Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Admin » Нед Яну 03, 2010 8:15 pm

Откривам тази тема във връзка с една друга:
viewtopic.php?f=7&t=64907
А пък тя се появи вследствие на тази:
viewtopic.php?f=7&t=64358

Идеята е тук да коментираме темата "phpbb форуми за начинаещи", за да може в същинската тема да останат само съветите по същество.
Така че, ако желаете да похвалите автора на темата, да коментирате съдържанието й или да правите предложения за добавяне на един или друг съвет в нея, тук е мястото.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот 25thframe » Нед Яну 03, 2010 8:26 pm

Admin написа:Така че, ако желаете да похвалите автора на темата.

Много прегледен и полезен tutorial. Браво! Освен това, много се зарадвах като видях, кой е автора му. :D :beer:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот hitar_potter » Нед Яну 03, 2010 9:58 pm

Предлагам към наръчника да се добави това


Alpina написа: Когато пускате ново мнение, имате възможността да цитирате всички постове от дадената тема, ако погледнете по-долу в страницата.
Има списък на всички предходни постове и бутон за цитиране.
Така вместо да се пуска ново мнение за всеки пост, който искате да цитирате, или да правите разни акробатики с редактирания и т.н. просто можете лесно да бързо да ползвате тази "услуга", като всичко се ограничи в рамките на един прегледен пост...
palna_boza.JPG
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Antares » Пон Яну 04, 2010 8:22 am

Следващата ми задачка-закачка ще е подобен туториъл за търсачката. Само че, ако трябва да съм честен - нещо не вдявам как точно могат да се използват маските. Тоест... звездичката ми е ясна - туй си е още от MS DOS, ама останалите хави, прави черти, скоби, плюсове, минуси малко ми се губят. Ако някой би бил така добър да ми ги разясни на разбираем език - ще съм благодарен (и ще е включен в credits на продължението).

А т'ва за цитатите не го знаех (признавам си, благодаря на Alpinяка) и може да го добавя и него (заедно с това как да прикачим файлове, мерси Любо) и разните отметки.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Анелия » Пон Яну 04, 2010 11:09 pm

Супер, браво за труда. :bowdown: На мен ми беше отнело време да намеря как се цитира точно мнение. Ту лейт, но вероятно може да изникнат някои неща, които не са ми ясни от търсачката.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Alpina » Вто Яну 05, 2010 12:20 am

"+" и "-" служат за търсене на дадена дума или изключване на резултати съдържащи дадена дума

Пример за "+": при всяко търсене, когато се напише само една дума, то автоматично получава "+" пред нея, защото този символ значи "намери ми постове с тази дума в заглавието или самия пост". Например се интересувате от всичко за Avid - пишете тази дума, тя автоматично ще получи символа "+" и ще изкара резултати - 1931 на брой.
Искате обаче да намерите мнения, където се сравняват Avid и Formula - пак не е нужно вие да си играете да слагате символа "+", защото напишете ли "Аvid Formula" търсачката пак автоматично ще сложи символа пред двете думи и ще изкара 136 резултата за "+Аvid +Formula"
Т.е. ако напишете една дума - ще в се изкарат всички постове с нея, напишете ли две думи, ще ви изкара всички постове, които съдържат двете думи заедно в едно мнение и символа "+" е ненужен за използване, защото търсачката сама се сеща.

Пример за "-": Искате да намерите всички резултати за Avid, но не искате в тях да пише нищо за Formula - тогава в полето за търсене пишете "Аvid -Formula" и ще ви изкара 1795 резултата, обърнете внимание, че от предишнито търсене знаем, че вече има 131 поста съдржащи едновременно думите Avid и Formula, което дава точно 1931 поста, където има само Avid

T.e. ако имате някаква дума, която много често се среща в комбинация с друга, но точно смисъла и в комбинация с втората те не ви интересува, то пишете думата и след това добавяте втората с "-" непосредствено преди нея. Така такива постове вече не ви се пречкат.
За тази търсачка не знам дали има смисъл, но примерно ако търсите някаква фраза от песен в google и ви излиза основно някакъв автор, защото е по-известен, но който не ви интересува, слагате "-" преди името му и вече няма да ви се пречка.

Пример за символа "|"
Предварително знаем, че само за думата Avid има 1931 резултата, ако потърсим резултати и за думата Formula, излизат 843
Знаем същи и че мненията, които съдържат двете думи заедно са 136
Символа "|" се ползва в случай, че искаме да получиме резултати за мнения съдържащи само една от двете думи. Т.е. аз лично не мога да кажа в кой случай може да се ползва, защото един път може да се търси "Аvid -Formula" (1795 резултата) и да ви видиме само Avid, след това да търсим "Formula -Avid" (706 резултата) ако искаме да видим мнения само за Formula....
Но да кажем, че исмаме да изкараме на един път тези резултатите за мнения съдържащи само една от двете думи - ползваме "(avid|formula)" без кавичките естествено и ни излизат 2638 мнения, които са точно 1931+843-136 т.е. всичко за Avid 1931 заедно с всичко за Formula 843, без да има общите резултати 136 на брой

P.S. Сега ще оправя цифрите, че с това мения си ба мам....... :D за тези две думи :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот gesh0898 » Пон Яну 17, 2011 1:12 pm

Имам следният проблем при ползване на търсачката:
Да речем в полето напиша Rock Shox -ОК,всичко точно.Но когато напиша на същата страница (без излишни надписи) в полето Suntour ми излизат резултати +Rock+Shox +Suntour.Дразнещо е,трябва да се връщаш отново в раздела и то не с бутон 'back' ами от началото на форума :crap:
rock shox.JPG
(176.81 KiB) 178 пъти

След това:пиша сънтур в търсачката:
rock shox suntour.JPG
(185.91 KiB) 180 пъти

И излиза това. :crazy:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Alpina » Пон Яну 17, 2011 1:16 pm

Не ти е лесно в живота, нали?

Помисли ли, че като тъсиш в нея ти излизат някакви резултати, след което като добавиш нова дума - ти един вид търсиш дадената дума във вече изкараните резулати от предишното търсене!

Търсачката, която се намира в ляво, над постовете търси в мястото, в което се намираш в момента - ако си в някой подфорум - търси само в подфорума, ако си в дадена тема - търси само в темата...
Т.е. ползвайки я някъде и изкарала ти дадени тезултати - ако я използваш пак ще търси новата дума или думи във вече изкараните резултати.

В същото време има една "глобална" търсачка горе в дясно - ако беше обърнал внимание - след първото търсене в нея са били вкарани думите по които си търсил - ако ги беше изтрил и написал само интересуващата те нова - щеше резултата да е различен, но щеше да се търси в целия форум...

Още ли не ти е ясно, или да го обясня по-елементарно? :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот gesh0898 » Пон Яну 17, 2011 7:31 pm

Разбрах.Търся във вече търсеното :peace: Благодаря за отделеното време :liplick:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот aneliaivanova86 » Пет Юни 17, 2011 10:49 am

Здравейте, страхотно обучение за начинаещи. Ако е възможно да добавите някакви опции за позициониране на текста в полето, би било супер :beer:
aneliaivanova86
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 7:56 pm

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот Ozzie » Пет Юни 17, 2011 3:21 pm

@aneliaivanova86
Ако обосновеш практическата необходимост (освен визуалната)... :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари и съвети относно работата с phpBB3

Мнениеот natalito » Пет Юни 17, 2011 3:29 pm

Сигурно графична поезия нещо, т'ва он'ва
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта