депресия или истина

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Сря Дек 31, 2014 8:04 am

За уиски мисля трябва да се добави коефициент ... ама ти ще го докараш имперично :beer: :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Чет Яну 01, 2015 12:33 am

За много депресия и през новата годинаааааааааааааааааа :roll2: :roll2: :roll2: :beer: :beer: :beer:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Яну 01, 2015 9:14 am

 Снежанки.jpg
Снежанки.jpg (66.31 KiB) Прегледано 11197 пъти
taurus13 написа:За много депресия и през новата годинаааааааааааааааааа :roll2: :roll2: :roll2: :beer: :beer: :beer:


МОДЕРАТОРИ И СНЕЖАНКИ ЗА ВСИЧКИ!!!
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Вто Яну 13, 2015 9:36 pm

Тази година излъгах , че закривам сезона - караме от време на време .
В неделята 11.01.2015 в с.Слатина дойдоха антидепресанти , та малко ме поотпусна .
Редовното лечение с тезиподобни / сигурно измислих нова дума в българския език / мисля , че ще ме излекуват напълно , което си е истина ! :)
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Сря Яну 14, 2015 12:52 am

Бат Весо е налазил мацки сканархистки... :evil: :evil: :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Сря Яну 14, 2015 12:33 pm

taurus13 написа:Бат Весо е налазил мацки сканархистки... :evil: :evil: :evil:


Ай стига бе ... :nono:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Яну 14, 2015 1:00 pm

10366160_10152970901868908_4561133765694135218_n.png
10366160_10152970901868908_4561133765694135218_n.png (145.71 KiB) Прегледано 4784 пъти
Бат'Весо написа:За нас тука в Карлово бачкането е привилегия и радост , защото логическия завършек е някакви пари . Но такава радост почти не се случва , затова ако искаш заповядайте в Карлово и всичкото време на света е ваше и ще карате без да спирате и ще дишате най - чистия въздух . :lol:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Яну 17, 2015 6:21 pm

В едни подбалкански град , в едно училище инспекторът прави проверка за знанията на учениците. Иска да чуе как рецитират стихотворения. Никой не вдига ръка, всички се натискат по чиновете и гледат на долу.Само Иванчо -дисидентът на класа гордо вдига ръка. Учителката , си го познава и се прави на разсеяна /класика/, но инспекторът настоява да го чуе и Иванчо излиза пред класа и започва да рецитира:
- Аз съм българче, оби...
Учителката веднага го прекъсва :
- Сядай си на мястото и друг път да не съм те чула! И ние сме българи, ама не сме тръгнали да се оплакваме като тебе...
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Съб Яну 17, 2015 7:05 pm

И тази събота 17.01 . 2015 год. глътнахме свеж антидепресин в с. Кръстевич . Никога не съм си представял , че може да се види такава красота през зимата и то на обикновен средногорски върх. :wavey:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Съб Яну 17, 2015 10:35 pm

Ко земеш да не зазимаваш колелото, наеш колко красоти ще видиш. :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Нед Яну 18, 2015 9:13 pm

... защото така се простудих , че не знам кога ще се оправя , и почти всеки път като карам в студено време е така . Макар че в този случай си бях болен още когато тръгнах , та само се донагласих . Това не означава , че няма да отида пак :rofl: . Чудя се , защо като споделиш нещо се приема за оплакване или за хвалба , а не просто като хронология на събитията :look: .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Нед Яну 18, 2015 10:46 pm

Не са притеснявай...и мен често ми казват че мърморя, па аз само си споделям...сигурно е нещо дефект на изразяването, трябва се пробвам да звуча някак така по-оптимистично и бойко, все едно че пея песен за партизаните. :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Яну 22, 2015 9:07 am

PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Чет Яну 22, 2015 8:00 pm

Живота е низ от отговорности и амбиции , и колкото по-малки са амбициите толкова по-малки са отговорностите . Всеки човек е индивидуален и няма правила за живеене. Постигането на определени цели ръководени от амбициите води човека през определени препятствия , които трябва да преодолее . Стреса се натрупва и идва момента на безсилиието да се противопоставяш . Този момент е депресеята , състоянието което не може да се контролира с позитивност . Това е прогресивна болест , която може да облекчиш идинствено с намаляването на амбициите и отдръпване максимално от материалното . Под материално не разбирайте само къщите ,колите и жените . В това понятие се включва и храненето и всичко , което е създадено от човека и се продава за пари . Дори минимално облекчение се получава с максимално усилие и воля .
Искам само да подчертая , че темата е много обширна и правила няма - важно е да получаваш спокойствие и радост . :^:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Яну 23, 2015 9:00 am

Само цитирам: :deal:

"...Правим всичко наопаки. Препускаме през живота си по толкова разрушителен начин само и само за да използваме парите си. Тези пари, за които работим през повечето си дни на места, които не харесваме. Правим всичко това заради вещите, които можем да си купим с тях. Или пък спестяваме за пенсия, която може да не получим никога. Животът ни преминава в работа, сметки и данъци. Във всякакъв смисъл сме роби, само че си забраняваме да го мислим.
Това напомня и един от цитатите на Майкъл Елнър „Само ни погледнете. Всичко е наопаки, надолу с главата. Лекарите разрушават здравето ни, адвокатите унищожават правосъдието, учените – истината, медиите лъжат, религиите съсипват духовността, психиатрите унищожават умовете, правителствата – свободата“.
Дали тези думи са очевидни за вас или се чудите какво искат да ви кажат? Дали се успокоявате, че нищо в тях не е истина? Но ако се огледате около себе си, няма как да не забележите, че да, те казват цялата истина.
Отделете им 5 минути от безценното си време, поне толкова. В последна сметка те могат да променят живота ви. Дано..."
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: депресия или истина

Мнениеот mtb29 » Сря Яну 28, 2015 3:31 pm

Бат'Весо написа:Вече започвам да си говоря сам . Провенциалния живот в Карлово толкова затъпя , че не зная къде се намирам в Европейския съюз или в лудницата . Нямам впечатления за живота по другите места в България и другите държави но предполагам , че навсякъде в този Европейски съюз е гадно . Наглед този форум не е място за подобни писания но в предвид на разнообразната читателска аудитория обединена от планинското колоездене смятам , че хора от различна възраст и социално положение вземат участие в подобна дискусия .
Аз не виждам нищо смислено и прогресивно , в това което се случва в България . Напротив цялата тази система ми прилича на огромна престъпна организация , чиято основна цел е ограбване на народа и заробвайки го тотално .

Прав си. :D
[url=http://www.silven7.com/почистване-на-домове/]Почистване на къщи и апартаменти[/url]
mtb29
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 12:09 am

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Сря Яну 28, 2015 11:35 pm

Здравейте, чета ви размислите и се чудя мога ли и аз да кажа нещо. Щом не мога ще напиша.

Някой от вас са с двойно повече години опит в живота от мене та ми е чудно какво ще кажете.
Говорите за депресии, а аз си мисля за смисълът на живота. Говорите за България и съюза (вечна братска дружба), а аз си мисля за Земята, не не съм тръгнал да я спасявам като викам срещу някоя административна сграда. Стигам до следните изводи :idea: : възможно най-смисленото съществуване означава да оставиш следа в историята като помогнеш на човешкия вид по някакъв начин, на второ място по смисъл да си щастлив, просто да обичаш живота, а защо не двете и двете.
По сведения от сериала "Космос" на Карл Сейгън шансът ни за оцеляване в следващите 100 години е 40% (сериалът е от 70-80-те години, а тогава опасността от ядрена война може би е била по-голяма). В по-голямата част използваме невъзобновяеми източници на енергия (добре че има гугъл да я напиша тая дума), разхищаваме водата и храната когато има хора умиращи от глад. При цялата първичност на човека ми се струва малко вероятно да не си намятаме бомбите, но дори и да не го направим площта на която се намираме има граници, а ние продължаваме да се плодим- храната няма да стига в един момент.
Според мен всеки режим си има своя срок и не трябва да се използва след превишаването му. Било е хубаво през комунизма (казват някой чието детство е било далеч преди 89-та ), ама виждаме какво става с Южна Корея (упс тя била демократична република :D ). Логичния заместник е демокрацията, само че както нашите депутати лъжат и мажат, така го правят и в САЩ, а предполагам и в скандинавските страни, но в по-големи мащаби с по-добри схеми и прикриване. Дали са виновни илюминати, масони, банкери манкери не ме интересува защото те са (ако ги има) една малка част и не биха могли да ни бутат като добитък на където си искат.
Мисля си, че за 50-100 години нещата могат да се променят със доста лишения, но в тази насока още го мисля.

Кажете ми имаме ли шанс да просъществуваме и какво трябва да се промени според вас, или да си карам колелото да си гледам щастието пък квото го решат трите орисници от Херкулес?
Свободата или салама ЦЕЛИЯ :confused: кой път ще изберем?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Чет Яну 29, 2015 6:34 am

Може да промениш нещо, само ако си на определена позиция...но и това е относително - системата е много силна, тя е като голяма река, която влачи, а ти се опитваш да сложиш клечка на пътя и. Ако искаш да живееш щастливо, спазвай за себе си определени правила и не се задълбавай много в нещата които не можеш да промениш. Тия дето можеш да промениш, са около теб. А всъщност всичко започва със самият себе си, но не е казано че точно промяна е необходима - такива насилствени действия над личността не водят до добро. По-скоро е нужно осъзнаване на собствената личност и как тя кореспондира с действителноста. А колелото човек, когато и да иде да го покара, винаги е от полза.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Чет Яну 29, 2015 8:37 pm

Може би основната разлика м/у " тогава и сега " е , че сега няма социален минимум , който ако бъде доказан държавата се намесва в поза на пострадалия . Искам да кажа , че под социален минимум трябва да се разбира състояние , което държавата трябва да установи със закон и да не допуска хора да живеят по-ниско от този минимум . Също така трябва да бъде регулиран със закон и максимума , защото човешкото око докато е отворено е ненаситно . Но понеже регулатора / държавата / и хората от " максимума " са едно и също не се създава бариера нито за богатството нито за бедноста . Това състояние на все по голямо отдалечаване между бедни и богати е много опасно явление . Още по опасно е , че богатите стават свръх богати и малко като % спрямо останалите хора , което от своя снрана прави бедните все повече и по-бедни , докато избухне " революцията " и бъдат унещожени малкия процент богати . Не се хилете защото събитията в момента съвсем не са розови и предполагам , че ние ще сме съвременниците . Както казва един познат " Айде дано и тоз път да не е ... ! "
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот did » Чет Яну 29, 2015 10:39 pm

А минимум грамотност трябва ли да има?
Последна промяна did на Чет Яну 29, 2015 10:41 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот did » Чет Яну 29, 2015 10:40 pm

-
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Чет Яну 29, 2015 10:58 pm

taurus Ясно е, че не може да се наложат на всички едни и същи идеали, но според мен вече е минало времето когато е достатъчно "ти да си промяната". Просто като гледам хората (работя в мола :( ) и не виждам да се интересуват от нещо различно от себе си и разбира се да са готини. Жените от 14 до 45 годишна възраст четат "Петдесет нюанса сиво" а мъжете-"Богат татко, беден татко", само секс и пари са им в главата. Това разбира се е само една част от хората и всички имат право на избор, но заради избора на затъпеното мнозинство го ядат всички накрая. А това че трябва да си на определена позиция според мен вече не е задължително главно заради интернет, можеш да достигнеш до милиони хора по света и да ги накараш да се замислят седейки в стаята си и може би към това ще се стремя в бъдеще :dontknow:

Бат'Весо За минимума като начало е добра идея понеже в България в момента поне 50% от хората не живеят а оцеляват, парите отиват за храна и сметки (ама и в световен мащаб си мисля че е така). Мечтая за свят без пари, мисля си, че заради тях хората създават по-голямата част от проблемите си, но това май ще е in a galaxy far far away. Трудно ми е да си представя такъв свят, защото това значи да се откажем от доста материални глезотий, а може би просто не ми стига въображението. Според мен революциите лесно могат да се преодолеят ако хората които вземат решенията се сменят на по-кратки периоди и са само специалисти в областта си.

Като цяло човекът е сложно животно, разкъсван между първичните си инстинкти и наскоро придобития разум, но явно с големият мозък идва и голямата отговорност. Говорихме си с един приятел и той ми сподели, че за приблизително пет хиляди години писмена история на Земята не са се водили военни действия общо за около 500 години, явно ни е много трудно да се понасяме толкова умници на едно място. Напоследък изразът "човешко е" ми се струва доста не на място :puke:
Последна промяна half на Чет Яну 29, 2015 11:19 pm, променена общо 2 пъти
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Чет Яну 29, 2015 11:04 pm

did Ако визираш мой грешки посочи ми ги, за да се опитам да ги запомня. За съжаление силата ми не е в правописа, а запетаята я слагам както ми, падне,.,
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: депресия или истина

Мнениеот Бат'Весо » Пет Яну 30, 2015 12:44 pm

did написа:А минимум грамотност трябва ли да има?


Назначен си за критик и стилист в тази тема :D .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот zImage » Съб Яну 31, 2015 11:05 am

Увеличаващата се пропаст между бедни и богати е опасно явление и някои по-далновидни богати го осъзнават: http://www.politico.com/magazine/story/ ... 08014.html

No society can sustain this kind of rising inequality. In fact, there is no example in human history where wealth accumulated like this and the pitchforks didn’t eventually come out. You show me a highly unequal society, and I will show you a police state. Or an uprising. There are no counterexamples. None. It’s not if, it’s when.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Съб Яну 31, 2015 2:07 pm

Много пъти съм го казвал и все още го твърдя - необходима е генетична революция. Няма друг път за промяна.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот xcII » Нед Фев 01, 2015 8:01 pm

в тав връзка, ГМО е лъч в тунела, щото по естествен път не го виждам да стане в правилната посока :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: депресия или истина

Мнениеот outfaced » Нед Фев 01, 2015 10:40 pm

taurus13 написа:Много пъти съм го казвал и все още го твърдя - необходима е генетична революция. Няма друг път за промяна.

Напротив ... като за начало: капитализма се дъни, хората спират да вярват в парите като справедливо мерило за положен труд или създадени блага. После подменяме демокрацията с нещо по адекватно и спираме да работим над тезата, че всички хора са равни и еднакви и трябва да влезнат в един калъп.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: депресия или истина

Мнениеот taurus13 » Нед Фев 01, 2015 11:26 pm

Като начало капитализма е един естествен строй, ескалирал до уродливост. Дори и сегашните хора да повярват че не е необходим, утрешните много лесно ще прегърнат идеите отново.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: депресия или истина

Мнениеот half » Нед Фев 01, 2015 11:55 pm

Не зная с какви оръжия ще се води Третата световна война, но знам, че Четвъртата ще се води с тояги и камъни. “
— Алберт Айнщайн

Ако успеем да избегнем това, значи сме достатъчно еволюирали, ако ли не то естественият подбор ще си е свършил работата. :popcorn:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 148 госта