НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 23, 2007 10:35 am

Admin написа:
jivkonik написа:В обяснителния пост за новата система Админ не ги е посочил точно като цифри, само е споменал, че нов потребител стартира от 1200 точки, и че трябва да си заслужи човек правото да гласува....


Може би нарочно... ;) Целта за мен не е да създадем стремеж към точно определен рейтинг, целта е да се появи стремеж към писане, което осигурява нарастване, а не намаляване на рейтинга :)


Тук си прав, но ясно дефиниране на праговете на видно място ще спести много въпроси, които "онеправданите" за момента (без право на глас все още) задават.....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 10:36 am

Тъй като дискусията явно няма да спре бих искал да обърна внимание на един факт. Очевидно Любо с група сподвижници е положил усилия да създаде система, която да стимулира писането на "читави" и да елеминира "нечитавите" постове и юзъри. В хода на развитие на настоящата тема стана ясно, че системата има някаква логика, но това поставя следния въпрос: доколко всички юзъри ще са на ясно с работата на системата (имам предвид като принципи и конкретни правила, а не като техническо изпълнение) или информацията за нея ще бъде давана на принципа "need to know"?
Последна промяна NovemberCharlie на Пет Ное 23, 2007 10:57 am, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Пет Ное 23, 2007 10:47 am

Не разбрах, освен правопис и смисленост, какво друго ще се оценя?
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 10:58 am

MpaBka ABuaTop написа:Не разбрах, освен правопис и смисленост, какво друго ще се оценя?
Например съответствие с конкретната тема или офтопик.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот fhristo » Пет Ное 23, 2007 11:01 am

MpaBka ABuaTop написа:Не разбрах, освен правопис и смисленост, какво друго ще се оценя?


Според мен, например ако задаваш някакъв въпрос, който е разискван многократно и има 10 теми за него в ЧЗВ, това ще е за минус :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 23, 2007 11:27 am

MpaBka ABuaTop написа:Не разбрах, освен правопис и смисленост, какво друго ще се оценя?

Няма твърдо дефинирани критерии за оценка, всичко зависи от човека, който ти чете поста и към момента и има право да гласува за него. Той може да гласува за превописа ти, за техническото съдържание (или липса на такова) в поста ти, за това дали се заяждаш с някого в момента, за това дали задаваш коректно въпроса си, за това дали подвеждаш някого при избора на даден продукт (най-вече от незнание,липса на достатъчно опит, "мания" по дадена марка и модел), дори може да получиш оценка "дали кефиш някой като цяло или не".
Общо взето всичко е в ръцете (мишката :D ) на гласуващия и преценката е строго индивидуална.
Ако те притеснява, че някой просто "ще се заяжда с теб и ще ти сваля рейтинга" - ами той ще е само 1 човек, ще може да гласува срещу теб само веднъж, след което трябва да глусува за някой друг и чак след това отново ще може да гласува за теб (и между тези гласувания ще минават поне 10 миннути) а пък право на глас имат към момента доста хора, така че "няколко заядлици" не би трябвало да могат да влияят съществено на рейтинга ти, ако масово хората одобрявет писанията ти. ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 11:41 am

jivkonik написа:Той може да гласува за превописа ти, за техническото съдържание (или липса на такова) в поста ти, за това дали се заяждаш с някого в момента, за това дали задаваш коректно въпроса си, за това дали подвеждаш някого при избора на даден продукт (най-вече от незнание,липса на достатъчно опит, "мания" по дадена марка и модел), дори може да получиш оценка "дали кефиш някой като цяло или не".


дано само не надделее последната част от изказването ти
макар че
по мое скромно мнение
понякога е по-важно да се даде точната техническа информация с лош правопис
отколкото да се напише някоя тотална глупост с перфкетна граматика:)
точно тук е тънката червена линия
която зависи от отделния потребител
който ще реши кое си заслужава повече
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот WrathChild » Пет Ное 23, 2007 12:24 pm

Аз пък веднага си преставих как групичка спамери с правомощия, висят по цяла нощ във форума и побутват малко по малко останалите техни събратя, за да ги издигнат в електората. Те и без това друга работа нямат :)
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот Alien » Пет Ное 23, 2007 12:32 pm

WrathChild написа:Аз пък веднага си преставих как групичка спамери с правомощия, висят по цяла нощ във форума и побутват малко по малко останалите техни събратя, за да ги издигнат в електората. Те и без това друга работа нямат :)


Мда, но проблемът е, че те дори не знаят за СЪЩЕСТВУВАНЕТО на тая тема и тоя ранг, така че няма страшно. :)

хаха, бе не знам, ама Живко мисля, че се издига яко. :D Аз викам да има награда за първия човек, стигнал 2000 рейтинг. ахах
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот WrathChild » Пет Ное 23, 2007 12:42 pm

Ако някой предложи награда за първият потребител "2000" , май никога няма да има спечелил :naughty:
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот did » Пет Ное 23, 2007 12:52 pm

PtD написа:Не знам на какво точно се дължи, но днес отношението сигнал/шум е доста високо! ;) Все едно съм в друг форум :D Колеги, елате на себе си, моля ви! Високият рейтинг не води до финансови и административни облаги! :popcorn:


"Страх лозе (рейтинг) пази!"

:rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 2:00 pm

did написа:
PtD написа:Не знам на какво точно се дължи, но днес отношението сигнал/шум е доста високо! ;) Все едно съм в друг форум :D Колеги, елате на себе си, моля ви! Високият рейтинг не води до финансови и административни облаги! :popcorn:


"Страх лозе (рейтинг) пази!"

:rofl:
Страх от какво?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 2:12 pm

не си ли разбрал
че в човешката природа
е залегнал дълбоко страхът от това
да си по-ниско от другите
във всяко едно отношение
???
именно затова рейтинг системата изпълнява превантивния си ефект
толкова добре:)
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот naso » Пет Ное 23, 2007 2:25 pm

Според мен цялата тая работа не е на добре.Да пишеш отговор и да си мислиш леле мале как ли ще ме оценят дали ще мога да пиша след 3 дена и т.н. не е готино.Сичко ще е под напрежение за реитинги... ако хората те мразят колкото и да пишеш добре пак могат да слагат минусчета.Ще си зависим от стадото а ако стадото не ти се кефи си вънка.Няма да може да си се изказваш спокойно,по някога това дори ще рече крайно,просташко,но както ти е при сърце де'т се вика.;)Според мен форума само ще загуби от потребителите си.Аз от момента в който разбрах и почнах да губя желание да посещавам.Няма да съм само аз ми се струва пък за за тея изгонените от стадото или хвърлените в ъгълчето ще се намери друг форум и посещенията е вероятно да намалеят за този.Да не говорим,че някой ХС карач който не се кефи на спускачи може да си гласува - за другия лагер и обратното...и вообще 100% не го одобрявам това нещо.Прекалено изкуствено започва да става...нестига ,че е изкуствено да си говориш с хората чрез компютър пък сега и рейтинг.Ша ма извините ама НЕ някак си немога да се радвам на такава промяна колкото и да е полезна! :V: :crap: :xx(: :unhappy: :( :sick: :ashamed: :eek2: :eek: :dunce2: :boggled: :grumpy:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 2:31 pm

това, което описваш
са по-скоро спорадични и отделни случаи
които не би трябвало да повлияят
чак толкова на рейтинга на определен човек
и какво
ако 5 хлапета
които са решили, че ги дразниш
те дебнат да гласуват с МИНУС на твоите постове
с колко ще ти сринат рейтинга??
нали би трябвало да има едновременно с тях /ако нещата са си както трябва/
поне 15 души, които оценят обективно писането ти :dunno:
а ако те е страх да пишеш значи може би рейтинг-системата сработва :D
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот did » Пет Ное 23, 2007 2:53 pm

naso, притесненията ти са напълно неоснователни.

Лигничките не водят непременно до по-нисък рейтинг, понеже не е дефинирано какви са критериите за оценяване. Типичен пример е Majnata, който вчера написа два поста тук

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=30381&start=30

които бяха АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ, но ... и двата бяха оценени положително. :D

не подценявай чувството за хумор и желанието за лигня на четящите бай-кЪри и бай-кЪрки!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 3:04 pm

kotka12 написа:това, което описваш
са по-скоро спорадични и отделни случаи
които не би трябвало да повлияят
чак толкова на рейтинга на определен човек
и какво
ако 5 хлапета
които са решили, че ги дразниш
те дебнат да гласуват с МИНУС на твоите постове
с колко ще ти сринат рейтинга??
нали би трябвало да има едновременно с тях /ако нещата са си както трябва/
поне 15 души, които оценят обективно писането ти :dunno:
а ако те е страх да пишеш значи може би рейтинг-системата сработва :D
:beer:
По тази логика или някой ме дебне или аз явно пиша пълни глупости. Ама какво да се прави? Нито ми стига ум, нито правиписът ми е добре, а за познания по разни там технически въпроси да не говорим. Не правя разлика между болт и гайка. А пък не ме е страх да пиша. Явно или аз не ставам за "общото благо" или ...то не е за мен. :D
Последна промяна NovemberCharlie на Пет Ное 23, 2007 3:07 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 3:05 pm

като гледам псето още ти е на аватара :popcorn:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 3:06 pm

kotka12 написа:като гледам псето още ти е на аватара :popcorn:
Благодаря! :beer: Но нямаше нужда. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Ное 23, 2007 3:16 pm

PtD написа:Не знам на какво точно се дължи, но днес отношението сигнал/шум е доста високо! ;) Все едно съм в друг форум :D


Мани-мани! Аз мислех, че с тия рейтинги ще намалее работата, а то вчера имаше поне 2 пъти повече за четене отколкото онзиден :D

Дотук с шегите, започвам да отговарям сериозно:

@NovemberCharlie
Най-искрено се надявам, че не говориш сериозно, употребявайки израза "рейтингът ми се е сринал". Първо, става дума за не повече от 100 точки, нали така? Второ, искам съвсем ясно да го кажа: хората, които изначално имат право на глас, т.е. 1700т. всъщност имат един много, много висок рейтинг! Това е с 500т. над рейтинга на новорегистриран потребител. Добре е още от самото начало да е ясно, че правото на глас не е някакво постоянно право. За разлика от правото за писане във всички форуми, което се получава със самата регистрация, правото на глас е с 400т. по-нагоре и стигането до него не е никак лесно, а запазването му би трябвало да е още по-трудно. За мен 100т. разлика (примерно) не са никакъв срив, а съвсем нормална "игра на рейтинга". И държа да предупредя, че според мен ако след успокояването на топката се върне стария начин на говорене във форума (отпреди 1-2 месеца), ще има случаи и хора, при които 100т. ще могат да се изгубят дори само в рамките на една тема. Знам, че е гадничко, ама положението е такова за всички.
Относно яснотата за системата - в Правилата на форума съм се постарал да въведа необходимите промени (както в главния пост, така и в един по-подробен, допълнителен), така че да стават ясни принципите (и дори повечето подробности) на системата. При регистрация на първата страница вече излизат правилата на форума, с които човек трябва да се съгласи и където ги има принципите на системата. Но както всички знаем, повечето хора не обичат да четат правилата, така че въпроси ще има, неизбежно е.

@jivkonik
ОК, на мен не ми пречи да добавя още едно число в описанието на системата, даже го направих. А дали някой ще го прочете? ;)

@naso
"За едни сватба, за други брадва". Добре де, това е грубичко, но от една страна, нещата винаги стоят така, че няма идеално за всички положение. От друга страна, смея да твърдя, че в момента кръгът от хора, които могат да влияят на развитието на форума е много по-голям и представителен, отколкото преди 2 дни. Трето, като цяло не съм съгласен с опасенията ти по простата причина, че ако искаш да пишеш каквато глупост си пожелаеш, имаш за целта Бла-бла, където прагът е минимален, тежестта също, имаш и още 3-4 форума, които са по-несериозни като тематика и там прагът също не е висок. Ама ако някой очаква че ще пише с краката или че ще псува наляво и надясно в сериозните форуми... дори това е възможно, ако този някой намери достатъчно подкрепа сред хората, които имат право на глас. Ама тези хора са много и различни :evil:
И отново ще бъда грубичък: да, системата е такава, че човек като реши да пише в разделите, където се очаква сериозно, смислено, културно и взаимотърпимо писане, ще трябва да се замисля много повече, отколкото доскоро. И това според мен е добре.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 3:26 pm

@admin Мислех да ти напиша лично съобщение, но може би е по-добре отговорът ми да остане в темата. Както казах оценявам усилието, положено за изграждане на тази система. Но по-горе посочих, че единственият начин да разбера как напрактика действа тази система е по емпиричен път. От това, което виждам, а то не е много, единствените изводи, които мога да направя са два. Или пиша глупости или не пиша глупости, но това което пиша не се харесва (на кого не се харесва няма как да знам, макар да имам предположения). Ако пиша глупости значи нямам място във форума. Но ако не пиша глупости, тогава или системата не работи, или някой не харесва написаното.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Пет Ное 23, 2007 3:29 pm

Admin написа:@NovemberCharlie
Най-искрено се надявам, че не говориш сериозно, употребявайки израза "рейтингът ми се е сринал". Първо, става дума за не повече от 100 точки, нали така?


Какви сто точки, какви пет лева???
Рейтингът му си е такъв, какъвто е бил в началото. Само мрънка!

Той сигурно иска да има като моя, ама то така не става тая работа! Трябва агитка от фенове, които да ти гласуват с плюсчета, пък те искат кебапчета и бира... Въобще, високият рейтинг излиза скъпо :D

@номер 11 в агитката: твой ред е сега да ми гласуваш с плюсче, пък кебапчето ще си го получиш утре
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 23, 2007 3:31 pm

NovemberCharlie написа:@admin Мислех да ти напиша лично съобщение, но може би е по-добре отговорът ми да остане в темата. Както казах оценявам усилието, положено за изграждане на тази система. Но по-горе посочих, че единственият начин да разбера как напрактика действа тази система е по емпиричен път. От това, което виждам, а то не е много, единствените изводи, които мога да направя са два. Или пиша глупости или не пиша глупости, но това което пиша не се харесва (на кого не се харесва няма как да знам, макар да имам предположения). Ако пиша глупости значи нямам място във форума. Но ако не пиша глупости, тогава или системата не работи, или някой не харесва написаното.

Ама и ти си много интересен човек - ИЛИ-ИЛИ, по средата няма ли нещо?! Или само в двата края се лашкаш?! Пиши повече в техническите раздели и теми с ценни съвети и мнения във форума известно време и виж резултата :idea:. Ти от 2 дни само в тези тема пишеш и стимулираш четящите да си тестват цъкалката за плюсове и минуси върху теб (защото през един пост са твои! :D ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 3:33 pm

did написа:
Admin написа:@NovemberCharlie
Най-искрено се надявам, че не говориш сериозно, употребявайки израза "рейтингът ми се е сринал". Първо, става дума за не повече от 100 точки, нали така?


Какви сто точки, какви пет лева???
Рейтингът му си е такъв, какъвто е бил в началото. Само мрънка!
Не става въпрос за размера, а за трендовете. Целенасочено пиша само в тази тема, за да видя резултата. И той е на лице. А по въпроса за мрънкането...мисля че го приемаш твърде лично. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Ное 23, 2007 3:41 pm

NovemberCharlie написа:От това, което виждам, а то не е много, единствените изводи, които мога да направя са два. Или пиша глупости или не пиша глупости, но това което пиша не се харесва (на кого не се харесва няма как да знам, макар да имам предположения).


Разликата между тези две неща понякога може да е само в думите, нали? ;) Хубаво, аз би трябвало да виждам това, което и ти. Виждам, че в момента имаш рейтинг 1705, което е близко до началния ти, което означава че си в равновесно положение. Как точно реши, че чашата е наполовина празна, вместо наполовина пълна ;)
Ако е заради това, че някои вече натрупаха по-висок рейтинг, това нищо не значи. Дори да изгубиш временно право на глас пак нищо не значи - както казах, това не е трудно, защото рейтингът 1700 съвсем умишлено е сложен близо до границата за гласуване 1600.
Освен това, вече го казах, ясно е, че ще има хора, които ще решат, че системата не работи (за тях), че хората не оценяват това, което пишат или че злонамерено им свалят рейтинга. За съжаление това е следствие и от факта, че само допреди 1-2 месеца караниците и кавгите бяха навсякъде в нашите форуми и затова са се натрупали много лични отношения между хората. Да, ама никой не е мислел за тези лични отношения, като е използвал острия си език, нали?
Моля те, не ме разбирай погрешно. Горният абзац не визира теб, защото в твоя случай аз просто не виждам нищо, което би трябвало да породи безпокойство, дори и у теб самия. Както казах, ти си в напълно равновесно положение. Не само, че можеш да пишеш навяскъде, ами можеш и да гласуваш. Има немалко свестни хора, които тепърва ще трябва да натрупат 400т., за да достигнат положението, което ти намираш за толкова лошо. Мисля, че не си прав! ;)

Edit: Грешно съм се изразил, сега като си препрочетох поста, го видях... Това, че има хора с по-висок рейтинг значи нещо, разбира се, но това нещо не е задължително добро или лошо, всичко зависи от гледната точка. По-високият рейтинг би трябвало да означава, че постовете ти (а чрез тях и ти самият) се възприемат по-добре от повече хора. Само толкова, чиста статистика. Интерпретацията й обаче може да е направи по толкова различни начини :D
Последна промяна Admin на Пет Ное 23, 2007 3:46 pm, променена общо 1 път
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 3:45 pm

Admin написа:
NovemberCharlie написа:От това, което виждам, а то не е много, единствените изводи, които мога да направя са два. Или пиша глупости или не пиша глупости, но това което пиша не се харесва (на кого не се харесва няма как да знам, макар да имам предположения).


Разликата между тези две неща понякога може да е само в думите, нали? ;) Хубаво, аз би трябвало да виждам това, което и ти. Виждам, че в момента имаш рейтинг 1705, което е близко до началния ти, което означава че си в равновесно положение. Как точно реши, че чашата е наполовина празна, вместо наполовина пълна ;)
Ако е заради това, че някои вече натрупаха по-висок рейтинг, това нищо не значи. Дори да изгубиш временно право на глас пак нищо не значи - както казах, това не е трудно, защото рейтингът 1700 савсем умишлено е сложен близо до границата за гласуване 1600.
Освен това, вече го казах, ясно е, че ще има хора, които ще решат, че системата не работи (за тях), че хората не оценяват това, което пишат или че злонамерено им свалят рейтинга. За съжаление това е следствие и от факта, че само допреди 1-2 месеца караниците и кавгите бяха навсякъде в нашите форуми и затова са се натрупали много лични отношения между хората. Да, ама никой не е мислел за тези лични отношения, като е използвал острия си език, нали?
Моля те, не ме разбирай погрешно. Горният абзац не визира теб, защото в твоя случай аз просто не виждам нищо, което би трябвало да породи безпокойство, дори и у теб самия. Както казах, ти си в напълно равновесно положение. Не само, че можеш да пишеш навяскъде, ами можеш и да гласуваш. Има немалко свестни хора, които тепърва ще трябва да натрупат 400т., за да достигнат положението, което ти намираш за толкова лошо. Мисля, че не си прав! ;)
Ще получиш ЛС. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Ное 23, 2007 3:48 pm

@NC
Само че виж и редакцията ми, преди да го пратиш ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 4:01 pm

Admin написа:@NC
Само че виж и редакцията ми, преди да го пратиш ;)
Видях го, но след като пратих ЛС-то. Благодаря за корекцията, но това, което ти писах си остава валидно.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Пет Ное 23, 2007 9:41 pm

Едва когато промените са влезнали в сила, забелязах за тяхното кроене. Идеята ми се вижда добра и смятам, че този път определено ще има ефект.
Като цяло, лично според мен, напоследък се случиха мнгоо хубави промени във форума: новия вид на Пазара, разделянето на "Продукт-консулт" на подфоруми, премахването на игирите, а сега и рейтинга - за мен все благинки, които улесняват много кратно общуването във форума и го ще го изведат до позицията, в която беше едно време. Искрено се надявам отново да бъде едно приятно място за общуване, без излишни простотии, неграмотности и безсмислици... вече съм по-оптимистично настроен.
Мога да кажа само едно - Браво за старанието във планирането и осъществяването на този...своеобразен "фейслифт" на форума. :D :beer:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Пет Ное 23, 2007 11:41 pm

Тук съм почти на всъщото мнение като naso, през първия ден след въвеждането на рейтинга бях доволен от промята. На втория ден осъзнах, че има хора на които им е дадено правото да оценяват моите постове, хора които и едно изречение не могат да напишат правилно, камоли да дават компетентни мнения и т.н. Лично аз започвам да губя желание да пиша във форума, а като си гледам рейтинга как пада след всеки нов пост - и надежда. ЗА МЕН системата не работи, както е трябвало да бъде по първоначален замисъл, в смисъл такъв, че повече важи правилото (както беше казано и преди) ''симпатичен си ми - не си ми симпатичен'' и това зависи от първия видял поста ти. Мисля, че цялата работа с рейтинга не е добра, ама нямам избор ( всъщност имам, но за този момент, не искам да спирам да посещавам форума ).
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта