Wish List for forum Upgrade

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот bikerider » Чет Юни 10, 2004 10:05 am

btw, при мен не се виждат изобщо тия бутони All Smilies и прочие. Има ли нещо по-така с настройките на browser-a (IE 6)?

@MOD:
Можем ли да добавим още нещо в списъка? Имам предвид да се махне бутона Escape от Post a New Reply / Post Changes екрана? Много е досадно, пишеш 2 минути, натискаш без да искаш Escape и айдее... Имам предвид, че NewWorldOrangeOrder изисква да не се ползва Edit бутона... :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юни 10, 2004 10:17 am

[quote="bikerider"]

btw, при мен не се виждат изобщо тия бутони All Smilies и прочие. Има ли нещо по-така с настройките на browser-a (IE 6)?
[/quote]


Странно :bawling:... Точно под списъка със Smilies трябва да имаш два линка "Edit Smile List" и "Show Entire Smile List". Има ги в скрипта и се показват безусловно при post.asp, независимо от настройките на експлорера... При теб там няма нищо, така ли ?
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юни 10, 2004 10:31 am

@Капитана -
разбрахме се с bikerider по въпроса ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 11, 2004 5:43 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="bikerider"]

btw, при мен не се виждат изобщо тия бутони All Smilies и прочие. Има ли нещо по-така с настройките на browser-a (IE 6)?
[/quote]


Странно :bawling:... Точно под списъка със Smilies трябва да имаш два линка "Edit Smile List" и "Show Entire Smile List". Има ги в скрипта и се показват безусловно при post.asp, независимо от настройките на експлорера... При теб там няма нищо, така ли ?
[/quote]


всъщност, оказа се че наистина ги няма там където MOD ми каза. под личицата няма нищо. няма ги дори в сорса на страницата.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Пет Юни 11, 2004 7:37 pm

[quote="bikerider"]

[quote="КапитанПланета"]

[quote="bikerider"]

btw, при мен не се виждат изобщо тия бутони All Smilies и прочие. Има ли нещо по-така с настройките на browser-a (IE 6)?
[/quote]


Странно :bawling:... Точно под списъка със Smilies трябва да имаш два линка "Edit Smile List" и "Show Entire Smile List". Има ги в скрипта и се показват безусловно при post.asp, независимо от настройките на експлорера... При теб там няма нищо, така ли ?
[/quote]

всъщност, оказа се че наистина ги няма там където MOD ми каза. под личицата няма нищо. няма ги дори в сорса на страницата.

[/quote]



Мирише ми на нужда от RAID ( hlebarka - спокойно :D:D:D ) - явно има буба ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Юни 11, 2004 8:24 pm

bikerider,

Tази страница достъпна ли е при теб ?
http://www.mtb-bg.com/forum/pop_new_smiles.asp

Ако не е - значи по някаква причина работиш с някоя от старите версии на форума. На това ще му намерим цаката (ще изтрия всички стари версии и ще рестартирам уеб сървъра). Ако е достъпна... шах...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юни 14, 2004 10:30 am

[quote="КапитанПланета"]

bikerider,

Tази страница достъпна ли е при теб ?
http://www.mtb-bg.com/forum/pop_new_smiles.asp

Ако не е - значи по някаква причина работиш с някоя от старите версии на форума. На това ще му намерим цаката (ще изтрия всички стари версии и ще рестартирам уеб сървъра). Ако е достъпна... шах...
[/quote]


достъпна е за жалост...MOD ще се окаже прав...
а в момента в който пиша това, личицата отляво са в таблица 4x5 и под тях няма нищо, нито текст, нито линкове, само разделителите на редовете в голямата таблица :(
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Юни 14, 2004 12:19 pm

[quote="bikerider"]
достъпна е за жалост...MOD ще се окаже прав...
а в момента в който пиша това, личицата отляво са в таблица 4x5 и под тях няма нищо, нито текст, нито линкове, само разделителите на редовете в голямата таблица :(
[/quote]


А btw нали говорим за хавата при логнат bikerider? Ако не си се логнал тези линкове не са достъпни. Списъкът с умивки може да се персонализира, сиреч само когато си логнат е видим...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юни 14, 2004 12:38 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="bikerider"]
достъпна е за жалост...MOD ще се окаже прав...
а в момента в който пиша това, личицата отляво са в таблица 4x5 и под тях няма нищо, нито текст, нито линкове, само разделителите на редовете в голямата таблица :(
[/quote]


А btw нали говорим за хавата при логнат bikerider? Ако не си се логнал тези линкове не са достъпни. Списъкът с умивки може да се персонализира, сиреч само когато си логнат е видим...


[/quote]


сега се виждат :banana::banana::banana::banana:
нещо напоследък съм :crazy: и ми липсва :beer:... и ми се :flamethr: вече...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот velco » Сря Юли 14, 2004 3:10 pm

Ново предложение:

"Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите. За справка - форумите на www.mtbr.com: при игнориране на nick вместо съобщението се появява:

"This message is hidden because VIA is on your ignore list."
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юли 14, 2004 3:19 pm

[quote="velco"]

Ново предложение:

"Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите. За справка - форумите на www.mtbr.com: при игнориране на nick вместо съобщението се появява:

"This message is hidden because VIA is on your ignore list."

[/quote]


Не мога да преценя доколко има смисъл от това. В крайна сметка можеш да не четеш тези постове, които не искаш ...
Останалите - какво мислите по въпроса ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Сря Юли 14, 2004 3:55 pm

[quote="MOD"]

[quote="velco"]

Ново предложение:

"Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите. За справка - форумите на www.mtbr.com: при игнориране на nick вместо съобщението се появява:

"This message is hidden because VIA is on your ignore list."

[/quote]


Не мога да преценя доколко има смисъл от това. В крайна сметка можеш да не четеш тези постове, които не искаш ...
Останалите - какво мислите по въпроса ?

[/quote]


Аз съм за с две ръце за предложението на velco
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот Admin » Сря Юли 14, 2004 4:21 pm

[quote="MOD"]

[quote="velco"]

Ново предложение:

"Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите. За справка - форумите на www.mtbr.com: при игнориране на nick вместо съобщението се появява:

"This message is hidden because VIA is on your ignore list."

[/quote]


Не мога да преценя доколко има смисъл от това. В крайна сметка можеш да не четеш тези постове, които не искаш ...
Останалите - какво мислите по въпроса ?

[/quote]


Ако има такъв мод, и аз съм "ЗА". Не, че ще го ползвам, но и преди е имало предложения за такова нещо - явно на някои хора им е по-приятно да не виждат изобщо постовете на други хора, така че защо да не ги улесним. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Сря Юли 14, 2004 10:51 pm

Wish List ver 1.5 - 14.07.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
4. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
5. Добавяне на "Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите.
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Сря Юли 14, 2004 11:52 pm

Тоя игноре ще ги направи нещата много забавни,
някои хора сами ще си говорят.
И аз имам желания ама такива не изпълнявате , а?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MOD » Пет Окт 01, 2004 1:13 pm

Wish List ver 1.6 - 01.10.2004

1. Ограничаване на възможността при създаване на нов акаунт да се използва друга азбука освен английската ( с цел премахване на съществуващата възможност за дублиране на акаунти )
2. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
3. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
4. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
5. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
6. Добавяне на "Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите.
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Окт 04, 2004 10:44 am

Wish List ver 1.7 - 04.10.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Премахване на възможността за редактиране на исказано вече мнение след определен период от време ( пример - недостъпност на "Edit Reply" след 30 минути )
3. Възможността да се изпращат Private message между един логнат потребител и друг логнат потребител
4. Добавяне на Аватари ( разбира се, с възможност за Upload )
5. Добавяне на "Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите.
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Ное 22, 2004 6:13 pm

Точки 2,3 и 4 са готови. :smokin:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Ное 22, 2004 6:41 pm

Wish List ver 1.8 - 22.11.2004

1. Възможност за преместване на пост от един топик в друг както и
възможност за преместване на пост от един топик на един форум в друг топик на друг форум
2. Добавяне на "Ignore list" - списък с nick-ове, чиито съобщения не се показват при преглеждане на форумите.
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Ное 23, 2004 3:09 am

И точка 2 е готова. Това е първия мод който правя с неудоволствие ... За да добавите някой в IgnoreList, отваряте профила и кликвате на Add to Ignorelist (точно до името на юзера).
Има промени и в търсачката - дано да са за добро.
Вече би трябвало да работят File Lister и Photo Album от Resources.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Ное 23, 2004 4:35 am

Вече работи и абонирането за форум, категория и тема, както и всякакви други свързани с email функции (примерно уведомяване при получаване на лично съобщение, изпращане тема на приятел и др.).
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Ное 23, 2004 11:38 pm

Сложих разделител между поста и подписа, така че тези от вас, които ползват тиренца или друго за тази цел може да ги махнат вече.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Ное 24, 2004 3:24 am

Кратък доклад за работата по новата версия на форума :

1. Вградения чат го махнах - първо че е зле направен, второ, преди имаше дискусия по темата и се реши да няма такъв

2. Календарът работи - администраторите и модераторите могат да добавят събития. Ако се реши, може да се пуснат права и за всеки юзер.

3. Photo Album и File Lister работят с някои уговорки :
- Не може да се ползват от членове с логин на кирилица - сиреч тия като мен губим
- Фотоалбума има някои бъгове, но като цяло може да се качват картинки. Позволени формати - gif, jpg, png и bmp
- File Lister позволява upload на следните формати файлове : doc, pdf, zip, arj, txt

4. След инсталирането и конфигурирането на новата версия съм добавил всички модификации, които правихме преди, плюс няколко нови. Засега единствено неработеща е кирилизацията на Кредор. Промени в техния скрипт няма, но явно засичат IP адреса и трябва нова регистрация при тях. Писах им и чакам отговор.

5. Направих и някои малки козметични промени, които бяха поискани от членове на форума.

Ако забележите проблеми или имате предложения, моля пишете тук (абонирал съм се за темата:^:) или на PM.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Дек 05, 2004 4:31 pm

Сложох друг скрипт за кирилизиране. При него отпадат проблемите на Кредор, който се "караше" със системната кирилизация. Новият скрипт работи на друг принцип - пишете си на латиница, и преди да постнете, избирате "На кирилица" от падащия списък под съобщението.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Нед Дек 05, 2004 7:18 pm

А може ли да се направи така, че като получа ПМ да излиза някакъв поп-ъп, когато влезна във форума, защото аз рядко гледам там, където пише дали имам нови съобщения. Мисля си, че ще е удобно.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Нед Дек 05, 2004 10:39 pm

[quote="Alien"]

А може ли да се направи така, че като получа ПМ да излиза някакъв поп-ъп, когато влезна във форума, защото аз рядко гледам там, където пише дали имам нови съобщения. Мисля си, че ще е удобно.
[/quote]


Ми за можене - може, стига да събереш достатъчно привърженици на идеята... аз лично не обичам поп-ъпчета, но това ще си е мой проблем ако вие го искате. Мислих да сменя картинката с мигащо писъмце при наличина на PM. А BTW не получаваш ли мейл като ти пристигне PM ?
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Дек 06, 2004 12:11 pm

p[quote="КапитанПланета"]

[quote="Alien"]

А може ли да се направи така, че като получа ПМ да излиза някакъв поп-ъп, когато влезна във форума, защото аз рядко гледам там, където пише дали имам нови съобщения. Мисля си, че ще е удобно.
[/quote]


Ми за можене - може, стига да събереш достатъчно привърженици на идеята... аз лично не обичам поп-ъпчета, но това ще си е мой проблем ако вие го искате. Мислих да сменя картинката с мигащо писъмце при наличина на PM. А BTW не получаваш ли мейл като ти пристигне PM ?

[/quote]


Е, ти не получаваш ПМ всеки ден по 3, че толкова да те дразнят тези поп-ъп -и, но... за привърженици те да казват. :) За маил май не получавам... поне така ми се струва, трябва да проверя, когато някой ми прати ПМ. Само го давах като идея, не е изобщо наложително. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пон Дек 06, 2004 12:42 pm

[quote="Alien"]
Е, ти не получаваш ПМ всеки ден по 3, че толкова да те дразнят тези поп-ъп -и, но... за привърженици те да казват. :) За маил май не получавам... поне така ми се струва, трябва да проверя, когато някой ми прати ПМ. Само го давах като идея, не е изобщо наложително. :)
[/quote]


Верно не получавам по 3 ПМ на ден, така че ще го преживея все някак;). А за мейла - отвори си ПМ и си виж Options. Там трябва да ти е цъкнато "Receive e-mail notification of private messages."
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Дек 06, 2004 1:28 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="Alien"]
Е, ти не получаваш ПМ всеки ден по 3, че толкова да те дразнят тези поп-ъп -и, но... за привърженици те да казват. :) За маил май не получавам... поне така ми се струва, трябва да проверя, когато някой ми прати ПМ. Само го давах като идея, не е изобщо наложително. :)
[/quote]


Верно не получавам по 3 ПМ на ден, така че ще го преживея все някак;). А за мейла - отвори си ПМ и си виж Options. Там трябва да ти е цъкнато "Receive e-mail notification of private messages."



[/quote]

Според мен да мига е необходимо и достатъчно :naughty:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Admin » Пон Дек 06, 2004 1:48 pm

И аз мисля, че с мигане ще е най-добре! :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта