Предложение към раздел "пазар"

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот road runner » Пет Авг 05, 2011 1:13 pm

Здравейте . имам следното предложение към вас ;) Нека е задължително оставянето на телефонен номер в обявата на даден потребител . Предлагам го въз основа на това че досега 70% от личните съобщения които съм пратил са без отговор ,въпреки че са прочетени от отсрещната страна . А така като има телефон ще може когато някой има интерес към даденото нещо ще може да се свърже с продавача за да се разбере .

Надявам се не съм само аз на това мнение :)

Поздрави :)
road runner
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 8:02 am
Местоположение: София ,Младост

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот naskoj » Пет Авг 05, 2011 1:36 pm

а защо да не се направи нещо като формуляр като при регистрацията в сайта и да има задължителни полета . да е нещо такова :


*Продукт :
- цяло колело (място за отметка )
- отделна част ( място за отметка )
*Марка на продукта :
*Модел :
*Техническо състояние :
*Цена :
*За контакти :
- телефон :
- друг вид контакти :
*Град на собственика :
Допълнителна информация :

* задължително за попълване
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот road runner » Пет Авг 05, 2011 1:40 pm

именно нещо такова . По другите форуми задължително има контакт и телефон . даже в некой форум не може да пуснеш тема в продава без телефон ;)
road runner
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 8:02 am
Местоположение: София ,Младост

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот gogata1982 » Пет Авг 05, 2011 1:44 pm

аз съм абсолютно за идеята на колегата !!! наистина има хора които не си поглеждат личните с дни !
колега от мен имаш една :beer:
gogata1982
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 8:34 am

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот dimochito » Пет Авг 05, 2011 1:50 pm

Аз пък не искам да си оставям телефона на място, кадето влизат по 5000 човека дневно (примерно). Всеки си определя по какъв начин да се свържат другите хора с него. ЛС-тата са може би най-сигурния* начин за пазаруване във форума.

*След проверка на никнейма в коректни/некоректни
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот road runner » Пет Авг 05, 2011 1:54 pm

Е да де ,ама на 10-ма колеги им бях писал за различни неща ,които уж проверяват едва ли не през 1 час личните си .. Единия 1месец го нема ,другия прочита = не връща . и после защо съм некоректен е как да бъда ,като аз искам да купя нещо от тебе ти виждаш и после ,ама нали го искаше и едикойси го върнах защото ти го искаше ...... излизам некоректен . Така според мен ако има телефон за връзка аз ще ти се обадя и ще се разбереме ;) Мисля че съм прав за моето изказване :)
road runner
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 8:02 am
Местоположение: София ,Младост

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот dimochito » Пет Авг 05, 2011 2:09 pm

road runner написа: Единия 1месец го нема
Няма го- няма го. Гледаш за друго подобно предложение.

road runner написа:другия прочита = не връща
Щом не е отговорил, значи не се е заинтересувал. Отново си търсиш подобно предложение.

road runner написа:ама нали го искаше и едикойси го върнах защото ти го искаше
Щом не ти е отговорил, няма право да мрънка. Ти от къде да знаеш, че нещото е за теб ?

Аз процедирам по този начин, независимо дали по Скайп, мейл или ЛС. :agree:
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот obelix » Пет Авг 05, 2011 4:00 pm

Кефи ме тая картинка. Купувачите са по-заинтересовани от продавача и обсъждат технически средства за натиск върху продавача, сделка да има. :nuts:

Аз не бих си публикувал така телефона. Също така не винаги си го държа до сърцето, чувам, вдигам и т.н.. Ако продавача не те кефи, търсиш друг и това е.
Аватар
obelix
 
Мнения: 206
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 4:49 pm

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот Ozzie » Пет Авг 05, 2011 7:18 pm

dimochito написа:Аз пък не искам да си оставям телефона на място, кадето влизат по 5000 човека дневно (примерно). Всеки си определя по какъв начин да се свържат другите хора с него. ЛС-тата са може би най-сигурния* начин за пазаруване във форума.

*След проверка на никнейма в коректни/некоректни


:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение към раздел "пазар"

Мнениеот Admin » Пон Авг 08, 2011 2:16 pm

Не можем да задължаваме потребителите да предоставят лични данни, които те не желаят. Така че няма как да е задължително посочването на телефон.
Що се отнася до другите неща: да, имам голямото желание да прехвърля целия пазар като отделна секция в сайта, а не във форума, където ще се ползва направено с такава цел софтуерно приложение, ще има задължителни полета, ще има автоматични ограничения за брой обяви, ще има платени и безплатни обяви... изобщо всички неща, които тегнат като проблеми в пазара в момента. Само с желание обаче не става, необходимо е и време - да се тестват различни софтуери, да се настрои и преведе избрания и т.н. Затова ще трябва да се помъчим още известно време със сегашната система, докато не понамалеят малко информационният и събитиен поток и хубавите дни за карания, та да остане време и за тези странични задачи. Защото сайтът без пазар може, но без информация - трудно. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта