Предложение CYR

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение CYR

Мнениеот M1010X » Сря Май 19, 2004 2:45 pm

"3. Когато ви е възможно, пишете на кирилица. По този начин улеснявате останалите посетители при четенето на темата, с което показвате и по-голямо уважение към тях."

това е, както се вижда, третата точка от "Правила за общуване във форумите "МТБ-БГ" (http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1182). и е хубаво, че са доста хората, които я спазват. все пак, има някои, които не го правят. да, може да имат проблеми с pc-тата си, а може и просто да ги мързи. не зная, за съжаление не съм врачка. и тъй като ме съмнява, че след като така упорито продължават да пишат на латиница, скоро ще се прехвърлят на кирилица, както ме и съмнява, че са прочели правилата (да, аз съм), сметнах за необходимо да направя следното предложение (съответно към Admin, MOD и Windstream):
сложете скрипт като във форумите на датабг, аренабг и т.н., чрез които потребителите, които нямат инсталиран кирилизатор на компютъра, да могат да пълноценно да си хабят пръстите и клавиатурата. това го казвам, като имам предвид, че аз самият постове, писани на латиница, които са по-дълги от 2-3 реда, просто ги пропускам. не виждам смисъл вечер (или когато влизам; но повечето хора като гледам пишат вечер, което ме навежда на мисълта, че не са много "свежи"), след цял ден писане/четене/бачкане на компютъра да си скапвам очите още повече. то си го пише, "По този начин улеснявате останалите посетители при четенето на темата". бих предложил даже теми, писани на латиница, да бъдат трити, но според едни ще е прекалено крайна мярка, според други (основно админите) - много трудоемко (съгласен; никой не им плаща да надзирават форума по цял ден), а според трети - кой съм аз, че да давам такива предложения (можете да се сетите дали третите имат flextype). така че, на първо време да се сложи скрипт (за съжаление не съм developer; иначе с удоволсвтие (или поне с желание) бих го направил и аз), стига някой да има времето и способностите да го стори. ето кратка дискусия "за" и "против" такива скриптове: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1189.
това беше моята идея, кажете си мнението. позволих си да я изложа пред вас, т.к. смятам, че ще е наистина от полза на всички. благодаря
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Сря Май 19, 2004 3:26 pm

Вече сме го разисквали въпроса с писането на кирилица и достигнахме до решението, че с писането на кирилица показваш уважение към тези, които четат поста ... но това няма задължителен характер по обективни причини ...

Идеята за скрипта е отлична и с огромно удоволствие ще я сложа в листа с идейте за подобряване на функционалността на форума ... също така предполагам , че @Admin и @Windstream няма да имат нищо против ...

Триенето на постове, които не са писани на кирилица е драстична и нежелателна мярка ... лично моето мнение е че има по-нормални начини за приобщаване на повече хора към писането на кирилица от този ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Май 19, 2004 3:26 pm

Аз лично съм съгласен и на варианта, тези които нямат кирилица да пишат на английски (сега пък ще писнат тези дето не знаят английски -- ами, къде сте спали, та не сте го научили :D).

Български, писан с латиница в 95% от случаите и аз също не го чета.

А веднъж, когато нямах още фонетична подредба на клавиатурата, изкарах си on-screen клавиатура и така писах ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Май 19, 2004 4:03 pm

[quote="velco"]

Аз лично съм съгласен и на варианта, тези които нямат кирилица да пишат на английски (сега пък ще писнат тези дето не знаят английски -- ами, къде сте спали, та не сте го научили :D).

Български, писан с латиница в 95% от случаите и аз също не го чета.

А веднъж, когато нямах още фонетична подредба на клавиатурата, изкарах си on-screen клавиатура и така писах ...

[/quote]


това е примерен user :8D:
евала!
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Сря Май 19, 2004 8:39 pm

Значи аз отсега заявявам че теми и постове написани на български но с латиница [color=red][b]нямам никакво намерение да трия[/b][/color] - не че не мога или ще ми отнеме много време, но просто тук не е комунистическа казарма че да се налага такава цензура :D Също така не знам колко от членовете на форума пишат от разни клубове, но определено знам че всяка минутка прекарана на такива места се плаща и ние нямаме абсолютно никакво право да караме хората да си изпразват джобовете допълнително. Така че засега положението си остава същото, едва когато (ако изобщо) се въведе някакъв скрипт за фонетична и БДС кирилица (страшно добра идея) вече може да се мисли за някакви санкции за латинописците. Що се отнася до писането на английски - смятам че си имаме предостатъчно проблеми опитвайки се да разберем чуждите сайтове за да си създаваме още един, при това на родна почва :}):

@MOD
Абе колега, ти Gulfstream с главно S ли го пишеш? [:p]
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот MOD » Сря Май 19, 2004 9:11 pm

[quote="Windstream"]

Значи аз отсега заявявам че теми и постове написани на български но с латиница [color=red][b]нямам никакво намерение да трия[/b][/color] - не че не мога или ще ми отнеме много време, но просто тук не е комунистическа казарма че да се налага такава цензура :D Също така не знам колко от членовете на форума пишат от разни клубове, но определено знам че всяка минутка прекарана на такива места се плаща и ние нямаме абсолютно никакво право да караме хората да си изпразват джобовете допълнително. Така че засега положението си остава същото, едва когато (ако изобщо) се въведе някакъв скрипт за фонетична и БДС кирилица (страшно добра идея) вече може да се мисли за някакви санкции за латинописците. Що се отнася до писането на английски - смятам че си имаме предостатъчно проблеми опитвайки се да разберем чуждите сайтове за да си създаваме още един, при това на родна почва :}):

@MOD
Абе колега, ти Gulfstream с главно S ли го пишеш? [:p]
[/quote]


ми .. аз ..таковата ... оправих си грешката ;):D:D:D

Също и аз държа да подчертая ЧЕ СЪЩО НЯМАМ НИКАКВО НАМЕРЕНИЕ ДА ТРИЯ ПОСТОВЕ ПИСАНИ НА ЛАТИНИЦА ( ако не е станало достатъчно ясно от предходния ми пост )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Сря Май 19, 2004 9:12 pm

мен пък постове писани на кирилица ме дразнят, и въобще на всякаква азбука различна от основните английски букви
а 10 пъти повче ме дразнят някви хора дето не могат да четат, не могат да пишат и въобще са едно голямо 'НЕ МОГА' когато става въпрос за компютри (нищо лично към никой от писалите преди мен)
разбира се, в сегашните времена компютрите не са цел а средство, така че позицията ми е доста унитарна
е ще го преживея
пожелавам на всички останали да имат силата да преживеят техните си позиции :))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Сря Май 19, 2004 10:24 pm

За триене на постове и дума не може да става! Защо - MOD и Windstream oбясниха.
За скрипта - лошо няма, само 4е това не6то не съм го виждал като мод, което зна4и, 4е трябва да се напише от някои, което зна4и много работа. Абе изобщо, на този етап едва ли е изпълнимо.
:8D:

П.С. Ако се 4удите защо писането ми е такова - на фонети4на съм, а нея не я владея. :}):
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Чет Май 20, 2004 9:00 am

хех...
за триенето... изглежда не сте ме разбрали. не съм имал предвид да се трие сега. става въпрос да се прави това [i]едва когато[/i] има готов скрипт. защото просто тогава няма да има оправдание от рода "ама аз нямам кирилица". е, ти може и да нямаш, ама във форума има. и айде...
само Windstream ме е разбрал (донякъде), но няма значение. грешката е моя, не съм го описал в началото на темата.

@screamboy: [color=red]no comment[/color]
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Май 20, 2004 3:59 pm

Абе M1010X,знаеш ли колко ме нержят хора като тебе.Има жи из всички форуми и навсякаде само едно и също-"Аз ни мога го прочета като е на латинаца,затова да мре."Абе мен,живеем в свободна дуржава,всеки може да си пише както си иска.Или и по това ще се опиташ да ме обориш,а?

Относно за това защо ниакой,въпреки,4е имат фонетика пак пишат на латиница-ам щотото за всяка английска дума трябва да превключвам на английски,както и ред други лични причини.

Незнам,това е моята лична позиция по вапроса.Ако пиша нещо много важно,гледам да пиша на БГ,за да съм сигуен,че всеки ще разбере.Иначе ако е някакво си 4-5 реда,аз лично не виждам причина.Колкото и да е трудно за някой,съм сигурен,4е ще се сшравят.

За скрипта съм съгласен.Ще улеснява дам.
Относно триенето на постове и теми на латиница-абе ти луд ли си?Каде другаде си видял подобно нещо!Като даваш пример с Дата.бг,там знаеш ли,4е модераторите само редактират или се карат на дадения user,а триене аз досега не съм видял.

@velco,споко зная английски:D,но не съм сигурен за колегата M1010X;).Така,4е и този вариант отпада;)
:D

Btw,тук подкрепям screamboy:8D:

[quote]става въпрос да се прави това едва когато има готов скрипт.[/quote]

Ахъм,много си упорит мен,сигурен ли си,4е не си комунист:D
Хем ти казаха и MOD,и Windstream,и Admin,че няма да трият,но ти пак:}):

Sorry за леките нападки към персоната на M1010X,но той направи същото в един друг топик.


@edit-Забравих да отбележа M1010X-Надявам се,че въпреки,4е поста ми е над 2-3 реда ще успееш да го прочетеш хехе;):D:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Май 20, 2004 4:27 pm

1. "нападките" в другия форум бяха точно преди да пусна този пост. ако искаш, сравни датите;
2. аххаха! датабг не трият??? ти бил ли си повече от веднъж там? да видиш колко постове има "ама защо темата ми е изтрита?" и "темата или мнението, което търсите, не съществува". правят го не защото някой е дал линк във ФЕН, а защото някой се е държал некултурно, писал е на латиница или по някакъв друг начин е нарушил [color=red]правилата[/color] на форума;
3. аз някога да съм казвал, че не съм комунист? не. след като не знаеш какви са моите разбирания по въпроса, що се обаждаш?
4. за скриймбой... аз казах, без коментар. не смятам, че точно в тази тема и във форума като цяло трябва да си изказвам мнението по нечий адрес. ще го оставя за себе си;
5. английски език зная достатъчно, зная и други езици, мама не ме е оставила прост. имам и доказателства, но едва ли ти си човекът, който ще си позволява да прави такива догадки. отново коментарът е дотук;
6. мога да чета, да. и винаги съм имал 6 по литература. не в квартално училище в овчепръчево, не избързвай.
7. MOD каза и друго: "...с писането на кирилица показваш [color=red]уважение[/color] към тези, които четат поста ...". да ти имам уважението тогава;
8. какво разбираш под "важна тема"? аз не съм те видял да пишеш на кирилица, иначе щеше да ми направи впечатление. ако темите не са достатъчно важни, защо си правиш труда да им отоговаряш?
9. съжалявам, че те нервя (да си кажа честно, хич не ми пука), но като е свободна държава, що не отидеш да се изпикаеш (с извинение) пред президентсвото? после обяснявай на куките, че живеем в свободна държава.

мисля, че отговарям на всеки твой зададен и незададен въпрос. ако се сетиш още нещо, питай. с удоволствие ще те светна
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Май 20, 2004 5:00 pm

:D:D:DРадваш,дам.:D:D:D
Ти пък откаде знаеш,4е не съм пикал срещу президентството?За дата.бг само ще кажа,че от там дърпам с 500кб/с сам си прави извода колко често го посещавам.А за техните правила-да им пикам на правилата,аз защо не пиша в тъпия им форум?Ми щото са им тъпи правилата е за тва.А ти се опитваш същите правила да ги сложиш и ж този форум.А нема нужда.
За интеуекта ти нема да говоря,оставям го на теб и на майка ти.Горката жена;):D
Аз уважама хората както си е нормално да се уважи някои,но за мен това да пиша на кирилица или на латиница не означава нищо.Аз мога да уважавам и на кирилица и на латиница,ако ти неможеш,ми sorry.
По 8-сма точка мога само да изтъкна вече очевадното-ти си предубеден и каквото и да кажа ти ще си останеш философ.:V:(ако си следил форума,няма начина да не си видял,че съм писал на кирилица,но не те задулжавам да преглеждаш,няма да промени нищо и без това)
Ами не,не ме нервиш(поне не много де:D)
Ами аз само си задавах риторични жъпроси,не беше нужно да ми отговаряш:8D:
Аиде стига толкова,че почнахме да се повтаряме.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Май 20, 2004 5:51 pm

хм...

смятам, че ставаш прекалено яростен в нападките, което противоречи със "Sorry за леките нападки към персоната на M1010X...". нищо, не виждам смисъл да ти отговарям по същия начин. някак си... не мисля, че ще ти помогне по някакъв начин. имаше един подпис на потребител в датата: "Не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата". мда, прав е...

btw, ако ще се хвалим: ми аз дърпам от всичко българско с 1.5 - 2 MB/s (чете се мегабайта, не мегабита). и?

p.s. смятам вече да пиша само по въпроси, свързани с моето (или някое друго) предложение. предлагам и ти да правиш същото. иначе само задръстваме този раздел с глупости. мисля, че е това.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Май 20, 2004 7:42 pm

[b][color=red]No further comment[/color]
[color=black]Нищо,ще преживея някак глупостите които изписахме днес.Просто спора ни се превърна,както бе казал bikerider в един друг топик-"мерене на пишки".:D

Предполагам,че се издразних така,заради онези работи,които беше написал в темата "Cross C1".Казвам да му теглим черата,защото е безмислено да продължаваме в същия дух.

Но по темата обаче продължавам да отстоявам позициата си.

btw,хич не съм бил яростен:Dдаже ми беше смешно,но както и да е.
btw2-припомни си кои първи почна да "спори" и чак след това цитирай;):8D:[/color][/b]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Май 20, 2004 8:13 pm

Хайде да се успокоите малко .. не казвам че темата не е важна, но диалогът Ви май изглежда че няма да доведе до нищо ...

И двамата сте прави на практика, защитавате позициите на две големи групи потребители ... да сте ме чули мен да недоволствам от това , че някой пише на кирилица с латински букви ?
М1010Х - ще обсъдим предложението ти, няма да остане глас в пустиня, но аз отсега ти казвам, че аз съм леко скептичен по целесъобразността на триенето на постове заради това ( даже и при работещ скрипт ) ...

Нека този мой пост не разпалва дискусията отново, ако е възможно ... според мен топика си изпълни целта с вкарването в WishList-a на скрипта за възможност за писане на киилица ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Май 20, 2004 8:35 pm

[quote="MOD"]

Хайде да се успокоите малко .. не казвам че темата не е важна, но диалогът Ви май изглежда че няма да доведе до нищо ...

И двамата сте прави на практика, защитавате позициите на две големи групи потребители ... да сте ме чули мен да недоволствам от това , че някой пише на кирилица с латински букви ?
М1010Х - ще обсъдим предложението ти, няма да остане глас в пустиня, но аз отсега ти казвам, че аз съм леко скептичен по целесъобразността на триенето на постове заради това ( даже и при работещ скрипт ) ...

Нека този мой пост не разпалва дискусията отново, ако е възможно ... според мен топика си изпълни целта с вкарването в WishList-a на скрипта за възможност за писане на киилица ...
[/quote]


[way offtopic]
[b][color=red]Sorry[/color][color=black],че ти използвахме подписа[/color][/b];):D:D
[/way offtopic]
[
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Май 20, 2004 10:10 pm

оф, хора... хубаво, добре... "глас в пустиня"... ок, сега хич не ми е до това... мислех да пиша некви работи, ама няма. айде, лека нощ...

закво въобще се хабих? бахмааму...

p.s. хич не си бил яростен? хм. странно. аз си позволявам да говоря за майката на някого, без да му се дразня, само и единствено ако го познавам доста отдавна и/или доста добре. не знаех, че с теб сме такива дружки...

аре, over. bahti prostotiqta
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Май 20, 2004 10:53 pm

[quote="M1010X"]

оф, хора... хубаво, добре... "глас в пустиня"... ок, сега хич не ми е до това... мислех да пиша некви работи, ама няма. айде, лека нощ...

закво въобще се хабих? бахмааму...

p.s. хич не си бил яростен? хм. странно. аз си позволявам да говоря за майката на някого, без да му се дразня, само и единствено ако го познавам доста отдавна и/или доста добре. не знаех, че с теб сме такива дружки...

аре, over. bahti prostotiqta
[/quote]


[b][color=black]Мен,каде съм [color=red]споменавал[/color] кавото и да е за майка ти бре???Аз това не съм го казал/написал [color=red]никаде[/color].Ако ми посочиш каде,[color=red]веднага[/color] ще го изтрия,но нямам спомен за такова нещо,само леко се чепкахме с теб и [color=red]нищо[/color] повече.

[color=red]б[/color]ай [color=red]d[/color]а [color=red]в[/color]ай,защо и ти пишеш на [color=red]латиница[/color],а?;):D[/color][/b]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Май 20, 2004 11:22 pm

M1010X то предложението ти за онова малко позволяващо писане на кирилица нещо като дето го има в клубовете на дир.бг е перфектно, а пък моето си е обикновено заяждане, thz че си го разбрал :)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOD » Пет Май 21, 2004 10:47 am

[quote="M1010X"]

оф, хора... хубаво, добре... "глас в пустиня"...

закво въобще се хабих? бахмааму...

[/quote]


Не си се "хабил" напразно ..
Както и @screamBoy каза, идеята за скрипта за писане на кирилица е прекрасна .. ако погледнеш в Wish List-a е вече включен ... това напълно оправдава поста ти ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Май 21, 2004 9:27 pm

ПОДКРЕПЯМ ИЗЦЯЛО M1010X!

Алооо, тва тук все още е БЪЛГАРИЯ! Тва е държавата, в която е ИЗМИСЛЕНА кирилицата! Да ви питам, ако НИЕ не пишем на кирилица, КОЙ тогава ще пише? Или не ви пука? Ако е така, жалко за самите вас... Много жалко!

Що се отнася до тези, знаещи и желаещи да ползват английски, бих им препоръчал да потърсят англоезични форуми и да си упражняват английския там...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Май 21, 2004 9:35 pm

[quote="TOYAGA"]

ПОДКРЕПЯМ ИЗЦЯЛО M1010X!

Алооо, тва тук все още е БЪЛГАРИЯ! Тва е държавата, в която е ИЗМИСЛЕНА кирилицата! Да ви питам, ако НИЕ не пишем на кирилица, КОЙ тогава ще пише? Или не ви пука? Ако е така, жалко за самите вас... Много жалко!

Що се отнася до тези, знаещи и желаещи да ползват английски, бих им препоръчал да потърсят англоезични форуми и да си упражняват английския там...
[/quote]

[b][color=black]Сус [color=red]пиле:D[/color][/color][/b]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пет Май 21, 2004 9:45 pm

България е, спор няма ;)[:p]:8D::8D::8D:
Toyaga - да , така е ... но е много крайна и брутална мярката за изтриване на постовете, написани с латиница ... сигурно има и друг начин .. иначе според мен не си ни разбрал правилно - всички сме за писането с кирилица - в края на краищата всички сме българи ... само сме против МНОГО КРАИНИТЕ мерки ... да не говорим, че в момента няма и предпоставки за цялата тази дискусия ( защото все още няма екип, които да опита да направи нещо по въпроса - защото скрипта за писане на кирилица го няма като готов мод и ще трябва да се пише ... )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Май 21, 2004 10:05 pm

@ MOD

За триенето ще ти дам един пример. Какво мислиш ще се случи ако изтреса един пост на кирилица в произволен латински форум? Ще го запазят като експонат за поколенията, може би?

@ MP

:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пет Май 21, 2004 10:23 pm

[quote="TOYAGA"]

@ MOD

За триенето ще ти дам един пример. Какво мислиш ще се случи ако изтреса един пост на кирилица в произволен латински форум? Ще го запазят като експонат за поколенията, може би?

@ MP

:D:D:D

[/quote]


аргументът е приет ...
След като има скрипт, който да позволява на всички да пишат на кирилица ще възобновим темата ( като аз лично обещавам да се сетя за този аргумент )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Май 21, 2004 10:50 pm

[quote="TOYAGA"]

@ MOD

За триенето ще ти дам един пример. Какво мислиш ще се случи ако изтреса един пост на кирилица в произволен латински форум? Ще го запазят като експонат за поколенията, може би?

@ MP

:D:D:D

[/quote]


:D:D:D:8D:

[b][color=black]Дам,ще го [color=red]пазят[/color] ако им е [color=red]мила[/color] кожата[:p]
Иначе,аз също съм [color=red]за[/color] подобен скрипт(за да [color=red]не[/color] остане някои с [color=red]впечатлението,[/color]че съм против:8D:),стига да се разберем нещо за [color=red]триенето[/color] де;)[/b][/color]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Май 21, 2004 11:08 pm

Естествено, че и аз съм за скрипта. Освен това не съм чак такъв изрод, че да считам БЕЗУСЛОВНОТО триене на постовете на латиница за правилно решение - ясно е, че не всеки има възможност да пише на кирилица. Обаче ако някой просто го мързи или се прави на интересен, тогава... ТЕСЛАТА!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пет Май 21, 2004 11:26 pm

хъх ? ще му празним 200 пикофарадови кондензатори Тесла по баджаците ли ???
това не е България, това е Интернет - абсолютно безусловен факт, би трябвало и най-най-*пииип* да го е разбрал ... баси кво написах нищо не разбрах :)
обаче
участниците във форума са българи

и така, имаме си баница (Интернет) с тук-там късметчета (форуми на български/кирилица, сайтове на български/кирилица)
следва - да се възползваме от късметите докато ядем баницата !

ето това е правилния подход за обяснение предпочитаното изписване по разбираем за максимален брой читатели начин, нали ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Май 21, 2004 11:34 pm

[quote="screamBoy"]

хъх ? ще му празним 200 пикофарадови кондензатори Тесла по баджаците ли ???
това не е България, това е Интернет - абсолютно безусловен факт, би трябвало и най-най-*пииип* да го е разбрал ... баси кво написах нищо не разбрах :)
обаче
участниците във форума са българи

и така, имаме си баница (Интернет) с тук-там късметчета (форуми на български/кирилица, сайтове на български/кирилица)
следва - да се възползваме от късметите докато ядем баницата !

ето това е правилния подход за обяснение предпочитаното изписване по разбираем за максимален брой читатели начин, нали ?
[/quote]


Наистина добро уточнение! Приема се с изключение на тва, че ТЕСЛАТА ще през *пиип*шаците.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Май 21, 2004 11:37 pm

[b][color=black]Ou[color=red]ch[/color]:D[/b][/color]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта