За бъдещето на MTB-BG.com

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот King.of.nothing » Съб Яну 15, 2005 1:16 am

:)Колкото и да ми беще трудно прочетох всички мнения и ми стана гадно за това че има такива в които се говори за комерсиализиране за разваляне на идилията и за предложения как може да стане саита без да е платен, но в крайна сметка Любо не е казал че ще взема пари само за наша изгода демак ние да даваме пари а тои с тях да купува статии и т.н. за сайта. Момчето най - културно си каза че няма ако няма добра печалба от него няма да мойе да го поддъжа защото ще започне работа (най-вероятно).

Общо взето е вярно че ние ще спечелим много от тези 2 лежа месечно, но не вждам смисъл всички да обеждават Любо да измисли вариянт който да не е платен в краина сметка тои не може цял живот да се занимава с нас естествено че трябва да с епогрийи за личните си интереси. Предполагам всеки на неговото място няма да иска да зареже сайт с такава история или да го довери на някои чужд човек (или на много чужди хора) и рано или късно той ще стигне до вариянта които предложи Любо.

Колкото до предлойението хора на доброжолни начала да се захванат с поддражката на сайта просто не виждам как ще стане. Така като гледам статиите в сайта на повечето (да не казвам на всички) отгоре пище Любомир Бутушаров. Сега не знам дали вече го пище но преди съм сигурен че в всички подразделения на саита си пищеше "Ако някои иска да ни изпрати статия (или там кавото е подразделението) да го направи едиси къде) за толкова години не съм видял статия която да не я е писал Любо а някои да му я е изпратил (може и да има казвам че не сам видял) а и да има такива те ще са много малко. Тааа как си мислите че някои ще се хване да пише статии и кога ще бъде това. Да не говорим че не всеки който изка да напише статия може да я формилира в HTML вариян и тук нещата пак упират до Любо който като се пребере от работа трябва да седне и да формилира тази статия и да я качи на сайта а това си е най - малко 1 час работа. Не виждам изобшо никакав смисал да се опитваме да го разобедим от идеята му това е най - доброто и за нас и за него (дори за него далеч не е и най-доброто а тои си го прави на своя глава и то заради нас).

Съжалявам че ви занимавам с такова дълго писание (и то с толкова много правописни печатни и пунктуационни грещки) но нямаще начин да го напиша по кратко.8)
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот eXtreMen » Съб Яну 15, 2005 5:18 pm

Za jalost Az(nqma da go kriq) sum edin ot horata glasuvali otricatelno, no ne za drugo, a zashtoto dosta rqdko otvarqm sajta i obiknoveno ne se vglejdam tolkova v statiite, a prosto tarsq nqkakva prqsna informaciq okolo tova koeto stava v BG. Vupreki tova se nadqvam, ako ima dostata4no hora koito polzvat aktivno sajta, da se saberat glasove koito biha udvoletvorili nujdite na Liubo i biha mu pomognali da prodalji i za napred da se zanimava s tova prekrasno na4inanie....
stiga sam pisal, razbrahte me :)
"Онова, което порицаеш, на свой ред ще порицае теб и един ден ти ще се превърнеш в онова, което си осъдил."
Аватар
eXtreMen
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 10:37 pm
Местоположение: Varna-Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Яну 15, 2005 6:32 pm

@PtD: :D:beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот dobermann » Сря Яну 19, 2005 3:04 pm

100% sum ZA idieata na Lubo za plateniat sait,+ 4e platenata info mogat da ia izplzvat samo opredeleni useri,toest,moje da se iznasia i samo club na onfo ,abeeeeeeeeeeeeeeeeee,neshto se uvurtiah mnogo,a za na4ina na pla6tane predlagam da se palshta v magazinite primerno-BAS,velomania,`LELKATA` i drugi,mai she e nai dobre taka:beer:


[color=red]www.radioto.com[/color]
dobermann
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ne4ovek » Съб Яну 22, 2005 9:46 pm

[quote="dobermann"]

a za na4ina na pla6tane predlagam da se palshta v magazinite primerno-BAS,velomania,`LELKATA` i drugi,mai she e nai dobre taka
[/quote]

Ми хората от другите градове как ще плащат ???
ne4ovek
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 11:56 am
Местоположение: Zimbabwe

Мнениеот dobermann » Съб Яну 22, 2005 11:53 pm

ми да се оправят!отде да знам.все пак софиянци хич не сме малко!
dobermann
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Яну 23, 2005 12:11 am

[quote="dobermann"]

ми да се оправят!отде да знам.все пак софиянци хич не сме малко!
[/quote]


Не съвсем по темата :

Хм, не всичко се върти САМО около София ( ето този начин на мислене е ... ) . Важно е плащането да бъде удобно на всички, независимо къде живеят .
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Яну 23, 2005 12:33 am

[quote="MOD"]

[quote="dobermann"]

ми да се оправят!отде да знам.все пак софиянци хич не сме малко!
[/quote]


Не съвсем по темата :

Хм, не всичко се върти САМО около София ( ето този начин на мислене е ... ) . Важно е плащането да бъде удобно на всички, независимо къде живеят .
[/quote]

добра идея ще е да се плаща примерно в по-големите байк магазини...
примерно....
ма незнам как ще стане
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот sss » Нед Яну 23, 2005 9:38 am

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

[quote="MOD"]

[quote="dobermann"]

ми да се оправят!отде да знам.все пак софиянци хич не сме малко!
[/quote]


Не съвсем по темата :

Хм, не всичко се върти САМО около София ( ето този начин на мислене е ... ) . Важно е плащането да бъде удобно на всички, независимо къде живеят .
[/quote]

добра идея ще е да се плаща примерно в по-големите байк магазини...
примерно....
ма незнам как ще стане
[/quote]

И аз съм привърженик на това мнение,но не знам дали е възможно да се осъществи.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Яну 23, 2005 10:14 am

[b]Внимание! [/b]
Искам само да вметна, че настоящите резултати от анкетата вече не са достоверни, тъй като има няколко души, които са гласували последователно по 10 или повече пъти. Тяхна си работа, искам само да ги уверя, че по този начин не постигат нищо друго, освен да ми създат повече работа по отделянето после на нереалните гласове. Въпреки че като избирахме анкетата, тази имаше защита от повторно гласуване, въпросната защита за съжаление не бачка както трябва и това е позволило подобни пробиви. За щастие, за администраторите на анкетата, т.е. за мен, са достъпни много повче данни от крайния резултат (т.е. от процентите и броя на гласувалите), така че искам да уверя всички мераклии-манипулатори, че има повече от един начин да отсея нереалните гласове. Затова ще съм им благодарен ако си намерят поле за изява другаде, вместо да подлъгват всеки, който се интересува от резулатите (освен мен :laugh:).
Разбира се, когато анкетата приключи, аз ще съобщя точните резултати, а не тези, които са плод на опитите за странни забавления на някои хора.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот DeMoN » Нед Яну 23, 2005 10:29 pm

savtvam vi po nqkakav na4in da se prikrivat platenite ne6te- da sa vidimi samo za tezi koito sa platili. Ina4e horta ste se 4uvstvat kofti kat vijdat nqkakav mnoo qk test samo 4e zaklu4en. Ot druga strana- tva si reklama. No spored men negativnite strani sa pove4e ot pozitivnite.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пон Яну 24, 2005 11:17 pm

@Admin: Първо - сайтът [color=red]трябва[/color] да го има, второ - той [color=red]трябва[/color] да става все по-добър! И трето - наистина [color=red]трябва[/color] да се правят жертви, а ти си дал достатъчно много на общата кауза, за което приеми моите искрени уважения! Разбираемо е, че с навлизане в зрялата възраст, човек трябва да преразпределя рационално времето и ресурсите си. Ти сам ще решиш как е правилно да постъпиш! Сигурен съм, че ще намериш верния път - помисли за още алтернативи, които ще балансират очакванията на потребителите с възможностите за поддържане на сайта. Тъй като работим в една посока, много бих искал по някакъв начин да съм ти полезен. Като за начало - ще пренапечатаме (все още има време за това) корицата на 3-ти брой "БГ Байк", като на нея ще има постоянен банер с адреса на /www.mtb-bg.com/. В последствие би било добре да координираме съвместно много от инициативите си, за да ускорим процеса на изграждане на пълноценен спортен и клубен живот у нас.
Поздравления за постигнатото до тук, продължавай смело напред!:beer:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот axelmax » Сря Фев 02, 2005 9:43 pm

imam edno vazrajenie,
ne e redno spored men da ima kali i procenti da glasuvalite do tuk ,zastoto mogat da povliqtna glasuvastiq i da mine kam (STADOTO )sas skala s nai mnogo glasove

a ako e za prozrachnost na vota ,ne bih kazalche pomaga ,kakto kaza i Admin,vota moe da se regulira ,ima si nachini
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Пон Фев 28, 2005 8:08 pm

Драги читатели,

Измина месец и половина от старта на анкетата, в която ви помолих да кажете мнението си за бъдещето на MTB-BG.com. Благодаря ви, че го направихте! За съжаление се намериха и хора, които действаха недобронамерено и успяха за нула време да направят над 300 недействителни гласа. Не знам каква беше целта им, но във всеки случай действията им не можаха да променят анкетата по начин, че да бъда подведен в решението си.

Радвам се, че идеята се прие с голямо разбиране, даже с ентусиазъм от много от вас. Реалните проценти "за" са над 60, което наистина надмина очакванията ми. Разбира се, от голяма полза ми бяха и всички мнения и съвети, изказани във Форумите или по други начини. След много премисляне, анализи и размяна на идеи, вече съм готов и с решението, а то е:

Сайтът остава напълно безплатен!

Причините не са емоционални, а прагматични. От една страна, хрумнаха ми и получих доста идеи как да запазя сайта на добро ниво или дори до го подобря, без той да става платен. Много хора заявиха желание да помогнат с каквото могат и мисля, че има начин това да се получи. Някои от промените, които ще направя, са именно в тази насока. От друга страна, макар че в процентно отношение отговорите "да" са повече, отколкото очаквах, самият брой на гласовете е по-малък от предположенията ми. Разибра се, установяването на този показател беше една от основните цели на анкетата и много решаващ за "крайния изход". Прецених, че при сегашната аудитория на сайта не е оправдано да въвеждам абонамент, тъй като това само би усложнило нещата. Казано най-просто, превръщането на сайт в платен ще доведе до приходи и разходи, разликата между които ще формира определена печалба. Тъй като разходите за постигането на обещаното от мен са горе-долу еднакви при всички положения, а приходите зависят пряко от броя на абонатите, сметнах, че на този етап е възможно тази печалба да бъде постигната чрез по-добра рекламна политика от моя страна, вместо чрез въвеждане на абонамент (с произтичащите от това приходи и разходи). Така и популярността на сайта няма да бъде накърнена по никакъв начин, тъй като той ще си остане все така достъпен. Разбира се, няма да е възможно да бъдат постигнати целите на платения вариант, но по-важното е да не се върви назад, т.е. полезността на сайта да не намалее. За целта през тази година ще има няколко промени в MTB-BG.com, някои от които вече са факт:

-Все по-пълно интегриране на форумната и нефорумната част от сайта. Това ще се изразява в няколко неща: За всяка статия, публикувана в сайта, ще отварям нова тема във форума, където всеки ще може да направи коментари по нея. Това ще позволи за някои неща да не съм твърде подробен, тъй като след това всеки ще може да допълни по нещо във форума. За целта скоро ще бъде създаден специален форум. Този форум ще има и друга важна функция - в него всеки, който се чувства достатъчно подготвен и компетентен, ще може да предлага за публикуване новини и други подобни материали. Форумът ще бъде настроен така, че след пускането на нова тема, тя първо ще ми бъде изпращана за преглед и само ако я одобря, ще пъде публикувана. Последното, разбира се, е с цел поддържане на качеството на информацията, тъй като към новините в този форум ще има връзки директно от нефорумната част на сайта, т.е. така се надявам да се разтоваря до известна степен от новинарските емисии в полза на повече статии и маршрути например. Разбира се, ако авторът на съответния материал предпочита да го предостави за публикуване в сайта, а не във Форумите, той може да ми го изпрати и по други начини.

-както споменах, надявам се част от новините да идват по други канали, например чрез форума. Освен това аз самият ще съкратя новинарските статии, които пиша, ограничавайки ги само до най-важните неща. Така се надявам да ми остава повече време за другите видове материали.

-Ще има и някои нови рубрики в сайта. Най-скоро ще се появи "Снимка на седмицата" - в този раздел ще публикувам най-добрите снимки, които ми попадат. Всяка седмица снимката ще е различна, а условията, на които ще трябва да отговаря, не са като тези за галериите. Тук ще може да бъда публикувана и снимка без колоздачът да е в движение, или даже без колоездач, стига да улавя някаква част от духа на любимото ни занимание, при това определящи ще са и качествата от фотографска гледна точка. Тези снимки ще бъдат групирани в отделна галерия. Имам идеи и за други видове материали, но те няма да са с регулярно обновяване.

Още веднъж искам да благодаря на всички читатели за мненията, препоръките, идеите и подкрепата! Вярвам, че с общи усилия ще успеем да запазим MTB-BG.com на ниво и дори да го подобрим! Ще се видим по пътеките! :thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ne4ovek » Нед Апр 24, 2005 8:46 pm

Някоя нова статийка няма ли да има скоро :confused:
ne4ovek
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 11:56 am
Местоположение: Zimbabwe

Мнениеот Admin » Нед Апр 24, 2005 9:37 pm

[quote="ne4ovek"]

Някоя нова статийка няма ли да има скоро :confused:
[/quote]


Ще има, но новините от България и чужбина са толкова много, че не ми остава време да седна да пиша статии, които са много по-сериозни като работа ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ne4ovek » Пон Апр 25, 2005 8:16 pm

[quote="Admin"]

[quote="ne4ovek"]

Някоя нова статийка няма ли да има скоро :confused:
[/quote]


Ще има, но новините от България и чужбина са толкова много, че не ми остава време да седна да пиша статии, които са много по-сериозни като работа ;)
[/quote]

Ok :thumbu:
ne4ovek
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 11:56 am
Местоположение: Zimbabwe

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта