Паметник на баце Вуте

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Паметник на баце Вуте

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Май 27, 2012 4:09 am

Дългогодишната ми служба в полза на материята, Светлата страна на Силата, Хигсбозона и шосеизъма ме е убедил, че когато се събудим към 4:30 сутрин, то причината е или обичайното напоследък сутрешно припикаване, или некоя радикална идея. Или комбинация от двете. Или просто е имало земетресение преди час и нещо и ударните вълни са дошли и до мойто село. При секо положение знам, че требва да споделим мисълта и тъй като Природата е била така щедра към мене, че лаптопа, който сестра ми услужливо забрави на вилата, ми е на по-малко от ръка разстояние, а уя - на повече, действам по приоритети и споделям с байкарската общност кво измислих таа сутрин. Требва да издигнем паметник на баце Вуте, който долете преди 3 години от братска Белгия на свойта бело-червена совалка Канондейл /или кактотамсеказватаашинтя/ и взриви пасторалната бираджийско-лифтаджийско-кебапчийска действителност на бегебайкаризъма, като предизвика същинска революция, научавайки /част от/ байкарите, че педалите на моторчетата са тургнати там, за да бъдат въртени, а не да си закачат по-лесно машинките на лифта. Затва, мили закръглени и очилати байкарски приятели, предлагам да отворим некакъв вид подписка и да съберем кинти за некъф възпоменателен знак, който да бележи историческото присъствие на баце Вуте по наще диви балкански планини /и шосета/ и да го позиционираме на подходящо за целта место /Черни връх, Мургаш, Елин Пелин или некое друго любимо, но незнайно за мене, место на нашият лирически герой/. Естествено, ако има байкари с подходящи за целта таланти /художници, скулптори, текстописци, гравьори или нещо подобно/, може да се вкл. в инициативата и да спестим кинти, които може да вложим в кебапчета за прощалния банкет, който се очаква да бъде догодина. Примерно. В заключение ше припомна, че преди 100 и кусур /казано по пловдивски/ години един швейцарски учител по физ.въз. дойде и научи варненци /а впоследствие и останалите селтаци/ на ритнитопка, а скийте кво става сега, дори настоящите напълно бездарни гелосани путьовци са в състояние да предизвикват емоции у плебейството, пролетариата и обслужващия персонал /чалгаджийки, екстрасенски, журналистки, политоложки и козметички/ и реално погледнато, теа нещастници си отебават за три жувота само на базата, че имат екипче по футбол, договор с фека свиня-панчарево /примерно/ и кило гел у банята /което ги идентифицира еднозначно като успешни и реализирани членове на обществото/. Затва, приятели, ако искаме след 100 и кусур /по пловдивски, нали се сещате/ години, секо байкарче, каращо двестакилограмовия Драг на прадедо си, неможещо да изпълни дори елементарен троен Салхофф с две салта и 2/3, да има осигурени фенки и медийно внимание, и фенклуб в поне 14 населени места, както и в гугъл 2112 да излизат осемцифрени стойности след името му, требва да отдадем заслуженото на нашият /по-скоро вашият, ама айде, да не се делим по полов признак точно сега/ Учител, баце Вуте. В най-лошият случей, обявявам таа тема за рукотворнъйпредизпиквателенинтернетен паметник на Вуте. Амин.







































П.П. Четете Библията!!! :praying:









































П.П.2 Отивам да пикам. :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Yavkata » Нед Май 27, 2012 5:54 am

Прекрасна идея! Винаги може да се разчита на Баце. @Antares залавяй се с проекта за паметник...и защо да не бъдем по -радикални. Защо не преработим Альошата или паметника на Съветската армия? А Плевенската панорама?
Жалко , че взривиха мавзолея, иначе можеше да не пускаме Вуте да си ходи, а да го изложим там за поклонения.
А това, че е заслужил поне един плакет "За принос и цялостно творчество" не буди съмнение. Да, един плакет изпълнен с уважение, благодарност и мъничко балканска завист. Проекта вече е готов в главата ми :D
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот taurus13 » Нед Май 27, 2012 10:24 am

Тъпото копеле добре е уловил типичната българска черта, все да се търси някой чужденски герой, на който да се кланяме - с или без да иска точно това. :D Но както са казали хората, в собственото си село, никой не е станал пророк. По друг стар български обичай обаче, може и да оплюем бате ви Вуте, че ни е развалил стройния бираджийско-кебапчийски ред. А може и накрая да постъпим по европейски и просто да си вземем поуката, без да клюкарстваме, коментираме, възвеличаваме или оплюваме. :)

П.С. А може да вдигнем паметник и на Тъпото копеле, щото това е единствения шосейкаджия , който благоволява да обърне глава към проблемите на презряните байкъри.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот kibikoff » Нед Май 27, 2012 10:31 am

Баце,
избухна с пълна Сила!

Предполагам "бръснатите крака", който също бяха научени да шосейкат ще се включат в дарителската акция. Предлагам да направиш първата Фноска за паметника, като продадеш на търг 10 кила Ягоди. Убеден съм, че реколтата е добра.

Паметник не знам, ама едно КОЛОЕЗДАЧНО мероприятие да се организира ще бъде чудесно.
:agree: :agree: :agree:

п.с. дано не си ГО изтръскал повече от 2 пъти
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот sailman » Нед Май 27, 2012 11:00 am

Ся, след като тия дни бехме по петричко, требва да ди кажа, че жителите на тоа град вече са ни изпреварили с преклонението към Баце Вуте. Преко централната улица беше опнат голем трансперант с надпис "мегавуте"
...За съжаление не успях да го снимам, ама има свидетели. :lol:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Admin » Нед Май 27, 2012 11:41 am

Нищо де, ние не требе да изоставаме. Аз бих предпочел паметникът да е на мястото на този на Съветската окупационна армия - едно, че не го обичам, и второ, че така новият монумент ще ми е наблизо, та по-често ще ходя да отдавам почит и да редя венци от планински цветя и билки. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Май 28, 2012 1:13 pm

Мили приятели с меки вилки, наистина не разбирам злобата ви! Защо е това противопоставяне?! Нима Кирил и Методий е българин или Гладстоун?! Но имат безбройно много паметници на секо кьоше /по пловдивски, де/ и сокак. Или пък вече гореспоменатия Альоша, или Филип Македонски? Макар, че баце Вуте ви размазва с отчайващи разлики на секо 1 байкарско състезание и практически практикува съвсем различен спорт от вас, той не е дошъл тук като завоевател, а с мирна дипломатическа мисия. Нима той не е най-добрият посланик, който Белгия е имала за сичките стотици години братски връзки с нас?! Защо след като теа имат паметници, баце Вуте да нема?! :dontknow:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Yavkata » Пон Май 28, 2012 1:57 pm

Баце, Очудваш ме, чети какво се пише :deal: . Всички постове нагоре са благоположително настроени към идеята.
Admin, сигурно вече е говор и със самя Вуте, да оглави дарителската акция. Аз имам в компа вече 4 проекта за мемориал. Чакам да намеря сега и глина за да ги измоделирам макетчетата, да направя гипсови отливки и отлея от алумин от стари капли. Пък и да не ги одобри комисията в конкурса, не е загуба...ще ги сложа в домашния параклис.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот kibikoff » Пон Май 28, 2012 2:10 pm

и аз съм готов да наддавам за ягодите от реколта 2012
:popcorn: :dopey: :chef:
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот 4getcredo » Пон Май 28, 2012 4:28 pm

Изображение
Както идолът, така и неговият месия заслужава момент... монумент! :bowdown:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот PtD » Вто Май 29, 2012 10:48 am

DstupidBastarD написа:Макар, че баце Вуте ви размазва с отчайващи разлики на секо 1 байкарско състезание

Ба, аз съм чувал че и некои шосейки с големи... пулсомери... били зле попарени... :peace:

:smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот stilo » Вто Май 29, 2012 9:26 pm

баце Вуте мачка курбела :eyebrow:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот MAN6 » Вто Май 29, 2012 11:45 pm

Баце Вуте не кеси по форумите... :) :peace:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Reactor » Сря Май 30, 2012 7:52 am

MAN6 написа:Баце Вуте не кеси по форумите... :) :peace:

Така де,докато вие си пишете тука,баце Вуте освен курбела,мачка и баирите!
За това и Чък Норис трепери пред баце Вуте ... :evil:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Andy3 » Сря Май 30, 2012 10:32 am

Reactor написа:За това и Чък Норис трепери пред баце Вуте ... :evil:


По-скоро след баце Вуте. :lol:
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Antares » Сря Май 30, 2012 12:16 pm

Уви, Антарес не би могъл да помогне с нищо повече от една скица...

А за такава идеи липсват.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот Yavkata » Сря Юни 06, 2012 12:55 pm

За да улесня описанието на състезанията в които участва бате ви Вуте, предлагам следния формуляр. Необходимо е да се попълнят само мястото на провеждане и имената на втория и третия в класирането.

На старта на състезанието .....................(попълва се името на състезанието) бях леко затормозен поради тежък грип/стомашно -чревно разстройство/друго заболяване(ненужното се зачертава). Старта бе данен и прекия ми конкурент от миналата година.........................(попълва се името) се стрелна напред. Реших поради тежките предизвикателства на терена след ....................километър, да пестя сили и да карам с моето темпо. Стана доста стръмно и каменисто , но благодарение на моя Ram 29er скоро застигнах водача......................
В следващия етап на състезанието на няколко пъти спирах за малко принуден от тежкия грип/стомашно -чревното разстройство/друго заболяване(ненужното се зачертава), но успях да задържа преднината благодарение на моя Ram 29er. След средата на трасето се почувствах вече доста по- добре и дори спрях да си купя дюнер от една дюнерджийница, само на два километра от трасето. Поръчах го без лук, за да не се върне стомашната болка. В .........................(име на населеното място) има и много хубав музей .........................(попълва се вида на музея) който обаче не успяхме да посетим с моя Ram 29er, тъй като момчето от дюнерджийницата беше малко пипкаво и ми загуби ценно време от състезанието, което трябваше да наваксвам. Следваше много скоростно спускане по терен за който другите казваха , че е каменист, но аз не го усетих поради моя Ram 29er. За да компенсирам забавянето за дюнера, си дадох малко повече зор, и внезапно получих схващане на левия крак. Това наложи последните 20 километра да въртя само с десния крак и обяснява защо имах преднина само от 15 минути, с моя Ram 29er, пред втория................... и 20 минути пред третия.................Снимки.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот tanya » Сря Юни 06, 2012 4:06 pm

Yavkata написа:..........................

:roll2: :roll2: :roll2: :roll2:
Олеле, щях да припадна пред компа. Едва се удържах да не се разхиля на глас.
:roll2: :roll2: :roll2:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот xcII » Сря Юни 06, 2012 10:17 pm

taurus13 написа:... А може и накрая да постъпим по европейски и просто да си вземем поуката, без да клюкарстваме, коментираме, възвеличаваме или оплюваме. :)


:agree:

Разбирам алегорията/фантасматогорията или както се води там, но състезател като Уолтър (Вуте е един друг кадър, с лаптоп) е ясно че няма нужда от паметници.. човека дава пример, като състезател, като човек. Толкоз. Който може да го следва, следва го.. :smokin:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот sensation_blue » Съб Юни 30, 2012 10:16 am

Admin написа:Нищо де, ние не требе да изоставаме. Аз бих предпочел паметникът да е на мястото на този на Съветската окупационна армия - едно, че не го обичам, и второ, че така новият монумент ще ми е наблизо, та по-често ще ходя да отдавам почит и да редя венци от планински цветя и билки. :D

:) Ей Любчо само не ме мисли пак за комунист, ама е гадно да гледаш как са промили мозъците на една група хора някои личности в настоящето. Окупация от същите е имало ама доста след освобождението ни от окупацията на едни други. В този род мисли, нека паметника е в Бургас, там чувам, че сега имало окупационни войски на една друга армия, която чат пат бучи над главите ни с ниско прелитащи слаби подражатели на Уоутър, борейки се за световен мир, хаха ;) Иначе казано, май все сме в окупация, но сляпо вярваме, че всяка следваща е освобожденска (вкл. и сегашната). Вярно, че няма да ти е близо (в Бургас), но поради равнинния характер на региона, символиката ще се състои в това как баце ви Вуте изправя баирите ;) Колкото до това дали трябва да се възхищаваме на въпросния и ако не го правим, доколко това е породено от завист и типичните ни балкански комплекси, че сме най-добрите, а другите дето са по-добри не стават, щото са продажници (примерно), отговорите оставям да мъдрите сами :)
Моля да ме извините за между личностното включване и нелиричните отклонения, както и да помоля, уважавания от мен, Любо, да приеме поста ми с чувство за хумор :)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот rianmao » Вто Юли 03, 2012 11:25 pm

Само едно ме е яд - че баце ви WOWтър не е българин... или може би не сме дорасли още да имаме XC състезател от тази класа... Колкото и да ни е гадно да си го признаем... ФАКтите го сочат.
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот fall_out » Сря Юли 04, 2012 1:56 am

Ами просто Тъпото Копеле го е страх да не му писне при тракторчетата и да вземе да се премести при тия с малките ... гуми. Та затова натиска работата за паметник, да го заклейми завинаги кат един тракторист :D
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот PtD » Сря Юли 04, 2012 8:00 am

:evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Паметник на баце Вуте

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Яну 10, 2013 4:34 pm

rianmao написа:Само едно ме е яд - че баце ви WOWтър не е българин... или може би не сме дорасли още да имаме XC състезател от тази класа... Колкото и да ни е гадно да си го признаем... ФАКтите го сочат.


За жалост не ние не сме дорасли (таланти има доста, разгледай резултатите от състезания) а просто няма кой да отглежда състезатели у БГ. !!!!!!!!!!!!!!!!

П.П. Единствените отгледани състезатели напоследък се финансират сами и живеят и тренират навсякъде другаде но не и в БГ, ЖАЛКО.
http://runbg.net/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1% ... hka-na-den
http://novanews.bg/news/view/2013/01/10 ... mpaign=hot
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron