НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот biker-kj » Съб Ное 24, 2007 12:04 am

naso написа:Аз от момента в който разбрах и почнах да губя желание да посещавам


100% съм съгласен с Naso и със сигурност не съм само аз !

И просто искам до допълня:Ако дадеш възможност някому да те унищожи,не му се доверявай ,че няма да го направи!

MpaBka ABuaTop написа:Не разбрах, освен правопис и смисленост, какво друго ще се оценя?


Както днес си говорихме:от къде си;колко хора познаваш и особено как караш(на някой може да му се струва преувеличено ,но повярвайте не е :crazy: )!


ПС.Айде по бързо ''ТИ'' ми взимай 10т. ,че някой ще го направи преди теб! :D
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Съб Ное 24, 2007 12:10 am

Абе какво ви пука бе :D :crazy:
Ако хората не ми се кефят - ще спра да влизам тук....С тази система ще знам дали съм добре дошъл или не.Ако не съм - еми няма да Ви преча бе хора, не съм мъчител пък и не искам да си мисля грешни неща... :beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Съб Ное 24, 2007 12:10 am

... колкото и да се оплакваме ние - обикновените хора, връщане на назад няма! Не намирам смисъл да продължаваме да се оплакваме; достатъчно беше да си изкажем мненията по въпроса относно промените и точка . :)
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот nikudini » Съб Ное 24, 2007 12:31 am

Няма какво да се спори вече. Преди да бъдат въведни промените, имаше предостатъчно време да се аргументира всеки, било то за или против. Аз лично съм доволен от новата система, забелязах спад спама, даже не го забелязвам. Може просто да не посещавам достатъчно теми или форума изобщо.
Аватар
nikudini
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 10:47 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 24, 2007 1:16 am

Nymphetamine написа:Едва когато промените са влезнали в сила, забелязах за тяхното кроене. Идеята ми се вижда добра и смятам, че този път определено ще има ефект.
Като цяло, лично според мен, напоследък се случиха мнгоо хубави промени във форума: новия вид на Пазара, разделянето на "Продукт-консулт" на подфоруми, премахването на игирите, а сега и рейтинга - за мен все благинки, които улесняват много кратно общуването във форума и го ще го изведат до позицията, в която беше едно време. Искрено се надявам отново да бъде едно приятно място за общуване, без излишни простотии, неграмотности и безсмислици... вече съм по-оптимистично настроен.
Мога да кажа само едно - Браво за старанието във планирането и осъществяването на този...своеобразен "фейслифт" на форума. :D :beer:


мазен си ми нещо, то бива бъзик ама чак толкова ? в смисъл от създаването си до сега форума имаше само 1 добра промяна - да се включи пазара в него, всичко останало е ужасно погрешно, и като изглед/технология и като правила и като раздели; с тази последна глупост дори просто някои хора си отписаха от сметката отговорността за своите досегашни глупости и я плеснаха към сметките на всички други - ние тука нещо срахме 5 години, ама ето ви го сега - почистете.
а ти кво ми пишеш, че си бил доволен от всичко ?
то бива бъзик, ама чак толкова.

изглежда и аз като nikudini забелязвам спад в спама ;)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bluskanie » Съб Ное 24, 2007 1:32 am

Добреее... :agree:


Всякакви идеи/решения, които се приемат въодушевено от мнозинството са повече плод на манипулация и опиянение (може и софийската мъгла да има значение), а не на здраво мислене.

Идеята, както казах и в другата тема, преди да се започне с промените, не е добра. Причините са налице.



sweet dreams
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот PtD » Съб Ное 24, 2007 1:36 am

MpaBka ABuaTop написа:На втория ден осъзнах, че има хора на които им е дадено правото да оценяват моите постове, хора които и едно изречение не могат да напишат правилно, камоли да дават компетентни мнения и т.н.

Ммм, както съм сигурен, че споменах по-горе, никой потребител не е получил рейтинг по лична симпатия на администратора, модераторите или форумните духове.

Всъщност критерият беше да има над определен брой постинги в сериозните теми и да е регистриран преди повече от година.

Помисли и върху факта, че на тебе и naso може да ви харесва да пишете impromptu, но на другите да не им харесва. Във всички случаи мнозинството гласуващи "дърпат чергата" към това, което те предпочитат. Така сумарното количество недоволство е минимизирано (е, поне теоретично). Да се направи система, в която всички да са доволни, е невъзможно, поради простата причина, че различните групи потребители имат коренно противоположни изисквания. Например едната група иска да дрънка глупости без да мисли, докато другата група - напротив, иска меродавна информация, без плява. Коя от тези групи ще надделее над другата - зависи вече само от вас.

Неизбежно ще има група хора, която ще се почувства ощетена, и това ще е тази в малцинство. Това е неизбежно, независимо има ли система за рейтинг или не. Аз поне се надявам системата на рейтингите да намали максимално тази онеправдана група, което беше и цел на въвеждането й.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 24, 2007 2:45 am

did написа:абе дали ще ти плаща не знам, ама ти си единственият, който си има още от старта два ника с по 1700 точки :D

Явно си бутнал нещо на Admin под масата :confused:


дори и да имам 2 ника то и двата ми биха били регистрирани ПРЕДИ твоя и И ДВАТА биха имали над 500 поста, но не и над 5000 (дори и сумарно) защото съм реален човек с реален живот
ако беше далновиден и ти би направил същото :dunno:

мога да ви разкажа как е при мен след преминаване еуфорията - забелязвам че радикално крайните ми намерения (примерно да зануля някой) въобще няма начин да ги реализирам само със собствени сили
затова предвид и че нямам кой знае колко възможност да се събуждам на всеки 10мин за да влизам и да цъкам избрах стратегията да се стремя най-вече да качвам
и като видя някой над 1700 не му гласувам изобщо - пазя си цъкането за някой 'дето ще му е от полза'
като видя някой дето не ми харесва пак не му гласувам - по-добре да си изразходя 10-те минути за някой дето си заслужава отколкото да трябва да се връщам след 10мин само защото искам да сложа + ама съм изтъпял и съм плеснал нещо на някой друг, съответно вече някой е цъкнал на тоз дето искам да го кача и може да му е цъкнал надолу даже
слагам само +чета на някви дето искам да ги кача
и така

специални благодарности на форумните ... мислители ?? ... защото въпреки че не ми харесва нищо от деянията им ми осигуряват забавление и ми поддържат интереса, при това напълно безплатно !
наистина благодаря за усилията !!!!!!!
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Alpina » Съб Ное 24, 2007 7:47 am

Страхотна логика в гласуването :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот kotka12 » Съб Ное 24, 2007 9:06 am

определено

@screamboy
само аз ли забелязвам
класическия "български" начин на мислене

"Ако аз върша нещо - да ми се плати добре,
иначе безплатното е кеф"
:nono: :nono: :nono:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Alien » Съб Ное 24, 2007 3:07 pm

screamBoy написа:
did написа:абе дали ще ти плаща не знам, ама ти си единственият, който си има още от старта два ника с по 1700 точки :D

Явно си бутнал нещо на Admin под масата :confused:


дори и да имам 2 ника то и двата ми биха били регистрирани ПРЕДИ твоя и И ДВАТА биха имали над 500 поста, но не и над 5000 (дори и сумарно) защото съм реален човек с реален живот
ако беше далновиден и ти би направил същото :dunno:


Защо се заяждаш? Не ти отива... той се майтапеше.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Съб Ное 24, 2007 8:52 pm

Alien написа:Аз викам да има награда за първия човек, стигнал 2000 рейтинг. ахах


къде е, къде е??? :D

ЕДИТ:
Пфуу... знаех си, че не трябваше да го пиша това мнение. Веднага ме прецака някой с 10 точки :D

Въобще, в момента, в който стана 2000, трябваше да спра да пиша напълно. Сега защо да пиша, като няма да ми става по-голям? :D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 24, 2007 9:09 pm

защото ще ти става по-твърд, а това е много по-важно отколкото да ти е голям !
наградата е в хладилника
ако не дойдеш до 15мин обаче ще си я сипя без много пяна ^____^

Шуменско шуми
в зимни вечери ...
Колелото си вземи
и на гости ми дойди,
ще пийнем за успеха.
Да намерим ний утеха
от форумните катаклизми,
и хашлашките тъпизми.

^_0
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Съб Ное 24, 2007 11:21 pm

Big Brother is watching you! :magnify: :naughty: :shake:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот screamBoy » Нед Ное 25, 2007 1:10 am

Big Shitter is mocking me :bawling:
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот kriso123456 » Нед Ное 25, 2007 10:46 am

Така и не разбрах защо се въведе този рейтинг пък и незнам как да го правя по голям.Ако някой знае да ми каже моля ви :) :) :)
:fire: DISORDER FOREVER :fire:
Аватар
kriso123456
 
Мнения: 156
Рейтинг: 973
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 5:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Нед Ное 25, 2007 11:10 am

Въведе се, за да няма чак толкова голяма простотия във форума.
Ще го покачиш, като постваш полезна информация и се ограничиш с безсмислените мнение, там където не им е мястото.

Всъщност това ти мнение е точно такова - излишно, защото си има много добре описано какво представляват рейтингите и защо се стигна до там и при това в първия пост на тази тема. Така че заради това, че не си направи и най-малкия труд да се информираш сам - рейтинга ти намаля още :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот MOD » Пон Ное 26, 2007 3:34 pm

Успех на новата система пожелавам от сърце ; дискусията довела до нея ми беше много интересна за четене :agree:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

ВАЖНО!

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 28, 2007 12:45 pm

Току що се сетих нещо - Има ли възможност за оценяване на ЛС-та??! На мен ми се струва, че ако няма - трябва да се добави. Поради ред причини. Например, често ми пишат на шльокавица разни хора и се дразня малко. Другото е, че и аз така понякога се изпускам и пиша на латиница. И аз трябва да си го отнеса! Например, може да са с малка тежест - 3 точки да кажем. Но е важно според мен... :agree:

@Admin & Co. Моля, обмислете го сериозно, преди да го отхвърлите с лека ръка, само защото вече веднъж сте го обсъждали ;)

Все пак 10 точки може да не са 10 лв, ама ако нямам 10 лв, поне 10 точки да имам !??! :D
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: ВАЖНО!

Мнениеот jivkonik » Сря Ное 28, 2007 12:52 pm

Sky_Knight написа:Току що се сетих нещо - Има ли възможност за оценяване на ЛС-та??! На мен ми се струва, че ако няма - трябва да се добави. Поради ред причини. Например, често ми пишат на шльокавица разни хора и се дразня малко. Другото е, че и аз така понякога се изпускам и пиша на латиница. И аз трябва да си го отнеса! Например, може да са с малка тежест - 3 точки да кажем. Но е важно според мен... :agree:

@Admin & Co. Моля, обмислете го сериозно, преди да го отхвърлите с лека ръка, само защото вече веднъж сте го обсъждали ;)

Все пак 10 точки може да не са 10 лв, ама ако нямам 10 лв, поне 10 точки да имам !??! :D

Стига бе! ЛС с оценки?! Аде нема нужда, дай в сряда на бирата и кифтетата и там да се оценяваме после като се приберем в къщи - кой колко викал, колко изпил, колко пъти не е отговорил на екзистенциалния въпрос "ТИ менеее уваажаааш ли Ме.... хлъц! А наздравееее! :drunk: :crazy2: "
Важното е "лицето" на форума да придобие сносен вид, ама ЛС-тата... Аде нема нужда! ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 28, 2007 1:29 pm

Абе нз и аз. Сега се замислих и това, което Alien написа в една друга тема - Какво ще стане, когато масово всички са с над 1600 точки и гонят 2000 - мир и любов ли? Айде нема нужда. ;) Струва ми се че не трябва да има таван, но пък тогава ограничението за писане трябва да е на друг принцип... Щото то дето се вика, стремежът ще ги дърпа до едно време спамърите ;) Ама след това - като могат да гласуват и те - ох лелееее.. купонче.

Майтап, майтап, ама да не стана като в IRC едно време. Тейк оувър на канала и опааа... ;)

:beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Сря Ное 28, 2007 4:29 pm

@Sky_Knight
Да, на теория, а защо не и на практика, вероятно съществува вероятност от "превземане" на форума от потребители, които в момента нямат право на глас, но са си го спечелили. "Спечелили" е ключовата дума, която според мен ще попречи да произтекат лоши неща. Аз съм човек, който вярва, че повечето хора се стараят към по-добро. И ми се ще да вярвам, че когато някой е "похабил" време и усилия да пише полезно достатъчно дълго време, за да достигне рейтинг за гласуване, това полезно писане ще му е станало "навик".
Има и друг момент, който вече сме коментирали: ако в даден момент мнозинството от гласуващите иска определено състояние на форума, нормално е форумът да е в това състояние. За някого то може да е далеч от идеалното, но форумът не е мой или на някой друг. Давам пример със себе си, защото на техническото нещо "форум" може и да съм собственик, но на нематериалното нещо няма как да съм. А хората са тук заради него, а не за да изпробват капацитета на сървъра и базата данни или функционалността на phpBB2 ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 28, 2007 6:35 pm

:agree: Абсолютно си прав. Пък и ще поживеем, ще видим. Ама идеята за ЛС-тата ми си остава.... не мисля, че е чак толкова лоша. Какво пък - като ще се оценяваме, да се оценяваме. :D
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот PtD » Сря Ное 28, 2007 6:53 pm

Оценка и на личните съобщения малко в повече ми идва...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 28, 2007 7:38 pm

:D Нормално - особено както си модератор - кой знае колко ЛСта получаваш. Но никой не е казал, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да оценяваш, нали?? ;)
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Alpina » Сря Ное 28, 2007 8:48 pm

Не ми харесва тази идея, ама никак.
Безсмислена е :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот PtD » Сря Ное 28, 2007 11:16 pm

Sky_Knight написа::D Нормално - особено както си модератор - кой знае колко ЛСта получаваш.


Ъъъ, николко? Защото не получавам :)



Личната кореспонденция си е лична, ако и там не може да се пише каквото му хрумне на човека, не знам къде може.
:nono:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 28, 2007 11:31 pm

:nono: Ама нещо се объркахте и вие с тоя рейтинг вече - фактът, че има възможност за оценяване и на ЛС, по какъв начин ще ти попречи да пишеш каквото си искаш там, а и където и да е във форума?!? Може да ми вземат точки или да ми дават точки, но нищо не може да ми попречи да напиша това, което мисля по един или друг начин.

И пак казвам - възможността за гласуване не означава задължително гласуване. Това е както една позната, която наскоро ходи на интервю за работа и ме пита: "Ама те ако ми кажат, че ме одобряват и ме вземат на работа, аз мога ли да им кажа, че не искам?" :crazy:

Така че, докато някой не излезе със сериозен аргумент, аз ще си искам оценяване и на ЛС, пък дори и с 1 точка тежест ;) :D :beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Сря Ное 28, 2007 11:45 pm

Сериозният аргумент PtD го е казал, но аз ще си позволя да го разширя малко:
Във форума на едно място общуват много хора. Това предполага различие в мненията, но изисква търпимост, от една страна, и сериозно отношение, от друга. Казано кратко, когато не си сам, трябва да се съобразваш и с околните.
Личните съобщения затова са лични. Те са двустранни, между двама души. А между двама души рейтингът, плюсът и минусът не са най-ефективното средство и не биха имали ефект според мен. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Чет Ное 29, 2007 8:05 am

PtD :agree:

А и това ще е най-лесният и неконтролируем начин за генериране на рейтинг.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта