За структурата и промените в "Мероприятия"

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот taurus13 » Вто Май 22, 2012 12:47 am

Идеята е да е разказче с картинки, пък дори и само описание по картинки. Тъй като няма да има претенции за официален маршрут, няма нужда да се спазват формати. Който иска да сложи и гпс трак, нека сложи. Просто смятам,че най-ценните теми всъщност са тези, защото възбуждат въображението и подстрекават приключенския дух у човека, а именно тези теми никога не мож ги намери след време. Забелязал съм, че някой току вдигне някоя такава стара тема и после тя бива прочетена от още много хора, които иначе никога не биха разбрали за нея - просто хората не ровичкат по цял ден из форума, те четат отгоре-отгоре и то понякога. Събрани в един раздел всички тези приключенски теми, ще бъдат далеч по-достъпни.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Вто Май 22, 2012 1:10 am

sensation_blue написа:Е хайде стига с тези "жипиеси" - когато е организирано с някаква цел - ок - ама като тръгна за кеф да карам, ми е интересно да си поразгледам, па да се замисля - да се повъртя насам натам да видя къде води онази пътечка, да извадя картата, да си напрегна малко и мозъка ... да погледна звездите и да подуша мъха по дърветата :D - едно време мислехме, сега какво - я да видя в гугъл, я да видя на gps-a. Като забодем очи в жипиеса па забравим да гледаме къде отиваме :)


Е и какво, всички трябва да са като теб ли? :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sensation_blue » Вто Май 22, 2012 7:58 am

PtD написа:Е и какво, всички трябва да са като теб ли? :wavey:

:offtopic:
Е ваша работа естествено - после да не кажете - ама що не работеше банкомата след земетресението, да взема пари да заредя автомобила, че метрото не бачка или що зомбоида/андроида ми не ме предупреди за земетресението или що gps-a ми не бачка след магнитната буря ;) Просто давам съвет да разчитате на себе си, не на технологиите - днес ми се смеете, утре ще разберете че съм прав, дано не е фатално/късно :peace:
Повод за по-горното беше, че не е необходимо да е задължително да има gps следа за да се опише как да се ориентираме - няма лошо ако има, но нека не е задължително, не съм казвал, че трябва да сте като мен, който иска нека да не мисли, аз предпочитам да си напрягам мозъка и да го тренирам.

Общо взето това, съгласен съм с това, което Taurus казва - няма смисъл и аз да повтарям като папагал - ще се опитам да поизровя нещо от форума тези дни.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Crimson » Вто Май 22, 2012 10:41 am

sensation_blue написа:
PtD написа:Е и какво, всички трябва да са като теб ли? :wavey:

:offtopic:
Е ваша работа естествено - после да не кажете - ама що не работеше банкомата след земетресението, да взема пари да заредя автомобила, че метрото не бачка или що зомбоида/андроида ми не ме предупреди за земетресението или що gps-a ми не бачка след магнитната буря ;) Просто давам съвет да разчитате на себе си, не на технологиите - днес ми се смеете, утре ще разберете че съм прав, дано не е фатално/късно :peace:
Повод за по-горното беше, че не е необходимо да е задължително да има gps следа за да се опише как да се ориентираме - няма лошо ако има, но нека не е задължително, не съм казвал, че трябва да сте като мен, който иска нека да не мисли, аз предпочитам да си напрягам мозъка и да го тренирам.

Общо взето това, съгласен съм с това, което Taurus казва - няма смисъл и аз да повтарям като папагал - ще се опитам да поизровя нещо от форума тези дни.


Абре момко, ти не разбрали, че накъдето си тръгнал някои хора се връщат от там :wavey:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Вто Май 22, 2012 12:06 pm

Crimson написа:Абре момко, ти не разбрали, че накъдето си тръгнал някои хора се връщат от там :wavey:

Явно не :) Но ми се ще да го видя когато попадне в survival ситуация, дали няма да му се иска да има някое и друго благо на цивилизацията. Я телефонче, я джипиесче...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sensation_blue » Вто Май 22, 2012 12:27 pm

Чудно ми е как преценявате човек без да го познавате? Що си мислиш, че не съм попадал? Хайде стига с този офтопик - ако имате лични нападки към мен предполагам може и на лично, а не да се превръщаме в типичен български/селяндурски форум - аз казвам мнение за нещо, а всеки почва да ти обяснява колко си тъп, вместо да даде доводи в защитата/оборването на казуса :agree:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Crimson » Вто Май 22, 2012 1:00 pm

sensation_blue написа:Чудно ми е как преценявате човек без да го познавате? Що си мислиш, че не съм попадал? Хайде стига с този офтопик - ако имате лични нападки към мен предполагам може и на лично, а не да се превръщаме в типичен български/селяндурски форум - аз казвам мнение за нещо, а всеки почва да ти обяснява колко си тъп, вместо да даде доводи в защитата/оборването на казуса :agree:


Миииии..... как да ти кажа? Точно тоя въпрос към теб ми се върти още в темата за лифта. Пак ти казвам спри да се обичаш толкова и мисли повечко преди да се изказваш така крайно :) В никакъв случай не приемай написаното от мен за нападка или заяждане.
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Вто Май 22, 2012 1:13 pm

@sensation_blue
Човече, никой не те спира да караш както си искаш, да ползваш или не каквито уреди искаш. Ама нали идеята на такъв раздел е ако се прави, да е максимално полезен? За повечето хора това означава да има и GPS следа.
За едни тя е необходима, защото са неопитни.
За повечето хора е необходима най-вече за удобство. Теб ако те кефи да спираш на всеки разклон, да вадиш карта и да я разгъваш, от което тя добива парцалив вид само в рамките на няколко карания, да губиш по няколко минути на всяко по-важно място - всичко това може да е ОК за теб, но има и хора, които сме го правили достатъчно и все още го правим често, но без да държим винаги да е така. Ако някой е минал преди мен по тези места и имам данни и следа, доста по-голям кеф ми е да си карам спокойно и бързо по маршрута, вместо да спирам през 1-2 км да гледам карти и да се озъртам по дерета и хълмове.
А пък който иска като теб да е приключенец, едва ли ще си купи GPS, нито пък ще си свали следата и пак ще е щастлив.
Казвайки "стига с тия GPS следи!" ти не добавяш никакво удобство за хора като теб, но призоваваш да бъде отнето на много други хора, които не искат да са като теб. Сега разбираш ли реакцията? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sensation_blue » Вто Май 22, 2012 1:21 pm

Admin добре разбирам и приемам забележката, не съм искал да поучавам някой наистина, просто предложих, да не се слага строго ограничение да е задължително да има в този вид описания и gps следи, защото си мислех, че ще е нещо в по-скоро повествователен, от колкото описателен характер. Колкото до удобствата признавам - неоспоримо тези джаджи си имат предимства, но ако ще търсим само удобствата.... както и да е - спирам :)
Crimson - ок :agree:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sergeh » Сря Юли 04, 2012 2:21 pm

Тази тема позамря, но проблемът "За структурата и промените в "Мероприятия" си стои. В смисъл - има още какво да се желае, за да стане още по-полезен разделът във форума. След последните промени, които въведоха новата структура, според мен има подобрение, но въпреки това част от каранията се губят между Календара, "Клубове, групи и организирани карания" и "Индивидуални карания". От гледна точка на човек, седящ пред компютъра в сряда и задаващ си въпроса "Къде ще се кара тоя уикенд" нещата не стоят съвсем еднозначни - например, първо ще се гледа в Календара (но там се слагат по-избрани и големи мероприятия), после е добре да поразгледат темите на клубовете и групите, защото много често техни карания (които, предполагам, не са затворени за "гости"), са обявени там и затрупани след това с разни разисквания и накрая, евентуално, трябва да се поразрови в обречения на отмиране раздел "Индивидуални карания".

Не знам какво да променим, затова е и тази тема тук, да се дават предложения, но ми се струва, че промяна от "потребителска" гледна точка ще е полезна - принципно календарът трябваше да играе тази обединяваща каранията роля, но дали е така :confused: "кой, кой, ще ми каже, аз вървя по света и подсвиркам си даже", както се пееше в една песен ...
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Yavkata » Сря Юли 04, 2012 3:48 pm

"Проблема" идва от там, че почти никой не пише в Календара. А много често не се пише в календара, защото дори и да се знае в сряда примерно, къде ще се кара в събота, то ида доста неуточнени детайли, като транспорт , участници и т.н. Още по -често не се пише в Календара защото не им се занимава на хората . Някак си календара действа на психиката като нещо твърде отговорно и ангажиращо.Едва ли има какво да се направи по въпроса. Едно от решенията си е ориентирането на хората към клубове и клубни карания.
У нас все още, въпреки бързото развитие в тази насока има какво да се желае.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Сря Юли 04, 2012 4:03 pm

Yavkata написа: Още по -често не се пише в Календара защото не им се занимава на хората .


Точно както си и мислех, преди да се въведе :8D:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 09, 2012 11:42 pm

Бе той добре си е календара...и там си се пишат официалните събития. Така или иначе, ако всеки вземеше да си пише там за скромния велоизлет до близкия връх, щеше да се претовари. А иначе в този календар се очаква повече активност да имат именно клубовете, но те пък не са толкова склонни на организират отворени карания, по обясними причини - един да ти дойде, дето е неподготвен и ти пропада карането или трябва да го зарежеш в гората. Само карания за начинаещи от вида на Нашата група, могат безпроблемно да се добавят там. Състезанията са си ясни - те винаги си ги пишат организаторите. В крайна сметка, добре е че си го има календара - ако си забравил, кога е дадено събитие, просто поглеждаш. Аз лично не съм смятал, че този калнедар е за да измести уговорките за карания от темите във форума.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Вто Юли 10, 2012 8:10 am

Принципно нерешимия проблем с клубни или и да не са клубни, но да кажем малко по сериозни карания е, че те са свързани с транспорт и транспорта се организира според нуждите. Няма как да се обяви едно каране за отворено, след като не може да гарантираш на хората транспорта.
Другия проблем, който се спомена е, че има "опасност" да дойдат начинаещи. Което от една страна е чудесно, защото именно така се почва, а и нови лица винаги са добре за идеята, ама от друга може сериозно да обърка плана на групата или да има неприятни последствия за мераклиите (макара че ако трябва да сме честни, опита показва,че те като цяло се кефят, дори и да не могат да карат навсякъде).
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот xcII » Вто Юли 10, 2012 10:40 pm

Моят скромен опит, като един от организаторите на т.нар. "организирани карания" във Форума е:

1) Като обявиш цифра пари за организиран транспорт (ed. който е нает транспорт, нещо като такси/маршрутка), за маршрути тип "A"->"B" (при които няма как да затвориш до "А" освен ако не си фен на асфалта в големи дози), хората те гледат съмнително, все едно си фирма, която ги "товари". Българинът е крайно чувстителен към тва да не го минат :) Аз лично се отказвам за момента поради тази причина да правя организирани карания във Форума. Просто, нямаше почти никакъв интерес. Другото обяснение е че всички предложени от мен маршрути (организирани) във Форума са били безинтересни и под средното ниво тук, нещо което малце ме съмнява... ама може и да греша де.. :D

2) Организираните карания, публично обявени, няма как да не са най-много до средно ниво на трудност, в най-добрия случай, просто защото, колкото и да обясняваш, че маршрута е от "такава и онакава" трудност, да посочваш денивелации и наклони, хората не винаги преценяват възможностите си. Особено, това е проблем при маршрути, които не са известни/карани и от организаторите и те самите им трудно съвсем точно да преценят дали да не посъветват някои да не почака друг маршрут, особено когато става дума за близки познати/приятели. Много често, поради тази причина, не един и два планове са ни били изпълнявани в нашия случай на 60%, напр., а не щото сме се губели напр.

3) Даже и в нашта скромна група от приятели/фенове на планинското колоездене от тази година почваме да минаваме на варианта за "разделно" каране, т.е. по-трудни маршрути обявени в по-тесен кръг хора, с които си карал и преценяваш че ще изкарат и ще се накефят освен това на маршрута, даже и да е пълно дърво при неуспех. Маршрутите, организирани за по-широките гупи, обаче. имат своите плюсове, които поне аз не пренебрегвам и обичам, напр. като по-забавно прекарване сред приятели край палатките с пържоли от съпорта и без досадното въртене по асфалт да се върнеш до колите.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот taurus13 » Чет Юли 12, 2012 4:14 pm

Транспорта си е проблем по принцип. Получава се един такъв феномен - обяваваш каране във вторник за неделя. Още същия ден получаваш сума ти ЛС от хора, които не познаваш и които си резервират място в колата. Ама не става така - предимство имат хората с които караме редовно и това с пазенето на места малко ми идва нахално. Освен това...аз като шофьор, който често вози с колата си хора, се сблъсквам и с друг проблем - да возя разни хора дето не ги познавам и да нося отговорност за тях, да ги забавлявам цял ден по маршрути и не дай си боже да имат и проблеми от техническо или медицинско естество...А накрая, някой ако се пребие, току виж се изцепи, че аз съм му виновен. Освен това, често идат непълнолетни. Иначе хубаво е да идат и нови хора ама, не става на сериозни карания. И затова сме отсвирили такива обявени карания в калнедара - който има мерак да кара с някой клуб, защото му допада стила и компанията, намира начина. Калнедара си е за масовките - състезания, фестивали, карания за начинаеши и пр.

Относно твоите маршрути XC2 - ти влезе отраз във форума, обяви веднага някво каране, на третия ден се тросна, че тука няма сериозни байкъри, шом не искат да карат с теб и те така...Хората не отиват току-така на някое каране. Първо много зависи от представянето на събитието, демек ПР-а, после все пак много по-лесно е, когато те познават малко или повече. Не е проблема в парите - системата си ви беше перфектна, просто никой не ви познаваше и съответно явно ви възприемаха, като няква фирма дето се занимава с организирани карания, не че в това има нещо лошо, но на това повече връзват разни програмисти изперкали от седене пред компа и други сродни професии, сред които и тийм билдинга е на мода. :D
Та така...щем не щем ставаме масони повечето. Нещо което толкова ме дразнеше в началото.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sergeh » Чет Юли 12, 2012 4:40 pm

taurus13 написа:... Та така...щем не щем ставаме масони повечето ...


Мда, така се получава, за съжаление! И пак за съжаление - и заради това и по ред други причини ще има винаги повече бръмчащи с АТВ-та и крос-мотори из планините отколкото байкъри ...
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Бат'Весо » Чет Юли 12, 2012 6:57 pm

Липсата на централизация и плановост в съвремемнния живот водят до хаотичност и деорганизация . Аз например не мога да поема организационни дейности по транспортирането на състезатели , спането и изхранването им . Дори стягането на палатков лагер ме затруднява , като се замисля за подробностите и взимам да зациклям . Да не говорим за условията които поставят организаторете на състезания /застраховки , мед. свидетелства , предварителни регистрации по интернет и куп всевъзможни щуротии /, мен лично предварително ме отказват от участия . Едно тръгване за мероприятие ми отнема три дни луткане . Мисля , че " УЧЕНИТЕ - ОТ СОФИЯ " трябва да улеснят максимално достъпа до мероприятия от спортен характер а за мен специално да опростят нещата .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Jason225 » Пон Юли 16, 2012 10:20 am

За мен идеята е супер , аз лично попреглеждам темите просто така от любопитство , но има няколко хиперактивни теми и дори и с преглеждане на новите мнения прекарвам поне минута в търсене ... :D :D :D


от HepBeH_XaMcTep » Вто Ное 30, 2010 12:27 pm

Имам още едно предложение за допълване...
Да има "активни събития" и "отминали събития"
Понякога се налага да отсяваш изминали събития, които обикновенно имат доста повече мнения... спрямо някое каране от днес за днес(утре/другиден)


И тази идея за мен е добра за да не търсиш кои събития от кога са !
Jason225
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 12:28 pm

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта