За промените във форумите

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

За промените във форумите

Мнениеот Admin » Вто Апр 13, 2004 5:13 am

Уважаеми посетители,

От днес прибавихме три нови форума към досегашните, плюс двама модератори. Последните са Windstream и MOD. Ще ви помоля да не им създавате много работа и да не възприемате евентуалните им действия като насочени лично срещу някого – те просто ще си вършат работата, при това го правят напълно безвъзмездно, с което ми оказват голяма помощ.

За форумите:

Първият се казва “За форумите и сайта” – в него ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Вторият е “Бла-Бла” – за лигня, глупости, майтапи, простотии, безсмислици, чатене и т.н. Моля ви да съсредоточите сами по-голямата част от подобни писания в този форум, за да останат другите по-чисти, смислени и полезни. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума.

Третият нов форум е “Други” – както личи и от името му, той е за теми и въпроси, които са извън колоезденето. Изхождаме от това, че много от членовете на форумите са приятели помежду си (на живо или дори само виртуално). А приятелите, дори и когато са планински колоездачи, не говорят само за колоездене – има много други теми, по които може да намерим общ или различен език, да поспорим, да попитаме, да си помогнем и т.н. Точно за това е този форум, а също и за случаи, когато искате да споделите с другите за някое интересно събитие като концерт, филм, изложение, състезание и т.н. Ако щете дори за политика и обществени работи си говорете! Разбира се, и за този форум важи с пълна сила изискването за уважение към останалите членове и за колкото се може по-малко използване на вулгарни изрази.

Във връзка с “назначаването” на модератори, но най-вече, за да има яснота и открити правила (принцип е, че всичко, което не е забранено, е позволено), сме изготвили Правилата за общуване във форумите. Моля, прочетете ги внимателно (във “За форумите и сайта”), за да не се чудите после ако видите записа (поста) си редактиран.

Настоящата тема е публикувана във всички досегашни форуми без “Архив” и е сложена на челно място в тях, само че е заключена. Това е, защото тя има само информационна цел. Същата тема я има и в новия форум “За форумите и сайта” – там тя е отключена и можете да се изказвате по нея.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 13, 2004 11:14 am

Ще кажа само едно...

[color=red][size=200]НАЙ обичам НЯКОЙ СИ да ме АДМИНИСТРИРА, МОДЕРИРА и въобще да ми дава наклон на струята...[/size][/color]

Лично мнение, базирано на личен опит, с което не ангажирам никого...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Вто Апр 13, 2004 9:34 pm

Дааа, точно се чудех защо детето-чудо не е моделатол или пък Танцуващият Със Шивъри, и то ето защо било :D
Мойте съболезнования към MOD и Windstream.
добре де, MOD ми е ясен - имам му домашния, мобилния, служебния, няколко косъма - мога да му правя вуду; а на Вindstreamски тряа да се правя на пеперудка за да създам хаос-ефект ли ?? как да манипулираш човек отдалечен на х0000 км ? хAdmin, хавте, как можа ве :D
лека служба на модераторите !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Вто Апр 13, 2004 10:10 pm

@ TOYAGA
Аз пък НАЙ НЕ ОБИЧАМ да се налага да администрирам/редактирам и искрено се надявам хич да не ни се налага.:) Ама кажи ми, има ли форум без администратор и модератори? Аз досега не съм виждал такъв...8)
Самите правила според мен само ще създадат яснота - те са си същите, които аз съм прилагал досега, само че като са написани според мен е по-ясно и по-добре. Разширението на ограниченията е единствено във връзка с чатенето, лигнята, вулгарните изрази и др. подобни, но пак ще повторя, че точно за тези неща ще се месим само ако са извън нормалните пропорции и поради това пречат на нормалното общуване.
Честно казано, не мисля че повечето хора ще усетят някаква промяна, освен към по-добро (например много по-навреме ще бъдат пресичани разни безсмислени караници, каквито имаше не една и две през последните 2-3 месеца, и които са меко казано неприятни за четене).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 13, 2004 10:54 pm

[quote]Ама кажи ми, има ли форум без администратор и модератори? Аз досега не съм виждал такъв...[/quote]


В интерес на истината бих посочил, че няма и жираф с хобот... Което означава ли, че на администраторите и модераторите трябва да се вменяват полицейско-репресивни функции? Или може би не разбирам правилно смисъла на следното...

[quote]...не мисля че повечето хора ще усетят някаква промяна, освен към по-добро (например много по-навреме ще бъдат пресичани разни безсмислени караници, каквито имаше не една и две през последните 2-3 месеца, и които са меко казано неприятни за четене)[/quote]


... и ми се струва, че на жирафа му расте хобот?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Апр 14, 2004 9:23 am

@Admin:

Ясно ми е, че има нужда от определено модериране и то иска повече време отколкото ти може би можеш да отделиш. Не коментирам решенията ти/ви, форума е ваш в края на краищата.

Имам обаче няколко конкретни въпроса:
1. Няма ли да е хубаво, ако някоя тема бъде преценена като неподходяща за съответния раздел, да бъде ПРЕМЕСТВАНА в друг (най-често в онзи с лигните :)), вместо да бъде заключвана?
2. Има вече четирима модератори, което малко усложнява нещата. В края на краищата, имаме само обещания от теб/вас, че ще администрират без злоупотреби. Не искам нищо да кажа - имам високо мнение за всички Ви, но не мислите ли, че ще е хубаво да има и контрол над модераторите? Нямам претенции към точния механизъм (очевидно това е форум, а не парламентарна демокрация), но ако има такъв механизъм, защо не го изнесете за да се знае? Ако пък няма, дали не е хубаво да го измислите? Нагледал съм се на достатъчно примери по форуми с повече от един модератор: единия казва черно, другия казва бяло и става пълна каша.

Искам да кажа - посоката е правилна, но както каза TOYAGA, защо трябва чак да се вменяват полицейски функции на тези хора? В края на краищата ти ни убеждаваш, че не трябва да приемаме лично нищо, което модераторите ще правят, но какви гаранции имаме, че те (отново натъртвам - нищо лично към конкретните личности) ще се въздържат от лично отношение?

С две думи - пътя към Ада е постлан с добри намерения, как смятате да упражнявате прецизен, ефективен и ОБЕКТИВЕН контрол? В крайна сметка, тези правила които постна са основани на казуси - ти като адвокат би следвало да знаеш колко трудно е да се ориентира човек в казуси и правила от рода на "Ако А и Б, и не В, то Г"
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Сря Апр 14, 2004 9:50 am

bikerider,
Модераторите са трима, а ако изстрелят Admin в казармата остават само двама. Аз отговарям по техническата част. За мен Admin се е доказал като изключително фин, толерантен и широко скроен човек. Според мен винаги е реагирал повече от адекватно. За Windstream и MOD също мога да кажа само добри неща, така че мисля че няма за какво да се притесняваме. Без модератори форумът може да бъде съсипан за нула време...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Сря Апр 14, 2004 10:33 am

Мдааам, крайно време беше да се въдвори малко ред (леле, направо бях забравил за форума и братството :D). Гледам доста новости има, напра'о ще ми изтекат очите докато изчета всичко. Сега започвам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 14, 2004 11:32 am

@ Капитана

Не става дума за притеснение от някакви хипотетични катастрофични събития, а за принципна постановка на нещата. А именно за отчитането на факта, че ако даден елемент във форума не е достатъчно добре възпитан, трезв и разполагащ с надеждна връзка с главния мозък, никакви репресивни мерки няма да го спрат да осира положението.

Напротив - прилагането на рестрикции може да доведе само до ескалация (не трябва да се забравя спецификата на местната народопсихология и философията "Он че ми каже на мене!") и до разрушаването на едно (според мен) приемливо и стабилно статукво. Моето уважение и към Admin, и към MOD, и към Windstream, но не виждам с какво "застрашителното" висене на имената им в дясната колона на форума ще допринесе за съхраняването на постигнатия баланс.

Пак повтарям, че това е мое лично мнение, с което нямам намерение да ангажирам, а още по-малко да засягам някого.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Апр 14, 2004 12:00 pm

@Капитане,

Нямам АБСОЛЮТНО НИКАКВИ претенции към Admin - съгласен съм 100% с това което казваш за него точка по точка, въпреки, че все още не го познавам лично.

Исках по-скоро да изразя опасения - TOYAGA се изрази доста по-ясно от мен. Щото той е прав - и най-малкото съмнение в обективността и безпристрастността на модераторите (а хора има всякакви на тоя свят и не може да им се угоди на всички) носи голям риск да се отприщи една вълна от блокиране на IP-ta, Anonimyzer-и и тям подобни елементи от spam-войната. Има ли ясна стратегия за такива изцепки?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Сря Апр 14, 2004 12:02 pm

Според мен промените са за добро :D
И си мисля, че наличието на малко ред няма да навреди на форума , а даже напротив - ще помогне :D

Не мисля да се намесвам , освен в случайте, който според мен добрият тон отдавна е отишъл някъде другаде [:p]:D или в случай на грешки.
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Апр 14, 2004 12:03 pm

[quote="MOD"]

Според мен промените са за добро :D
И си мисля, че наличието на малко ред няма да навреди на форума , а даже напротив - ще помогне :D

Не мисля да се намесвам , освен в случайте, който според мен добрият тон отдавна е отишъл някъде другаде [:p]:D или в случай на грешки.
[/quote]



Може би наистина има нужда всеки от вас да заяви ясно лично за него какво е ДОБЪР ТОН - аз поне от това имам нужда, за да избягвам недоразумения.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Сря Апр 14, 2004 12:11 pm

@bikerider -
за времето,през което съм писал във форума според мен съм показал какво имам предвид под добър тон ...

И е вярно, че в момента има един добър баланс от един-два месеца .. не мисля да преча нещата да са такива ...

А ако някъде сбъркам - то тук в този форум е мястото за критика и разбор .. а не другаде под формата на заяждания ( защото никой не е безгрешен )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Апр 14, 2004 12:44 pm

Супер, мерси :)
сега остава да видим и Windstream какво мисли по-въпроса, само да се наспи :):D[:p]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Апр 14, 2004 5:28 pm

ФЕРМАН (ако не ви се чете, недейте!);)

@TOYAGA, Bikerider & all
Първо да подчертая, че на никого и по никакъв начин не се сърдя за въпросите, които поставя. Само ще помоля да ме извините, ако ги разгледам малко хаотично...:D
Идеята не е да вменявам полицейски функции на Mod и Windstream. Но според мен теми като например онази за сервиза на БФПК би било много по-добре да бъдат прекратени колкото се може по-скоро. Именно ранното им прекратяване няма да позволи да се стига до по-трайна ескалация на страстите, защото (пак пример с А и Б ;)): Да речем, че А обиди Б, и Б му отвърне. След това някой от нас вижда накъде вървят нещата и според случая предприема мерки към темата. В най-лошия случай напрежението и неприязънта ще останат между А и Б, като евентуално те двамата може да се разсърдят на модераторите или на мен. Обратно, ако подобна “дискусия” бъде оставена да се развива, обикновено се намесват и други хора. Едни на страната на А, други на страната на Б, в резултат на което напрежението и неприязънта, водещи и до последващи заяждания в други теми ще се разпрострат между повече хора. А всичко това би могло да бъде прекъснато в зародиш, което охлаждайки страстите, ще даде време на когото трябва и да премисли доколко е прав. Никого няма да се опитваме да превъзпитаваме, но не съм съгласен, че са много хората, които са “толкова зле” с възпитанието, че да не помогнат никакви мерки срещу тях. Напротив – убедил съм се, че почти никой няма за цел [b]умишлено[/b] да разваля форума и в момента, в който му бъде напомнено (досега от мен, само че аз съм с ограничено време в нета, а като сме трима, ще може да се реагира много по-своевременно, включително и с предупреждение, а не веднага с триене или заключване), че е преминал разумните граници, човекът обикновено не се сърди, а се размисля и нещата се оправят.:) Разбира се, има и непоправими ...(не знам как точно да ги нарека), ама те като че ли се мярнаха само за малко, и слава Богу! Вярно е, че за подобни хора едва ли има спирачка, но пък откъде накъде трябва всички да се съобразяват с тяхното желание да псуват като хамали всеки, който е изказал мнение, различно от тяхното. Тук ще отбележа, че на пощата си получих не едно и две оплаквания именно от това – на хората НЕ ИМ Е ПРИЯТНО от такива елементи.:(!: Политиката срещу тях обаче ще е конкретна, т.е. ще се взимат мерки само срещу конкретни техни записи, а няма да се блокират IP адреси и т.н., защото последното няма да помогне.
Въпросът за контрола върху модераторите и мен е доста сложен като казус. Ще трябва да го разгледам с много отклонения от темата. Както знаете, форумът все пак е част от сайта МТБ-БГ, чиито “собственик” съм аз. Следователно, просто по естествен начин аз съм последната инстанция. Така е и в други форуми, които са част от сайтове. Това означава, че ако аз съм дръвник, имам лично отношение, държа се грубо и лошо и т.н., за съжаление никой не може да ме спре – единственото, което може да направи човек, е да спре да влиза във форума или да ме критикува за действията ми. Все пак се надявам, че аз не съм чак такъв дръвник и че действията ми са съобразени с общите разбирания за добър тон и атмосфера. Разбира се, не може да се угоди на всеки. Вие знаете, че когато е удобно се допитвам до членовете за това или онова, т.е. опитвам се да не налагам винаги моето мнение, но в крайна сметка решенията си ги взимам аз и трудно може да бъде другояче. Както съм казвал и друг път, би било неестествено, ако на мен самия ми е неприятно да влизам във форума на собствения си сайт. Затова съм избрал за модератори именно MOD и Windstream – уважавам всеки един член на форума, но за тях прецених, че имат възможно най-близки реакции до моите, особено когато се касае до проявите, които са посочени и в Правилата. Все пак те ще реагират вместо мен. Разбира се, възможно е да има дребни различия в реакциите ни, дори е неизбежно. Има начин и да няма такива различия – като се изпраскат едни правила с дължина 100-200 стр., в които възможно най-конкретно, казус по казус да е записано какво, кога и как може или не може, тогава няма мърдане за модераторите и има пълно единство в действията. Това би било полицейски вариант! (аз поне така го разбирам) Само че това е много по-лошо, отколкото сегашния начин, при който все пак има място за преценка. (Това е въпрос, който винаги се е поставял и в законодателството – дали и доколко да са подробни законите. Разбира се, и там няма единно мнение, и всяко от двете решения има предимства и недостатъци.) На практика най-добри резултати се постигат, когато има точни и изчерпателни правила за най-важните неща (примерно да няма груби обиди, да няма твърде просташки и вулгарни изрази, да няма по 2-3 страници чатене) и възможност за преценка при по-леките случаи (по-дребни заяждания и т.н.). Възможност за преценка в тези случаи трябва да има, защото всеки “казус” е различен.:) Например не е тайна, че има отделни хора във форума, които изпитват известна непоносимост един към друг и чат-пат си пускат по някоя словесна “стрела” – ако следваме полицейския стил, би трябвало да взимаме мерки във всеки такъв хроничен случай, а то е безсмислено – нито ще ги помирим, нито нищо – само ще трябва да редактираме куп постове залудо. Както виждате, изброил съм и други изключения в Правилата, като целта на всичко това е да сме максимално гъвкави, за да не затормозяваме общуването във форума излишно. Та да се върнем на контрола: имената на модераторите за всеки форум могат да се махнат. Само че те не са там, за да плашат някого, а точно за да се знае кои са модераторите на този форум, т.е. ако има недоволни от действията им, да знаят срещу кого да се оплакват. Както съм отбелязал и в правилата, всеки може да изрази несъгласие или недоволство от действията на модераторите или от моите. В първият случай, ако теоретично приемем, че модераторът е направил нещо нередно, мога да взема необходимите мерки, включително и снемане на доверието от него. Във втория случай, мога да си променя мнението, да сипризная грешката и т.н. :8D:
Ако се опитам да обобщя всичко дотук (макар и доста философски;)), то: знаете, че във всяка сфера на живота има правила. В природата като цяло има правила. Дори при диктатурата има правила, само че се променят твърде лесно, твърде често и твърде субективно. В крайна сметка нещата винаги опират до конкретни хора, които създават или прилагат правилата. Именно от тези хора зависи дали нещата ще вървят на добре, или на зле. Затова субективният момент е неизбежен. Още повече, че не е възможно всички да са доволни. И колкото повече някой се опитва да се съобрази с всички, толкова повече всички са недоволни, защото ако ограничиш частично един, за да дадеш възможност на друг, и двамата ще са повече или по-малко доволни и недоволни едновременно. Според мен баланс има, когато има максимален брой малко недоволни хора (за които правилата не пасват идеално, но и не им пречат особено) и минимален брой много недоволни хора (за които правилата са напълно неприемливи, така че това им пречи изобщо да взимат участие). Ако случайно покрай тях има и един човек, който да е изцяло доволен, това вече си е невероятно постижение. :D
В случая правилата ги задавам аз, за добро или за зло.8) Сами разбирате (и Bikerider го отбеляза), че парламентарната демокрация не е пряко приложима тук (ако трябва да обяснявам защо, ще отнеме още 1-2 страници, затова засега няма да го правя), което не значи, че не съм отворен за всякакви мнения. Много хора знаят, че аз не се страхувам да си променя мнението, ако някой ме убеди в правилността на обратното (или нека го наречем другото).
Ще кажа само: ако смятате, че не сме прави за нещо, за някое наше действие и т.н., просто го кажете в този форум и ще го обсъдим. :8D:

Сега по другите въпроси:
@bikerider – разбира се, че ще местим теми, които са публикувани на погрешно място. (Но това не значи, че ако се заформи яка кавга с псувни и ругатни, просто ще я турим в Бла-Бла, та да си продължи. Обяснявал съм много пъти, а и тук го засегнах, защо подобни теми според мен са вредни за форумите.) Честно казано, най-много ще се радвам, ако работата ни се състои само в това – да се оправяме с остарелите теми, с повтарящи се (по погрешка) постове и т.н.

@GOA – не знам защо новите форуми те затрудняват. Те са допълнителни. Общо взето, информацията, която е подходяща за досегашните форуми, си е същата. Просто вече има място и за други типове информация. Ако няма да пускаш такава, няма какво да се чудиш. Мисля, че основните форуми ще си останат досегашните. :)

@bikerider (по повод една от темите в “Други”)( http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1201) - фактът, че хората вече използват този форум (и аз дори съм изненадан :)) показва, че явно не е излишен. В крайна сметка, който не го интересуват другите теми, просто да не го чете. Същото се отнася и за лигнята и простотиите. Тези форуми са точно заради това, че ако подобни теми се пускат във велосипедните форуми, хората се дразнят. Като са в отделен форум – просто не ги четете. Ако пък ви е интересно какво толкова си говорят хората там, тогава не ме питайте после защо пък пишат такива неща.
Ще ти кажа кога конкретно ми хрумна идеята за такъв форум (иначе по принцип съм го видял от nsmb.com): преди време Screamboy пусна една тема с един плакат за концерт на Метрополис. Тогава 2-3 души с основание попитаха какво търси подобна тема в байк форум. В същото време други двама-трима извлякоха полза от информацията, попитаха за още и т.н. Т.е. монетата винаги има две страни. Проблем? Вече не – днес ако Screamboy пусне такава тема, вече ще има място, където на никого няма да пречи, а на някого може да е полезен. В този форум вече има една тема, в която Цвети има проблем с ICQ то си – защо да няма къде да попита приятелите си от този форум? :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Апр 14, 2004 5:37 pm

ок, приемам това което казваш, защото звучи разумно.
с някои дребни подробности не съм съгласен, но не си заслужават разискването. :)

мерси за фермана :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 14, 2004 5:48 pm

И аз мерси, макар че лично продължавам с всичка сила да не съм съгласен - не с "буквата", а с "духа" на фермана...

Но все едно... по-важното е, че вече имаме възможност да се насладим на теми като "XC sucks"!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Сря Апр 14, 2004 5:54 pm

Еех, спането е лукс които от известно време трудно мога да си позволя ;)

Абсолютно съм съгласен с доводите на TOYAGA, в крайна сметка всяка преценка е субективна, доколко другите ще я приемат си зависи от конкретната ситуация. Всъщност точно това е и една от причините да съм модератор - отдалечеността ми на "х0000 километра" от вас донякъде гарантира невлиянието ми от приятелства, познанства и др. подобни лични взаимоотношения по простата причина че такива в 99.9% от случаите няма. Поради това нямам никакво намерение да редактирам постове или да заключвам и трия теми, освен ако не съдържат продължителни отявлени обиди и просташки изказвания относно други членове на форума (заяжданията с мен са напълно разрешени, ако ви е крив деня спокойно можете да си ме напсувате без да се тревожите че ще бъдете санкционирани). Общо взето всички промени са с цел подобряване на комуникацията във форумите (включително своевременна реакция ако положението започне да излиза извън контрол както преди известно време). Що се отнася до въпроса на bikerider за преместването на темите - понякога в темата има прекалено ценна информация за да бъде натикана в такава 9-та глуха като "Бла-бла", все пак не всички посетители имат времето, желанието и търпението да изчетат всичко и навсякъде и едно такова преместване би им създало излишни затруднения.

Айде стига че пак ферман стана (несравним с този на Админ, но все пак), ако нещо не съм бил ясен или пък имате предложения или възражения относно действията ми поствайте ги свободно :D:D:D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Cveti » Сря Апр 14, 2004 7:24 pm

[quote="Windstream"]

(заяжданията с мен са напълно разрешени, ако ви е крив деня спокойно можете да си ме напсувате без да се тревожите че ще бъдете санкционирани). [/quote]

Ами ако ти е крива нощта??Изумително е как дори в 3 часа през нощта някой началник с тежки психически отклонения успява да ти вдигне кръвното въпреки твърдото ти убеждение,че вече не може да те изненада с нищо..
[b]Дяволите да те вземат,Windstream[/b]!!!
[b]F*** ***&&**********************!![/b][img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/c0/rofl.gif[/img][img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/c0/rotlaugh.gif[/img][img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/a0/thefinger.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Апр 15, 2004 7:30 am

@Цвети
Само така! Ей за това говорех :D:D[:p]
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта