Търсачка

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Търсачка

Мнениеот krasi76 » Вто Май 31, 2011 10:43 pm

Здравейте,
При цялото ми уважение към вашия форум и огромното количество информация в него няма как да не огбележа, че търсачката ви е уникално тъпа!!!
От часове се опитвам да намеря по-конкретна инфолмация за велосипедите RAM, но без никакъв успех!
Постоянно изписва: "игнориран: RAM" :dontknow:
След като има популярни марки велосипеди с три букви, що за безумие е това търсачката да търси само думи с минимум четири букви?! :crazy:
krasi76
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 10:19 pm

Re: Търсачка

Мнениеот Alpina » Вто Май 31, 2011 11:45 pm

Първо - "проблема" е обсъждан и са дадени минимум 2 решения за него! И то не в една тема.
Второ - с търсене на "RAM" ще ти излезнат само част от резултатите, защото на множество места името е изписано като "РАМ", ако пък търсиш думата "РАМ" ще ти излезнат резултати за една камара други думи.
Трето - това че на теб или още 20-30 човека ви се иска търсачката да индексира думи и с по две букви си е ваш проблем, на останалите им е по-удобен сегашния вариант.
Четвърто - ползвай google, след като толкова държиш на разултати с думата "RAM" - не по-сложно е.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Търсачка

Мнениеот krasi76 » Сря Юни 01, 2011 12:55 pm

Alpina, вместо дългите обяснения в 4 точки, не можа ли просто само в една точка да споменеш за тези "2 решения на проблема"!? ;)
Нали идеята на форума е уж да си помагаме... а тук в голяма част от темите чета безполезни, откровени заяждания, които не са в помощ на никой.
По принцип в други форуми подобен род SPAM се трие от админите... :P
krasi76
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 10:19 pm

Re: Търсачка

Мнениеот did » Сря Юни 01, 2011 1:01 pm

krasi76 написа:Alpina, вместо дългите обяснения в 4 точки, не можа ли просто само в една точка да споменеш за тези "2 решения на проблема"!? ;)
Нали идеята на форума е уж да си помагаме... а тук в голяма част от темите чета безполезни, откровени заяждания, които не са в помощ на никой.
По принцип в други форуми подобен род SPAM се трие от админите... :P


Това е поне четвърта теча, в която се коментира едно и също, следователно не е виновна търсачката, а търсачът.

viewtopic.php?f=7&t=64358
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търсачка

Мнениеот krasi76 » Сря Юни 01, 2011 2:08 pm

did, както вече споменах изчетох спама и заяжданията по този въпрос, вкл. и 3-те страници на темата "Търасачката е бъгава" , която ми изпрати, но така и не разбрах нищо съществено! Само това, да си търся каквото ме интересува в Google! :D
Та ще ми обясни ли някой как мога да си намеря това което ме интересува за RAM във форума? Понеже, ако само ще ми се обяснява колко е смотан "търсачът", ще трябва да пусна нова тема с въпросите ми и после отново ще ми се натяква защо не съм чел темите а пускам нова по същия въпрос! :lol2: На това му се вика омагьосан кръг... :P
krasi76
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 10:19 pm

Re: Търсачка

Мнениеот lostrider@ » Сря Юни 01, 2011 2:58 pm

The following words in your search query were ignored because they are too common words: ram .
You must specify at least one word to search for. Each word must consist of at least 4 characters and must not contain more than 84 characters excluding wildcards.
Превод: Следните думи от вашата заявка за търсене са били игнорирани, защото те са твърде често срещани думи: RAM.
Трябва да посочите поне една дума за търсене. Всяка дума трябва да се състои най-малко 4 символа и не трябва да съдържа повече от 84 знака с изключение на заместващи символи.

По- ясно не може да бъде обяснено. Поне така си мисля. :dontknow: За останалото, просто използвай съчетания от думи.
Не се заяждам, а се опитвам да ти помогна, понеже ти сам не искаш да си помогнеш. :crap:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Търсачка

Мнениеот krasi76 » Сря Юни 01, 2011 3:42 pm

lostrider@ , това ми е напълно ясно! :)
Пробвах всевъзможни комбинаций, излязоха ми доста теми, но не за марката която търся! Думата RAM си я няма за нищо винаги! :D
Явно ще си пускам нова тема...
Благодаря на тези, които се опитаха да ми помогнат! ;)
krasi76
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 10:19 pm

Re: Търсачка

Мнениеот did » Сря Юни 01, 2011 3:44 pm

Убуууу... уф...

Я кажи, какво точно търсиш, да ти кажа как да ползваш точно търсачката, за да го намериш.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търсачка

Мнениеот Alpina » Чет Юни 02, 2011 12:15 am

Нали искаш резулат за марката RAM? Заповядай отворко - http://www.google.bg/#hl=bg&q=site:%2F% ... 19&bih=693

Кажи ми как ще намериш това, което те интересува, сред 16 хиляди резултата!!!
Бива глупости, бива... ама ми е интересно като напишеш RAM и ти излезнат 800 страници с постове - как ще се ориентираш точно сред тях. И дали след това няма да ти светне в тиквата да ползваш някакво по-конкретно такова, при което цялото реване и сополи ще са безсмислени...


И един риторичен въпрос - ако с часове си опитвал да търсиш думата "RAM" с търсачката, както си описал - кой е глупавия в случая - ти или търсачката?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Търсачка

Мнениеот krasi76 » Чет Юни 02, 2011 4:40 pm

Благодаря ти did , но днес отскочих до BikesCenter в кв. Лозенец и там момчетата ми обясниха това което ме интирисуваше.
А на такива просташки постове като на Alpina не смятам дори да ги чета, още по-малко да им отговарям! Не за друго, но дори и да имам желание, не бих могъл да падна толкова ниско! Но това е въпрос на култура и манталитет вече...
krasi76
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 10:19 pm

Re: Търсачка

Мнениеот Alpina » Чет Юни 02, 2011 7:04 pm

Добре ве, интеуект!

Висчки сме доволни, че драмата ти приключи благополучно. :popcorn:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта