За структурата и промените в "Мероприятия"

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Вто Ное 30, 2010 6:19 pm

Другари, струва ми се, че не четете съвсем внимателно... :D :beer: Вярно, че първото ми мнение е много дълго и че има и допълнителна информация в старата тема, към която съм дал линкове, ама май сте позабравили подробностите, защото предлагате неща, които вече съм изложил като аргументи/характеристики на предложеното от нас. ;)

@Sky_Knight
Унификацията на заглавията ще е задължителен елемент от реорганизация и ще се отнася за всяка отделна тема за каране, и за клубните подфоруми, и за обикновените карания. Писах го още в предишната тема :agree:

@outfaced
От самото начало повтарям, че една от причините да има клубни подфоруми е поне част от мегатемите да бъдат разбити занапред на отделни теми за всяко каране с ясно заглавие и дата. Отделно всеки клуб си залепя отгоре в подфорума темите за организирани/официални карания или просто такива, които са му важни. Отделно всеки клуб (по желание, но едва ли някой би отрекъл ползата) ще си залепи отгоре тема с представяне на клуба и дори с вътрешни правила за подфорума, ако иска. Чрез това представяне всеки новодошъл ще може веднага да се ориентира дали тази клуб/група е подходящ за него, или не е. Отделно всеки клуб може по желание да си направи и тема за обратна връзка - всеки човек, който иска да отправи градивна критика, според мен би избрал подобна тема, вместо да пише между редовете в някоя друга. Това са все неща, заради които си струва активните клубове/групи да си имат подфоруми. Който предпочита, нека си стои в общия кюп (форум "Клубове/Групи/Организирани карания" като част от раздел Мероприятия), обаче от това повече ще изгуби и повече ще се капсулира, отколкото ако си има подфорум на същото място (т.е. ако си има повече прегледност и автономия).

@outfaced и stilyssk
Писал съм, че ще потърся подходящо приложение за календар, който да обединява всичко - състезания, организирани/официални карания, обикновени карания. Нещата ще са си и степенувани, най-малкото с различен цвят. Този календар ще е достъпен лесно чрез сайта, а в Мероприятия връзка към него ще излиза на абсолютно всяка страница в самостоятелно поле в горната част (скоро ще го видите в Пазара, където ще изолзвам същата функция, за да направя правилата невъзможни за непрочитане). Всеки ще може да си публикува каране/събитие за съответната дата и да насочи за подробности или към тема от форума, или към външен сайт/форум, или дори нищо да не посочва, а само да изброи характеристиките на карането, споменати от stilyssk.
В най-лошия случай, ако не се намери подходящ модул за календар (а това не ми се вярва), ще има строго модерирана тема само със съобщения-връзки към теми, за каквато говори outfaced и тя отново ще излиза на всяка страница. Ама такъв вариант (с тема) е по-дървен и неудобен.

@HepBeH_XaMcTep
За да има смисъл от предложението ти, темите трябва да са подредени по дата на събитието/карането, а това не е възможно за отделен раздел. Освен това, с оглед на горния абзац, още по-малко смисъл има. :)

@Pr3d4t0R
Обяснил съм в първото мнение, че вероятно ще трябва да има анкета и евентуално предложение срещу нашето (дори да се състои в запазване на сегашното положение), ще трябва да събере 80% от гласовете, но на заинтересованите хора. Всеки, който ползва Мероприятия и има профил, може да си напише тук мнението, предложението, неодобрението, т.е. да покаже, че е заинтересован, което автоматично го вкарва в 100-те процента, от които после трябва да се формира 80% общо предложение.
Колкото и грубо да звучи, нямам никакво намерение да се съобразявам с хора, които просто ще гласуват анонимно, без да са проявили никаква друга заинтересованост. Затова анкетата ще е "поименна".
Само че засега и с просто око се вижда, че мненията са доста разнородни и отношението към нашето предложение всъщност не е само отрицателно. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот did » Вто Ное 30, 2010 6:25 pm

Любо, щом вече си го решил, защо се терзаеш с подобни "радини вълнения"?

Прави го, пиши го в правилата, пък времето ще покаже, дали върши работа.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Вто Ное 30, 2010 7:38 pm

Admin написа:е поне част от мегатемите да бъдат разбити занапред на отделни теми за всяко каране с ясно заглавие и дата.

Е то това стана ясно :D . На мен вметката ми беше в смисъл че бъдещите "притежатели" на подфоруми трябва (и за тяхно добро) да си се грижат за тяхното си форумче и да си го подреждат добре. Т.е. за да се случат тия неща дето ги написа се разчита на съвестност и добра воля. Да се надяваме, че ще се намери.
Но както каза Митака ...
did написа:Любо, щом вече си го решил, защо се терзаеш с подобни "радини вълнения"?
Прави го, пиши го в правилата, пък времето ще покаже, дали върши работа.

:agree: :D
Последна промяна outfaced на Вто Ное 30, 2010 8:21 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот did » Вто Ное 30, 2010 8:16 pm

Искам да добавя един мъъъничък акцент, който някак убягва от всички досегашни дискусии, мераци за тагове и т.н.

Всички предполагате, че нещата се правят така:

1. Една група хора решава, дали ше прави организирано или неорганизирано каране.
2. Измисля маршрут.
3. Кани хора.
4. Хората коментират и евентуално - идват.
5. Хората след това коментират.


В повечето случаи на ежеседмични карания, нещата стоят така:

1. Хората се събират, коментират, пият бира в четвъртък.
2. В петък някои от тях решават къде искат да идат.
3. В петък вечер се канят още хора.
4. Като се съберат - измислят маршрут.
5. Накрая се разбира, дали карането е било организирано или неорганизирано.

Само аз ли забелязвам огледалната симетрия?

Форумът за коя от двете страни на огледалото ще е оптимизиран?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Вто Ное 30, 2010 11:56 pm

@ did
Митко, не се терзая, определено. :beer:
Ясно е, че сме убедени с Марто и Юли кое решение смятаме за добро, затуй си го защитаваме, НО в предишната тема видяхме и достатъчно недоволство, затова целта е да проверим дали наистина мнозинството е против, или пък не е точно мнозинство, или пък няма нито мнозинство, нито малцинство, ами няколко различни мнения. Има разлика в начина, по който ще подходим във всяка една от тези ситуации и смятам, че е нормално. Ако достатъчно съществена част от заинтересованите по темата (дефинирал съм я вече) каже: "не ни харесва вашето, затова го обсъдихме и предлагаме да бъде така....", може да сме модератори, може да си държим на идеята, но няма да я наложим със сила. Но ако виждаме (както сега), че всъщност има поне няколко различни хора/групи от хора, които виждат различна степен на проявление на проблемите, различни решения и т.н., тогава вече е ясно, че не може да се угоди на всички.

Относно огледалната симетрия: и двете неща ги има, понякога едни и същи хора използват и двата подхода. Ключът е в това, че първото е вариант за организиране чрез форума, а второто е вариант за организиране извън форума. За второто се изисква като минимум приятелска група, за първото не. Знаеш много добре, че аз практикувам и двете. Когато трябва да разчитам на спътниците си за непознат и/или сериозен маршрут, организирам си карането скрито, за да не дойдат случайни хора, за които не мога да нося отговорност. Когато просто си търся компания за леко еднодневно каране и знам отрано кога ще е, с удоволствие пускам тема във форума. И така дружките за каране постепенно се увеличават.
Отговорът на въпроса ти вече би трябвало да е ясен - доколкото само първия тип карания разчитат на форума за организацията си, форумът трябва да е оптимизиран главно за тях. Вярно, че може да бъде ползван и за другия тип карания, но не толкова ефективно. Каране в събота, решено и изчистено като подробности в петък вечерта, трудно може да намери сподвижници във форума, независимо как и къде е обявено. :)
Та отново казвам - за всеки "повечето случаи" не са едно и също. За теб може да са от втория тип, за мен са поравно, но като гледам, за СКА, за повечето от габровците, Нашата група (без да съм следил подробно мегатемата им, но по общи впечатления) и др. повечето случаи са си точно от първия тип. Също и за хората, които все още не познават много съмишленици и си търсят компания.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Чет Дек 09, 2010 5:06 pm

Пак съм аз! :D
Тая тема нещо съвсем замря, та вече се замислям... ако няма да се оформя някакво единно алтернативно предложение на нашето, май няма смисъл да губим време, чакайки до Нова година и можем да започваме с промените?
Търсенето и инсталирането на календар съм си го оставил като работа по празниците, но сега през зимния сезон наличието на този модул не е толкова важно, защото темите за каране са значително по-малко на брой. Ако трябва, мога временно да създам една обединяваща тема само за обявяване на каранията.
Та мисълта ми беше - ако някой държи да изчакам до Нова година, нека каже и ще съм длъжен да се съобразя със срока, който сам съм поставил. Но ако не се работи по въпроса за алтернативно предложение, по-добре да не протакаме нещата. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот kapitanblood » Чет Дек 09, 2010 5:08 pm

май няма смисъл да губим време, чакайки до Нова година и можем да започваме с промените?

:agree: Давай Любо..... :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот kvelikov » Чет Дек 09, 2010 6:52 pm

Лошото е единствено, че ще липсва Календара.
Той е една доста съществена част от цялата Реформа, може би най-полезната.
Дано скоро го изкопаете отнякъде, защото той ще се превърне (за каращите, разбира се) в най-кликания обект по десктопа. :D
Всеки, който стои повече зад кормилото и по-малко зад клавиатурата, ще може да знае какво каране има във всеки един ден от седмицата.
Ако имате нужда от помощ, мога да разпитам програмистите... :dontknow:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sergeh » Чет Дек 09, 2010 6:54 pm

Admin написа:... Ако трябва, мога временно да създам една обединяваща тема само за обявяване на каранията...


Аха, точно това имах предвид в предната тема като писах:

Да се запази общата тема "Мероприятия", в която да има само по един обобщаващ пост, представящ темата в структурираната подробна част (възможно с определени изисквания за структурата му - дата и място в заглавието, линк към подробната тема и т. н.) и да се направи разумно структуриране на съдържанието на "Мероприятия" в подтеми. По този начин ще има място, където човек може да прегледа обобщено информацията, без да е небоходимо да обикаля сто теми и същевременно това място няма да се разводнява от прекалено много информация.


Докато се намери и подкара приличен календар и това ще върши работа.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Чет Дек 09, 2010 7:46 pm

Все трябва да има някакъв подходящ модул за нашата платформа, обаче ще има нужда от малко тестване, затова няма как да стане съвсем бързо, за да не стане лошо.
Както казах, за начало ще направя специална тема за обявяване на каранията, която ще бъде само и единствено за това, без никакви странични коментари - обява и линк към друга тема, където се обсъжда карането. През зимата това ще върши работа, като се надявам най-късно до края на януари да има инсталиран и работещ календар, а ако всичко върви по план, и по-рано.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот kvelikov » Чет Дек 09, 2010 11:29 pm

:agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот crib » Пет Дек 10, 2010 10:50 am

две думи: фейс бук.
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Пет Дек 10, 2010 12:03 pm

crib написа:две думи: фейс бук.

Все още има хора, чийто живот не почва и не свършва с facebook ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Пет Дек 10, 2010 5:39 pm

А що си мислите, че тези които имат такъв са в такова положение :crazy:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Taco » Чет Яну 06, 2011 1:36 am

Аз съм ЗА идеята на Админ и я подкрепям,мисля че ще стане доста по-прегледно.Но също държа и на това,че беше,и мисля че все още е,много удобен и съм за подновяване и продължане на календара със СПОРТНИТЕ(организирани от клубове,с награди и тн.)мероприятия на територията на и и извън България,в самия сайт на МТБ: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar2010 За мен е удобно,лесно,приятно и прегледно да погледна какво предстои или какво е отминало,да се подготва,запиша и тн. и да посетя,а е минало и искам да изкоментирам,просто да намеря линка за към темата за съответното състезание,според идеята на Админ :)
190cm/85kg :evil: facebook: Свилен Малчев; 0883345045
Изображение
Аватар
Taco
 
Мнения: 237
Рейтинг: 980
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:36 pm
Местоположение: София, Дианабад

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Чет Яну 06, 2011 11:34 am

Не е като да не ти беше обяснено вече
viewtopic.php?f=5&t=78947&p=700678#p700807
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот k0k0 » Нед Фев 27, 2011 12:54 pm

Аз съм за. :agree:
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Мар 07, 2011 7:30 am

Тази нощ направих промените в сайта и форума, засягащи новия календар и новия раздел "Мероприятия".
С повечето подробности можете да се запознаете в тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Хората, които са чели настоящата тема, със сигурност лесно ще се ориентират в новата ситуация, затова ще си позволя само няколко кратки допълнения спрямо статията, насочени конкретно към потребителите във форума.

Първо, важно е всеки клуб и всяка група, които попадат или ще попаднат във форума "Клубове, групи и организирани карания", да решат дали искат да имат свой подфорум, а също така дали да е открит или скрит. В тази връзка ще припомня накратко какви са основните варианти:

Вариант 1 (препоръчан от модераторския екип)
Ако сте официален клуб или неформална група и организирате редовно карания с открит характер, според нас има смисъл да си имате собствен подфорум в рамките на "Клубове, групи и организирани карания". Това ще ви донесе следните предимства и ползи:
- Прегледност - всеки посетител лесно ще може да следи вашите активности, като в същото време темите ви няма да бъдат "непоискани", т.е. никой няма да може да се оплаква, че многото теми на един или друг клуб са му навряни в лицето; препоръчително е за всяко каране да се прави отделна тема (със задължителни атрибути в заглавието), което значително ще подобри намирането на информация за конкретни карания, както и самото им организиране във форума; при това положение необходимостта от общи теми с десетки страници за каранията на тези групи/клубове ще отпадне, а към всяка отделна тема ще може лесно да добавите връзка от Календара, ако решите да обявите карането и там.
- Самостоятелно модериране - във всеки подфорум ще има модератори за него от съответните групи/клубове. По този начин те ще могат сами да поддържат "къщичката" си и реда в нея, да решават кога някой от гостите е прекалил и т.н.
- Всеки такъв подфорум задължително ще съдържа и тема за представяне на клуба, което е най-лесният начин всеки нов потребител бързо да разбере с какво, къде и как се занимавате, дали има допирни точки с вас или не и т.н. Препоръчително е да има и тема за обратна връзка, чрез която можете да получавате похвали, критики, препоръки и т.н.
- В подфорумите няма да действа рейтинговата система. Тази мярка е с цел да се избегне възможността за "помпане" на рейтинга между членовете на клуба/групата, но в същото време се явява и защита срещу набиването на минуси само на база принадлежност към клуб или група и то за мнения, в които хората просто се организират за каране.
- Във всеки подфорум има и възможност за създаване на организационен подфорум, който да е скрит и достъпен само за определени хора, ако дейността и структурата на клуба изискват подобно решение.

Вариант 2
Ако сте клуб или група, можете да поискате собствен скрит форум. Той може да има или организационни функции (да е скрит заради това), или пък с цел ограничаване на достъпа, т.е. клубът/групата да кани в него само хора, които желае. При такъв вариант клубът/групата може да има и обща тема за нейни карания във форума "Клубове, групи и организирани карания", а също така може да публикува в него отделни теми за официалните организирани карания.
Единствените ползи при такъв вариант са от гл.т. на организационната дейност и удобството на форумната платформа, но на практика клубът/групата не печели нищо от гл.т. на прегледност и представителност, тъй като ще трябва да се изявява основно в своята обща тема във форума от горното ниво.

Вариант 3
Ако сте клуб или група, можете да продължите да ползвате форума "Клубове, групи и организирани карания" по същия начин, както досегашния "Мероприятия". Това означава, че не ви трябва подфорум (дори и за организационни цели) и вариантът с обща тема за всичките ви карания (с изключение на официалните организирани такива) ви устройва напълно.

Според мен рано или късно повечето активни клубове и групи ще стигнат до необходимостта от Вариант 1, но ние няма да го налагаме на никого. Ако ви харесва досегашната бъркотия с огромните теми с десетки страници, които никой от нас, модераторите, няма възможност да поддържа, разчиства и т.н., можете да си я ползвате колкото желаете.
Ако пък някой клуб или група желае да получи собствена кошарка в общия ни двор, нека отправи заявката си към мен, като посочи и модератори за подфорума си, а също така дали да бъде открит или скрит.
Преходът от един към друг вариант също е възможен, т.е. можете да пробвате Вариант 1 и ако сметнете, че с него се изолирате от другите потребители по неприемлив за вас начин, да се върнете отново към някой от другите варианти.
Всички съществуващи скрити форуми са преместени като подфоруми в "Клубове, групи и организирани карания" и в зависимост от желанието на "собствениците" им ще бъдат трансформирани в открити клубни подфоруми или закрити организационни такива, или дори закрити подфоруми за каране. Това, което няма да насърчаваме обаче, е организирането на част от каранията в скрития форум, а на друга част в открития общ форум "Клубове, групи и организирани карания". Изключение е допустимо за организираните карания, но за обикновените, ежеседмични, неорганизирани карания всеки клуб ще трябва да реше дали ще ги прави открити за всички или достъпни само за определен кръг от хора, и да се възползва по съответния начин от структурните възможности на новия раздел "Мероприятия".

Ако имате въпроси, на разположение съм - тук или по другите канали за комуникация. Само ми дайте един ден да се наспя. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Пон Мар 07, 2011 11:50 am

ъъм ... айде в календара да не си пишем "бирените" сбирки, щот да не казвам какво ще стане, ако всеки си ги впише ... Вие всяка сряда, ние всеки четвъртък, някой друг всеки втиорни и т.н. и като отвориш годишния преглед и става сБирка до сБирка.
Календара все пак трябва да е за неща случващи се на две колела. Иначе със същия успех може да се пусне там и пешеходно маршрутче, понеже в него ще всемат участие само байкъри. ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Пон Мар 07, 2011 12:01 pm

Аз пък съм ЗА това да ги има...
Още повече, че може да се филтрират, така че на който му пречат ги изключва и готово - какъв е проблема? Нали точно за това е тази опция - който не се интересува от дадена категория мероприятия ги изключва и край, докато ако ги няма а някой се интересува каква опция има пред него?
Какво по-добро от това да видиш че дадена сбирка в даден град съвпада с посещението ти там? Или "чуждоземци" дето не са на ясно кога е, не се приемат? :dontknow:

outfaced написа:Иначе със същия успех може да се пусне там и пешеходно маршрутче, понеже в него ще всемат участие само байкъри. ;)

Страшна логика! :bowdown:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Пон Мар 07, 2011 1:25 pm

явно имаме съществени разминавания в смисъла на календара тогава ...
Аз мислех, че искаме да имаме календар на вело-събитията. Съжелявам, но за мен пиенето на бира не е вело-събитие, ако и в него да участват само байкъри.
Не ми е познат подобен календар на сходни форуми и сайтове, в който да се вписват кръчмарските изпълнения.
И ако може да обърна внимание - филтър има, но не и на принципа всичко без "еди какво си". А дори и да има такъв филтър не намирам за разумно да ми се налага да махам "клубни/групови прояви", само защото 90% от тях са на маса!

И не на последно място от свързването на колоезденето с масово пиене и ядене имиджа на въпросното по скоро губи.
Мислете малко и от гледна точка на външни хора решили по една или друга причина да разгледат тоя календар. Тоя сайт иска или не, поне за момента носи и отговорността да е лицето на MTB у нас.
За лиготии си имаме форума.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот rarekin » Пон Мар 07, 2011 1:29 pm

outfaced написа:...


+1

:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот did » Пон Мар 07, 2011 1:31 pm

rarekin написа:
outfaced написа:...


+1

:beer:

:agree:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Сашо » Пон Мар 07, 2011 1:41 pm

Като отворя календара и гледам само пиене на бира, че даже и цигари се пушат. Егати и спортистите. :D Може пък да е сложено само за проба да се види как работи календара.
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот lostrider@ » Пон Мар 07, 2011 2:04 pm

Със сигурност това ще отвори повече работа на admin, но като едно предложение от моята скромна персона, би било да се раздели календара на две части (два календара): В единия календар да бъдат обявени официланите събития, мероприятия и състезания, докато във втория да се поместят именно сбирки, редовни карания на клубове и т.н. Просто предложение. :dontknow:
Между другото, само да вметна, сегашния календар е добър и интуитивен (поне аз не срещам трудности да боравя с него), но наистина би било добре да се отделят официалните дати от неофициални мероприятия като "Среща на Форума в София", например.
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Мар 07, 2011 2:20 pm

Владо, има аргументи и в двете посоки.
Аз лично не смятам, че наличието на подобни сбирки разваля имиджа ни - всеки форум обикновено си има своя сбирка и не знам защо пък трябва тя да бъде свързвана задължително с пиянство и разврат. ;)
Тези сбирки имат своето място в структурирането на обществото ни, поне за софийската смея да твърдя, че през годините бая хора са минали през нея и много от тях са направили първите си запознанства с други хора от форума именно на масата в сряда. В крайна сметка животът на общността не е само каране, но дори и от тази гл.т. на форумните сбирки доста хора идват с велосипедите си, така че баш са си събитие на две колела.
Възможен аргумент против включването им би могъл да бъде, че ще се получи претрупване със събития, но специално за делничните дни, в които са тези сбирки, не вярвам в следващите 1-2 години да се стигне до реален практически проблем в това отношение.
Филтрите за събитията наистина ги има, истина е също така, че не са перфектни (едва ли и могат да бъдат за всеки). По принцип май има един допълнителен модул, който се използва именно за по-прецизно филтриране, но още не съм го инсталирал - ще стигна и до него, ако трябва.

По-важното е друго, а именно идеята за функциите на календара. Ясно е, че всеки ще има нюанси в мненията по този въпрос, но аз бях останал с впечатлението, че за да не се стига до сегрегиране, изолиране и т.н., имаме нужда от календар, в който да е включен максимално широк "каталог" от събития и активности, свързани с МТБ общността. По този начин всеки ще може да научава за събитията, каранията, срещите и т.н., без да му се налага да чете всичко в раздел "Мероприятия" и по този начин ще се насочва само към темите, които го интересуват. Ако се вълнувам от каране на някоя група, което е обявено в календара, но не и от сбирката в сряда, аз ще видя и двете събития за съответната седмица или дата, но за подробностите ще мога да се насоча директно към темата за карането.

На мен не ми пречи календарът да е и без форумните сбирки, ако това се окаже преобладаващото мнение (разбира се, ще се консултирам и с модераторския екип), но пак казвам - идеята не беше ли този календар да помага на хората лесно и бързо да намират тези активности, които ги интересуват, а за подробностите да се насочват към съответните теми във форуми, подфоруми и т.н.?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Пон Мар 07, 2011 2:55 pm

Чудно ми е, от де тази първосигнална асоцияция на думата "сбирка" с "пиене и ядене"
Защо ли като видях "Среща на форума в София" първо се сетих за приятели и познати с които имам общ интерес, обсъждане и организиране на карания които не се обявяват другаде, обсъждане са компоненти бъдещи покупки и избора покрай тях, съвети и какво ли още не, което е много тясно свързано с колоезденето...
...възможност за "новобранец" в планинското такова да дойде на място и да получи адекватни отговори в дискусия на живо, която е даже не десетки пъти по-добър вариант от това да пусне тема във форума...
Естествено това не е едиственото и даже смятам за страхотно че не циклиме само на тази тематика, но се е случвало да няма с кого да си кажеш "наздраве" от липса на биропиещи (рядко, но факт) така че манджането и пиенето са буквално последното в асоцияцията ми с това "мероприятие"

След като "пийването и 'апването" са толкова загрозяващи спорта, да изброя ли темите за предстоящи големи карания и да изкарам в какъв % от тях се обсъжда именно тази част? Загрозявало :dontknow:

Само си представям как всички седят около лагерния огън с каничка чайченце, почесват ехидно брадичките, засукват мустаче и започват с "Вие господин (изберете си фамилиян да не стане объркване) какви възгледи имате относно.............." :dontknow:

Бях останал с впечатление, че планинското колоездене не е плебейски спорт, участващите в който не ядат, не пият и естествено не посещават тоалетна... опс. изивнете исках да кажа интимното място, където всеки простосмъртен отива (често сам), за да освободят организма си от преработените течности и храни, които е консумирал...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот lostrider@ » Пон Мар 07, 2011 3:29 pm

@alpina
Според мен, рисуваш твърде апокалиптична картина. Аз и мисля всеки във форума е съгласен да бъдат обявявани дати за подобни неофициални събирания, карания, мероприятия и т.н. (Дори е задължително :) ). Не мисля, че ще се намери човек, който да възнегодува срещу това. Но лично моето мнение е, че има нужда от календар, който да отразява само официалните мероприятия. Най- малкото, би излглеждало по- авторитетно (тъй като беше засегната темата, за лицето на спорта, което различните мероприятия създават).
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sergeh » Пон Мар 07, 2011 3:40 pm

По-скоро трябва да се постави въпросът доколко е рационално да се обявяват регулярни мероприятия и такива с голяма продължителност (както е сега със събитието "Безопасно колоездене") - непрекъснато повтарящата се информация претрупва (може би излишно) календара и има по-голяма вероятност да се "загубят" в него други мероприятия.

Но с малко усилия ненужната информация може да се филтрира, а и има възможности за преглед по месец, седмица, ден, така че с малко практика и упражнения нещата ще си дойдат на мястото.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Пон Мар 07, 2011 3:41 pm

lostrider@, идеята на календара не е ли съобразяване времето за дадено каране спрямо всички останали, независимо дали са официални, клубни или просто на някаква по-голяма група демек ако почнем да делим едни от други пак се връщаме на изходната позиция, освен факта, че ще стане отново неудобно да се гледат 2 отделни календара, за да се прецени даденото събитие...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта