Име на статии ?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Име на статии ?

Мнениеот Admin » Съб Фев 14, 2004 10:30 pm

Ха сега да ви моля за акъл! :D
Във връзка с тази тема....
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=721
...реших, че му е дошло времето да напиша една поредица от статии, насочени към прохождащите планински колоездачи (а не към опитните!), посветени на основни техники на каране като катерене, спиране, завиване и т.н. Разбира се, знам, че подобни статии има едва ли не във всеки по-голям сайт и редовно се появяват по списания и т.н. – аз самият отдавна имам намерение да добавя и подобна информация, само че ме спираше опасението, че в България като че ли много малко хора биха приели акъл от другиго. Но тази тема ми подсказа, че сигурно ще има достатъчно читатели и за тях. :)
Най-големият ми проблем е заглавието на поредицата – искам хем да се разбира, че е общообразователна, т.е. насочена към по-начинаещите, хем да не обижда същите тези хора, към които е насочена (т.е. да не ги кара да се чувстват некадърни и неуки). Също така заглавието да не звучи наперено, защото не искам хората да си помислят, че се правя на велик с подобни статии или нещо подобно – просто искам да помогна, ако някой има нужда.
Другият вариант е да се измисли заглавие за още по-голяма поредица статии, която в бъдеще да включи съвети и за напреднали. При този вариант ще има означение за нивото, за което са предназначени – например на първите ще пише “начално ниво”, по-нататък, живот и здраве ще има и “ниво напреднали”. Ама и при втория вариант ми е трудно да измисля заглавие. :xx(:
Хайде помогнете – приемат се всякакви идеи – и по-сериозни, и по-хумористични. Може да е и нещо, което сте видяли в някой друг сайт или списание и смятате, че е подходящо.
Благодаря предварително! :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Съб Фев 14, 2004 11:11 pm

Не знам да ли ще ви хареса,взех го от последния брой на Auto Bild.Там статията се казваше "Теория и практика на двойното предаване".Та мисълта ми е за "Теория и практика на планинското колоездене".Просто педложение.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Съб Фев 14, 2004 11:28 pm

абсолютно !
ако не се приеме това а нещо друго, предлагам в името да няма думите:
въведение
начинаещ
начално
кратко
обяснение
или техни производни
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Нед Фев 15, 2004 1:44 am

hubavo e da se nablegne i poveche za popravkata na baikovete stoto edno neumelo pemontirane /vtoriqt mi den sas moq baik mojehe zdravo da se prebiq sledkato beh pipal spirachkite i ostanah bez zadna v losh moment / moje da kostva mnogo i vse pak kato se uchih vse chupih nesto i da hodih po maistori e skapoi gubi vreme a i znaeh kakvo si pravil i che treba da razchitah na sebe si

za ime za nachinaestite kato mene:pomostno kolelo: a za naprednali: pomostnite kolela se itarkaha:ili :veche karam:

zapazvam si pravoto da piosha oste imena

marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Alien » Нед Фев 15, 2004 11:02 am

Admin, много ми е интересно какво ще пишеш в тези статии - аз няма да мога да се сетия за интересни неща, по отношение стила на каране, за една статия, пък ти цяла серия :D:D Де да знам, струва ми се, че колоезденето не е като, примерно, ските, да трябва да учиш стойка, начин на завиване или нещо такова. При колелата - или можеш да караш, или не можеш :D:D. Другото си идва отвътре (след като се разбиеш 2-3 пъти в някое дърво :D). Ма както си решил де - пожелавам ти успех - със сигурност ще прочета статиите :D.

Както каза и axelmax, ще е хубаво да пишеш обстойно за поддръжката за колелата. Че сигурно всички начинаещи, аз не правя изключение, нямат идея какво, как и по колко пъти да почистват/смазват/оправят.

А и аз лично бих харесал някаква статия, която по-подробно обхваща частите на колелото и обяснява разните модели/видове/големини и т.н. на съответната част. Вярно, че вече има такава статия, но тя не е пълна (говоря за "Устройство на планинския велосипед"). Примерно можеш да добавиш за различните големини дискови спирачки, на какви вилки могат да се слагат и т.н. Би било полезно за доста хора. А и не само това - сигурно има и други неща, които си пропуснал да добавиш, но не ме питай кои - аз нямам идея :D. Това е. Само идеи, надявам се да съм ти бил полезен.

А и всички съвети идват от човек, който е начинаещ. :D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Нед Фев 15, 2004 2:12 pm

За "Теория и практика на планинското колоездене"


@Alien - и тука е важна стойката, и тука си има тънкости завиването ... така че идеята да се напише подобен цикъл е много добра ..

За мен също подръжката и ремонтите представляват интерес ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Фев 15, 2004 8:00 pm

@Admin
Четеш ми мислите.Тъкмо мислех да дам такова предложение(за статиите)
и ти ме изпревари.Идеята е много добра и ще се радвам ако наистина се осъществи,защото не всички познават добри колоездачи,които да им помагат и за тях,както и за мен,статията ще е много полезна.Не мисля обаче,че хората няма да приемат съвети,стига разбира се те да са дадени от човек,който е наистина професионалист и разбира от областта,в която кара.Колкото до имената-лично за мен нямат кой знае какво значение.Дано статията излезе по-скоро.:)
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Нед Фев 15, 2004 8:09 pm

Az predlgam da se kazva prosto - "TEHNIKA"
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Фев 16, 2004 12:29 am

Благодаря на всички! Разбира се, очаквам още мнения за името – колкото повече, толкова по-добре. :D
@всички
За ремонтите и поддръжката на байка вече има 1-2 статии. Плановете са да има още доста. Досега имаше един проблем за тези статии, но той скоро ще бъде решен. Те обаче са си друга поредица. :)
@Alien
Повярвай ми, има много техники при карането на маунтин байк. Като скиор мога да ти кажа, че техниката за каране на ски наистина се учи по-дълго и по-трудно, но при колелото също има доста голямо разнообразие от умения, които трябва да се развиват. А пък ако говорим за трикове от трайъла и градското каране, за които аз не мога да пиша, защото не ги владея, тогава вече става...
Ти сам ще прецениш – имай предвид, че това, което ще е включено в планираните статии, ще е само основата, т.е. далеч няма да изчерпва всичко.[:p]
Що се отнася до “Устройство на планинския велосипед”, скоро тази статия, както и всички останали на сайта, ще бъдат прегледани, допълнени, поправени (където трябва) и т.н. Все пак въпросната статия е писана преди повече от две години и оттогава е била актуализирана съвсем малко.
@nikitzo
Ако заглавието е “Техника”, ще звучи малко подвеждащо (ако става въпрос за съвети за каране), защото навежда на мисълта за ремонти и т.н. Ако пък имаш предвид това да е заглавие за техническите статии, това вече е друг въпрос. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Пон Фев 16, 2004 9:32 am

[quote="Admin"]

Благодаря на всички! Разбира се, очаквам още мнения за името – колкото повече, толкова по-добре. :D

@nikitzo
Ако заглавието е “Техника”, ще звучи малко подвеждащо (ако става въпрос за съвети за каране), защото навежда на мисълта за ремонти и т.н. Ако пък имаш предвид това да е заглавие за техническите статии, това вече е друг въпрос. :8D:


[/quote]


Az imah predvid da e neshto na principa na "Osnovni tehniki pri karane"
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пон Фев 16, 2004 11:38 am

admine IMAM 1 vapros za tehnikite v koi stil 6te sa orientirabi DH,FR,XC ILI konkretno v vsqka statia za razli4en stil ili statiite 6te sa samo za 1 stik
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Black » Пон Фев 16, 2004 11:40 am

a i za ime potkrepiam SAVETI ZA KOLOEZDENETO I TEHNIKITE li4noto mi mnenie
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот did » Пон Фев 16, 2004 1:21 pm

"Сурово" предложение:

Статии за начинаещи, минаващи под мотото "Освен желанието: как да ..."

Статии за по-напреднали: "Още опит: как да ... "

Многоточието се замества с конкретната тема на материала.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Пон Фев 16, 2004 2:10 pm

Това е малко отстрани на темата , но все пак :

@Admin, а как стои въпроса с преводните статии ?:?: ( става дума за авторските права .. може ли да се преведат и публикуват доказано добри статии, тестове .... дали авторите им биха се съгласили .. и пробвал ли си да им поискаш разрешение за публикуването им на страницата , безвъзмездно разбира се ? )

Защото не всеки знае достатъчно добре [color=red]достатъчно[/color] чужди езици ( примерно - с английския нямам проблем , но не отбирам нищо от немски , и се сети кое списание не мога да чета :( )


И това не значи, че не трябва да се пише авторска поредица ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пон Фев 16, 2004 7:32 pm

za avtorskite prava avtora niqma da razbere toi ne znae kade e Balgaria na kartata ti za avtorski prava
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Alien » Пон Фев 16, 2004 7:35 pm

[quote="Admin"]

@Alien
Повярвай ми, има много техники при карането на маунтин байк. Като скиор мога да ти кажа, че техниката за каране на ски наистина се учи по-дълго и по-трудно, но при колелото също има доста голямо разнообразие от умения, които трябва да се развиват. А пък ако говорим за трикове от трайъла и градското каране, за които аз не мога да пиша, защото не ги владея, тогава вече става...
Ти сам ще прецениш – имай предвид, че това, което ще е включено в планираните статии, ще е само основата, т.е. далеч няма да изчерпва всичко.[:p][/quote]


Да, разбира се, за Trial -а има какво да се пише - и то не малко. Аз по-точно говорех за XC, DH и тези. Ама лошо няма де - като ги напишеш ще ги прочета, къде ще ходя. Просто се чудия какво ще пишеш :D:D - аз ако седна да пиша - има-няма 2 изречения ще измъдря.

[quote="Admin"]
Що се отнася до “Устройство на планинския велосипед”, скоро тази статия, както и всички останали на сайта, ще бъдат прегледани, допълнени, поправени (където трябва) и т.н. Все пак въпросната статия е писана преди повече от две години и оттогава е била актуализирана съвсем малко.[/quote]


Очаквам с нетърпение.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Фев 17, 2004 1:09 am

[quote="Black"]

admine IMAM 1 vapros za tehnikite v koi stil 6te sa orientirabi DH,FR,XC ILI konkretno v vsqka statia za razli4en stil ili statiite 6te sa samo za 1 stik
[/quote]


Като станат готови статиите, сам ще разбереш за кои стилове са насочени.:D Общо взето към всички, защото, както казах, те ще съдържат основни принципи и техники, които са еднакви във всички стилове. Например спирането, завиването и спускането като основа са еднакви за дисциплините DH и XC – разликите, ако има такива, са на по-високо ниво (например техника за преодоляване на големи скокове/падове и др. подобни). Е, разбира се, статията за катеренето ще е предназначена за ХС, но останалите ще са универсални. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Фев 17, 2004 1:10 am

[quote="MOD"]

Това е малко отстрани на темата , но все пак :

@Admin, а как стои въпроса с преводните статии ?:?: ( става дума за авторските права .. може ли да се преведат и публикуват доказано добри статии, тестове .... дали авторите им биха се съгласили .. и пробвал ли си да им поискаш разрешение за публикуването им на страницата , безвъзмездно разбира се ? )

Защото не всеки знае достатъчно добре [color=red]достатъчно[/color] чужди езици ( примерно - с английския нямам проблем , но не отбирам нищо от немски , и се сети кое списание не мога да чета :( )


И това не значи, че не трябва да се пише авторска поредица ...
[/quote]


MOD, питал съм за разрешение някои списания и сайтове, но само от едно място съм получил такова – сп.Mountain Bike – от него има публикувани няколко теста на сайта. За разлика от това, имам доста разрешения от производители да ползвам снимки на продуктите им от техните сайтове.
Вярно е, че общо взето чуждите медии няма как да разберат, ако взема примерно да преведа дословно една статия, ама не е редно така грубо през просото да се гази. На мен не би ми било приятно да ми го направят, затова и аз не го правя. Ограничавам се в “пиратството” само до някои снимки на актуални продукти, които за съжаление няма как да си набавя сам. Разбира се, някой може да каже, че и самата информация за тези продукти я преписвам, ама това си важи за почти всеки – малко са редакторите по света, които винаги получават всичко от първа ръка, а и текущата информация като новини и т.н. е позволена за ползване. Освен това винаги се старая да засичам и синтезирам инфото от поне два източника, т.е. да не преписвам дословно, а когато мога да добавя и някакъв собствен коментар, с удоволствие го правя.
Малко се отвлякох, но да се върна пак на въпроса ти: за безвъзмездно ползване почти никой не дава разрешение. Аз се старая да набавям колкото мога от най-актуалната и интересна информация, с минимално нарушаване на чужди авторски права. Който иска обаче да се рови по-надълбоко и от по-първа ръка, ще трябва да наблегне на английски или немски, а най-добре и на двата!:8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот batman » Сря Фев 18, 2004 11:59 pm

Admin - адмирации за идеята, не можеш да си представиш колко е навременна, макар и да не си признават, много хора ще се ползват от нея ;) ...аз самият имам много бели петна по въпроса :))), когато потребителят се ограмоти достатъчно (по всякакъв начин) - тогава и производителите ще бъдат принудени да вдигнат "летвата" на продуктите си ;)...много е благородно да предоставяш за общо ползване, личния си опит и информация :)))
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Admin » Чет Фев 19, 2004 12:18 am

[quote="batman"]

Admin - адмирации за идеята, не можеш да си представиш колко е навременна, макар и да не си признават, много хора ще се ползват от нея ;) ...аз самият имам много бели петна по въпроса :))), когато потребителят се ограмоти достатъчно (по всякакъв начин) - тогава и производителите ще бъдат принудени да вдигнат "летвата" на продуктите си ;)...много е благородно да предоставяш за общо ползване, личния си опит и информация :)))
[/quote]


Благодаря, но нищо толкова специално няма да направя. :) За мен даже е добре, защото ще има нови, интересни за доста хора, статии. А иначе те няма да съдържат някакви мои открития - всичко ще са неща, които отдавна са записани на много места и са доказали ефективността си. Всъщност, много от техниките на каране всеки колоездач прилага дори от самосебе си, инстинктивно тъй да се каже, само че хората невинаги съзнават какво точно правят като движения и т.н. А човек когато знае как точно се осъществява дадена техника на каране, може целенасочено до я усъвършенства и развива - точно с това се надявам да помогна на когто мога. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Georgi » Нед Фев 22, 2004 5:41 pm

@Admin
Това ще е много полезно за всички.
Името "Освен желанието: как да ..." ми харесва. Така "не съвсем начинаещите" ще могат да си избират, какво да прочетат (е дори най-напредналите ще прочетат всичко, за да видят какво си написал).
Можеш да направиш линкове и към форума: "както е направил..." или "в никакъв случай не правете като Georgi... :D"
Така цятата информация ще е по-прегледна и няма да обсъждаме нешто по 100 пъти.
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Admin » Пон Фев 23, 2004 1:26 am

Благодаря на всички за предложенията!
Със сигурност са по-добри от моите помисли. :D
Като че ли ще се спра на предложението на did, защото хем е някакси най-приятелско и неформално, хем още от заглавието става ясно за кого е насочено и към кого не.
Разбира се, нищо не е окончателно – ако някой измисли още нещо, да не се стеснява да го предложи. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пон Фев 23, 2004 6:37 pm

admine ste e ubavo da napravih statiq s vciski balgarski kolela s vsicjhki modeli teh. harelkteristiki no da sa po podrobnistoto mki se slucvalo da mi kajat che vsichko e shimano acera a posle kato go razgledam se okazva che nee taka kato sa podredeni sami
te kolela za kakvo i kade se polzva


am moje da se napravi i klasaciq koe kolelo e nai si struva sprqmo cena/kachestvo v opredelen klas



marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Alien » Пон Фев 23, 2004 6:53 pm

Това е работа за 100 часа. Надали на Админ -а му се бачка толкоз :D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Пон Фев 23, 2004 7:08 pm

[quote="Alien"]

Това е работа за 100 часа. Надали на Админ -а му се бачка толкоз :D
[/quote]

Да не говорим че е почти безпредметно [:p]
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Admin » Пон Фев 23, 2004 11:57 pm

А-а-а, забравете! Не съм чак такъв почитател на поговорката “Залудо работи, залудо не стой”. :D
Истината е, че както отбеляза Windstream, това е леко безпредметно. Да напомням ли, че един огромен процент от българските колела в никой случай не могат да бъдат наречени маунтин байкове?
И тази година планирам да има статия за българските маунтин байкове. В нея ще има и по-евтини колела, които макар да не могат да бъдат наречени с ръка на сърцето планински велосипеди (най-вече по съвременните стандарти, защото преди 5-10г. биха били точно това), все пак ще издържат първоначално каране в планината и са по-прости и ефективни от останалия “евтинчоз” на пазара. За момента обаче не всички производители са готови с моделите си за 2004г., поради което няма и статия. :D
Що се отнася до подробните характеристики на байковете, то трябва да знаете, че българските производители често сменят оборудването на моделите си през годината, или правят няколко различни модификации и т.н. Така че е трудно да се изчерпят тези характеристики.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Black » Нед Май 09, 2004 7:02 pm

[quote="axelmax"]

admine ste e ubavo da napravih statiq s vciski balgarski kolela s vsicjhki modeli teh. harelkteristiki no da sa po podrobnistoto mki se slucvalo da mi kajat che vsichko e shimano acera a posle kato go razgledam se okazva che nee taka kato sa podredeni sami
te kolela za kakvo i kade se polzva


am moje da se napravi i klasaciq koe kolelo e nai si struva sprqmo cena/kachestvo v opredelen klas



marian
[/quote]
taka nemo6e seedno davam primer ram vs drag i da zapo4na da izre6dam kypetesi ram (primerno) za6toto e podobro i da zapo4na da govora samo za dobrite ne6ta na dadenia velosiped a za drygia samo lo6ite tova v sly4ei 4esi pristrasten na dadena marka
no az se nadqvam 4e neste ot tezi hora koito biha napravili taka 6oto ve4e sam go 4et tva
a i tezi deto prodavat tezi prodykti kato vidat 4e v ypisanieto pi6e 4e konkorentnia prodykt e podobar kakav skandal 6e stane male dori i naistina da e taka nikoi nema d ka6e da onia e podobar kypete si go a ne moq
DOSTA OBARKANO PISAH NADQVAM SE 4E STE SHVANALI YSNOVNATA MI IDEQ
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Съб Май 15, 2004 7:44 pm

@black trudno te razbrah,i mai ne te razbrah

e dobre nali nie tuka si pisheme i nakraq vinagi izbirame mejdu nekolko kaolela ,koe e nai dobroto ,a i neznam zasto treba da ti i da ni puka nekav si prodavach na kolela,kakvo misli ,a edi9nstvenoto koeto trebe da stane ot tazi klasaciq nie da sme informirani i tezi taka narecheni proizvoditeli da se sabdat ,che pravat kolela za planina,a ne ekponati za gledane
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Black » Съб Май 15, 2004 8:11 pm

[quote="axelmax"]

@black trudno te razbrah,i mai ne te razbrah

e dobre nali nie tuka si pisheme i nakraq vinagi izbirame mejdu nekolko kaolela ,koe e nai dobroto ,a i neznam zasto treba da ti i da ni puka nekav si prodavach na kolela,kakvo misli ,a edi9nstvenoto koeto trebe da stane ot tazi klasaciq nie da sme informirani i tezi taka narecheni proizvoditeli da se sabdat ,che pravat kolela za planina,a ne ekponati za gledane
[/quote]
absyliytno si prav za tova
a otnosno minalia mi topik dosta zle se izrazih no si shvanal osnovnata ideq
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Съб Май 15, 2004 9:47 pm

staraem se, staraem se aaaahahah:D:8D::)[:p];)hhehehehe
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта