размери на снимките ....

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Смятате ли, че трябва да се увеличи размера на снимките в мненията и с колко?

Анкетата свършва на Пет Юни 01, 2012 2:11 pm

Не, размерът в момента (до 800 пиксела) е достатъчен.
13
27%
Да, до 1024 пиксела по дългата страна.
13
27%
Да, до 1200 пиксела по дългата страна.
22
46%
 
Общо гласове : 48

размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Съб Май 19, 2012 12:35 pm

ъъм, началството ... се са каня да изпротестирам, ама ей на сега вече ще си кажа :D ... тия дефолтните 800пиксела по дългата страна в настройките на phpBB са от времената, когато 1024 беше най-масовата резолюция на мониторите ;) ... ай отпуснете му малко края, не сме вече на дайлъп :D

Няма как да пусна анкета, обаче гласувам за 1200px.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: размери на снимките ....

Мнениеот 4getcredo » Съб Май 19, 2012 1:16 pm

:agree:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: размери на снимките ....

Мнениеот azoic » Съб Май 19, 2012 1:31 pm

Повечето фотографски сайтове (не за професионалисти), все още са до 950px макс. 1200px е когато е панорама, но на 400px по късата страна. Ако искаш повече си плащаш. Това е практиката в момента и не виждам смисъл тук да се отпускат повече пиксели. Все пак повечето кадри тук са за личния албум или информация. :beer:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Съб Май 19, 2012 1:52 pm

Аз говоря за линкване към снимки от други сайтове, а не за качване. Макар на розовото колело дефолта да му е 800, в доста статии са на формат 1024. Това е и дефолтния формат на немския mtb-форум. Сиклайнс също имат често снимки над 1000. Как точно да ги покажа? Тъпо е да се атачват (това реално товари повече форума). Още по тъпо е да ги ресайзвам и качвам някъде другаде.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: размери на снимките ....

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Май 19, 2012 4:26 pm

azoic написа:Повечето фотографски сайтове (не за професионалисти), все още са до 950px макс. 1200px е когато е панорама, но на 400px по късата страна. Ако искаш повече си плащаш. Това е практиката в момента и не виждам смисъл тук да се отпускат повече пиксели. Все пак повечето кадри тук са за личния албум или информация. :beer:


Не гледай фото форум... там е умряла работа в повечето сайтове дават възможност да се качват кадри до 1200 пиксела (дори до 1600); с ограничение в обем (кб)

В Пинкбайк има едно много готино скриптче - може да гледаш снимката на 800х до максималния, сложен размер от автора;

Мен адски много ме бърка, че трябва да качвам снимки още веднъж с по-ниска резолюция, за да ги лнквам тук ( за справка - в моя сайт качвам кадрите между 950 и 1200 пиксела)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Нед Май 20, 2012 2:50 am

Против, щото ще ми хапва от 3G трафика, когато чета от мобилно устройство :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот ngtodorov » Нед Май 20, 2012 7:14 am

outfaced написа:Аз говоря за линкване към снимки от други сайтове, а не за качване. Макар на розовото колело дефолта да му е 800, в доста статии са на формат 1024. Това е и дефолтния формат на немския mtb-форум. Сиклайнс също имат често снимки над 1000. Как точно да ги покажа? Тъпо е да се атачват (това реално товари повече форума). Още по тъпо е да ги ресайзвам и качвам някъде другаде.


Напълно подкрепям. Стига телефона ми е на 800х камоли монитора ми ;х В Друг форум не съм попадал с толкова ниска резолюция.
ngtodorov
 
Мнения: 220
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 5:45 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Нед Май 20, 2012 4:00 pm

Бах, когато е за реклама - някакви си 700 и няколко пиксела били отнемали целия екран, не можело нищо да се види, пречело та пречело...
Като става дума за размер на снимка - 800 пиксела били малко, никой вече нямал такава нищожна резолюция и даже 1024 било отдавна остарял размер :D

Последно - тука фотографски форум ли сме или?
Сегашния размер си е много ОК, често снимката е само колкото да линкне съдържание с линк - 800 пиксела са повече от достатъчно за това...

И да - трафика :nuts:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Нед Май 20, 2012 6:14 pm

Аре да не си говорим празни приказки ... Могат много бързо да се направят статистики колко са мобилните юзъри на форума и на какви резолюции го гледат останалите.
Не, не сме фотографски форум, обаче именно чрез фото и видео се споделя емоцията от тоя спорт (и не само тоя).
Просто phpBB е бъгава история. Иначе следващия въпрос е защо не може да се вкарват директно видеоклипове в постовете. ;)

Вие па си напишете тема, защо форума няма мобилна версия и си ревете там ... това е тема за картинките :P
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Нед Май 20, 2012 7:46 pm

Ами да - чудесно, защо няма опция за [YOUTUBE]http://[/YOUTUBE] (както в други форуми) и като отвориш тема да чакаш по 20-30 секунди, че и повече да ти зареди страница...
Защо да си генерираме сумати излишен трафик от всяка тема... просто "защото така ни харесва..."

Също така дали всички потребители живеят само в София, Пловдив, Варна и прочие големи градове с развита мрежа - един направо един среден и голям за останалите :)
Всъщност форума по-често мога да го чета когато имам свободно време, а него често го прекарвам на места, където ползвам само мобилен интернет. Защо не при отваряне на всяка тема да съм със скръстени пръсти и мисъл "дано няма 30-40мб" още на първата страница в нея.

Естествено - "какво ми пука за тия, нали аз съм винаги на оптиката и не мога да оценя какво предимство имам"

Даже направо да забраним .jpg по дифолт, ами да оставим само RAW, .tif, .BMP и може би .png формати, че да се любуваме на красотата на спорта...

Май ще развиваме гледането на снимки и видео клипове като нова дисциплина в него?

Изобщо винаги приказките на "the other side" са празни... защото просто тропаме по детски с краче, искайки нещо, без хич да ни пука за последствията спрямо тях...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Нед Май 20, 2012 9:34 pm

Alpina написа:...а него често го прекарвам на места, където ползвам само мобилен интернет.


Именно.

Честно казано не знам какъв ви е проблемът да ползвате специализирани сайтове с галерии за снимки. Хем опциите са повече, хем и UX е по-добър. Пускате линк тук и готово.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Нед Май 20, 2012 10:13 pm

Как точно да "вкарам" някоя от "ужасните" снимките от тука ... http://www.mtb-news.de/forum/showthread ... 5&page=131 в пост?
Горките немци, как издържат на страници по 10мб .
А като дам линк към снимка, на която размера ви е неизвестен ще кликнете ли на линка?

Между другото някъде да пише, че форума е оптимизиран за мобилни устройства или че трябва да бъде? Дали да има мобилна версия е друг въпрос, но за сефте чувам някой да си орязва функционалността на сайта, защото трябвало да се чете и през мобилни устройства.

А като си рахатясвате в дън гори тилилейски само форума ли четете? Щот на Pinkbike само заглавната му страница е към 2мб.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Нед Май 20, 2012 10:33 pm

Ужас, трагедия - как се линква снимка....
Уроци ли трябват и за това?

Пример:

Здравейте,

Попаднах на много добри снимки в mtb-news.de
http://www10.pic-upload.de/15.05.12/7elzk45fucda.jpg
http://www10.pic-upload.de/15.05.12/uqbt2cskweu8.jpg

Линк към страницата: http://www.mtb-news.de/forum/showthread ... 5&page=131


WTF - това е трудно?

От там нататък - който иска да гледа снимки - просто кликва на линка... Или и това е изисква огромни усилия и ресурси от ваша страна?
Който няма такова желание - има свободата да прочете спокойно и останалите постове от темата.
И след като има вече събрани такива с общодостъпна тема - нужно ли е да правим огледална такава?

outfaced написа:Между другото някъде да пише, че форума е оптимизиран за мобилни устройства или че трябва да бъде?

А къде пише обратното?
Всъщност къде пише, че форума трябва да е outfaced оптимизиран?

Извинявай, но до колкото ми е известно форума трябва да е удобен на потребителите като цяло. Това обаче не е възможно, поради различни гледни точки.
След като има различни изисквания и желание за някакво приемливо и за двете страни решение се взима решение, при която няма принудителен елемент, а избираем.
От следното правим заключение за "по-добрия вариант" ->

"А" иска да гледа снимки с висока резолюция - може да го прави чрез линкове в постовете.
"Б" някой не иска - не е длъжен да отваря линковете.
Доброволен елемент.

При:
"А" може да публикува снимки с висока резолюция.
"Б" е длъжен да ги гледа, в случай че иска да прочете други постове на тази страница.
Задължителен елемент.

outfaced написа:А като дам линк към снимка, на която размера ви е неизвестен ще кликнете ли на линка?

Тогава потребителя си прави сметката - иска ли да види потенциално голяма снимка или не? В желания от теб случай избор няма. Мисля, че е лесно за разбиране и от... няма да давам определение. :nuts:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Нед Май 20, 2012 11:34 pm

outfaced написа:А като си рахатясвате в дън гори тилилейски само форума ли четете? Щот на Pinkbike само заглавната му страница е към 2мб.

Четем каквото ни е абсолютно необходимо. Поддържането на ред във форума се явява такова. А Pinkbike ми е през **** колко му е заглавната страница, понеже изобщо не го посещавам. :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Пон Май 21, 2012 8:27 am

Ако хората мислеха кат вас, в тоя свят нямаше да има прогрес ...
Разбира се, че резолюцията задължава. Както и всичко останало във форума в момента. Който не го кефи, не го ползва. А защо пък 800 да е оптималната резолюция. Оптимална за кой? Просто дефолтна за phpBB. Айде да го направим 640 ... или направо 320. Тогава и аз с моя не-умен телефон ще мога да гледам форума и трафика ще падне 10тина пъти.
Абсурдно е всяко едно желание за форума да се съобразява с шепата хора ползващи го през мобилни устройства.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Пон Май 21, 2012 8:33 am

outfaced написа:Абсурдно е всяко едно желание за форума да се съобразява с шепата хора ползващи го през мобилни устройства.

Абсурдно е всяко едно желание за форума да се съобразява с шепата хора, които искат да гледат по-големи картинки. :lol:

П.П. ако според теб прогресът се изразява в увеличаване на размера на картинките, то... :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Май 21, 2012 8:49 am

Изобщо не сме шепа!
А това спокойно може да се наложи само в някой под-форум (например Радост за окото?)

От чисто техническа гледна точка - не може ли просто да се вкарва плъгин, който оразмерява линканатото с изображение до подходящт за десктоп резоклцията размер?
Например [MODDB] ReIMG Image Resizer
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Пон Май 21, 2012 10:37 am

outfaced написа:Абсурдно е всяко едно желание за форума да се съобразява с шепата хора ползващи го през мобилни устройства.


Няма да е лошо да прочетеш малко последните постове :D :agree:
Личи си, че не си си правил труда, или поне да ги обмислиш. :peace:
Понеже се съмнявам че ще го направиш, ще повторя - не е въпрос за мобилни устройства, ами на това дали наистина "шепа хора" са ограничени в достъпа до високоскоростна връзка. :idea:
Или О!Да, забравих че има една категория хора, които не им пука за никой друг и ги интересува само собственото благо и още по-зле - независимо дали ще е за сметка на други лица и най-вече, че това даже ще е им носи неудобство на тази група. Като независимо от размера ѝ тя винаги е "шепа". :nono: М?

outfaced написа:Ако хората мислеха кат вас, в тоя свят нямаше да има прогрес ...

Ако хората мислеха кат' нас, нямаше да има безумното и най-вече излишно изразходване на ресурси, само защото "сега имаме" и то точно докато в същото време някаква "шепа хора" нямат...
Но все пак - след като го твърдиш така смело - ще те приканя да приведеш малко данни, за да не е така головато и смешновато. :wavey:


Хамстер, интересно - защо защо по-често не правиш галерия във FB, а го използваш за линкване към страницата ти, където е галерията?
Всъщност не е интересно - за да генерираш трафик към нея и сайта ти като цяло, нали? Всъщност това е даже задължителен похват в бизнеса.
Интересно ми е дали ще правиш галерии и тук, ако ограничението отпадне и как би ми описал необходимостта от това да има галерия на сайта ти, във FB и във форума, на сайта на MTB, още повече че в останалите предлагат много по-голяма функционалност? :dontknow:
Или просто желанието е да сложиш тапет, който отново да пренасочи към галерията ти надделява.
В такъв случай защо си мислиш че 1280х800 ще ти донесе повече трафик, от 800х600 например?

:popcorn: :popcorn: :popcorn:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот 4getcredo » Пон Май 21, 2012 11:25 am

Абе, Саше, много се настърви нещо! ;) Ще каже човек, че всеобщото добруване и спасение на обикновения форумен народ ти е лична кауза. Нищо лошо, но всеки има право на мнение и предпочитание :D Знаех, че с PtD сте фашисти, но вече сте и фашисти демагози! ;) :rofl: Човек да не му хрумне нещо. :smash:
:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Пон Май 21, 2012 12:51 pm

A, защо да се приема като настървяване, аз просто давам гледна точка... :dontknow:
И всъщност защитавам моята такава и моето желание да няма тази промяна.
Просто когато промяната е за "добруването на всички", то искам да знам защо аз не съм сред тези всички.

Защо когато казваме "ще има засегнати и недоволни", веднага се отвръща с "да го духат тия, те са само няколко", вместо да се обмисли, че може би това предложение не е ОК за всеки?

Или след като предложението е ОК за няколко човека, то непременно ли трябва да е такова за всички останали? Задължително ли трябва всяко предложение да е добро и да бъде прието?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 21, 2012 12:58 pm

Вие разбрехте ли се въобще кой какво иска? : - )

Става въпрос за това, когато се слага картинка с - тогава те ограничава резолюцията и да до 800 пиксела. Не става въпрос за това да се качва във форума.

След като МБ трафик са толкова ценни та някакви си картинки да срутят браузъра можете да изберете картинките да се теглят само, ако вие кликнете на тях.

Предложението на outfaced e съвсем смислено.

ЕДИТ - пуснете анкета да се преброите нежелаещите, защото в момента сте двама ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Пон Май 21, 2012 1:20 pm

Опаааа, поредното преиначаване...

Към момента, без да броим теб - "ЗА" са 3-ма, "Против" също са 3-ма :D Реално 50% срещу 50%. С теб стават 4 срещу 3 :D :agree:

Хайде да престанем с това преиначаване?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот jd » Пон Май 21, 2012 1:37 pm

Аз давам едно рамо на Владо в полза на "За" по-големия позволен размер на снимките!
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Admin » Пон Май 21, 2012 5:16 pm

Хмм... ха сега, де. :D
Първо, да ви имам хъса за спорене по такива теми! :D :D
Второ, ще ми трябва малко време да взема окончателно решение, може би ще трябва и анкета. Аз лично нямам нищо против да увелича максималния размер до 1024 примерно, дори и до 1200 нямам против. Преди три години съм оставил да е 800, защото тогава резолюциите на мониторите все още бяха други. Както виждате обаче, има и хора, на които това ще пречи, също си имат смислени аргументи. Така че не мога да взема решението на момента, но ще има такова - преди да го взема обаче, сигурно ще ида на едно хубаво място да нащракам малко панорами. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: размери на снимките ....

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Май 21, 2012 5:44 pm

Alpina написа:Хамстер, интересно - защо защо по-често не правиш галерия във FB, а го използваш за линкване към страницата ти, където е галерията?
Всъщност не е интересно - за да генерираш трафик към нея и сайта ти като цяло, нали? Всъщност това е даже задължителен похват в бизнеса.
Интересно ми е дали ще правиш галерии и тук, ако ограничението отпадне и как би ми описал необходимостта от това да има галерия на сайта ти, във FB и във форума, на сайта на MTB, още повече че в останалите предлагат много по-голяма функционалност? :dontknow:
Или просто желанието е да сложиш тапет, който отново да пренасочи към галерията ти надделява.
В такъв случай защо си мислиш че 1280х800 ще ти донесе повече трафик, от 800х600 например?

:popcorn: :popcorn: :popcorn:


Алекс,
В последно време избягвам изобщо да качвам/кадри в сурат тефтер заради изсраното качество;
Минималната резолюция, на която качвам кадри е 950х. Налага ми се да качвам кадъра на друго място с 800х за да го линкна тук като снимка.
И най-важното - едно е да гледаш един кадър при 800 пиксела, съвсем друго на 1200!
Реално поне в Радост за Окото спокойно може да се приложи - раздела е направен за показване на снимки!
:D
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Пон Май 21, 2012 9:14 pm

HepBeH_XaMcTep написа:Реално поне в Радост за Окото спокойно може да се приложи - раздела е направен за показване на снимки!

Tук съм съгласен. Остава въпросът с техническата възможност да се променя ограничението за определен форум...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот Alpina » Пон Май 21, 2012 9:37 pm

HepBeH_XaMcTep написа:Реално поне в Радост за Окото спокойно може да се приложи - раздела е направен за показване на снимки!


В този раздел така или иначе е ясно че ще има много снимки в темите и съм ЗА, ако наистина може да се ограничи до само в него :beer:
Ето това е довод. :D :agree:

HepBeH_XaMcTep написа:Алекс

Ще ти дам аз един Алекс.... :smash:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: размери на снимките ....

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Май 21, 2012 11:10 pm

PtD написа:
HepBeH_XaMcTep написа:Реално поне в Радост за Окото спокойно може да се приложи - раздела е направен за показване на снимки!

Tук съм съгласен. Остава въпросът с техническата възможност да се променя ограничението за определен форум...


Мда, до колкото знам кода на форума е бъзикан сериозно! Бих се радвал, ако е възможно да се приложи. Иначе дори да не важи само за един под-форум пак би било добре!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: размери на снимките ....

Мнениеот PtD » Вто Май 22, 2012 1:11 am

Най-добре да се реши с референдум. :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: размери на снимките ....

Мнениеот outfaced » Вто Май 22, 2012 8:47 am

PtD написа:
HepBeH_XaMcTep написа:Реално поне в Радост за Окото спокойно може да се приложи - раздела е направен за показване на снимки!

Tук съм съгласен. Остава въпросът с техническата възможност да се променя ограничението за определен форум...

Е това е смислено. Тогава там да е 1400 :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта