под форум относно изграждането на трасета

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот georgi_dimanov » Пет Май 11, 2012 10:42 pm

Здрвейте !
бих предложил да направите и раздел " подготовка поддържане на трасетата". В тях може да се дават мнения да кажем за различни скокове които можем да сложим по нашето трасе , по какъв начин разчистваме трасето , как го подравняваме и с какви предмети трябва да ряазполагаме :) надявам се да го одобрите =]
georgi_dimanov
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 9:22 pm

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот Admin » Съб Май 12, 2012 10:20 am

Здравей,
Чак пък цял подфорум за това нещо... по принцип и една тема би била достатъчна като начало. Само че има един такъв момент - всяко изграждане на трасе по принцип трябва да започне с вземане на съответното разрешение от когото трябва за съответния терен/територия. Ето с тази първа точка повечето строители на трасета никак няма да се справят, а без нея всичко друго е по-добре да не бъде обсъждано, не и публично.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот kiriaka » Нед Май 13, 2012 5:50 pm

Аз пък съм много за подфорума. В първият момент ми се видя доста прекалено, но наистина една тема... За кое по-напред, било то за разбиране за даден парк или отсечка в планината, доста по-удобно е в отделни теми. Вчера карах в Стара Планина, над Годеч. Имаше чудесни пътеки, които за жалост са осакатени от скапаните дървари, които са си кастрили върху самите пътеки. За няколко дни работа пътеките ще станат чудесни и трасето ще стане супер. Ако го имаше този подфорум тази диея можеше лесно да стане реалност. Твърдо за с двете ръце!
kiriaka
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 6:24 pm

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот subritual » Нед Май 13, 2012 6:21 pm

А тема за саморазправа с дърварите няма ли да има?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот did » Нед Май 13, 2012 7:32 pm

kiriaka написа:Аз пък съм много за подфорума. В първият момент ми се видя доста прекалено, но наистина една тема... За кое по-напред, било то за разбиране за даден парк или отсечка в планината, доста по-удобно е в отделни теми. Вчера карах в Стара Планина, над Годеч. Имаше чудесни пътеки, които за жалост са осакатени от скапаните дървари, които са си кастрили върху самите пътеки. За няколко дни работа пътеките ще станат чудесни и трасето ще стане супер. Ако го имаше този подфорум тази диея можеше лесно да стане реалност. Твърдо за с двете ръце!

Колко документа, подписани от съответните паркови управи, собственици на гори, регионални агенции по горите, регионални горски стопанства, .... и още 20 подобни... някога си притежавал за определен маршрут или пътека?

:popcorn:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот kiriaka » Нед Май 13, 2012 8:04 pm

Чакай сега, защо трябва да притежавам каквото и да било. Там се сече веднъж на 10 години, какво би ни спряло да разчистим пътеките и да караме. Какво, според теб трябва всеки който иска да кара в гората, да си купи такава ли? Съмнявам се, че така мислиш. Изобщо не говоря да се сече, или да "забраним" сечта, а да се организират доброволци, подготвящи трасета, правейки така планината едно по-приветливо място за велосипедистите. То и да изчистим България за 1 ден не беше кампания, която цели да забрани на всички да изхвърлят безразборно, а просто една крачка към нещо по-добро.
kiriaka
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 6:24 pm

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот PtD » Нед Май 13, 2012 11:53 pm

kiriaka написа: Изобщо не говоря да се сече, или да "забраним" сечта, а да се организират доброволци, подготвящи трасета, правейки така планината едно по-приветливо място за велосипедистите.


Tи собственик на планината ли се явяваш, че да имаш право да я правиш "по-приветливо място за велосипедистите"? :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот kiriaka » Пон Май 14, 2012 8:50 am

Добре, обясни ми какво лошо има да се качат 20 човека и да изчистят 1000 клонки от пътеките? Защо трябва да се заяждаме. Който не иска, само да ходи да кара. Не мога да разбера какво лошо казах?
kiriaka
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 6:24 pm

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот Admin » Пон Май 14, 2012 8:56 am

Нищо лошо няма, само че под строене и поддържане на трасе повечето хора имат предвид изграждане на скокове, виражи и т.н. и в много от случаите това става без необходимите разрешения, поради което няма как да бъде публично толерирано във форума, че даже и отделен раздел да има за такива дейности.
Пък и не съм забелязал в Общ форум има по 5-10 теми на месец за трасета, та да има реална нужда от цял подфорум/раздел за тях.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: под форум относно изграждането на трасета

Мнениеот kiriaka » Пон Май 14, 2012 8:58 am

Admin написа:Нищо лошо няма, само че под строене и поддържане на трасе повечето хора имат предвид изграждане на скокове, виражи и т.н. и в много от случаите това става без необходимите разрешения, поради което няма как да бъде публично толерирано във форума, че даже и отделен раздел да има за такива дейности.
Пък и не съм забелязал в Общ форум има по 5-10 теми на месец за трасета, та да има реална нужда от цял подфорум/раздел за тях.

Разбрах те! Извинявам се тогава, нямах това предвид. Напълно съгласен с теб по това отношение!
kiriaka
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 6:24 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 99 госта