Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот pacy4 » Пет Авг 12, 2011 12:47 pm

Става въпрос за "Състезания", "Организирани карания" и "Индивидуални карания". Повечето са без дата на провеждане на мероприятието в заглавието на темата и за да разбереш кои са минали, кои предстоят трябва да ги отвориш всички. Например ако искам да карам някъде следващата събота и неделя, трябва да отворя сума ти теми за да видя дали случайно датата на някое мероприятие ще съвпадне с моите свободни дни. Нека писането на дата в заглавието да бъде задължително.
Поздрави на екипа.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Alpina » Пет Авг 12, 2011 1:09 pm

http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar

Това виждал ли си го?
И странно как толкова много народ си се оправя безпроблемно :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Admin » Съб Авг 13, 2011 1:16 pm

Критиката на pacy4 е основателна, поне донякъде. За организираните мероприятия (състезания, карания и т.н.) календарът работи, но за индивидуалните наистина е хубаво да има дата в заглавието.
То такъв си беше и замисълът, само че сега забелязвам, че напролет съм забравил да добавя няколко изречения в Правилата на форума... ще се постарая още другата седмица да оправя този пропуск и да обърна внимание върху тези правила на ползвателите в съответните раздели.
За общите клубни теми обаче няма как да стане номерът - там във всички случаи ще трябва да се следят мненията и да се четат, за да е ясно за кои дати става въпрос.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот pacy4 » Пон Авг 15, 2011 11:35 am

Alpina написа:http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar

Това виждал ли си го?
И странно как толкова много народ си се оправя безпроблемно :beer:


Признавам, не го бях виждал. :blush: Ако го бях видял, нямаше да напиша темата, но все пак нищо не пречи да се пише датата и в заглавието на форума за повече прегледност. Иначе всеки път трябва да влизаме в съответния форум през календара. Освен това, календарът е главно за състезанията.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот xcII » Пон Авг 15, 2011 2:07 pm

pacy4 написа: Признавам, не го бях виждал. :blush: Ако го бях видял, нямаше да напиша темата..


Преди време изпитвах подобен "проблем", като теб. Откриването от мен на Календара си бе сходно като откриването на какво значи "на фокус във фотографията" :D . Календарът, наистина е много прегледен и е фокусиран на макс. Сега остава въпроса, дали и двамата с теб сме толкова мързеливи, че не сме го забелязали, или че той някак не се забелязва, поне за нови посетители на сайта :)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Yavkata » Вто Авг 16, 2011 5:34 am

Има голяма доза истина и в двете тези. Потребителите , особено новите, трудно се ориентират в голямото море от информация. Календарът също така не е достатъчно отчетливо обозначен във менюто на сайта. Като леко моделиране , за да не стават каши все пак, би могло подсекцията Календар от секцията Събития да бъде сложена над Събития в Чужбина и Събития в България. Много посетители пък влизат директно във форума, неглижирайки (за голямо неудоволстние на Админа ;) сайтЪТ). Може би пък има една лека липса на линк към Календара във секцията с Организирани карания. (залепен като важна тема.) За Индивидуалните мероприятия съм съгласен, че е напълно достатъчно да се добавя датата в заглавието. Те по -скоро не са за вкараване в календар.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Admin » Вто Авг 16, 2011 7:54 am

Правила на форума
Календар на MTB-BG.com
Тук можете да прегледате по различни критерии всички официални събития, както и обявените от инициаторите им клубни/групови/индивидуални карания.


Това излиза най-отгоре на всяка една страница в секцията Мероприятия, и в Състезание, и в Организираните и индивидуални карания. Единственият проблем явно е, че пише отгоре "Правила на форума" - това е така, защото това поле по принцип е предвидено за тази цел и така си е кръстено в софтуера, аз лично не мога да премахна името му.
Ще разместя бутоните в менюто както предлага Явката - може би наистина така ще привлека вниманието на хората по-лесно към наличието на въпросния календар. Да не забравяме, че актуалните събития за седмицата се появяват и в панел на началната страница в сайта, така че има откъде човек да научи за съществуването му, което не значи, че трябва задължително да го ползва, разбира се. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Yavkata » Вто Авг 16, 2011 10:22 am

:roll2: Сега за първи път виждам какво пише в тази графа под Правила за форума :roll2:
Просто нямаше да се сетя да погледна там ако не беше го споменал.
Администрирах навремето два сайта, и знам каква мъка е изграждането и разполагането на много информация, така, че хем да е достъпна , хем да не претрупва, хем да е обилна, и на всичко отгоре да не се губи сред другите. Пълна угодия няма, и няма как да има. Винаги ще има някой невидял, непрочел и не разбрал. В крайна сметко които търси ще намери. Ако не намери нужната му информация да ходи да...кара колело.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот Admin » Вто Авг 16, 2011 4:52 pm

Специалните правила за "Мероприятия" вече са добавени към общите. Можете да ги видите тук: viewtopic.php?f=7&t=68092 , по-специално т. ІІІ.

В главното меню на сайта категорията "Календар" вече е изведена най-отгоре в менюто "Събития".
Добавена е и връзка в статията "За новодошлите" към подробностите за Календара.

Надявам се това да помогне на повече хора да открият по-лесно Календара.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот edinmilion » Вто Авг 16, 2011 5:54 pm

Новата промяна не ми харесва - червеното поле набъбна и се чувствам почти като в пазар (вземи тоя скрол). Преди си беше по компактно и според мен достатъчно ясно, точно през този линк достъпвах "календар". Сега и линковете се увеличиха, а и са в целия си вид линковски...
Предполагам ще е същото за хората, които и до сега не са забелязали това меню!

Общо взето само споделям мнение, не ми пречи :agree:

Иначе за датата в заглавието, да по прегледно ще е особено за състезателите, които проверяват форума на бързо. Но пък в правилата е дописано като препоръчително, да се надяваме да се спазва.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Всички мероприятия с ДАТAТА си в заглавието на темата

Мнениеот xcII » Вто Авг 16, 2011 9:38 pm

червеното поле набъбна


на мен пък си ми харесва, вижда се много добре сега, а не като преди, все едно е "дребен детайл" в търговски договор под линия. единствено цвета, не е моя, може би малко по-леки тонове, за да не "дращи" окото, ама не знам какви са техническите възможности и изобщо "цветовата" политика в сайта. при всички положения, аз съм "За" тази важна промяна :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта