депресия или истина

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Нед Фев 01, 2015 11:57 pm

До сега хората са се учили от историята и грешките на тези преди тях, така че утрешните хора ще имат едно наум и не вярвам да се върнат към този вариант на робство.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 12:18 am

taurus13 написа:Като начало капитализма е един естествен строй, ескалирал до уродливост.

Естествен, доколкото се предполага че няма от всичко за всички и е трябвало някакво мерило за създадени блага. По същността си обаче анти хуманен - т.е. система, която да решава уж справедливо кой да има и кой не. В крайна сметка не е нито справедлива нито стимулира желанието за създаване ... само това за имане. Задушава всичко, което не води до повече имане. Тотално изкривяване на ценностите и смисъла на живота.

п.п. генетично се случват само еволюции. Революциите по тая линия стават само след катаклизъм и масово измиране :eek3:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот xcII » Пон Фев 02, 2015 12:58 am

винаги съм си мислел, че всеки с брада и и блясък в очите требва да бъде обезглавен. Да влезе Карл :D
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот did » Пон Фев 02, 2015 8:16 am

xcII написа:винаги съм си мислел, че всеки с брада и и блясък в очите требва да бъде обезглавен. Да влезе Карл :D

Аз пък почвам да си мисля, че всеки без брада и блясък в очите трябва да бъде обезглавен. Да влиза който иска.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Пон Фев 02, 2015 11:56 am

В основата на това да се формират все подтиснически строеве е агресивната и насилническа природа на човека. Тя може да бъде променена само генетично. Другата опция е диктатура на....Бог. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Пон Фев 02, 2015 12:36 pm

Това е нормално, все пак сме произлезли от маймуни, а при тях винаги има водачи и агресия (има и едни който си решават проблемите с пецкане). Ние обаче се стремим да избягаме от природата си и да предоставим на всеки човек равен старт и права без значение дали е дребен, черен или сакат. Това е доста трудно за постигане, но не е невъзможно все пак сме сред най-интелигентните същества на тази планета.
А това за генетиката, не знам дали говориш сериозно. Не смятам, че хората биха го приели, нещо като клонирането, някак си не е редно да се бъркаме в тези работи.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Пон Фев 02, 2015 12:50 pm

Аз не робувам на такива неща, кое било редно и кое не - щом е във възможностите на човека, значи е редно. :)
Някой ден със сигурност ще си създаваме нови форми на живот.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Пон Фев 02, 2015 1:30 pm

Ти не робуваш, но има милиони хора които се притесняват какво ще си помисли Бог и още толкова които си мислят, че не е редно да се правим на богове. Ако оцелеем като вид ще дойде момент когато ще можем да се модифицираме, какви ли спортове ще има тогава :bigeyes:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 2:36 pm

half написа:Това е нормално, все пак сме произлезли от маймуни, а при тях винаги има водачи и агресия ...

Значи все някаква система за организация, избиране на водач и преразпределяне на благата трябва да има. Ако няма всеки е сам за себе си, което като цяло е по трудно за оцеляване и прогреса и развитието в каквото и да е отношение стават почти невъзможни. Демокрацията и капитализъма може и да са изиграли положителна роля за развитието на човека, но новите времена изискват и нови структури.

Инак идеята за диктатура на Бог (или айде нека да са свръххора примерно) ми допада дотолкова, доколкото не смятам за особено полезно за развитието на човечеството масата, които нямат нито интелекта нито познанията за това да решват кой да управлява. Това важи не само за БГ.


п.п. Lucy може да изключително тъпа холивудса боза, но дава интересна идея за това какъв може да е крайния стадий на еволюцията.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Пон Фев 02, 2015 6:36 pm

флашка :D

Не мисля, че трябва да се връщаме от демокрация (равни права за всички) на водачество от типа на племената едно време. Старейшината може да е ок за малка група хора но светът вече е едно и трябва цяла група от СПЕЦИАЛИСТИ (не политици) които да знаят кое е най-доброто решение на даден проблем и до какво ще доведе това решение, и да представят фактите на масата, за да се запознае които иска с тях.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 7:36 pm

Физически стигнахме до глобализация преди ментално да сме дорасли за нея. Няма да признаем новия бог, докато има толкова много стари (независимо дали им се кланяме в храмове или банки). По скоро бихме го убили.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот vpravov » Пон Фев 02, 2015 7:49 pm

outfaced написа:По същността си обаче анти хуманен - т.е. система, която да решава уж справедливо кой да има и кой не. В крайна сметка не е нито справедлива нито стимулира желанието за създаване ... само това за имане. Задушава всичко, което не во

:bigeyes:
Направо отрече конкуренцията и прогреса до който води тя. Дали пък не е като с яйцето и кокошката? Желанието да имаш, да те кара да създаваш, за да можеш да имаш?
http://vbox7.com/play:e293a7e7fc&start=5371
Естествения подбор си работи и колкото и да се опитва човечеството да го надскочи - рецепта още никой не е измислил. Изборът е ясен - "Депресия или истина". :D
Или живееш в едното, или се нагаждаш към другото. :)
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 8:21 pm

Ааа има си очевидна разлика в резултата от една дейност, ако целта е била удовлетворението от добре свършената работа или самата работа или всичко е било само средство за придобиване на нещо.
Във втория случай няма развитие, няма прогрес, няма желание да надскочиш себе си. За капак на всичко няма и удовлетворение, защото винаги ще искаш нещо, което не може да имаш.

Има разлика между това да правиш едно нещо толкова добре колкото трябва и толкова добре колкото можеш. Капитализма заклеймява всяко прахосничество на ресурс, което не може да бъде бързо обърнато в пари и степенува значимостта на целите не по важността им за човека, а по потенциала за печалба. А двете неща не де припокриват достатъчно често.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот vpravov » Пон Фев 02, 2015 10:38 pm

outfaced написа:значимостта на целите не по важността им за човека, а по потенциала за печалба.

Без да има значимост за човека, къде е потенциала за печалба? :dontknow: Друг е въпроса, че тази "значимост" може да се постигне или позасили и с форми на внушение. Без стремеж за печалба(наградата), няма как да върви прогреса динамично напред. Без инвеститорите зад гърба на учени и изобретатели, още щяхме да си светим с газени лампи и да се предвижваме с магаре. Да не говорим за някой по-съвременни благинки, като Интернет, GPS и мобилните телефони, без които нямаше да се познаваме и да си разменяме "депресивни" мисли от различни точки на милата ни родина. :)
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Вто Фев 03, 2015 11:01 am

vpravov написа: Да не говорим за някой по-съвременни благинки, като Интернет, GPS и мобилните телефони, без които нямаше да се познаваме и да си разменяме "депресивни" мисли от различни точки на милата ни родина. :)

Да до един момент върши работа и то добра, но нищо не е постоянно всичко се променя. В момента смисълът на живота е да учиш, за да можеш да работиш, за да имаш добра пенсия, за да вкарваш пари в системата и накрая умираш. Както taurus13 написа капитализма е ескалирал до уродливост, всичко от което се интересува големият бизнес е как да се направят много пари и как това да стане за минимално време и разходи. :crazy:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Вто Фев 03, 2015 12:07 pm

:bigeyes:
Направо отрече конкуренцията и прогреса до който води тя. Дали пък не е като с яйцето и кокошката? Желанието да имаш, да те кара да създаваш, за да можеш да имаш?
http://vbox7.com/play:e293a7e7fc&start=5371
Естествения подбор си работи и колкото и да се опитва човечеството да го надскочи - рецепта още никой не е измислил. Изборът е ясен - "Депресия или истина". :D
Или живееш в едното, или се нагаждаш към другото. :)[/quote]

:clap:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Вто Фев 03, 2015 1:27 pm

vpravov написа:Направо отрече конкуренцията и прогреса до който води тя.

Това че все пак има прогрес не означава, че е благодарение на конкуренцията продиктувана от капиталистически подбуди. По скоро смятам, че е въпреки това ... или че ако подбудите бяха малко по идеалистични прогреса щеше да е доста повече и по смислен.
Не е истина колко ресурс се прахосва с ултимативната цел "да завземем повече пазарен дял". Колко мотивиращо, а? Не да направим добър продукт, не да дадем на клиента каквото има нужда, а да завземем пазарен дял. И повярвай ми, двете неща не са еднакви. Пазарен дял се завзема по много други начини освен с читави и иновативни продукти (напоследък става най вече с евтини продукти). Цели индустрии работят за това да те накарат да искаш нещо, от което реално нямаш нужда или би могъл да го заместиш нещо друго, но от което не се печели толкова. До какъв прогрес води това ?

Между другото, то и комунизма не е лоша идея ... ама реално съкс. Та и капитализма в идеалния случай е хубаво нещо, ама вече се отдалечаваме с големи крачки от идеала. Липсва регулаторния елемент. Всяка система доведена до крайности почва да прави бели.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот xcII » Вто Фев 03, 2015 7:53 pm

taurus13 написа:В основата на това да се формират все подтиснически строеве е агресивната и насилническа природа на човека. Тя може да бъде променена само генетично. Другата опция е диктатура на....Бог. :D


Съгласен. Генетично е за предпочитане, щото ако дочакаме да влезе Бог, късно ще е.. :D

P. S. харесва ми тва да се върнем към некои философско-социално-икономически теми в тази тема. Зима е, пък и разменяш мнения с другари по оръжие в борбата с невежеството (вкл. собственото ми) / глобалната несправедливост по принцип, различни форми на неравенство, на прецакване, преебване и т. н. и хоп, неусетно дошла, живот и здраве, пролетта :))
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот vpravov » Вто Фев 03, 2015 9:54 pm

outfaced написа:Това че все пак има прогрес не означава, че е благодарение на конкуренцията продиктувана от капиталистически подбуди.
Какво значи "капиталистически подбуди"? Не са ли, в крайна сметка, нормални човешки страсти и стремежи, към някакво развитие на собственото битие?
outfaced написа:По скоро смятам, че е въпреки това ... или че ако подбудите бяха малко по идеалистични прогреса щеше да е доста повече и по смислен.

Идеалистични подбуди... смислен прогрес!? Винаги има някакъв идеал и смисъл, за създателя на всеки продукт. Пазара е съдника, който определя, доколко е смислен продукта за другите(съответно наградата) и по-справедлив съдник май няма. Аз лично си мечтая за момента в моето битие, когато сутринта ще ме събуди алармата на телефона, вместо надпис "стоп" и "пауза", ще има иконка с чаша кафе. Аз ще я натисна и ще тръгна прозявайки се към кухнята, знаейки, че кафемашината се е задействала по команда от телефона. Това вече сигурно съществува и някой вече прибира печалбата(наградата за него). На път за кухнята ще мина през "кенефа" и вместо да вдигна седалката, чудейки се дали ще уцеля както трябва дупката (за да не пръскам наоколо и "ползвателите на спусната седалка" да ми се цупят :D ), просто ще смъкна гащите и едно устройство само ще го поеме, леко ще го засмуче и за мен ще остане само удовлетворението от "олекналия бойлер". Това не знам дали вече някой го разработва, ама стига да имам възможност, ще му платя и печалбата с кеф. Това смислен прогрес ли е? За мен би бил. Ако продукта се прави само от идеалистични подбуди, без да гони награда(печалба), обикновено не стига до пазара и не променя битието на хората към по-добро. В бившия "СеСеСеРе",кой знае колко уникални научни открития и идеи не са стигнали до хората, точно защото "печалба" е било мръсна "капиталистическа" дума. В крайна сметка, за да не задушиш другите, има антимонополни закони. Друг е въпроса, че инвеститора отзад може да е един и същ, но пътя към прогреса не е спрян.
outfaced написа:Не е истина колко ресурс се прахосва с ултимативната цел "да завземем повече пазарен дял". Колко мотивиращо, а? Не да направим добър продукт, не да дадем на клиента каквото има нужда, а да завземем пазарен дял.

Големият пазарен дял, дали пък не дава шанс към по-големи възможности за реинвестиции за създаването на още по-качествен продукт? Колко би струвало години инвестиции, за достигане на "съвършен" продукт, без да се възвръща част от тях, с междинни варианти и опита от експлоатацията му. А дали ще е съвършен? Или някой ще е измислил нещо по-добро и директно ще "духаш" с целия обем на провала си.
outfaced написа:И повярвай ми, двете неща не са еднакви. Пазарен дял се завзема по много други начини освен с читави и иновативни продукти (напоследък става най вече с евтини продукти).

Вярвам ти...не че има нужда, щото не съм сляп. Ама добре, че ги има и такива, щото разни, като мен, дето не си продават добре качествата(или пък толкоз си можем), само щяхме "да си рупаме марулите" и да "точим лига", а не да се опитваме да "живеем", макар и малко над тинята на блатото.
outfaced написа:Цели индустрии работят за това да те накарат да искаш нещо, от което реално нямаш нужда или би могъл да го заместиш нещо друго, но от което не се печели толкова

Всеки си има глава на раменете, а и информацията не е толкова недостъпна, колкото би била, ако "бог" или "партията" решаваше. Вярно, по-трудно се отсява шума("зърното от плявата"), но пак избор има!!! и в най-голяма степен, той зависи от конкретния индивид и качествата му и после от условията и предразсъдъците около него. При наличието на мотив и желание, можеш да надскочиш средата си.
outfaced написа:До какъв прогрес води това ?

Ти, донякъде аз и много други хора вече се противят. Ако се натрупа достатъчна "критична маса", системата ще се саморегулира, за разлика от прекалено контролираните системи, където това става само с "падане на глави". Еволюцията не спира. Само живота ни е кратък. Прекалено контролираните системи падат с революция, което обикновено е по-болезнено за съвременниците и, а май и за няколко поколения след тях.
outfaced написа:Липсва регулаторния елемент.

Адаш, в "Европейския съюз", където уж живеем в момента, регулаторния елемент е толкова засилен, че имам чувството, че се набихме в новия СИВ, че и по-зле. Що така мисля е тема на дълги обяснения, дето не мога да ги изложа във форум щото ще трябва да напиша нещо, като реферат, че и да го защитя после. :) Обаче си признавам, че все още съм леко разколебан за "търговското споразумение" ЕС-САЩ. Бива да сме неконкурентноспособни в милата ни родина, ама тогава ще умрем съвсем.

half написа:В момента смисълът на живота е да учиш, за да можеш да работиш, за да имаш добра пенсия, за да вкарваш пари в системата и накрая умираш.

Къде забрави "промеждутъците между ударите"* :D

*Вървейки по пътя си, еди човек срещнал друг, който държал два чинела и на равен интервал се удрял по главата с тях:
-какво правиш бе човек?
-ми!?...забавлявам се!
-е, не те ли боли?
-абе да знаеш какъв кеф е в промеждутъците между ударите!
:D :beer:

P.S.Баси...тва сигурно ми е най-дългия пост във форума :D
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Сря Фев 04, 2015 9:42 am

Бе не съм спец по икономика, ама за да работи пазарът като регулиращ механизъм се искат и тези две неща - голям пазар, чийто обем надхвърля значително обема на отделния производител и на второ място адекватен, информиран потребител.
В момента с окрупняването на капиталистите, се достигна до икономически структури, по-силни от държавата и даже още по-лошо, използвайки държавата за свои цели. За тези субекти, пазара не е необятен, те представляват значителен процент от неговия обем. Втория момент с потребителя - използват се всякакви начини да се манипулира потребителя - откровена лъжа и заблуда, сплашване, икономически принуди, политически принуди и пр. Средствата за манипулация на масите станаха много мощни с развитието на техниката.
А за петрола например няма какво да говорим, щото той винаги е бил инструмент, освен продукт.
Антимонополни мерки сигурни има на хартия, обаче те не работят на практика особено. Пък и не могат да спрат картелните споразумения. (каквото е и стандарта 27,5 :) )
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Сря Фев 04, 2015 11:55 am

vpravov написа:Къде забрави "промеждутъците между ударите"* :D

:beer:
taurus13 написа:стандарта 27,5 :)


Айде отиде хубавата тема, ей са се почнаха едни теореми, формули, философии, религии. :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Сря Фев 04, 2015 1:03 pm

Значи аз това, къде го писах по горе не е общовалидно на 100% ... по скоро особено притеснителна тенденция, което се засилва с глобализацията и вече дотолкова се е разраснала, че определя пътя на развитие.
Със сигурност има хора пък даже и цели индустрии, за които основната мотивация все още е да създават нови по добри неща, да правят живота по лек, по хубав, по интересен и пазарните дялове и печалби са по скоро следствие от това или нещо нужно, за да имат средствата да творят. НО ... според мен тия хора и индустрии са малцинство и вече не задават тона. По голямата част от хората в модерния свят живеят вече живот определян от корпорациите и желанието за печалба като средство само за още по голяма печалба и още по голямо влияние. Да, всички се успокояваме с това, че понеже има избор и това е доброволно значи всичко е наред. Е да ама за мен е малко спорно доколко тоя избор реално го има и доколко е осъзнат.

За ЕС че се престарават с регулации съм абсолютно съгласен ... пълен цирк е и това. Или по скоро борба с последствията, а не с проблема. Т.е. признава се че капитализма е прекалено див и ако не се озаптява ще прави бели и започват да му се налагат изкуствени регулации. Само че те за разлика от самия капитализъм са статични, а той постоянно се изражда във все по диви форми. Абе много е обширна темата верно ...

Те ти друг аспект ... до какво води капитализма или по скоро какви неща от човешката природа стимулира http://www.dnevnik.bg/sport/2015/02/04/ ... suprugata/ .... гъза на тая очевидно е по е по-скъп за човечеството работата на една научна лаборатория. Как да не изпаднеш в умиление.

Въобще капитализма в смисъл на търсенето определя предлагането отдавна не функционира. Търсенето масово се манипулира, предлагането до голяма степен също. Къде картели, къде изкуствени регулации.
И всичко това без да засягаме въпроса за самите пари и всички машинации свързани само с тях започвайки от това, кой контролира печатането им и свършвайки с това какво се случва на борсите и с подобни случки като тая от 2009-та.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот vpravov » Сря Фев 04, 2015 8:20 pm

outfaced написа:Те ти друг аспект ... до какво води капитализма или по скоро какви неща от човешката природа стимулира http://www.dnevnik.bg/sport/2015/02/04/ ... suprugata/ .... гъза на тая очевидно е по е по-скъп за човечеството работата на една научна лаборатория. Как да не изпаднеш в умиление.
Миии, няма какво да направиш в случая. Критичната маса на ценителите на хубавия гъз е доста по-голяма от тази на иновациите. А и като се замислиш - в повечето случаи, хубавия гъз влияе по-добре на "депресивните" състояния от повечето медикаменти направени в лаборатория. :D :beer:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Сря Фев 04, 2015 8:22 pm

Което си е верно, верно си е...обаче къде е изхода?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Сря Фев 04, 2015 8:33 pm

" Ох баня , ох кеф в римската баня голям кеф " е било . Мъже и жени в обща баня - а ? :peace:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Сря Фев 04, 2015 11:20 pm

taurus13 написа:...обаче къде е изхода?

Това се пита в задачата, как се променя цялата работа без революция и с разбирателство и от двете страни (облагодетелстваните сега и тези който тънат в нищета)?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Фев 05, 2015 8:59 am

....jpg
....jpg (9.08 KiB) Прегледано 13009 пъти
 само това....jpg
само това....jpg (51.27 KiB) Прегледано 13018 пъти
http://ekipbg.com/pravoto-da-se-othvyrli-dyrjavata/

Само цитирам... за да не бъда обвинен в пасивност и прогонен от Форума... :wavey:

http://ekipbg.com/pravoto-da-se-othvyrli-dyrjavata/
Последна промяна MIKEY MOUSE на Чет Фев 05, 2015 9:29 am, променена общо 1 път
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Чет Фев 05, 2015 9:23 am

интересен сайт :D
http://ekipbg.com/kratka-istoria-na-sveta/
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Чет Фев 05, 2015 1:20 pm

В началото беше лесно даваш власта на слабоумните / а те къде бяха , по затворите и тежкоатлетните клубове / и те решават без да мислят и не искат много . Така за норматив унищожават силната държава и най-лошото прогонват умните и кадърните извън държавата . След това им хвърляш трохи от европейските фондове , които уж били за народа а те присвояват за себе си . Понеже вече няма от къде /всичко е унищожено и разграбено / , остава само народа да робува . Тези на които подхвърлиха трохите от ЕС решават , каквото им бъде наредено те вече нямат избор , не могат да се противопоставят с нищо . Лошото в случая е , че нисшите потребности от които те имат нужда са задоволени а народа изнемогва . Всичко това , което стана от " ДЕМОКРАЦИЯТА" на сам е една пародия , която не е за уцебниците по история а за последна страница на весник "Стършел" . След години , когато нещата си дойдат на мястото ще се разбере , колко умишлено западните магнати са унищожили силната ни държава и са останали без конкуренция .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 05, 2015 5:00 pm

Държава се изгражда бавно и трудно...трябват много години, не 30, не 50...100 и повече. Трябват няколко поколения възпитани и научени. Нашата няма шанс не заради друго, а заради съсипаното образование и възпитание, както и заради отрицателния прираст. Все неща които са като смъртоносна спирала на смъртта в полета - нямаш шанс за изход, въпрос на време е да се разбиеш. При нас разбиването ще дойде под формата на овладяването на държавата от турците комай.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: the_rookie и 136 госта