Wish List for forum Upgrade

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Wish List for forum Upgrade

Мнениеот MOD » Сря Май 19, 2004 3:52 pm

Съжалявам, че заглавието го написах не на български , но на български е много по-дълго ...

Молбата ми е тази тема @Admin да я заключи и само той да добавя неща в нея ...
Дискусията за нуждата от функционалност продължава да бъде тази ... и след одобрение на нещо @Admin го мести тук.
Също така нещо като се направи се изтрива от този лист ...

По този начин може да организираме процеса по подобряване на форума .. правенето му по-лесен за използване и т.н.

Ако някои не е съгласен с предложенията които съм постнал, нека да напише възраженията си в другия форум, а не тук.


Wish List ver 1.0 - 19.05.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Възможността да се виждат логнатите потребители в момента ( кои са OnLine )
3. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
4. Наличие на скрипт за писане на кирилица ( без значение наличието на кирилица на клиентското PC )
5. Разширяването на броя на емоциите, които можеш да ползваш при писане на пост
6. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Май 19, 2004 10:42 pm

MOD, не знам доколко има смисъл от тази тема, защото аз принципно съм навит за всякакви неща, които подобряват форума. Само че, дори да се направят като списък, този, който ще реши какво и кога да се надгради, ще е човекът, който може и отделя от времето си да го направи. За момента тази безценна грижа за форума е поета от Капитан Планета, за което безкрайно му благодаря, а вярвам не само аз. Т.е той най-добре си знае кое за колко време може да се направи, той ще види кое ще проработи, кое не и т.н. С други думи - нашите списъци могат да имат само насочващ и пожелателен характер. А и той ще ги види, където и да са. Аз, ако случайно имам нещо против някоя промяна, ще се обадя. ;)

Нарочно не заключих настоящата тема, а даже подхванах дискусия в нея, защото досега нямаше обща тема за предложенията за надграждане на форума. Разбира се, очаквам и други мнения, пък ако решим да има такава тема, ще я направя наново и ще я заключа, за да добавям само аз в нея - това е най-лесно. ;):8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Чет Май 20, 2004 7:09 am

Има смисъл от тази дискусия !
От опита ми на позиция, при която трябва да се координират усилията
на група хора за постигане на определена цел мога да заявя, че плана за развитието на функционалността на форума ( РФФ ) би трябвало да е неделима част от цялостната концепция за развитието на саита и форума на mtb-bg.com

Сега ще се опитам да изложа моето виждане защо това е така :
- При наличието на разписан план ( не на хартиен носител в нашия случай по обективни причини ;)[:p]:D) вероятността да
се изпусне нещо важно е минимална , както и нещо да остане само в главата на човека, които пряко го прави ( от опит казвам, че понякога това може да е проблем )
- За това, че този план има пожелателен характер в момента съм съгласен защото :
-- Липсва екип, които да може да го превърне в реалност в сравнително нормални срокове ( това е и причината да няма
време за DONE в плана ). Напълно съзнавам, че само Капитана ( чест и почитания Капитане :8D:) е много малко за някакъв по-амбициозен
проект. Това което мога да направя аз : имам една-две идеики и при първа възможност ще ги обсъдя с него ( не съм неграмотен
технически чак толкова ) и ще се опитам да взема една-две точки от този списък. Тук е момента да помоля всички, които
могат да пишат и нямат нищо против да го направят безвъзмездно а и имат свободно време за губене да се обадят на Капитана

Но все от някъде трябва да се тръгне, защото предполагам че не само аз мисля, че форума има нужда ако не от всички неща описани в РФФ,
то поне от някой от тях ... и това ще го превърне в още по-приятно място ...

Отеглям предложението ми за заключване на тази тема - нека тук е мястото за тази дискусия, защото може би наистина е дошло времето този разговор да започне да се води ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Чет Май 20, 2004 9:06 am

И според мен идеята за водене на Wish List е добра. Така ще имаме идея накъде да се развива форума в бъдеще. Във форумите на Snitz има списък с готови модове, и като гледам сега единствено точки 1 и 4 не са реализирани. В редките случаи, когато ме сполети свободно време работя по въпроса и засега имам известен напредък, но нещата още не са "за пред хора". В случай на ескалация на Wish List-a в посока доста различна от наличните модове, ще имаме в общи линии два избора :
- Ние да си пишем модовете. Това не е невъзможно, но за да стават нещата в нормални срокове ще е добре да сме няколко души
- Преминаване към друг форум скрипт. Технически спънки няма (поддържат се PHP, MySQL и мн. други) но такава стъпка крие доста потенциални проблеми - няма да изреждам, сещате се сами.
Абе времето ще покаже. Аз когато мога ще поработвам по въпроса без да давам гаранции и срокове. И отново ще кажа - всяка помощ е добре дошла.:8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Юни 06, 2004 10:23 am

Wish List ver 1.1 - 06.06.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се виждат логнатите потребители в момента ( кои са OnLine )
4. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
5. Наличие на скрипт за писане на кирилица ( без значение наличието на кирилица на клиентското PC )
6. Разширяването на броя на емоциите, които можеш да ползваш при писане на пост
7. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Юни 08, 2004 6:58 pm

По точка (6) сме готови. Пълният списък е достъпен чрез "Show entire Smile List".
Погледнете как работи, и ако има проблеми, споделете.

Пожелавам на форума вместо
:uzi::argue: да има :beer::dunce::love::popcorn:без да се стига до :puke:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Юни 08, 2004 8:24 pm

Капитане, благодарности от името на всички !!!:agree::beer::beer::beer:



С удоволствие редактирам листа :

Wish List ver 1.2 - 08.06.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се виждат логнатите потребители в момента ( кои са OnLine )
4. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
5. Наличие на скрипт за писане на кирилица ( без значение наличието на кирилица на клиентското PC )
6. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Юни 08, 2004 9:38 pm

ураааа :banana: Кептъна е :bomb:, на който това не му харесва е :crazy:,а пък аз си оставам :xx(:
бдв имам нова :idea:
да се разкарат всичките гадни сини надписи на черен фон (почти всички надписи) или по-скоро да им се смени цвета, сега ги чета само като ги избера (select), от което понякога започвам да [img]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/images/bit-wallbash.gif[/img]
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Вто Юни 08, 2004 10:21 pm

Страхотно! Има невероятни усмивки. :^:
Капитане, колко :beer: ще се лее към теб! :buck:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 9:40 am

И кирилицата е готова. Сложих услугата, която ползват форумите на Дир-а. Надявам се че работи добре след като е тествана там, така че предполагам няма да има проблеми. Ако все пак забележите нещо - свиркайте.

Офертата за бира се приема.:^:

Админ, през твоя интерфейс можеш да добавяш/изтриваш/редактираш smilies. Казвам го, защото има доста готини, които сега не можах да открия. Примерно в един твой пост съм виждал куфеещо човече тип хеви метъл и тям подобни :nuts:.
От сегашните не ме кефят като качество тези : :agree::alien::disagree:
така че ако намерим по-свестни картинки за тях ще е супер.

ScreamBoy, за кои надписи говориш ? Дай пример някакъв. При мен всичко се чете без напъване...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 9:54 am

:beer::beer::beer:
Страхотно !!!
Капитане, много бира ти се събира ;):D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 9:55 am

С удоволствие редактирам листа :

Wish List ver 1.3 - 09.06.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се виждат логнатите потребители в момента ( кои са OnLine )
4. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
5. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 09, 2004 9:58 am

супер гот и за двата ъпдейта :8D:

тва с куфеещото човече го има на [url=http://hardwarebg.com/forum/]HWBG форумите[/url]. много е яко :) има някои и от форума на датата, които са готини. а може ли да се направи директно да слага smilе когато напишеш :), вместо [ :) ]? така реално ще конвертира всяко :) в :) без да е необходимо да се слагат квадратни скоби, които така или иначе на фонетичната (на която аз лично пиша) са заменени с "ш" и "щ". какво мислите?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юни 09, 2004 10:05 am

Поздравления и от мен!!!:thumb::beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 10:28 am

[quote="M1010X"]
тва с куфеещото човече го има на [url=http://hardwarebg.com/forum/]HWBG форумите[/url]. много е яко :) има някои и от форума на датата, които са готини.
[/quote]


Ще ли ти бъде възможно да постнеш тук линкове директно към картинките (само по-интересните, които ги няма тук)? Не съм регистриран в тези форуми и така ще ми спестиш доста време...

[quote]
а може ли да се направи директно да слага smilе когато напишеш :), вместо [ :) ]?
[/quote]


Вече го направих за :) и ;).
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юни 09, 2004 10:42 am

[quote="КапитанПланета"]
От сегашните не ме кефят като качество тези : :agree::alien::disagree:
така че ако намерим по-свестни картинки за тях ще е супер.
[/quote]


И без това повечето емотикони са еднакви с тези на MS Mеssenger, защо не използваш и техните agree [img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/thumbs_up.gif[/img] и disagree[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/thumbs_down.gif[/img]
Имат и за бира [img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/beer_yum.gif[/img] и още няколко, дето си струват (напр. [img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/cake.gif[/img])

Edit:
Уф, сега виждам, че тези GIF-чета нямат дефиниран прозрачен цвят и на сивия фон са гадни. Не е проблем да се обработят, но едва ли си струва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 12:41 pm

И по точка (3) сме готови :banana:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 1:18 pm

Капитане, нямам думи :banana::banana::banana:

С удоволствие редактирам ( за кой ли път днес - много приятно задължение :banana: ) листа :

Wish List ver 1.4 - 09.06.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
4. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Юни 09, 2004 4:19 pm

Заклевам ви, който види Капитана някъде, без бира да не го оставя! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот velco » Сря Юни 09, 2004 4:29 pm

[quote="Admin"]

Заклевам ви, който види Капитана някъде, без бира да не го оставя! :beer:
[/quote]

Ами, айде, де, утре на Одеон ...:beer:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 4:39 pm

[quote="Admin"]

Заклевам ви, който види Капитана някъде, без бира да не го оставя! :beer:
[/quote]


Ееее, стига де, ше зема да се алкохолизирам, като гледам какво ми се тОчи :nuts:.

Edit : Велко, аз ъъъ таковата... май съм изпуснал нещо... какво ще става на Одеон ? Някаква вело-лаф-моабет/разпивка ? Или става въпрос за Странджанската оперативка ?
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Юни 09, 2004 5:02 pm

Странджанската оперативка, ама и разни навлеци - биропойци като мен ще довтасат, така че ела да те напием! Ще ти кухим един хладилен камион с бира и ще го паркираме пред вас - да поседи един месец...:laugh:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 5:27 pm

[quote="Admin"]

Странджанската оперативка, ама и разни навлеци - биропойци като мен ще довтасат, така че ела да те напием! Ще ти кухим един хладилен камион с бира и ще го паркираме пред вас - да поседи един месец...:laugh:
[/quote]


Oперативка или Аперативка ще е ? :beer:;):D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 5:27 pm

[quote="Admin"]

Странджанската оперативка, ама и разни навлеци - биропойци като мен ще довтасат, така че ела да те напием! Ще ти кухим един хладилен камион с бира и ще го паркираме пред вас - да поседи един месец...:laugh:
[/quote]


Ами щом се допускат и навлеци, ше зема и аз да довтасам. Пък после как ще се прибирам :B):...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 09, 2004 9:31 pm

@captain planet :)

http://rack5.free.evro.net/free2/mioiox/Emiticons/
тук ги има от дата и хардваребеге тия, дето са по-интересни и не се повтарят с тези от този форум. може и да има някои подобни, изберете си от тях :) има някои култови обаче (asshole примерно)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 09, 2004 9:52 pm

[quote="M1010X"]

@captain planet :)

http://rack5.free.evro.net/free2/mioiox/Emiticons/
тук ги има от дата и хардваребеге тия, дето са по-интересни и не се повтарят с тези от този форум. може и да има някои подобни, изберете си от тях :) има някои култови обаче (asshole примерно)
[/quote]


Благодарности ! Наистина има доста свежарски.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 09, 2004 9:58 pm

е моля ти се :8D:
така или иначе форумът си е наш (така де), хубаво е сами да го пазим от боклуци и да го освежаваме.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Сря Юни 09, 2004 10:18 pm

[quote="M1010X"]

@captain planet :)

http://rack5.free.evro.net/free2/mioiox/Emiticons/
тук ги има от дата и хардваребеге тия, дето са по-интересни и не се повтарят с тези от този форум. може и да има някои подобни, изберете си от тях :) има някои култови обаче (asshole примерно)
[/quote]


За тях аз ще поема грижата в следващите дни :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Юни 09, 2004 10:57 pm

при създаване на съобщение и доколкото виждам на служебни места
pop_profile.asp
search.asp

как могат да се разкарат тия картинки от постовете ми, като не използвам емоции ли само ?

забележка:
за да виждате логнатите сега потребители трябва да си идете в профила и най-долу последното да го преместите от No на Yes
виждат се в списъка с форуми най-отдолу
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юни 10, 2004 8:17 am

[quote="screamBoy"]

при създаване на съобщение и доколкото виждам на служебни места
pop_profile.asp
search.asp

как могат да се разкарат тия картинки от постовете ми, като не използвам емоции ли само ?
[/quote]


ScreamBoy, цветовите комбинации които се виждат при мен са :
тъмно син шрифт /светло син фон
бял шрифт/тъмно син фон

Разликите в цветовете са достатъчно съществени за да се чете съвсем спокойно. Ти с какъв browser си ? Калибрирал ли си си монитора скоро ? :smash:

Изпитвам известни затруднения при тълкуването на въпроса ти за картинките... Ох, какво да се прави - старост/нерадост :bawling:... Ясно е че като не използваш емоции, то такива няма и да има, но какви картинки искаш да разкараш, нещо мога да се досетя...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта