predlojenie

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

predlojenie

Мнениеот axelmax » Сря Ное 02, 2005 3:02 pm

скоро предвиждли се да се сложат реитинги на участниците в пазара,както е в много форуми
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Сря Ное 02, 2005 3:08 pm

[quote="axelmax"]

скоро предвиждли се да се сложат реитинги на участниците в пазара,както е в много форуми
[/quote]


това не е предложение, това е въпрос :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Сря Ное 02, 2005 3:20 pm

Въпроса не е неуместен обаче(според мен случайно).
Не е зле да има нещо, като рейтинг на хората, които продават разни неща във форума.Така би могла да се повиши коректноста на продавачите и купувачите.В по-цивилизованите държави има подобни списъци с имената на всички търговци на автомобили вора ръка например.Интересното е, че системата бачка и продавачите се стремят да не попадат в тези черни списъци, щото няма да могат да си продават стоката.И така съответно се стремят да са максимално коректни към клиентите си.
Само не знам как, кой и по какви критерии ще преценява кой е измамник и кой не:D
1 глас за:thumbu:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Rotting » Сря Ное 02, 2005 3:32 pm

и от мен 1 глас за :agree:
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cocko » Сря Ное 02, 2005 4:22 pm

Хабсолиутну ЗА!
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mrPesh » Сря Ное 02, 2005 4:43 pm

:agree::agree::agree:
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот bikerider » Сря Ное 02, 2005 5:28 pm

пичове, това са пълни глупости да ме прощавате.
рейтингите работят единствено ако се знае кой седи зад даден nick.

при положение, че всеки може да си регистрира нов nick по всяко време, не виждам как ще се борите с недобросъвестни продавачи, които си регистрират всяка седмица нов nick.

не става и по ip - аз лично поствам от поне две pc-та, също така има и анонимни проксита на света, където да си скриеш ip-то.

таа, ако целта е да се прави евала на някой съвестен продавач/купувач разбирам, но за да се мъмрят публично недобросъвестните чрез нисък рейтинг при положение, че няма 1:1 съответствие между човек и account тук ми се вижда безсмислено.

Темата е дълга и обширна, но според мен това ще създаде/донесе повече проблеми отколкото ползи.

Edit: да не говорим, колко субективен и манипулируем критерий са рейтингите. ПешоМастиката може да е най-готиния пич на света и да продава супер неща на супер цени, достатъчно е да се намерят десетина (peep) които да гласуват отрицателно за него и се превръща в най-долния тип на земята.

Това което искате се казва власт на комуната над индивида, нещо което аз лично НЕНАВИЖДАМ. Има си и име - комунизъм ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Ное 02, 2005 6:03 pm

Идеята е добра и не е нова, но има няколко "не"-та около нея.
Първо, не може да се сложят рейтинги само за пазара, което значи, че ще трябва пазара примерно да бъде отделен от форума, да се ползва друг скрипт и т.н. Макар това да е известно усложнение, то си струва, защото наистина пазарът се разраства непрекъснатоь така че рано или късно ще се премине към друг, отделен скрипт.
Второто обаче е по-важно и то е, че на българска почва няма особен смисъл от тези рейтинги. Прави сте, че в някои части от света това действа, но не мисля, че в България хората са достигнали такова ниво на морал, чест и достойнство, че да не използват някой от посочените от bikerider способи за избягване на негативния рейтинг, или някой от другите възможни, защото темата наистина е доста обширна, а българинът е доказал многократно, че предпочита да си впрегне мозъка за нещо лошо, отколкото за нещо добро.
Разбира се, има начин да се направи така, че подобни рейтинги да действат, но това означава да се постигне възможно най-пълно припокриване между никовете и реалните хора, за което си има средства, но аз още нямам ресурса да ги приложа, а смятам, че и на много от потребителите няма да се харесат ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот climb » Сря Ное 02, 2005 7:02 pm

[quote="bikerider"]

пичове, това са пълни глупости да ме прощавате.
рейтингите работят единствено ако се знае кой седи зад даден nick.

при положение, че всеки може да си регистрира нов nick по всяко време, не виждам как ще се борите с недобросъвестни продавачи, които си регистрират всяка седмица нов nick.

не става и по ip - аз лично поствам от поне две pc-та, също така има и анонимни проксита на света, където да си скриеш ip-то.

таа, ако целта е да се прави евала на някой съвестен продавач/купувач разбирам, но за да се мъмрят публично недобросъвестните чрез нисък рейтинг при положение, че няма 1:1 съответствие между човек и account тук ми се вижда безсмислено.

Темата е дълга и обширна, но според мен това ще създаде/донесе повече проблеми отколкото ползи.

Edit: да не говорим, колко субективен и манипулируем критерий са рейтингите. ПешоМастиката може да е най-готиния пич на света и да продава супер неща на супер цени, достатъчно е да се намерят десетина (peep) които да гласуват отрицателно за него и се превръща в най-долния тип на земята.

Това което искате се казва власт на комуната над индивида, нещо което аз лично НЕНАВИЖДАМ. Има си и име - комунизъм ;)

[/quote]

Чрез ип-та е добра идеята ама не при всеки юзер ще стане.Например моя нет е така че на 17мин се сменя ип-то и няма как да съм с едно и също.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Сря Ное 02, 2005 10:16 pm

[quote="bluskanie"]

.. В по-цивилизованите държави има подобни списъци с имената на всички търговци..
[/quote]

Най-малкото тук не може да се говори за търговия на професионално ниво - с каквато ти я сравняваш.
И според мен подобни рейтинзи са излишни в случая.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот thefatcat » Чет Ное 03, 2005 12:20 am

Нема смисъл да си усложняваме живота с глупости.
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 03, 2005 10:47 am

Кофти е за хората , които не са наясно и тепърва почват да се занимават със спорта.Не всеки е мнителен, чете и проверява внимателно преди да си купи някоя част или направо колело.
Прави сте, че няма разумен начин тази система да заработи тук.:banghead:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Чет Ное 03, 2005 11:39 am

[quote="bluskanie"]

Не всеки е мнителен, чете и проверява внимателно преди да си купи някоя част или направо колело.
[/quote]


Ми то си е за него тогава. Дай да сложим на всички хора рейтинзи за всичко, щото някой тупан дето го мързи да си мръдне (peep) да може да пазарува безопасно.

Да не говорим, че така се унищожава всякакъв естествен подбор, щото не е луд тоя дето изяжда зелника, а тоя който му го дава и той трябва да изгърми за да се научи да си оплита кошницата, а не да си живее в идеалния свят и всички ние да го дундуркаме и да му доказваме чрез рейтинги колко сме добросъвестни.

Според мен да се търси лесния път за решение на проблемите без да се държи сметка за "странични ефекти" вместо да се направят нещата като хората води винаги до обратен резултат - в конкретния случай всеки добросъвестен човек бива омаскарен чрез манипулации на общественото мнение точно от тия дето трябва да се разкарат. Резултата е унищожаването на всякаква вяра в истинските ценности. Въпрос на време при такава нагласа към лесния път и сляпа вяра в статистиката - неофициалната религия на демокрацията.

И последно - в нашата реалност има един основен принцип, казва се презумпция за невинност. Рейтингите са много удобен начин за заобикалянeто му. До какво води декларирането му на думи и заобикалянето му на дела едва ли има нужда да коментираме.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Чет Ное 03, 2005 2:50 pm

мнооо ясно ,че не съм открил студената хахах беше за топлата вода;)

искам просто нещата да станат по коректни
има начини ,не случайно го има на много места

тва е предложение/въпрос(bikerider:agree:)

мисля ,че саита се нуждае от това ,както некоя каза не всеки може да следи пазара,че да знае кои е свестне или не

мисля ,че сайта така ,ще стане по добър и по посещаван

@админ-го го го
не чекай
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот axelmax » Пон Апр 10, 2006 7:40 pm

@админе-оправете тая правописна грешка ,4е напрао ми бърка у окото;)

http://img391.imageshack.us/my.php?imag ... axa1ec.jpg
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Пон Апр 10, 2006 7:51 pm

Въй, що не каза по-рано? ;) Срамота! :I
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ene » Пон Апр 10, 2006 8:41 pm

[quote="axelmax"]

мнооо ясно ,че не съм открил студената хахах беше за топлата вода;)

искам просто нещата да станат по коректни
има начини ,не случайно го има на много места

тва е предложение/въпрос(bikerider:agree:)

мисля ,че саита се нуждае от това ,както некоя каза не всеки може да следи пазара,че да знае кои е свестне или не

мисля ,че сайта така ,ще стане по добър и по посещаван

@админ-го го го
не чекай
[/quote]
аз пак немога да разбера за кво ни е тва при положение,че ти като отидеш да купуваш колело или там квото искаш може да видиш на място и да си прецениш!а ако е с куриер поглеждаш пратката и ако не те устроива я оставяш при куриерската фирма да я враща на собственика!неможеш ли сам да прецениш кое е добро и коне не,че ти трябва реитинг?!?!:crazy:
DaRe To DrEaM
Аватар
ene
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 9:31 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот axelmax » Чет Апр 20, 2006 10:03 pm

досега първо сам пластал после сам виждал какво са ми пратили,и после го отварям

инак ако ми дадат да го видя предварително и не ми ареса мойе после ония дето ми епратил нестата да кайе цхе не ги е пратил така ,4е са били здрави или 4е има ло и други неща



@АДМИН-виждам,4е има много теми дето са абсолютно елементарни и много еднакви

може ли да се направи една 4аст за напреднали,в която да се влиза само от хора с обределен брои постове или пак по твоя преценка ,4е така тея хора се затормозяват

виждам 4е темите дето пускат след 5 пост стават на нищо

и паралелно да си пишат в сегашния форум
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MAN6 » Пет Апр 21, 2006 8:27 am

брато, ти като си толкова напреднал не можеш ли да прецениш къде колко знаеш и да спреш да оакваш доста голям процент от темите...?
това е само въпрос/предложение.
нали доброто на форума мислим... ?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Пет Апр 21, 2006 8:35 am

[quote="axelmax"]


виждам 4е темите дето пускат след 5 пост стават на нищо
[/quote]

аз пък виждам, 4е темите дето се пускат, са станали на нищо още преди да са пуснати, и след 4-5 поста заслужено се насочват към бла-бла.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Lubo » Пет Апр 21, 2006 9:56 am

[quote="axelmax"]


@АДМИН-виждам,4е има много теми дето са абсолютно елементарни и много еднакви

може ли да се направи една 4аст за напреднали,в която да се влиза само от хора с обределен брои постове или пак по твоя преценка ,4е така тея хора се затормозяват

[/quote]

И тогава всички ще спамят и ще пишат като луди. Всъщност май и ти пишеш/пишеш във всяка тема без дори да има какво да кажеш.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Пет Апр 21, 2006 10:32 am

[quote="bluskanie"]

Въпроса не е неуместен обаче(според мен случайно).
Не е зле да има нещо, като рейтинг на хората, които продават разни неща във форума.Така би могла да се повиши коректноста на продавачите и купувачите.В по-цивилизованите държави има подобни списъци с имената на всички търговци на автомобили вора ръка например.Интересното е, че системата бачка и продавачите се стремят да не попадат в тези черни списъци, щото няма да могат да си продават стоката.И така съответно се стремят да са максимално коректни към клиентите си.
Само не знам как, кой и по какви критерии ще преценява кой е измамник и кой не:D
1 глас за:thumbu:
[/quote]
така е и в ибей,след всяка покупка,продажба двамата участници са длъжни да оценят стоката и коректността на другия,има положителен с зелен цвят,негативен с червен-когато нещото не е качествено и неутрален със сив,всеки потребител в ибей започва с ранг 100% и чрез негативните и неутрални оценявания се намалява,има неписано правили ,че от хората з по-малко от 90% никой не си купува
но пък там регистрацията е адресна и си даваш и банковата сметка,те все пак си взимат процент и са фирма, тук няма как да стане май :agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Admin » Пет Апр 21, 2006 2:28 pm

Вижте, ако имаше начин някакъв тип рейтинги да работят коректно на "наша" почва, щях да въведа такова нещо и то не само за пазара - би било полезно и за самия форум да има. Но на всеки сигурно е пределно ясно, че с рейтинг много хора могат да станат обект на злонамерена лоша оценка и то нееднократно (чрез регистрацията на няколко ника напрмер, само и само да наклепаш някого). Според мен, за да работи система от рейтинги, трябва да има регистрация с доста лични данни (истинските имена, адрес, телефон) и това е най-малкото. Подобна регистрация би позволила ако някой действа некоректно и злонамерено, това не само да бъде установено, но и той да бъде намерен. За целта трябва да има и някаква проверка на тези данни и т.н., и т.н. Не на последно място, за да може евентуалните злонамерени нарушители да си получат заслуженото, трябва да има и бързо работеща ефикасна съдебна система. На този етап май никое от гореизброените не е налице, така че рейтингите може по-скоро да навредят и то на конкретни хора.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пет Апр 21, 2006 3:58 pm

[quote="Lubo"]

[quote="axelmax"]


@АДМИН-виждам,4е има много теми дето са абсолютно елементарни и много еднакви

може ли да се направи една 4аст за напреднали,в която да се влиза само от хора с обределен брои постове или пак по твоя преценка ,4е така тея хора се затормозяват

[/quote]

И тогава всички ще спамят и ще пишат като луди. Всъщност май и ти пишеш/пишеш във всяка тема без дори да има какво да кажеш.
[/quote]


:agree: имаше преди едно явление uha_rampage, ама то се поукроти... ;) после се появи другото, ама то се окАза бая нахално... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Lubo » Вто Апр 25, 2006 10:29 am

[quote="MAN6"]

[quote="Lubo"]

[quote="axelmax"]


@АДМИН-виждам,4е има много теми дето са абсолютно елементарни и много еднакви

може ли да се направи една 4аст за напреднали,в която да се влиза само от хора с обределен брои постове или пак по твоя преценка ,4е така тея хора се затормозяват

[/quote]

И тогава всички ще спамят и ще пишат като луди. Всъщност май и ти пишеш/пишеш във всяка тема без дори да има какво да кажеш.
[/quote]


:agree: имаше преди едно явление uha_rampage, ама то се поукроти... ;) после се появи другото, ама то се окАза бая нахално... :)
[/quote]

Е точно за това говоря :) повечето от нас си спомнят.
Добре, че вече не се изписват броя на постовете под ника, че тогава можеха всички да ги виждат с какви темпове напредват :) а това ги стимолираше допълнително.

П.П. това другото явление обаче няма укротяване :)
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Апр 25, 2006 11:37 am

Баси, модераторите, абе разбирам толерантност, разбирам либерализъм, ама откровено идиотски теми не в "Бла-Бла", ами директно на боклука трябва да отиват, заедно с accounta-а на идиотите, които ги пускат :(!:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Вто Апр 25, 2006 6:31 pm

:agree: :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот yahutu » Чет Май 04, 2006 9:52 pm

bikerider: тва всъщност е предложение,а не въпрос щото той акселмакс с въпроса си иска да го предложи тва нещо ама ти нали нямаш усет и си винаги буквален.... пейте, дивейте, бикините си вейте...
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот baribal » Чет Май 04, 2006 10:34 pm

Абе "Алее да е на мах"/простотията ми/ е казал не веднъж Иехова що не сте го утепали с камъни аз да ви питам?
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Май 05, 2006 3:03 pm

[quote="yahutu"]
ама ти нали нямаш усет и си винаги буквален....
[/quote]


а дали ти не си опериран от чувство за хумор? :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 100 госта