Предложение CYR

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот velco » Съб Май 22, 2004 12:02 am

А всъщност каква е причината някой да не може да пише на кирилица?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Май 22, 2004 12:06 am

[quote="velco"]

А всъщност каква е причината някой да не може да пише на кирилица?

[/quote]


Тва ти ще кажеш. Нали си "Software Engineer"?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Съб Май 22, 2004 12:25 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="velco"]

А всъщност каква е причината някой да не може да пише на кирилица?
[/quote]

Тва ти ще кажеш. Нали си "Software Engineer"?
[/quote]

Първо честит рожден ден !!! [:p]:D

А за кирилицата питам, защото не ми е известен технически проблем да въвеждаш текст на кирилица. Във Windows 2000/XP съм сигурен, че има българска подредба на клавиатурата, доколкото си спомням има и във 98SE/МЕ и, естествено, във всякa Unix-like система, чрез xmodmap или XKeyboard.

И да, моят "Occupation:" e "Software Engineer", а моята "Професия:" е "Софтуерен Инженер" :D.

А ти да не се пенсионира? Ако не ме лъже паметта и ти беше "Software Engineer"? :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Съб Май 22, 2004 12:34 am

Бъ тхе ваъ, И'м тхинкинг абоут реплъинг то пеопле, вхо инсист он нот усинг църиллиц леттерс, ин еьацтлъ тхис обноьиоус ваъ!:D:D:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Май 22, 2004 8:04 am

TOYAGA - Честит Рожден Ден !!!
Пожелавам здраве и много късмет ( иначе казано - здрав,прав,корав ) и да продължаваш да ни отваряш очите от време на време :o):o):o)

Причината според мен някой да не пише на кирилица ( особено ако OS е Windows ) е мързелът и липсата на навик ( или по-скоро изгаден навик да се пише с латински букви )
Всичко това е поправимо, само трябва желание ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Май 22, 2004 9:09 am

Хм, благодарско за честитките и пожеланията! Закъснели са ТОЧНО с месец и половина :D, но никога не са излишни...

velco, инженер съм по образование, но не и софтуерен - нещо те лъже паметта... А иначе от няколко години упорито се пробвам да се пенсионирам, но все нещо не се получава...:xx(:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Съб Май 22, 2004 10:57 am

[quote="MOD"]
Причината според мен някой да не пише на кирилица ( особено ако OS е Windows ) е мързелът и липсата на навик ( или по-скоро изгаден навик да се пише с латински букви )
Всичко това е поправимо, само трябва желание ...
[/quote]

Moqta pri4ina e 4e 4ESTO pi6a ot rabota, a tuk nqmam foneti4na (nqmam i pravo da q install-na), a s BDS :V: 2 dumi za 5 minuti.
SUJELQVAM ve4e kogato imam vuzmojnost 6te si pi6a na KIRILICA.
A za skripta 100% - ZA
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Съб Май 22, 2004 5:55 pm

@MOD & @velco

Това, че ВИЕ не можете да си представите, че някой НЯМА възможност да пише на кирилица НЕ ЗНАЧИ че сте прави.

Най-елементарният пример е когато потребителят няма административни права върху работната си машина и (евентуално) работи в чужбина. Не виждам какво общо има мързелът в случая! :(!::(!::(!:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Съб Май 22, 2004 6:58 pm

[quote="PtD"]

@MOD & @velco

Това, че ВИЕ не можете да си представите, че някой НЯМА възможност да пише на кирилица НЕ ЗНАЧИ че сте прави.

Най-елементарният пример е когато потребителят няма административни права върху работната си машина и (евентуално) работи в чужбина. Не виждам какво общо има мързелът в случая! :(!::(!::(!:
[/quote]

Успокой топката! Няма съмнение, че съществува поне един участник във форумите със обективна невъзможност да използва кирилица. Или поне съществуването му се приема за даденост. Точно затова всякакви идеи за триене и т.н. бяха отхвърлени.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Май 22, 2004 7:07 pm

[quote="PtD"]

@MOD & @velco

Това, че ВИЕ не можете да си представите, че някой НЯМА възможност да пише на кирилица НЕ ЗНАЧИ че сте прави.

Най-елементарният пример е когато потребителят няма административни права върху работната си машина и (евентуално) работи в чужбина. Не виждам какво общо има мързелът в случая! :(!::(!::(!:
[/quote]


Да, съгласен съм .. но в момента в който ще има работещ скрипт това няма да е аргумент ...
Както казах малко по-рано, след като има работещ такъв скрипт във форума ни , ще възобновим дискусията ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Май 23, 2004 1:25 am

@MOD & @velco

Е, това вече е друга приказка :^: Просто се почувствах длъжен да дам пример, че не само мързеливите пишат на латиница...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 10:08 am

Така ... вече имаме работещ скрипт и вече [b]няма[/b] извинения за тези , които пишат с латински букви ...

Моето скромно мнение е, че е добре да се вземе вече окончателно решение по въпроса с постовете, написани с латиница ...

Може би е по-разумно и демократично да го подложим на гласуване - ето как си го представям - един нов топик, където всеки пише просто - "ЗА" или "ПРОТИВ" рестрикцията на постовете, написани на латиница - само това, без аргументи и изказвания, за да е прегледно и да може да се брои лесно - а и така няма да бъде анонимно - което също е много важно според мен. И така гласуването може да продължи 2 седмици, след което ако резултатът е да се поства само на кирилица да има още две седмици "гратисен" период ...
Под "гратисен" период разбирам времето, в което тримата модератори ще предупреждаваме всеки, които пише с латиница без да трием постове и без други последици ...

Какво мислите ? Админ, Windstream, all ?

В момента използвам скрипта и според мен е много добър.

Това не мисля, че трябва да се отнася до пазара ... но може и да греша ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юни 09, 2004 10:18 am

Твърдо "за". Ще го кажа и в новия топик. Всъщност, и без това от доста време почти не чета писания на латиница, особено писани от хора, които го правят системно. Нека всеки да си помисли кое е по-важно - неговото собствено удобство, основаващо се на мързел и лоши навици, или удобството на останалите участници в дискусиите.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот M1010X » Сря Юни 09, 2004 11:07 am

Скриптът е много добър и бачка превъзходно. даже аз почвам да го ползвам него вместо shift+alt (при мен). пускайте споменатата тема, пък ще видим какво ще гласувам :dgrin:

@did: аз така отдавна правя :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 12:00 pm

Без мнението на Админ и Windstream не мисля че може да се направи каквото и да е ( единия е собственик на форума, а другият ми е колега по оръжие :):peace: )
Радвам се, че идеята има подръжници, но все още е само идея :banana:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Юни 09, 2004 1:22 pm

Аз мнението си го казах и преди, ще го повторя и сега, надявам се още по-ясно:
Чудесно е, че има такъв скрипт - той ще улесни много хора, които нямат кирилица на компютъра си. Принципно не обичам да чета много-много с латински букви, често пропускам такива постове.
НО аз лично съм против толкова силно ограничение - да се санкционират постове, писани на латиница. Казвате, че хората нямат оправдание. Според мен имат и то е свободата им да се изразяват както пожелаят.
Разбира се, негативите от това пак те си ги носят, и ако им дреме, те сами ще пропишат на кирилица.
Нямам нищо против да се проведе гласуване, но не мога да гарантирам, че ще се съобразя с него, дори да са 90% "за". Просто подобно ограничение твърде силно противоречи на принципите ми. Все пак, гласуването може да накара много хора, пишещи на латиница да се замислят, така че, ако искате да постигнете поне такъв ефект, ще открия тема (или MOD да го направи).
Но пак казвам - според мен писането на кирилица трябва да изхожда отвътре, а не да се налага отвън. Може би ще е по-добре просто по-често да натякваме на тези, които пишат с латински букви, че това не е приятно за останалите. Например, може да се направи някаква картинка като усмивка, например "АБВ", която да носи смисъла "Пиши на кирилица" и да я прикачаме в отговор на постове, които са на латиница. Само идея...просто търся по-леки средства. :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Сря Юни 09, 2004 2:09 pm

Решението е абсолютно политическо в случая :D
Идеята за иконката и за натякването е добра ... при всички случай ще се възползваме от нея :banana:

Ще се въздържа от започване на гласуването ... по-добре да се чуят още мнения по въпроса .. иначе технически погледнато няма проблем да го направим, но при всички случай е добре преди гласуването да има дискусия :thumb::peace:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Юни 10, 2004 7:57 am

Не съм съгласен да се санкционират постове само защото са написани на латиница - най-мразя някой си да ми казва какво и как да правя, съответно избягвам и аз да го прилагам върху другите. В този смисъл мнението ми съвпада с това на Админа, писането на кирилица трябва да става по собствено желание, а не защото на тоз или оня не му се четат латинските букви. Нищо обаче не ви пречи да си приемате въпросните постове като неуважение към всички общо, или вас лично (на който както му изнася), и съответно да побъркате латинописците с натякване - на тях рано или късно ще им писне и ще се научат на фонетичната :P
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот M1010X » Чет Юни 10, 2004 8:18 am

о, ми то всъщност няма проблем. аз съм си сложил подписа, пък който иска да му обръща внимание. добро впечатление ми направи метал_сайхо, почна да пише на кирилица, макар според мен да прекалява малко с болдването и разцветките. :thumb: иначе постовете на латиница просто не ги чета, казах го вече много пъти, а забелязвам, че не съм и единственият, който има тази практита. и предполагам, че едва ли съм загубил много от това :)
айде, останете със здраве и очакваме още такива полезни ъпдейти :peace:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юни 10, 2004 8:42 am

[за протокола]
- Много рядко чета мнения на латиница - само ако са кратки и някак са привлекли вниманието ми;
- Приемам го като неуважение, но уважавам правото на мембърите да си пишат какти им скимне, нищо че почти никой няма да ги чете - техен проблем си е;
- Против триенето съм;
- За натякването което Мод практикува напоследък, когато някой каже че няма кирилица.
- Хвала на M1010X за подписа.
[/за протокола]
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юни 10, 2004 10:37 am

Добре, по-скоро наистина това, което си мислех е драстично и крайно и наистина може би няма нужда от такава стъпка , т.е. съгласен съм с вас ... но това няма да ни попречи да пропагандираме писането на кирилица ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Юни 10, 2004 11:28 am

[quote="MOD"]

... но това няма да ни попречи да пропагандираме писането на кирилица ...
[/quote]


Разбира се! :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 10, 2004 11:25 pm

[quote="M1010X"]

о, ми то всъщност няма проблем. аз съм си сложил подписа, пък който иска да му обръща внимание. добро впечатление ми направи метал_сайхо, почна да пише на кирилица, макар според мен да прекалява малко с болдването и разцветките. :thumb: иначе постовете на латиница просто не ги чета, казах го вече много пъти, а забелязвам, че не съм и единственият, който има тази практита. и предполагам, че едва ли съм загубил много от това :)
айде, останете със здраве и очакваме още такива полезни ъпдейти :peace:
[/quote]


:D:D:DБлагодаря:peace:
А защо да прекалявам с болдването и разцветките:nuts:По този начин постовете ми са уникални:pimp:,а и показвам подкрепата си към [b][color=black]Stagger [color=red]Lee[/color][/b][/color] от Workshop форума:dunce::P
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пет Юни 11, 2004 8:53 am

не бе, просто си изказвам мнението :) нищо повече.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пет Юни 11, 2004 5:16 pm

[quote="GOA"]

КАПИТАНЕ, КАПИТАНЕ... мого готина работа е тоя скрипт, ама има [color=red][size=200]БУБОЛЕчКИ[/size][/color]
при натиснат (включен) капс лок ш,щ,ю и ч си излизат манечки. и пак трябва да държи шифта
[/quote]


"КАПИТАНЕ, КАПИТАНЕ... " имаше един такъв шлагер :o)...
Ми ГОА, кво да то кажа... ако преценим че са много бубите, да изкопаем някакъв подобен и да си го напаснем към нашите нужди. При този нямам никаква власт - hosted script дет се вика. Само че ако природните (и други) закони продължат да си важат, то и новия ще е с буби... и т.н. .... :B):

Едит : Абе сега видях - Велко е пуснал едно предложение в друга тема, та ше я видим ние тая работа... Може и да стане нещо.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ragneroth » Вто Юни 15, 2004 7:31 pm

Аz имам на компутара само немския стандарт на клавиатура, не мога да променя тоzи факт... дори и ЧреЗ скрипта zа писане на кирилиzа, например, не мога да пиШа, ЗаЩото вси4ко се е обуркало тотално
Ето какво иzлиzа на булгарска фонети4на(на стандартната не мога ниЩо да напиШа..., а и не мога се нау4и в момента, zаЩото в тупата Германия нямат от наШите клавиатури:}):)
беz натиснато коп4е zа големи букви(натискам подред само пиШеЩите коп4ета /и минуса ми иzлиzа на ъ а плуса на ц.../)
н1234567890#223;#180;
явертzуиопьц
асдфгхйклабж
<сьцжбнм,.ъ
Сус натиснат Шрифт
°М"§$%&/()=?`
ЯВЕРТЗУИОП#220;*
АСДФГХЙКЛЧЩШ
>ЪЬЦЖБНМчЧ_
:(!:
Моля ви, направете неЩо:V:
Не ми се ядосвайте много
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Юни 15, 2004 9:21 pm

не се притеснявай, не си само ти, и френския стандарт е с някои разменени букви, предполагам и другите големи евроезици са така !
евентуално ако ползваш browser (а не IE) би могло да е по-различно, но не си заслужава според мен
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Пет Юни 18, 2004 1:16 pm

[quote="GOA"]
СТИГА С ТИЯ КИРИЛИЗАТОРИ:nono:
[/quote]


Що бе, не обичаш ли да пишеш на родния си език:?::nono:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Юни 18, 2004 2:01 pm

[quote="bikerider"]

[quote="GOA"]
СТИГА С ТИЯ КИРИЛИЗАТОРИ:nono:
[/quote]


Що бе, не обичаш ли да пишеш на родния си език:?::nono:
[/quote]


Точно защото обича го е написал. Виж пак линка.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот 011x11 » Сря Ное 10, 2004 11:12 am

[quote="Metal_Psycho"]

Абе M1010X,знаеш ли колко ме нержят хора като тебе.Има жи из всички форуми и навсякаде само едно и също-"Аз ни мога го прочета като е на латинаца,затова да мре."Абе мен,живеем в свободна дуржава,всеки може да си пише както си иска.Или и по това ще се опиташ да ме обориш,а?

Относно за това защо ниакой,въпреки,4е имат фонетика пак пишат на латиница-ам щотото за всяка английска дума трябва да превключвам на английски,както и ред други лични причини.

Незнам,това е моята лична позиция по вапроса.Ако пиша нещо много важно,гледам да пиша на БГ,за да съм сигуен,че всеки ще разбере.Иначе ако е някакво си 4-5 реда,аз лично не виждам причина.Колкото и да е трудно за някой,съм сигурен,4е ще се сшравят.

За скрипта съм съгласен.Ще улеснява дам.
Относно триенето на постове и теми на латиница-абе ти луд ли си?Каде другаде си видял подобно нещо!Като даваш пример с Дата.бг,там знаеш ли,4е модераторите само редактират или се карат на дадения user,а триене аз досега не съм видял.
[/quote]

:agree::agree::agree: :usclap:
........ . . . . . . . . . . . .
011x11
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 3:34 pm
Местоположение: Congo, Democratic Republic of

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта