Нека се успокоим!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Нека се успокоим!

Мнениеот Admin » Вто Юли 26, 2005 11:13 pm

Уважаеми съфорумци!
Напоследък бяха тежки дни за форума. Някои ще побързат да обвинят конкретни хора за това, но истината е, че наяве излязоха много проблеми, които не са толкова прости, колкото ни се иска да са.
Някои от тях ще се опитаме да решим, всички ние, надявам се. За други едва ли има шанс.
Но наред с цялото писане, дърляне, джафкане, приказване, спорене или кой както иска да го нарече, си струва всички да се замислим за много неща.
От една страна, аз и модераторите наистина не провеждахме контрол в достатъчна степен. Да, имали сме своите причини за това. Така или иначе, оттук нататък ще се стараем много повече, за да поддържаме една приятна среда във форумите и ще прилагаме правилата много по-стрикно. До седмица ще има леки промени в тях, но нищо радикално.
Само че прилагането на правилата е само едната страна на монетата! Едва ли някой мислещ човек може да си затвори очите за някои от нещата, изтъкнати от TOYAGA и bikerider. Да, форумът не е възпитателен дом, да, никой тук не е родител или учител на другите, но неграмотното, нескопосано писане, макар да си остава за сметка на своя автор, едва ли е нещо, с което някой може да се гордее! Да, никой не обича другите да го поучават и не е длъжен да го търпи, но много помага да слушаш какво говорят другите (в нашия случай да го четеш), особено пък между редовете. В тази насока ще си позволя един съвет към всеки посетител (независимо за какъв се смята и т.н.) - не е трудно за всеки да отсее хората, които уважава или чиито постове смята за най-полезни, верни, пълни и т.н. След това, би било добре да анализира тези постове и да види как са написани, с какви изразни средства, на какъв език (български или някаква шльокавица и смесица от модерни чуждици). След това нека се обърне и към своя начин на писане и помисли как изглежда той спрямо този на другите. И най-сетне, да помисли дали не може да намери поле за подобрение. Разбира се, това е просто съвсем добронамерен съвет - ако някой иска да си остане на ниво, при което останалите подминават постовете му с насмешка, раздразнение или дори без да ги погледнат, ако някой иска да си пише неграмотно и смотано, негова воля!
Като оставим настрана праблемите с възпитанието и зрелостта, остава още един - непрекъснато повтарящите се въпроси и отговори и други подобни явления, които с малко повече усилия вероятно са отстраними. В тази връзка ще бъдат взети следните мерки: ще бъдат добавени теми във всеки форум, които да упътват към ЧЗВ; самите ЧЗВ ще бъдат обновени и ще бъдт добавени заглавията на темите; аз и модераторите ще се стараем да се намесваме максимално бързо при възникването на въпрос, който вече е бил обсъждан и да насочваме човека първо към ЧЗВ и търсачката. Специално за последното прозивавам и всеки друг член на форума, който е тук по-отдавна и познава съдържанието му, ако желае, да насочва с добра дума новодошлите и изобщо всеки питащ към ЧЗВ и търсачката в случаите, когато знаят, че някъде из морето от информация го има отговорът.
И, разбира се, искам да призова за повече толерантност и търпимост, от всеки към всеки. За начало, нека си простим тежките думи, които може би сме изрекли един към друг досега. И, ако някой не може да се понася с другиго, случва се - не е нужно да го показва често и пред всички.
Ферманът ми няма да е пълен, ако не изкажа благодарност към ТOYAGA, bikerider и Harka за проведената среща, за обменените мисли, за съветите и откритостта!
Нека никой не смята настоящият ми пост за израз на победа или загуба. Проблемите, за които говорим, не са толкова прости, че да се решат отведнъж и безусловно, че да се решат в нечия полза. Единствената цел е тези форуми да запазят духа си, за което са нужни много усилия от много хора. Не забравяйте, че от всички членове на нашето микрообщество зависи то да е общество, а не сбирщина! Нека всеки мисли повече, преди да пише :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот flow » Сря Юли 27, 2005 12:21 am

abe q si :censored:
move like a river
flow
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 2:51 am

Мнениеот MOD » Сря Юли 27, 2005 12:29 am

@flow -
[b]Нека всеки мисли повече, преди да пише [/b]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Сря Юли 27, 2005 2:30 am

@flow
Ти само гледай да се разбеснееш в някой от моите форуми.. :angel:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот shaggy86 » Сря Юли 27, 2005 7:09 am

eвала АДМИН :^::thumb::usclap::usclap:
имам предложения
за кирилицата-в форумите на дата.бг преди да пуснеш пост
пише че поста ти ще бъде вероятно изтрит ако не е на кирилица
може и тук да се въведе -да се трият всички постове който не са на кирилица
за ЧЗВ може "Потърсихте ли в нашия FAQ?"
може да се напише с големи червени букви и да се направи така че преди да пуснеш пост да трябва да отговориш на двата въпроса-"пишете ли на кирилица?" и "Потърсихте ли в нашия FAQ?" чак след като потребителят избере - "Да" тогава да може да поства(ако е дал "ДА" и не спазва двете изисквания -ръцете на модераторите са развързани да му изтрият темата).Тази система сигурно ще забавя постването на хората който са във форума от доста време и ще ги дразни но мисля че ще е ефективна срещу боклука!
:deal::drunk:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Windstream » Сря Юли 27, 2005 7:20 am

@shaggy
Като прегазя нещо някой закон (щото това рано или късно ще стане) ще те наема теб за адвокат :D Сериозно, това с отговорите на двата въпроса не ми допада особено (от мързел, не друго), обаче предупреждението за изтриването на маймунските постове намирам за доста добро :thumb:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот M1010X » Сря Юли 27, 2005 8:28 am

@windstream - радвам се, че вече си променил мнението си. когато преди около година дадох същото предложение, като пак бях цитирал дата.бг, вие отказахте да взимате толкова крути мерки (говоря за теб и другите модератори). а смятам, че е много належащо, както сега, така и тогава. наистина се радвам, че вече го приемаш с въодушевление. определено така ще се намали боклукът до 0.1% (да се надяваме) :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юли 27, 2005 9:14 am

Лудите се налудуваха, мъдрите се намъдруваха...
Сега остава наистина да се успокоим!
На мен поне няма да ми е трудно, защото някак си от всичко, което прочетох тази сутрин тук, почувствах свеж полъх на добронамереност, търпимост, желание за промяна. Дано съумеем да запазим този тон и тази атмосфера по-дълго! Само от [i]нас[/i] зависи.

@Admin:

Въобще не съм се съмнявал, че ще намериш разумен начин за изход от доскорошната ситуация.

Аз не мога да те подкрепя с друго, освен със стискане на палци, лични усилия за занижаване на флуудърската ми активност и най-вече с наздравици с бира винаги, когато се срещаме.

P.S. С туй последното бих подкрепил и TOYAGA; bikerider; всички модератори; разумните форумци; неразумните форумци; малките деца; големите дървени философи; тези, които могат да карат колело; тези, които не могат да карат колело; хората със скъпи колела; хората с евтини колела; хората без колела... Ако съм пропуснал някого, моля за извинение!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shaggy86 » Сря Юли 27, 2005 9:24 am

@did хората с колела на части:bunny:
:beer:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот TOYAGA » Сря Юли 27, 2005 9:28 am

[quote]
...................................
С туй последното бих подкрепил и TOYAGA; bikerider; всички модератори; разумните форумци; неразумните форумци; малките деца; големите дървени философи; тези, които могат да карат колело; тези, които не могат да карат колело; хората със скъпи колела; хората с евтини колела; хората без колела...
...................................
[/quote]


Хлебаров, налице е флуудърска активност... Вземете мерки!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот flow » Сря Юли 27, 2005 9:50 am

[quote="MOD"]

@flow -
[b]Нека всеки мисли повече, преди да пише [/b]
[/quote]


e pa misli!

"И, разбира се, искам да призова за повече толерантност и [b]търпимост[/b]"

za edin red dva replay-a, za dva- pone 20

@Windstream
s magnuma li me plashish :angel:


P.S. iztriite mi shliokaviq bokluk :D
move like a river
flow
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 2:51 am

Мнениеот shaggy86 » Сря Юли 27, 2005 10:18 am

@флоул
не знам защто в бг хора като теб обичат да серат на метеното.......:angfire:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот flow » Сря Юли 27, 2005 10:27 am

за да се научат тапаците да тарсqт причината за замарсqжането жместо да метат цqл йижот :banana:



"za edin red dva replay-a, za dva- pone 20 "
move like a river
flow
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 2:51 am

Мнениеот caviara » Сря Юли 27, 2005 10:53 am

Само като идея: Дали не е възможно ЧЗВ-то да се добави горе до "Active Topics","Active Polls" и другите, за да е по-лесен за намиране?

@Admin
Евала за темата и нейната цел!:beer:
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reAnimated » Сря Юли 27, 2005 11:27 am

За постовете на шлюкавица имам предложение. Не да се трият ами да се правят в супер малък шрифт.:^:
reAnimated
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 6:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юли 27, 2005 1:07 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]
...................................
С туй последното бих подкрепил и TOYAGA; bikerider; всички модератори; разумните форумци; неразумните форумци; малките деца; големите дървени философи; тези, които могат да карат колело; тези, които не могат да карат колело; хората със скъпи колела; хората с евтини колела; хората без колела...
...................................
[/quote]


Хлебаров, налице е флуудърска активност... Вземете мерки!
[/quote]


:rofl::rofl:

@Admin: :agree: мога само да последвам примера на did и да огранича до минимум flood-а идващ от мен.

@reAnimated: предложението ти според мен е МНОГО удачно :agree::D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта