Тинтири-минтиристите...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Тинтири-минтиристите...

Мнениеот TOYAGA » Нед Юли 24, 2005 12:53 am

@ Admin & Co.

...не разбирам защо ТOYAGA така дейно се опитва да настрои цял куп хора срещу себе си...



Любо, дай малко по-сериозно! Добре знаеш, че не съм от хората, които се опитват! А това, че не разбираш... там вече не знам!

...според мен с тази тема той няма да успее да се пребори и да промени тези, които смята за носители на чалгата...



А кой друг се опитва да се пребори? Поименно, ако обичаш?

...как може в тази тема да има и постове на хора, които съвсем очевидно са съвсем начинаещи, всичко свързано с байка, частите му и т.н. им е съвсем ново и поради това им е трудно да формулират въпросите си правилно, и това е напълно разбираемо...



Ами Любо, сФащам донякъде накъде биеш, но нима до оня ден любимите ти "НеРвеН ПЕшО & Co." не бяха (пък и продължават да са) "съвсем начинаещи за всичко свързано с байка, частите му и т.н."? Неспособността им да "формулират въпросите си правилно" няма да коментирам, щото "това е напълно разбираемо..."

Но най-добре е да обсъждаме положението на по бира когато дойде време...



Мислиш ли, че няма да се разминем?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот LiFo » Нед Юли 24, 2005 12:18 pm

Не стига, че са безсмислени тези теми, пък и са две...:irked:
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 12:49 pm

[quote="LiFo"]

Не стига, че са безсмислени тези теми, пък и са две...:irked:
[/quote]


кат` са безсмислени що ги коментираш? Държиш да покажеш, че не ги разбираш ли???
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 1:02 pm

@LiFo: взимам си думите назад и си коригирам отношението към теб. Самия факт, че познаваш Колев ми говори много. Извинявай.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Нед Юли 24, 2005 1:10 pm

Миро, отзад напред;):

[quote]Мислиш ли, че няма да се разминем?
[/quote]

Аз нямам причина да се разминавам с когото и да е, никого не съм обидил и аз самият на никого не съм се обидил. Имам си позиция, смятам я за правилна и затова я отстоявам. Мога да погледна всеки от опонентите си в "големия спор напоследък" в очите, да пия бира с него и да дообяснявам позицията си ако трябва.

[quote]А кой друг се опитва да се пребори? Поименно, ако обичаш?[/quote]

Може би никой. Аз поне не, защото съм далеч от мисълта да наричам чалга изказването на почти всеки, който не може да се изкаже на определено ниво, с определени изразни средства и по определен начин. Да не говорим, че когато критерият е твоето ниво на знания и изразяване, цедката става прекалено тясна.
Моята позиция, съвсем накратко, е следната: това е форум, всеки може да си изказва мнението, вярно или грешно. Всеки носи сам отговорността и последствията да прецени дали и на кого да се довери. Точно затова смятам, че единственият смислен и донякъде ефективен начин за преодоляване на невярната и неточна информация, е чрез споделяне на друг вид информация от тези, които могат да го направят. Ако не съм съгласен с някой, предпочитам да му го кажа нормално и да се обоснова, а не да се заяждам с него, да го обиждам и да му се подигравам. Така всеки ще може да прецени неговата и моята информация и да си реши. Може дори и той да се замисли дали не съм прав. Защото ако само се заяждам с него, това не носи никаква позитивна информация - дори хората да разберат, че той не е прав, няма да научат защо и кое е по-правилното според мен - само ще ме сметнат за заядливец, грубиян и т.н. Но, забележи, говоря за себе си, не те призовавам да се променяш или нещо подобно, това си е твоя работа и твоя позиция, просто дискутираме ;)
Другата част от проблема, тази за неграмотното писане, ужасното понякога изразяване и т.н. е доста сложна и в различните случаи се дължи на няколко различни причини. Няма да пиша фермани сега, защото не съм вкъщи, но накратко смятам, че: 1) Не е моя работа да превъзпитавам когото и да било, т.е. да правя от някого едва ли не насила по-културен и образован човек, или по-кадърен в изразяването и т.н. - за това си има родители. 2)Ако ми се прииска все пак да влияя върху някого за изграждане на личността му, не бих го направил чрез обиди и заяждания, защото не съм забелязал това да е помагало когато и да е, където и да е. Бих го направил по много по-положителен начин, като показвам начин на поведение, който смятам за по-правилен, като пиша грамотно, на български език и с по-подходящи от моя гл.т. изразни средства. Така отново стигаме до това, че всеки член на форума сам изгражда мнението си за останалите - дали да уважава повече тези, които се стараят да се т по-добре или тези, които търсят показност, сензация и т.н. Тези неща не могат да се променят насила, защото ако подходът ти се доведе докрай, това означава форумът да остане едно малко затворено кръгче от не много на брой, но достатъчно знаещи и добре изразяващи се хора, които да си говорят помежду си и да нахокват всеки, който не е на тяхното ниво.

Това е моето мнение и то е такова от много отдавна, знаеш, защото сме го обсъждали поне още два пъти в по-стари периоди.
Просто смятам, че когато се заяждаш с хората, това не разкрива нищо от ценната информация, която ти например имаш. Наистина се чудя дали някога си виждал някой да е успял да промени някого по този начин, който опитваш ти. Аз наистина не съм. Виждал съм само постигане на състояние на едно "траене", при което никой не смее да каже ипопита нищо, за да не се окаже под висотата на тесния кръг, за който стана дума в по-горното изречение. Наистина няма да допусна това да се случи тук, защото това би означавало край на форума (и това го казвам от опит).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот LiFo » Нед Юли 24, 2005 1:19 pm

@bikerider

Наистина нямаше нужда ;)!
И да споделя, че за мен не е важно да получа уважение, заради това, че съм ученик на г-н Колев (бивш де, вече не съм), а затова какъвто съм и, че чрез осъзнаването на неговото послание, съм станал по-добър човек.

:beer:
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 1:25 pm

[quote="Admin"]
Виждал съм само постигане на състояние на едно "траене", при което никой не смее да каже ипопита нищо, за да не се окаже под висотата на тесния кръг, за който стана дума в по-горното изречение. Наистина няма да допусна това да се случи тук, защото това би означавало край на форума (и това го казвам от опит).
[/quote]


Първо, извинявам се че се намесвам.
Второ, не отричам, че сте прав, не отричам, че аз самият понякога действам така. Но то е само от ефекта на махалото. Това което Вие казвате е единия край на люлеенето - ако форума се превърне в затворена каста, това ще го унищожи отгоре. Ако понякога аз лично отивам там (а осъзнавам рисковете за форума и гледам да се коригирам), то е защото съм афектиран от другата крайност, която пропускате надявам се несъзнателно. А тя е, че не може тези които Вие казвате, че са "под висотата на тесния кръг" да го смятат за дойна крава и да искат всичко без НИКАКВА проява поне на елементарно уважение и НАЙ-ВЕЧЕ на смиреност. Когато питаш нещо, значи не го знаеш. Щом не знаеш е редно да покажеш поне малко уважение като предварителна благодарност към този, който ще ти даде желаната информация. Никой не е длъжен (както казах в другата тема) да търпи подобно отношения, само за да е "мирен" форума. Това ще го унищожи по същия начин само че отдолу.

Не мога да не Ви припомня собствените Ви думи за баланса...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 1:28 pm

[quote="LiFo"]

@bikerider

Наистина нямаше нужда ;)!
И да споделя, че за мен не е важно да получа уважение, заради това, че съм ученик на г-н Колев (бивш де, вече не съм), а затова какъвто съм и, че чрез осъзнаването на неговото послание, съм станал по-добър човек.

:beer:
[/quote]


И именно затова имаш моето уважение! :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Нед Юли 24, 2005 1:38 pm

Абе хора вие повече се джафкате отколкото да карате заедно..Не трябва ли да е обратно... за сплотяване на колектива дет се вика:drunk:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Нед Юли 24, 2005 5:24 pm

[quote="bikerider"]
А тя е, че не може тези които Вие казвате, че са "под висотата на тесния кръг" да го смятат за дойна крава и да искат всичко без НИКАКВА проява поне на елементарно уважение и НАЙ-ВЕЧЕ на смиреност. Когато питаш нещо, значи не го знаеш. Щом не знаеш е редно да покажеш поне малко уважение като предварителна благодарност към този, който ще ти даде желаната информация. Никой не е длъжен (както казах в другата тема) да търпи подобно отношения, само за да е "мирен" форума. Това ще го унищожи по същия начин само че отдолу.
[/quote]


Но и никой не е длъжен да търпи обиди и заяждания, само заради това, че не е задал въпроса си според очакванията на някой друг или че се е изказал не според разбиранията на някой друг.
Когато някй отговаря, би трябвало да го прави от добро чувство и с добро чувство, а не от позицията "ти си тъп, но аз не съм, затова ще ти кажа как е правилното". Разбира се, това си е лично мое мнение не ангажирам никого с него. Обаче, тъй като аз съм преценил, че искам във форума да преобладават разибрателстовото и мира, независимо дали някой смята тези думи за лошо нещо или не, смятам да работя за наличието точно на тези неща. За мен само те са гаранция, че ако има качествена информация, тя ще бъде възприета от всички, а не само от тези, които са готови да преглътнат или игнорират неприятните кавги и заяждания! Аз съм бил нормален потребител (т.е. не администратор/модератор) във форуми, които си заминаха за нула време, и сега продължавам да разговарям с широк кръг потребители на форума в МТБ-БГ, така че знам какво е в състояние да прогони хората бързо и ефективно и няма да го допусна.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот skynet » Нед Юли 24, 2005 6:08 pm

[quote]не може тези които Вие казвате, че са "под висотата на тесния кръг" да го смятат за дойна крава и да искат всичко без НИКАКВА проява поне на елементарно уважение и НАЙ-ВЕЧЕ на смиреност[/quote]

е добре, с какво те е обидил някой (като мене примерно) дето няма кой знае кви технически познания и не може да си зададе "компетентно" въпроса? много си бил чувствителен на тема задаване на въпроси! и за каква смиреност става дума? такава дето я има незнаещияТ ученик пред строгия и лош даскал? ти май живееш в друго време, днес сме демокрация, а и на тая система на всяване на страх и смиреност бтв се дължат много от кусурите на бг образованието. ми така де, по-добре напиши учебник... а всички други - паднете за 20!:rofl:
skynet
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Нед Юли 24, 2005 6:56 pm

[quote="bikerider"]

@LiFo: взимам си думите назад и си коригирам отношението към теб. Самия факт, че познаваш Колев ми говори много. Извинявай.
[/quote]


Хм, чудно откъде това уважение към г-н Колев? От чисто любопитство питам... защото ми прозвуча странно тази промяна на отношението към даден човек само поради факта, че познава математИка? БТВ и аз познавам г-на, и не, не съм бил в неговия клас (но сме имали преживявания заедно, две на брой :) ).

@TOYAGA - ти наистина ли вярваш, че можеш да промениш някого от хората, които... ъъъм наричаш чалгари, ако така мога да се изразя? Наистина ли си мислиш, че като пуснеш някое от мненията им в ЧАЛГА те ще осмислят своите действия? И всъщност защо го правиш това? Време ли имаш, искаш форума да е чисто място, УДОВОЛСТВИЕ ли ти доставя?

Има ли нужда да пиша, че не се заяждам?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Нед Юли 24, 2005 8:35 pm

[quote="Admin"]
Другата част от проблема, тази за неграмотното писане, ужасното понякога изразяване и т.н.
[/quote]


Ми аре да се напънат хората и да пишат нормално, защото и форум пълен с бълвочи не е особено привлекателен. [b]Съвсем естествено е, като одрискаш нещата да те нарекат тъпак, действа, не е приятно, но действа. [/b]

Не е особено трудно в по-голямата част от постовете си да си подреждаш мислите и да се изразяваш добре. Аз поне опитвам, не че понякога не се осирам.

Толкоз ли е трудно писането на пост да се приеме като лична изява, която все пак трябва да е качествена - нещо, което да е направено добре, или поне да си се опитал да е добре.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Юли 24, 2005 9:07 pm

[quote="hlebarka"]

[quote="Admin"]
Другата част от проблема, тази за неграмотното писане, ужасното понякога изразяване и т.н.
[/quote]


Ми аре да се напънат хората и да пишат нормално, защото и форум пълен с бълвочи не е особено привлекателен. [b]Съвсем естествено е, като одрискаш нещата да те нарекат тъпак, действа, не е приятно, но действа. [/b]

Не е особено трудно в по-голямата част от постовете си да си подреждаш мислите и да се изразяваш добре. Аз поне опитвам, не че понякога не се осирам.

Толкоз ли е трудно писането на пост да се приеме като лична изява, която все пак трябва да е качествена - нещо, което да е направено добре, или поне да си се опитал да е добре.



[/quote]


Трудно е,трудно е.Те са свикнали от чата да изпреварват мисълта си.Проблема,че заради това бързане,мисълта рядко е преосмислена или даже дълбока:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Юли 24, 2005 9:17 pm

[quote="hlebarka"]

[quote="Admin"]
Другата част от проблема, тази за неграмотното писане, ужасното понякога изразяване и т.н.
[/quote]


Ми аре да се напънат хората и да пишат нормално, защото и форум пълен с бълвочи не е особено привлекателен. [b]Съвсем естествено е, като одрискаш нещата да те нарекат тъпак, действа, не е приятно, но действа. [/b]

Не е особено трудно в по-голямата част от постовете си да си подреждаш мислите и да се изразяваш добре. Аз поне опитвам, не че понякога не се осирам.

Толкоз ли е трудно писането на пост да се приеме като лична изява, която все пак трябва да е качествена - нещо, което да е направено добре, или поне да си се опитал да е добре.
[/quote]

точно! :thumbu:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот hlebarka » Нед Юли 24, 2005 9:23 pm

[quote="skynet"]
, а и на тая система на всяване на страх и смиреност бтв се дължат
[/quote]


Смиреността е сложна работа, гледаш повърхностно.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Nymphetamine » Нед Юли 24, 2005 10:07 pm

Ае на вас нИ ли ви омръзнА?!?:banghead:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 10:35 pm

@hlebarka, mih, MP: газите колеги! :lol::beer:
@hlebarka: още един път :beer: няма да ти се размине, че имам и да връщам жест :thumb::beer:

@Alien: щото съм имал срещи от третия вид с Колев и точно както LiFo такива срещи са ми отворили очите за много работи, въпреки че и аз не съм бил в неговия клас. Бях едва в "Е" паралелка :D

@skynet: talk to the hand :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nikitzo » Нед Юли 24, 2005 11:55 pm

[quote="hlebarka"]

[quote] Аз поне опитвам, не че понякога не се осирам.

[/quote]

само понякога ли бе г*з
я ми покажи някои твои смислен пост/тема - ми няма
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Юли 24, 2005 11:58 pm

....и чалгата нахлу с все сила в помещението....
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Юли 25, 2005 8:29 am

[quote="hlebarka"]
[b]Съвсем естествено е, като одрискаш нещата да те нарекат тъпак, действа, не е приятно, но действа. [/b][/quote]


За съжаление не действа :nono: Посочи ми случаи,в които е подействало ;)

[quote]Толкоз ли е трудно писането на пост да се приеме като лична изява, която все пак трябва да е качествена - нещо, което да е направено добре, или поне да си се опитал да е добре.
[/quote]


Разбира се, не искам да обобщавам, но би трябвало и сами да сте усетили, че някои хора дори нарочно пишат постовете си така, за да бъдат по-оригинални, поне от тяхна гледна точка. Това си е техен проблем, нали? Длъжни ли са да се държат така, че да се харесват на някой друг?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот skynet » Пон Юли 25, 2005 9:03 am

[quote]Смиреността е сложна работа, гледаш повърхностно.[/quote]

може и така да е, това е интернет форум и няма начин да разбера какво мислят другите постващи като кажат смиреност, най-малкото щото не ги познавам, а и контекста е малко имагинерен :). но за себе си мога да кажа, че съм "възпитан" човек и не съм скандалджия, хората с които карах (и се запознах) могат да го потвърдят, но не мога да търпя някой да се държи надменно с мене или да ме гледа отвисоко, па къвто и да е, респекта се заслужава, не се изисква. а тука доколкото виждам група хора изискват специално внимание, незаменими ли са, безсмъртни ли са, не ги знам, но абсолютно no way това да стане, поне откъм моя страна. все пак има ли РАВНОПРАВИЕ в тоя форум или не?! някои май са си забравили началото
айде и след тия излияния наистина отивам на работа :rofl:
skynet
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lacho_m » Пон Юли 25, 2005 10:02 am

:offtopic:
@bikerider, @Alien, @LiFo - СМГ ruuuulllzzzzz

А колкото до г-н Колев, малко странни методи на преподаване, но действително има защо :bowdown:
:offtopic:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Юли 25, 2005 11:07 am

[quote="lacho_m"]

:offtopic:
@bikerider, @Alien, @LiFo - СМГ ruuuulllzzzzz

А колкото до г-н Колев, малко странни методи на преподаване, но действително има защо :bowdown:
:offtopic:
[/quote]


СМГ че рулс, рулс, ама г-н Колев е един... Добре, че съм бил само на планина с него, а не в негов клас. :) Всъщност, някой от съфорумниците ми може и да кажат, че се нуждая от неговия тип възпитание... :) Байкрайдер, ТОЯГА? :D

:beer::beer:

@bikerider - хм, срещи от третия вид и аз съм имал... :) Интересно, бил с в "Е" паралелка... тя какъв профил се е водела? Защото сега е Информатическа, но до колкото знам тя е от съвсем скоро?

Сори за офтопика, но аз спирам с караниците. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот lacho_m » Пон Юли 25, 2005 11:25 am

[quote="Alien"]
Добре, че съм бил само на планина с него
[/quote]

Успя ли поне веднъж да ви загуби? :beer:
[quote]


... Всъщност, някой от съфорумниците ми може и да кажат, че се нуждая от неговия тип възпитание... :) Байкрайдер, ТОЯГА? :D

:beer::beer:
[/quote]

Определено имаш нужда, но вместо да решаваш някоя от задачите, на 7-те дъски в стаята на г-н Колев, трябва да те научим да въртиш повечко нагоре за да се спускаш по-дълго надолу;)
BTW и тази неделя се ската някъде, а ние много хубаво покарахме(побутахме) :thumb:
[quote]


@bikerider - хм, срещи от третия вид и аз съм имал... :) Интересно, бил с в "Е" паралелка... тя какъв профил се е водела? Защото сега е Информатическа, но до колкото знам тя е от съвсем скоро?

Сори за офтопика, но аз спирам с караниците. :)
[/quote]

Навремето нямаше "информатическа" паралелка, ала едва ли е било съществена липса според мен :dunno:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 25, 2005 12:13 pm

Admin, твърдо бях решил да не се меся в тези теми, но все пак ще си позволя един съвсем кратък коментар за позицията, която ясно си изразил по-горе:

:thumbu:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Пон Юли 25, 2005 5:29 pm

[quote="Admin"]

[quote="hlebarka"]
[b]Съвсем естествено е, като одрискаш нещата да те нарекат тъпак, действа, не е приятно, но действа. [/b][/quote]


За съжаление не действа :nono: Посочи ми случаи,в които е подействало ;)

[quote]Толкоз ли е трудно писането на пост да се приеме като лична изява, която все пак трябва да е качествена - нещо, което да е направено добре, или поне да си се опитал да е добре.
[/quote]


Разбира се, не искам да обобщавам, но би трябвало и сами да сте усетили, че някои хора дори нарочно пишат постовете си така, за да бъдат по-оригинални, поне от тяхна гледна точка. Това си е техен проблем, нали? Длъжни ли са да се държат така, че да се харесват на някой друг?
[/quote]

Любо, но това далеч не значи, че трябва да четем неразбираеми изказвания (при това на шльокавица!), които и самите им автори често не разбират...
оригиналност е едно, но простотията - съвсем друго... не можем да променим състава на сивото вещество на разни галфони, но поне можем да се опитаме да ги накараме да се изразяват пристойно и възпитано. стига своеволия!
надявам се добре разбираш, че сайтът ти е доста точна проекция на обществото ни - в този смисъл нима толерираш идиотите по улиците, които те настъпват, бутат и нагрубяват без дори да се извинят? или шоферите, които непрестанно погазват правилата и дори слизат да те понапляскат? или ония, които са готови да те измамят при всеки удобен случай? наглата чалго-аграрщина в никакъв случай не би трябвало да се търпи в името на посещаемостта на сайта, поне според мен.
ти обърна ли внимание на едно предложение да сме излезли на улицата посред нощ и с бухалките да громим колите? нима според теб е нормално това предложение да си стои ей така? или това тук: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=8101 ...
намирам кампанията на Миро и Марто за съвсем нужна. във всяко демократично общество има длъжността "омбудсман", чиято цел е да се грижи за морала му. дори и при нас по време на комунизма имаше такива неща и не мисля, че само орязваха правата на хората. в природата (не че не сме част от нея) във всяка микросреда също има организми, които се грижат за чистотата й. не трябва да се допуска агрикултурата да паразитира върху нас. та ти дори нямаш ясно изразена лукративна цел с този форум (или поне не е ясно заявена) - за какво ти са потребители, които на улицата дори не би погледнал? дори да настъпи отдръпване на част от чалгарите, аз не мисля, че форумът ще изгуби, а дори напротив.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Admin » Пон Юли 25, 2005 5:54 pm

[quote="mih"]
Любо, но това далеч не значи, че трябва да четем неразбираеми изказвания (при това на шльокавица!), които и самите им автори често не разбират...
оригиналност е едно, но простотията - съвсем друго... не можем да променим състава на сивото вещество на разни галфони, но поне можем да се опитаме да ги накараме да се изразяват пристойно и възпитано. стига своеволия!
надявам се добре разбираш, че сайтът ти е доста точна проекция на обществото ни - в този смисъл нима толерираш идиотите по улиците, които те настъпват, бутат и нагрубяват без дори да се извинят? или шоферите, които непрестанно погазват правилата и дори слизат да те понапляскат? или ония, които са готови да те измамят при всеки удобен случай? наглата чалго-аграрщина в никакъв случай не би трябвало да се търпи в името на посещаемостта на сайта, поне според мен.
ти обърна ли внимание на едно предложение да сме излезли на улицата посред нощ и с бухалките да громим колите? нима според теб е нормално това предложение да си стои ей така? или това тук: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=8101 ...
намирам кампанията на Миро и Марто за съвсем нужна. във всяко демократично общество има длъжността "омбудсман", чиято цел е да се грижи за морала му. дори и при нас по време на комунизма имаше такива неща и не мисля, че само орязваха правата на хората. в природата (не че не сме част от нея) във всяка микросреда също има организми, които се грижат за чистотата й. не трябва да се допуска агрикултурата да паразитира върху нас. та ти дори нямаш ясно изразена лукративна цел с този форум (или поне не е ясно заявена) - за какво ти са потребители, които на улицата дори не би погледнал? дори да настъпи отдръпване на част от чалгарите, аз не мисля, че форумът ще изгуби, а дори напротив.
[/quote]


Милене,
1.Никой не е длъжен да чете такива изказвания! Кой те кара да ги четеш, кой те кара да им се връзваш? Всеки разумен човек или се забавлява с тези форумни членове и изказванията им, или просто не ги чете. Но не е начинът да им отговаряте с обиди
2.Форумът е точна проекция на обществото, но само донякъде. Защото хората във форума не винаги са това, което са на живо, за добро или лошо. Някои са, някои не са!
3.Ако форумът е идеална проекция на обществото, нека видим това, което казваш... ти ходиш ли в чалга заведения? Ако не, тогава от какъв зор четеш чалга постовете. Не ми казвай, че няма как да ги избегнеш, защото ако прибегнем до най-лесното нещо - обобщението, би трябвало по един елементарен начин за нула време да се ориентираш кои са според теб "чалгарите". Ако пък признаеш, че постовете им не винаги са "чалга", тогава? Т.е. ако аз си ходя по улицата, виждам тъп наксист, но той нищо не ми прави, просто си е тъп, пуснал си е чалагата, дъни в колата - кажи ми, това дава ли ми право да ида и да му набия канчето? И ако го направя, дали неговата ответна реакция, т.е. като викне 10 други като него да ми набият канчето, няма да е донякъде оправдана? Разбира се, ако той пръв започне, добре, но не мисля, че някой тук толкова грубо е "настъпил" друг, получава се точно обратното - първата по-груба и заядлива реакция обикновено идва от тези, дето се борят срещу чалгата, ще отречеш ли?
4.Предложения като това с колите е имало винаги и ще има? Виж в кой форум е. Виж кой и колко е отговорил по него? Как може да се връзвате на подобни идиотски неща - очевидно е, че пичът просто се е разпенил нещо. Дори и да изпълни заръките си, той е този, който ще отнесе последствията, нали?
5.Всички тези, които така смело обявявате за "чалгари" не са толкова лоши хора. По дяволите, и ти пиеш бира с тях, и ти караш с тях! Не виждам да ти пречи! На мен не ми пречи, защото аз не ги смятам за "чалгари". Това кой какъв е си е лично мнение на всеки. Аз си ги гледам и на улицата и на масата, защото не ги смятам за такива. И смятам за съвсем нормална реакцията им, когато някой реши просто ей така, заради субективното си мнение за тях, да се държи към тях неуважително, назидателно и как ли още не, само защото той смята, че те са някакви, а той е друг. Всичко е субективно!
6.Разберете, че много от посетителите тук просто още не са пораснали! Но вие не сте им родители, нито учители, нито никакви, че да имате право да им налагате някакъв тип възпитание. Това е форум, все пак! Не е възпитателен дом!
7.Много добре знам какво ще стане с форума, ако нещата продължат така. "Чалгарите" само ще се озлобят, съвсем закономерно и не ги виня. Някои от тях са съвсем читави хора, но те трудно ще научат нещо от обидите и заяжданията. Проблемът, Милене, е, че всичките заяждания и т.н. отблъскват цял куп други хора, които не се месят, но просто се отдръпват заради неприятната атмосфера. Бил съм такъв човек и съм се отдръпвал. Най-близката до нас справка е форумът в dir.bg. Искам да попитам защо никой не продължи да пише в него, въпреки че по едно време там се постигна точно това - имаше няколко души, които бяха на добро ниво със знанията, но обичаха доста острия език - аз ще ти кажа, като обикновен потребител на онзи форум, че просто ми писна всяка тема да избива към кавги и постепенно спрях да го посещавам. Но съм си взел добър урок оттам, затова казвам, че няма да допусна това тук, ако ще да се сърдите и да ме смятате за какъвто искате. Гръбнакът на един форум са хората, многото хора, които питат, четат, радват се просто да прекарат веремот си ПРИЯТНО! Аз изсакм тези хора да посещават форума и след две години, а не да си отидат и да не се върнат повече!
И т.н., и т.н....
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Пон Юли 25, 2005 6:15 pm

[quote="lacho_m"]

[quote="Alien"]
Добре, че съм бил само на планина с него
[/quote]

Успя ли поне веднъж да ви загуби? :beer:
[/quote]


Хах, ми той си перкаше напред, аз обикновено бях в последната група (но причината не е същата, поради която бях последен на Паралелната :) ) и ние сами се губихме. Той си пристига в хижата, ние сме, да кажем, 6 часа назад... :) Да знаеш какво можем с карта в ръце... :)

[quote="lacho_m"]

[quote]


... Всъщност, някой от съфорумниците ми може и да кажат, че се нуждая от неговия тип възпитание... :) Байкрайдер, ТОЯГА? :D

:beer::beer:
[/quote]

Определено имаш нужда, но вместо да решаваш някоя от задачите, на 7-те дъски в стаята на г-н Колев, трябва да те научим да въртиш повечко нагоре за да се спускаш по-дълго надолу;)
BTW и тази неделя се ската някъде, а ние много хубаво покарахме(побутахме) :thumb:
[/quote]


Брррр, аз мислех, че се отлага карането, нали така се разбрахме с Любо в онази тема, която той пусна... и не ми казвай, че пак си ме търсил на телефона... :)

[quote="lacho_m"]

[quote]


@bikerider - хм, срещи от третия вид и аз съм имал... :) Интересно, бил с в "Е" паралелка... тя какъв профил се е водела? Защото сега е Информатическа, но до колкото знам тя е от съвсем скоро?

Сори за офтопика, но аз спирам с караниците. :)
[/quote]

Навремето нямаше "информатическа" паралелка, ала едва ли е било съществена липса според мен :dunno:
[/quote]


Това е друг въпрос, аз питам каква е била. :)

Малко онтопик:

@Админ - 100% съм съгласен с теб. Жалко, че не сме много. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот JK » Пон Юли 25, 2005 6:27 pm

от половин година старателно чета всяка тема в тоя форум и вярвайте ми ужасно мн научих за най-новото си хоби байка и се надъхвам все повече и повече, винаги обръщам специално внимание на постовете на байкрайдър и тояга свързани с технически съвети и информация и вече ги смятам за почти 100% меродавни за което искам да изразя благодарноста си към тях за това че споделят тези съвети с такива като мен, въпреки това ми се иска и аз да се включа в тази тема с едно тихичко към Admin: :thumbu:
"Той трябва да отива непрекъснато все по-далече, там е единствената му страна"
Аватар
JK
 
Мнения: 184
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:28 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта