Клубове # Групи # Организирани карания

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Пон Юли 18, 2011 4:14 pm

Здравейте,

С моя кратък стаж и нисък рейтинг може би не е подходящо да давам предложения, но все пак ми хрумна едно, което ми се струва добро, пък както си реши ръководството :):

Ако е възможно темата "Клубове, групи и организирани карания" да се разбие на секция "Клубове & Групи" и "Организирани карания". Предлагам това, защото ми се струва, че нерядко се смества "чат в групата" с "организирано каране". Естествено, вътрешно в утвърдени клубове/групи се правят и "организирани карания", но според мен ако човек иска да види "извън" всеква група, кво е "менюто" за следващия уикенд, ще му е по-удобно да го види отделно..:) Ако едно такова предложение се приеме, ми се струва, че много по-лесно от сега ще се види кое се организира и за когa.

Ами тва е.. разписах и аз една тема извън "Клубове, групи и организирани карания" :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот Admin » Пон Юли 18, 2011 4:30 pm

Хмм, това го обсъждахме преди няколко месеца.
Първо, дали и колко спам и чат ще има в клубните подфоруми и темите за карания в тях - това зависи от самите клубове.
Що се отнася до "менюто", който иска организираното му каране да е видно за повече хора, най-добре е да ползва Календара на сайта и да публикува информация там, пък после в темата нека си чати/спами колкото иска. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Пон Юли 18, 2011 4:36 pm

Не съм съгласен. Чисто "меню" си е чисто меню, според мен. Представям си следната ситуация, новак съм, не съм член на никой клуб, не искам и да ставам , просто искам да покарам през идващия уикенд с някой, ако ми допадне маршрута. Е, ако се поровя, разбира се, че ще намеря "офертата" за мен, но що пък да се ровя? Simplicity, тва е което направи Google (просто за да докажа смисъла) предпочитан браузър..:)

Не може да се разчита на групите да осигурят чистота.. напр., аз самият често недомислям нещо и "цапам".. , но поне цапам в темата, която съм обявил :D

Календарът е хубаво нещо... в случай че си планирал нещо надалеч. Според мен, обаче той е подходящ най-вече за "тежки" организации, като състезания да речем. Ние (не че се даваме за пример) обявяваме маршрути за 10 дена напред. Практиката показва, че тва е нашия оптимум, знаеш времето и прочие... пък и ние не сме швейцарци, нали, да си планираме 9 седмици напред :D :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот Admin » Пон Юли 18, 2011 5:26 pm

Хубаво де, 10 дни. Като го пуснеш в календара, ще излезе и на началната страница, отделно темата във форума. И освен всичко друго, до момента повечето клубни форуми са скрити, така че организираните им карания (т.е. насочени към всички, а не чисто клубни) така или иначе се публикуват във форума "Клубове, групи и организирани карания".
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Пон Юли 18, 2011 6:03 pm

Абе не е много хубаво да диалогстващ с Админа на кой да е сайт, но:

1. Не знам къде е този Календар (след 1година ползване, приемам че съм мързелив да се ровя, та за това не знам.Бях видял нещо за календар за състезания (където определено е очевидно, че планиране, а не импровизация в последната минута са необходими), но понеже нямам никъв интерес към състезанията, направих "Прескочи"
2. Не искам да съм на "Първа страница". Ако исках, нема по-лесно от това да драсна нещо от сорта на "Късат ми се често презарвативите/гумите, вие кви ползвате?" :8D: Просто, отново ставаш "Топ on the Боб"..
3. Мисля, че няма какво да добавя като аргументи повече към предложението ми, от това, което бях казал в началото. Затова спирам, тва си бе просто предложение :)

P.S. Застраховка: Не страдам от това, че липсва сериозен интерес към поустовете, които правя... са като няма, няма :D просто ми се струва доста "размита" темата "Мероприятия, групи и организирани карания", нещо като "3 в 1", ама повече "Нес кафе" и по-малко "Ъпсурт", а не мен не ми се нравят размитите неща..
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот Ozzie » Пон Юли 18, 2011 6:31 pm

от сайта --> събития
и после от менюто избираш "Календар".
Също така има препратка и в началото (горния ляв ъгъл) на самия подфорум "Мероприятия"
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Пон Юли 18, 2011 6:53 pm

@Ozzie

Благодаря за инфото, но съм сигурен че знаеш че какво имах предвид с предложението си :) Ползвам Windows (приложенията за него) от в. 1.0 и , та ако се поровя ще намеря Календара ;) :D .. Тва не променя мотивите за предложението ми, а само дава идеи как да влязя в коловоза, за неща, които не са за коловоз. Мое мнение, разбира се :agree:

P.S. Не виждам смисъл да ползвам календара за организирания карания за 10 дена напред.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот Admin » Вто Юли 19, 2011 12:36 pm

Нещо и аз почвам да се чудя дали съм разбрал какво имаш предвид... :D
Нека преговорим - спрямо сегашното положение какво предлагаш? Да има един раздел клубове и един раздел организирани карания? В раздел клубове да се спами, чати и т.н., а в другия само да се обявяват каранията, и то само организираните? Защото ако това положение на нещата търсиш, то съществува и сега - както казах, повечето клубни форуми на практика са скрити и там си текат разни педварителни планове, чатове и т.н., а когато има някакво организирано или открито за всички каране, то се обявява с отделна тема или в съответната клубна тема в главния раздел. За пример мога да дам и СКА, и Нашата група...
Отделно, за да са лесни за намиране, тези карания обикновено се обявяват и в календара, оттам човек ги вижда и в един панел на началната страница като предстоящи събития. Няма значение дали е планирано след 5, 10 или 100 дни - организаторът на карането го обявява когато иска, пък който желае, може да се включи.
Ти хем искаш да има "меню"с каранията, хем пък менюто не било подходащо за обявяване на карания, които са след 10 дни. :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Вто Юли 19, 2011 7:46 pm

Admin написа:... Да има един раздел клубове и един раздел организирани карания? В раздел клубове да се спами, чати и т.н., а в другия само да се обявяват каранията, и то само организираните?


Да, точно това предлагах.

...Защото ако това положение на нещата търсиш, то съществува и сега - както казах, повечето клубни форуми на практика са скрити и там си текат разни педварителни планове, чатове и т.н., а когато има някакво организирано или открито за всички каране, то се обявява с отделна тема или в съответната клубна тема в главния раздел. За пример мога да дам и СКА, и Нашата група...


Сега, нека да споделя моя опит, като потребител.
По-горе бях отбелязал, че аз съм мързелив потребител и не съм разгледал Календара. Вече го разгледах и да, там всичко се вижда перфектно ясно и подредено! Всъщност, по-идеално не мога да си го представя, кратко, по същество и ясно. По-добре не бих могъл да обясня как си представям "тема/секция" (не знам как да го нарека) "Организирани карания". Сега, когато вляза в сайта и вляза в тема Мероприятия, виждам смес и от изказвания в клубове и поустове за карания. Може би, ако всичките клубове се "скрият" от мен ще стане това за календара, но аз поне, не бих искал да е така, защото ми е интересно да гледам какво става и в тях.. Просто говоря за визуално разделение.

Веднага да отбележа, някой може да каже, абе тва се глезотии и може и да е прав. В крайна сметка, този сайт се е развивал години, така че очевидно всичко основно го има като функционалност и евентуално може да има нещо само за шлайфане/полиране..не предлагам нещо което да открива топлата вода, а да я прави по-лесно достъпна, поне за мен.. :D

Ако и сега не съм се изразил добре, според мен, "неудобството" го виждам само аз..
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот xcII » Вто Юли 19, 2011 8:13 pm

абе аз май много, мнооого бавно стоплям... сега отново разгледах "Мероприятия..." Малиййй, аз съм май в ужасна грешка! Единственият форум, който виждам е на "ПВ".. Досега си мислех, че като може би най-големия клуб, затова са отделени, а по-малките клубове са в "Теми"... Ако всичко останало в секция "Теми", не включва Клубове/Групи, както аз допреди 5мин.си мислех, то ... хаусът е много по-голям, отколкото първоначално си мислех..
не ми се иска да давам примери, че вътре има поустове, които очевадно нямат нищо общо с организирани и актуални карания..

Леле, леле... ако съм прав че това не са Клубове...то определено, за мен, си требва прочистване :D...
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Клубове # Групи # Организирани карания

Мнениеот Admin » Вто Юли 19, 2011 9:44 pm

Хаха, да, правилно си се ориентирал. Това, което виждаш в "Клубове, групи и организирани карания" не включва 3-4 скрити форума. Когато в тях се замисли някакво организирано или открито за всеки каране, то се обявява в главния раздел.
Проблемът с хаоса явно идва от това, че не си свикнал с форума "Мероприятия" и не знаеш какво би било, ако всички клубни теми (в които приказките за каране неизменно се преплитат със спам и офтопик, а това изобщо не зависи от нас) са на едно място.
Точно затова бе създаден и календарът - който иска прегледност и бърза информация, гледа него. На който му се рови сред форумните писания, има достатъчно поле за действие. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта