която ще спортна японска кола, произвеждана досега. Тойота/Субару също се опитват да се върнат в един позабравен от тях сегмент с GT86/BRZ. По-скоро жалкото е, че традиционните класики в лицето на Impreza STI и Lancer Evolution се превърнаха в скопени седанчета средно ниво. Без грам от излъчването и пърформанса на предшествениците си.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот bluskanie » Сря Ное 07, 2012 10:23 pm

Според мен трудно се продават спортните коли (истинските спортни коли) и затова производителите или спряха да ги произвеждат или правят псевдо спортни седани, като гореспоменатите. Хората стават все по-практични, нуждите са различни, автомобила отдавна не е за удоволствие...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот PtD » Сря Ное 07, 2012 11:31 pm

bluskanie написа:Според мен трудно се продават спортните коли (истинските спортни коли) и затова производителите или спряха да ги произвеждат или правят псевдо спортни седани, като гореспоменатите. Хората стават все по-практични, нуждите са различни, автомобила отдавна не е за удоволствие...


Не само това, ами напоследък нямат много-много излишни пари за харчене...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Сря Ное 07, 2012 11:41 pm

Всъщност - истинските спортни коли (нали, говорим за марки като Порше, Ферари, Ламборгини и т.н.), както и премиум марките (Ауди, БМВ, Мерцедес), се продават по-добре от всякога.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот prokalnatiq » Сря Ное 07, 2012 11:44 pm

Ето тук идат вечните спортни марки - Ferrari, Porche, Lamborghini и още 2-3.
В тези времена на скъпи горива и данъци, никой няма да си вземе средна на цена кола която да е мощна защото му харчи много, и плаща доста стабилен данък. Просто се губи удоволствието, като знаеш колко трябва да работиш, за да можеш да я караш... А от работа не остава време... Богатите този проблем го нямат и направо се хвърлят върху "благородните коне".

Винаги съм се чудил, мога ли някъде в София да наема Ферари за 1 ден каране, и ако може някаква ориентировъчна цена да ми кажете?

П.П. Harka ме е изпреварил. :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Сря Ное 07, 2012 11:57 pm

prokalnatiq написа:В тези времена на скъпи горива и данъци, никой няма да си вземе средна на цена кола която да е мощна защото му харчи много, и плаща доста стабилен данък. Просто се губи удоволствието, като знаеш колко трябва да работиш, за да можеш да я караш... А от работа не остава време... Богатите този проблем го нямат и направо се хвърлят върху "благородните коне".

Мхм, вярно е това. В много държави средната класа обедня и стана ниска средна класа, а тези, които все пак имат кинти за кола за удоволствие, станаха предпазливи. Развиващите се държави са тези, които теглят автомобилната индустрия в момента. Марките, които имат позиции там са добре, тези, които нямат - зле.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 08, 2012 1:07 am

Harka написа:Всъщност - истинските спортни коли (нали, говорим за марки като Порше, Ферари, Ламборгини и т.н.), както и премиум марките (Ауди, БМВ, Мерцедес), се продават по-добре от всякога.


За немските премиум седани съм съгласен, но го отдавам отново на стеснените възможности на клиентите. Преди ако човек с над средни възможности си е купувал кола за бизнес, кола за планина и една за гъзария, то сега той си купува Мерцедес, БМВ, Лексус и втора кола обикновено няма. Или и ма трок за да мъ върши няква работа и да ходи на пикник, ама сега и спортна да държи... много стават, а тря и любовниците да се поддържат, скъпотия братче.

Напоследък тук Киа и Хюндай направо заливат пазара, та не знам тия японци скоро време какво ще правят, щото ценичките не сам им от най-ниските, особено на Хонда и Тойота...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Чет Ное 08, 2012 1:44 am

bluskanie написа:Напоследък тук Киа и Хюндай направо заливат пазара, та не знам тия японци скоро време какво ще правят, щото ценичките не сам им от най-ниските, особено на Хонда и Тойота...

Еми какво ще правят - каквото правят и японските производители на електроника - отчитат загуба след загуба и невъзможност да се справят с корейската конкуренция.
Ще видим, де. Рано е да се каже. Но е факт, че корейците все повече влизат в час, а японците типично по японски спят.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Slade » Чет Ное 08, 2012 11:39 pm

Ozzie написа:
Oбаче има друга марка и модел, която от 2 литра изкарва 240 коня. Атмосферно.

Хоооооонннндааааааа.... :D


Изображение

S2000 :D
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Пет Ное 09, 2012 12:53 am

Дзън-дзън, минутка за реклама... :D
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот veskoz » Пет Яну 18, 2013 9:32 am

Harka написа:
bluskanie написа:Напоследък тук Киа и Хюндай направо заливат пазара, та не знам тия японци скоро време какво ще правят, щото ценичките не сам им от най-ниските, особено на Хонда и Тойота...

Еми какво ще правят - каквото правят и японските производители на електроника - отчитат загуба след загуба и невъзможност да се справят с корейската конкуренция.
Ще видим, де. Рано е да се каже. Но е факт, че корейците все повече влизат в час, а японците типично по японски спят.

Имам познат който работи в развойния отдел на Митсубиши (електроника). Проектират/произвеждат електрониката на БМВ, но във Германия. Предполагам е различно от масовката която влиза от острова.
Хюндай се цунаха с Мерцедес и чесно казано правят все по-добри коли.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот trevichkoto_90 » Пет Яну 18, 2013 9:44 am

С лада нива . :beer:
trevichkoto_90
 
Мнения: 131
Рейтинг: 790
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 9:25 am

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Пет Яну 18, 2013 4:11 pm

veskoz написа: Предполагам е различно от масовката която влиза от острова.

В смисъл?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот veskoz » Пет Яну 18, 2013 4:27 pm

В смисъл джърмани контрол от страна на премиум производството (възложителите), но знам ли... :dontknow:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот Harka » Пет Яну 18, 2013 4:55 pm

Ъъ, под електроника имах предвид мобилни телефони, черна техника и т.н.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот veskoz » Съб Яну 19, 2013 10:00 am

Аа, за битовата спор няма.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот presiqn » Съб Яну 19, 2013 10:22 pm

PtD написа:
zafirovp написа:няма как Golf 2 да изкара 158 коня на колелата от 1.8 мотор и 1100 кг купе.

Вярно, Golf няма. Oбаче има друга марка и модел, която от 2 литра изкарва 240 коня. Атмосферно. :deal:

Еее аз НЕ съм съгласен защо да не не може да ги изкара тия коне. Баща ми от citroen saxo 1.6 16v изкара 280 коня с турбо де ама пак ги. Вярно няма да изтържи двигателя дълго ама тя не е ежадневка. А и не е той единствения който е изкарвал тия коне на тая кола,има много такива.
То golf gti го има в оригинал 160 коня попринцип а vr6-та е още по-силна.

А иначе по темата аз се воза с кракомобила и чат пат се воза citroen saxo и mercedes-benz C200 2004г
presiqn
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1116
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 10:13 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http, Франко и 134 госта