Хм...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот EmZo » Пон Яну 09, 2006 1:21 am

[quote]
Има решение само ако се прави разлика между потребителите. Което по дефиниция е клуб, а не форум.[/quote]


Ей това определение е много правилно и го споделям, не само по темата, но и принципно.

Иначе идеята да се отделят, часта "продукт-консулт" , "пазар" и "веломеханик", е добра, но до колкото разбирам, от гореспоменатите писания за различните групи потребители, в този слуачай, частта "веломеханик", "продукт-консулт", и "пазар" няма да бъде посещавана от продуцентите, и за "пазар" ок, но не мислите ли, че ако се осъществят нещата по този начин дугите две части ще се обезсмислят, защото правилната информация, (консултация) относно възниналите у потребителите проблеми идва именно от въпросните продуценти?
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Яну 09, 2006 1:33 am

Мдам,зимата е тежък период.
За байкърите повече,както се наблюдава.
Ноо нема се пуашите скакауци,стопли ли се и изсъхнели навън,пак ще намалее откровенната простотия от скуката(заради значително намаленото райдинг тайм и увеличеното кесене безцелно пред комповете)
За НеВярващите,ще си говорим пак на пролет.:)
ЧНГ.:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Пон Яну 09, 2006 1:46 am

Ами и на мен до голяма степен ми се стори, че това е причината напоследък, да не се намират много много интересни теми тук. И това наистина е факт. Зимата указва своето влияние!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Admin » Пон Яну 09, 2006 3:16 am

Ще отговоря и по двете теми (другата е [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11027]тази[/url]). Само дето не знам откъде да започна...

Значи очевидно изглежда, че толерантността и принципите ми са продиктувани от желанието за печалба. Вероятно това важи в доста дългосрочен план, защото мнението ми по подобни въпроси е такова от години, когато във форума нямаше никакви банери и дори не съм бил наясно дали могат да се сложат такива. Всеки може да провери каква е била позицията ми тогава. Но ще се постарая да помисля с какво мога да променя това положение в бъдеще. На първо време, след като изтече уговорката ми с all4smartphone, която е за размяна на банери, т.е. не печеля нито лев от този банер, няма да си позволявам да правя подобни кампании с други сайтове. Явно привличането на нови посетители за форума не се харесва. Извинявам се на всички, че съм направил подобна грешна преценка - и за самия банер, и за самия рекламодател, и изобщо за необходимостта от привличане на нови читатели. Разбира се, като са новаци, те едва ли ще знаят нещичко, така че явно са заплаха за форумите.

Ако изпълня всичко, което предлагате (макар че на мен не ми е ясно какво точно е то, ще доуточня по-долу) и то случайно доведе до изолацията на хората, чието писане не харесвате, това ще накара ли вас и тези, които харесвате, да пишат повече? Това ли е причината да не пишете? Питам, защото не ми е ясно с какво точно повтарящите се въпроси или малоумните теми пречат на вас да обсъждате някакви по-сериозни и интересни неща.
Във връзка с горното ще кажа, че по мои наблюдения процентното съотношение на хората от различните "групи" не се е променило. Мога да го докажа с числа и имена, но няма да го направя, защото не е коректно да деля хората във форума и да ги обсъждам по подобен начин, даже е недостойно за мен. Но не мога да подмина един пример, защото е фрапиращ за мен - UHA Rampage. Тодоре, не искам нито да те засегна, нито нещо подобно, но нима ти не беше в положението на тези, срещу които сега роптаеш?! Не ти ли се подиграваха или заяждаха след всеки втори пост? Не се ли отказваше по едно време да пишеш във форума? Не смени ли няколко ника? Приятно ли беше? Ти лумпен ли беше или просто заради възрастта ти поведението ти бе такова, а сега, вече с друг акъл, съдиш хора, които в момента са още деца?
Ако проблемът е в малчуганите и "лумпените", имам прост въпрос (но не го приемайте като предложение все още): ако създам още един форум, в който модератори ще са хора, посочени от вас, правилата ще са зададени от вас, мога да огранича и достъпа до посочен от вас списък, ще пишете ли там? И ако отговорът е да, какво пречи да пишете в сегашните форуми, игнорирайки постовете и темите, които не ви харесват. Поправете ме, но повечето пишещи още след първите няколко поста можете да ги прецените що за стока са и да пропускате писанията им. Знам, че ще се повторя, но какво се промени за повечето от вас в сравнение с преди две години да речем - и тогава ги имаше т.нар. лумпени (разбира се, няма да си позволя да изброявам поименно), бяха по-малко като брой, но и в другия лагер хората бяха по-малко. Но говореха помежду си. Не помня в някоя от "култовите" теми някой да е говорел сериозно с "лумпените" - те винаги отнасят само подигравки, заяждания и обиди. Разговорът винаги е бил главно между вас. Да разбирам ли, че причината за някои от вас да спрете да пишете, е че правилата за намаляване на обидите и грубостите вече се спазват по-стриктно, с което пречим да нахокате чудесно някой под вашето ниво, докато си говорите сериозно с други?
Според мен проблемът е точно в това, което не се пише. За голяма част от хората високотехнологичните новости например не са толкова важни, колкото това как да настроят нещо по собственото си некачествено колело или какво да си купят със своя скромен бюджет. Тези хора дори не са чували за много от нещата, които са интересни за вас - нормално е те да си говорят за друго. И се връщам на въпроса си - с какво това пречи на вас да говорите за нещата, които са ви интересни?
Но да приемем, че сте прави... Пак не разбирам какво точно искате да стане и какво предлагате, за да започнете да пишете? Например - искате да се трият всички глупости, малоумия и т.н., нали? Искате да ви е позволено да обиждате и нагрубявате лумпените, малоумниците и т.н.? Питам сериозно, а не с цел да иронизирам някого... Така и така 14-16 годишните явно са лумпени, едва ли ще ги заболи много. Ще съм благодарен, ако някой ми даде пример за правило, което да е поне малко обективно и според което да може да трием подобни теми. Да, юрист съм, но не мога да измисля такова правило, по простата причина, че глупостта и малоумието винаги са нещо субективно. За някого и аз сигурно съм малоумник, нормално е. Ако правилно разбирам, вие предлагате няколко души да решават кой пише глупости и кой не, с лека ръка да определят чие мнение да просъществува и кое не. Някои от вас не се ли бореха и за обратното, това не е ли произвол? Разбира се, вие сте достатъчно уверени, че не пишете глупости, така че подобно правило няма да ви засегне. Да му мислят лумпените! Само че те дори няма да има върху какво да мислят, защото вярвам, че не може да се формулира обективно правило за прецеждане на глупостите. Ще се радвам, ако ме опровергаете за това.
Ще ви помогна и с примери. Помогнете ми и вие, как бихте постъпили, за да се ориентирам какво точно искате?
1.Повтарящите се и предъвквани теми, въпроси и т.н. Има ЧЗВ - не се ползва достатъчно. Harka току що ми предложи чудесно решение за намаляване на броя им, благодарение на което ще можем да трием новите и нови такива. Дотук добре. Само че, както и след създаването на ЧЗВ по подобен повод преди време, това няма да увеличи броя на темите, които са интересни за вас. Но така или иначе, тази нова мярка (ще я обявя в друга тема) ще бъде приложена, защото няма да навреди на форума, напротив. Юли, благодаря ти!
2.Продължаваме да четем форума и се натъкваме на анкетите. Днес с модераторите окончателно решихме, че във форума Анкети оттук нататък ще има само такива, свързани с колоезденето. За другите - Други или Бла-бла. Отделно ще има и модераторски произвол, т.е. някои анкети ще могат да бъдат премахвани по наше усмотрение. Имах доброто желание да канализирам всички анкети в един форум, но очевидно не се получава. Все пак, това са основни решения и не мога да бъда толкова бърз в тях, колкото вие в гнева си към авторите на безинтересни за вас анкети.
3.Продължаваме да четем и стигаме до размяната на викове Асенее! Ами сега? Как да го тълкуваме? Лигня? Off topic? Лумпени? Майтап? Пречи ли на форума? На кого пречи и на кого не? Да го трием ли? Да го оставим ли? Кажете ми, това е типичен пример!
4.Продължаваме, още off topic...Авторът на темата очевидно няма нищо против, защото активно участва в него. Разговорът е съвсем приятелски, макар че неусетно се натрупва цяла страница. Ами сега? Да го изрежем ли, както подобава на един специализиран форум? Да накараме ли хората да пишат само за велосипеди? Те само колоездачи ли са или имат и други интереси?

Пазарът! С какво е виновен този форум? Преди време толкова много хора искаха това да е част от форума. Най-лесно е да го отделим. Тогава хората няма да могат да питат във форума дали нещо е добро или лошо като продукт. Ясно е, че това не е най-съвършеният вариант, но в момента няма ресурси да бъде изграден пазар със скрипт, създаден специално за тази цел - с рейтинги и какво ли още не. А за Продукт-консулт? Дори тези два форума да са на отделно място, нищо няма да попречи на хората да си питат и в другите останали форуми. А защо трябва някой да чете пазара или продукт-кансулт, ако не са му интересни? Защо трябва да изолираме стотици (вероятно) хора заради това?

Никовете! Да баннем по IP! Добре, познавам още няколко души, включително един от модераторите, чието IP съвпада с моето. Значи с един удар няколко заека! Познавам хора, които си регистрират никове, специално за да иронизират "лумпените", пишейки неща като техните. Но това сигурно трябва да го пишем в графата борба срещу лумпените, макар и с техните средства. Макар че кой ли ще направи разликата... Самият Марто (bikerider) е казвал многократно, че няма технически начин да спреш някого, ако е решил да напише нещо - дори и аз, дето почти нищо не разбирам, знам, че е така.
По въпроса с изтриването на никове, които не са били активни дълго време: ако хората, които ги имат, ги ползват само инцидентно, примерно за пускане на обява в пазара, затриването на ника ще е неудобство за тях, без да са направили нищо лошо. Другите, които имат за цел просто да си играят с няколко ника, вероятно ще се видят принудени да пускат постове достатъчно често, че да бъдат активни. Как мислите, тези постове дали ще са от най-смислените?

В друга тема ще обявя нещо ново, което се надявам да реши една част от проблема. Но не смятам че ограничаването на един вид информация ще доведе просто ей така до увеличаването на другия вид. Не е това решението на проблема, че някой не намира интересна и полезна за неговите (в повечето случаи солидни) знания информация.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Яну 09, 2006 3:21 am

(Да се чете преди горния пост на Admin, че иначе ще настане обърквация)

Много шум за нищо.

Потребителите във форума са извадка от гражданите на държавата. Не може да се очаква всички, които обичат да карат колело, да имат IQ над 150, н'ъл тъй? Има по-умни, има по-прости, има недозрели пубери и хора на възраст. Не може да се сведат всички под общ знаменател. Затова някои ще пишат ценни неща, а други - глупости. Доколкото мога да различа текста в Address Bar-a, там пише www.mtb-bg.com, а не www.mensa-bg.com. Следователно тук би трябвало да се пише за планинското колоездене и нещата свързани с него, *независимо* от това кой как се е изразил (в рамките на доброто възпитание (което също е променлива величина)).

Времената се променят, хората се променят и добра или лоша промяната не може да бъде спряна с административни мерки. Дали "по-младите" са по-прости или по-умни (@emzo) не мога да кажа, но те определено са различни. Или трябва да приемем това, или да се консервираме като общество на елитарните разбирачи на MTB - в който случай през по-голямата част от времето ще мълчим, тъй като няма да има какво да обсъждаме.

---
Конкретно за увеличаващия се брой теми с отговори в ЧЗВ, подкрепям предложението темата да се изтрие, а на потребителя да се изпрати PM с линк към ЧЗВ.

---
За очевидно безсмислената тема "scsc" в Бла-Бла, мисля че дори и в Бла-Бла трябва да има определена чистка на такива глупости, защото твърде много намаляват нивото сигнал/шум, а също и поощряват "по-младите" към подобно пълнене на форума с дивотии. Дори бих отишъл и по-далеч, като например бан по IP за определен брой очевидно тъпи теми (от сорта на scsc).

Edit: @admin, тю, изпревари ме :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот PtD » Пон Яну 09, 2006 3:32 am

[quote="bikerider"]


Thou shall not resist evil :puke:

толкова по въпроса за източните религии в европейско съзнание... ;)
[/quote]


Ъммм, някъде съм чувал и "Ако те ударят по едната буза..." ама не си спомням дали будист го беше казал или някой друг ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 8:39 am

@PtD: Не му е тук мястото, но точно тази религия имах предвид като казах източна (азиатска) религия в европейско съзнание. Нека си го обсъдим ако искаш на ПМ? :)

@Admin: Любо, правилно се опасявах от думичката "сегрегация". Изобщо нямам идеи някой да бъде изолиран, имах предвид просто форума да се раздели на две, да има потребители, които да [b]могат[/b] да пишат само в пазара.

Никога, ама никога няма да се съглася с теб, че видите ли "ние" сме елитарни дядковци, които искат да се изолират от форума. Никого е е нужно да изолираме, просто трябва да направим така, че:
1. Когато някой иска просто да му бъде отговорено какво колело да си вземе, коя част е най-добра за него, и.т.н да отиде при хора със сходни интереси. Целта е просто физически да се разделят темите. Иначе винаги ще се намери някой като нас (сега ние, след време други хора, примера с uha_rampage е красноречив), който да направи забележка на някого, което отприщва емоции. А какво толкова се караме ние? Аз основно (преди) се дразнех на неграмотията и въпроси, на които може да бъде и е отговаряно с два реда. С две думи: на мързела им. Дразня се, когато се опитвам да помогна (и съм помагал), а ме възприемат като дойна крава (говоря за мен, щото не мога да говоря за останалите, но приемам нещата и спрямо тях така) и без капчица такт ми се сърдят, когато кажа да речем: виж в ЧЗВ. Еми нормално е, аз съм човек и на мен ми писва да повтарям. Не съм даскал, не желая и да бъда, но има някои неща, за които не можем да си затворим очите.
А решението е толкова просто: разделяне на двете части за по-лесен мениджмънт. И толкова. Защо приемаш това като изолация?
Аз например като не искам да чета пазарни и продукт-консулт работи, просто няма да ВЛИЗАМ там и толкова. Някой като не иска да чете обсъждане на хидравлика и криви на смекчаване, няма да влиза в "научния" форум. И толкова.
Двете неща се преплитат разбира се и тогава ще трябва да се намесят модераторите и точно заради тях предлагам това: по-добре е две отделни неща, модерирани от отделни хора, отколкото един сеир модериран от много хора. Моите уважения към модераторите, но Harka не е супермен, че да се справи със всичко това. Затова предлагам разделение и твърди мерки срещу неподходящи неща в неподходящи места.
Твърдо призовавам да се спре с тая спекулация за елитарност и така нататък. Поне в моя случай няма такова нещо. Въпроса е чисто практически. На предната страница обосновах теоретически практическото решение, което предложих.

Естествено е ако не си на моето мнение, естествено е и ако си на моето мнение, но в случая АЗ изобщо не съм от значение. Форума може да съществува и с мен и без мен. Но проблема не е свързан с мен, нито със някой от другите пишещи. Проблема е обективен. Не може някой да попита нещо и да му се изсипят двайсе глупости от консуматори, които от вчера са на пазара. Типичен пример е господин christ768 (нищо лично), който ей така отсече: "нарежи резба бе, нищо че е 8мм, ти пренарежи 7мм". Как да квалифицирам това? Това ако не е крещящо ...... какво е? Има ли място за такова разводняване във сериозни теми?
Приемам ВСИЧКИТЕ критики по мой адрес относно спамване, пишене на глупости и така нататък. Признавам си - така е. Само дето белята е другаде, няма да повтарям did.

Edit: накрая искам да ти кажа, че аз лично много обичам този форум. Самия факт че пиша такива фермани вместо да речем да си лежа и се смея на чужди глупости мисля, че говори достатъчно. Пука ми за форума и не ми е все едно какво ще стане с него.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пон Яну 09, 2006 9:20 am

А какво, ако не изолация на едни хора от други хора е разделянето на форумите на две или повече части с цел затрудняването на контактите и общуването на хората от едната част с хората от другата част? И какво пречи на тези, на които са им неприятни темите от Продукт-консулт и Пазар да не ги четат - те и сега са в отделни форуми. Ако ги разделя без връзка между тях, това няма да спре тези, които искат да четат и двете неща, да го правят. Няма да ги спре и да пишат на двете места и да пренасят въпроси от едното към другото. Но не разбирам има ли нужда волята на тези, които не искат да четат тези форуми, от такова подпомагане?

Освен това, ти си прав, че съм направил своя избор за това дали да има един или повече клубове или да има форуми. Този избор не го направих миналата година, а още при създаването на тази част от сайта, когато тя бе именувана форуми, а не клубове. Оттогава досега принципите, които следвам в тези форуми не са се променили (или поне се опитвам да не ги променям за щяло и нещяло поради някакви конюнктурни обстоятелства). Всеки, който е влязъл в тази част на сайта, би трябвало да знае, че е влязъл във форум, а не в клуб. Но въпреки това от време на време някой решава, че е по-добре да ги възприема като клуб.

И още, прощавай, но не помня някой да ти се е разсърдил или да те е обидил задето си го насочил към ЧЗВ. Освен това, дори аз, дето съм сглобявал тая сбирка и съм чел темите в нея минимум по два пъти, понякога не съм сигурен дали нещото го има там или не. Имало е и ще има и такива случаи - насочваме някой натам, все едно е пропуснал нещо, а то просто не е било обсъждано.

Според мен търсите проблема там, където не е и ще се опитам да ви го докажа малко по-късно днес.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот shaggy86 » Пон Яну 09, 2006 9:53 am

ЧНГ
ето и аз да кажа нещо.......
значи аз гледам на нещата по-простичко
в случая има две възможности
1 затворен форум с малко но качествени юзъри
2 отворен форум както сега с всякакви и много юзъри (с всичките предимства и недостатъци от него)
но аз мисля че форумът за МТБ е повече за едни хора и по-малко за други.
Според моето скромно мнение всеки има право да знае и да пита и главната цел на форума не е група хора с повече опит и знание да контактуват по между си а другите ботове(юзъри) като мен който не знаят много да натрупат опит и знания.
Някой казват мани го оня 15 годишен пубер той иска да си продаде кроса и да кара дх с ХС возило,ДА но след 2-3 години точно този хлапак може да е най-добрия и да участва и международни състезания и да побеждава.Но това няма да се случи ако той не се запали по МТБ,не си дава всяка стотинка за колелото и пропуска дискотеки и партита за да може да си купи нещо на старо от ПАЗАРА а това става точно в този форум!,
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 11:14 am

[quote="Admin"]

А какво, ако не изолация на едни хора от други хора е разделянето на форумите на две или повече части с цел затрудняването на контактите и общуването на хората от едната част с хората от другата част?
[/quote]

Ами не е това целта, поне както аз го приемам. Защо говорим за изолация? Какво пречи на потребител X да пише и в двата форума? Въпроса е че така много по-лесно той самия ще се сеща кое нещо къде да го пусне (тоест дано) и ще намалее работата на модераторите. Harka в момента яко бачка по форума и редактира постове. Така няма ли да му е по-лесно?
Както и да е, виждам че имаш собствени схващания (уважения за което) и не смятам повече да се бъркам в твоята работа. Казах си мнението, няма смисъл да задълбаваме. Както казах не съм аз единствен на света, форума може и без мен.

[quote="Admin"]
И какво пречи на тези, на които са им неприятни темите от Продукт-консулт и Пазар да не ги четат - те и сега са в отделни форуми. Ако ги разделя без връзка между тях, това няма да спре тези, които искат да четат и двете неща, да го правят.
[/quote]

Естествено. Връзка не може да няма, не съм си и помислял такова нещо. Отново ти казвам не говоря за изолация, говоря за отделяне. Все едно два файла да ги отделиш в отделни директории и нищо повече. Те си имат една обща родителска директория (МТБ-БГ) и толкоз. Защо го приемаш като разкъсване и изолация?

Така, аз съм дотук днес че и без това ме заболяха ръцете... не претендирам да съм намерил идеалното решение.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 09, 2006 11:42 am

Мдааа... (нарочно не започвам с "хм", щото се опасявам да не последват пак "n" страници с тежки фермани)

Досегашният ми житейски опит сочи, че когато едно новогодишно поздравление, едно споделено наблюдение и едно напълно нормално запитване за оферта са в състояние да предизвикат подобен по мащаб отзвук, проблемът най-вероятно не е в поздравлението, наблюдението и запитването...

Мдааа...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Пон Яну 09, 2006 11:43 am

Мам:censored: само да имах ши:censored: време да го чета това всичкото.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пон Яну 09, 2006 11:48 am

А също, така може да предложим на Бойко Борисов да отдели левия от десния тротоар на ул.Граф Игнатиев със стена, като за преминаването от единия на другия ще бъдат монтирани две врати(за да няма изолация).Една на ъгъла с ул.Ангел Кънчев и една на ъгъла с бул.Патриарх Евтимий

Това мисля аз по въпроса и повече няма да пиша в тази тема. Успешна 2006
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот kpax » Пон Яну 09, 2006 12:10 pm

Да се изкажа и аз,
Принципно смисълът на форумите е да бъдат достъпни за всички. Сегрегацията би давела единствено до спадане на популярността, докато форума се превърне в chat-room за избрани хора. Точно това е положението при един друг форум в който някога участвах, graphilla.com. Там трябва да бъдеш "приет" от модератора на всяка тема, и познайте какво - активността е много ниска и рядко се публикува нещо стойностно като мнение или информация.
Що се отнася да спама и всякакви offtopic елементи, за това си има модератори.
@Admin - надявам се да не направиш тяхната грешка.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Мнениеот Alien » Пон Яну 09, 2006 12:16 pm

@bikerider - Аз да попитам нещо, че изчетох една купчина пост -ове и вече забравих кой какво е писал. :) Ти предлагаш просто Продукт-консулт и Пазара да се отделят като отделен форум. Дотук ок. Всеки ли ще може да пише и в двата форума? Ако да - то кел файда от разделянето? Нали всеки ще може да се регистрира и в другия и да ръси същите простотии? Ако не - то кой определя кой да може да пише и кой да не може? Откъде накъде?

Освен това - те и сега са си разделени - просто са 2 отделни ПОДфорума. Аз също от едно време насам не чета във Веломеханик и много рядко в Продукт-консулт... вярно е, че така може да изпускам хубави и смислени теми, но какво да се направи? За пореден път - форумите се състоят от много хора и това, което се случва е АБСОЛЮТНО нормално и неизбежно.

@PtD - кратко, точно и ясно.

Аз пак съм съгласен с Админ -а. Какъв съм дупелиз. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 12:21 pm

еххх, човек да не се зарече да не пише до вечерта...

пичове, употребих думата сегрегация в чисто технически (организационен) смисъл. не съм влагал расисткия смисъл. форума и в момента е сегрегиран, само че по раздели. ако сегрегацията е зло, дайде да пишем всички в един раздел: пазарни теми, технически теми, продукт-консулт и така нататък.

@bluskanie: дай да си съборим стените и да живеем със съседите в една обща площ, а?

пиша само за да ти покажа, че и моята и твоята гледна точка докарани до крайност водят до мизерни резултати. истината е по-средата, форума и в момента е така организиран. просто трябва друга организация. дреболия, ама...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 12:25 pm

[quote="Alien"]

@bikerider - Аз да попитам нещо, че изчетох една купчина пост -ове и вече забравих кой какво е писал. :) Ти предлагаш просто Продукт-консулт и Пазара да се отделят като отделен форум. Дотук ок. Всеки ли ще може да пише и в двата форума? Ако да - то кел файда от разделянето?
[/quote]

Файдата, е да има отделни потребители. Някой като иска да пише и в двата форума се регистрира и в двата. Идеята е да е по-лесно за потребителите да определят пише ли им се за едното или за другото или за двете. Съответно и модераторската работа е по-лесна, поне според мен.

[quote="Alien"]
Нали всеки ще може да се регистрира и в другия и да ръси същите простотии? Ако не - то кой определя кой да може да пише и кой да не може? Откъде накъде?
[/quote]

Няма такова нещо в моята идея. Всеки сам си определя къде да пише. Въпроса е потребителите, които не искат пазарни или технически теми просто да не ги виждат, щото ще отидат в съответния форум.

Абе не искам никого да убеждавам, казах си идеята и това е.

[quote="Alien"]
Освен това - те и сега са си разделени - просто са 2 отделни ПОДфорума
[/quote]

В които може да се пише с една и съща регистрация, което е сърцевината на проблема с пазара.

[quote="Alien"]
Аз пак съм съгласен с Админ -а. Какъв съм дупелиз. :)
[/quote]

Абе не си, ама тва е друга тема :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Пон Яну 09, 2006 12:45 pm

[quote="TOYAGA"]

Второ искам да споделя с ОГРОМНО съжаление, че последните ми наблюдения върху форумите на MTB-BG ми дават пълно основание да ги определя като НАПЪЛНО лумпенизирани.[/quote]

Не мога да бъда по-сългасен! :thumbu:
Малко или много форумът е тръгнал да излиза от релсите си. Сега изчитам всичките новости и правила, насъбрали се за има-няма два дни, и ми се ще след приемането на новите "закони" нещата да си влязат в правия път!

Любо, успех!
[size=67][b][color=beige]някак не ти завиждам какво ти предстои..[/size][/b][/color] :drool:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Admin » Пон Яну 09, 2006 12:57 pm

Съжалявам,но пак ще има ферман. TOYAGA спомена за проблем, не съм сляп, че да не го виждам. Само че и аз си имам мнение за този проблем, и тъй като целта е да обсъждаме проблемите, ще си позволя още един ферман, тъй като не мога (просто мнението ми е такова) да кажа простичко и без да ме е еня за никого - това е лошо, тези трябва да бъдат спряни, онези нещо друго... Който иска, да не чете.

Ето малко статистика, изготвена от мен, която може би ще е интересна за някого. Чудех се дали има смисъл да я пускам, със сигурност на мнозина тя ще се стори наивна, а някои, не дай Боже може да ме обвинят в опит за дискриминация или нещо подобно. Целта ми обаче е да покажа, че проблемът според мен съвсем не е само в "лумпените" (определение, което аз не споделям, защото е обидно и доста общо), а и в съвсем друга насока.

За какво става дума? Прегледах темите, изписани през последния един месец във форумите "За форума и сайта", "Веломеханик", "Мероприятия", "Общ форум", "Продукт-консулт" и "Анкети". Другите форуми не съм ги включил, защото не мога да приема някой да се оплаква, че е намерил в тях съдържание, което е очевидно, че ще намери именно там. Целта ми беше колкото се може по-безпристрастно и обективно, гледайки отстрани (а смея да твърдя, че наблюденията ми върху форума са доста задълбочени) да разделя пишещите тук условно на няколко групи, всяко от които със свои характеристики. Подчертавам дебело, че нямам за цел да обидя никого, няма нито един ник като пример за някоя от групите, нямам никакво намерение да прилагам различни правила спрямо тях и т.н. Имам познати и дори приятели във всяка една от четирите групи. Нямам за цел да противопоставям групите или нещо подобно. Ако можете, приемете, че просто ми беше интересно да направя един кратък анализ, който не обвързва никого и разбира се, всеки друг член на форума може да си обособи групи по други критерии. След като разгледам отделните групи, ще разберете за какво е цялата тази глупост (сигурен съм, че постът ми може да се възприеме и така, защо не).

Група 1 - няма да я наричам никак, за да не предизвикам негодувание или нещо подобно. Това са хора, чито принос за форумите безспорно е много съществен. Те са или са били в даден момент много активни, притежават сериозни познания и опит, предпочитат да се обменя информация с високо ниво и качество. Всички са в някаква степен индивидуалисти (т.е. ярко открояващи се личности) с всички плюсове и минуси на това. Не бих я нарекъл хомогенна именно затова. Когато пишат във форума, го правят с голяма интензивност и могат да се включат адекватно по почти всяка тема.
Брой - около 30 души.

Група 2 - най-малобройната, но най-хомогенна като състав и много активна. Включва хора, повечето от които се познават помежду си и са в приятелски отношения, предимно младежи. Те обикновено имат опит и знания и често се включват адекватно и полезно по много теми. Много често те обменят помежду си майтапи, off-topic, дори малко лигня (в което няма нищо лошо, разбира се). Често се майтапят и с хора от другите групи. Имам чувството, че основната им цел във форума е развлечението, ако мога така да се изразя.
Брой - около 15 души

Група 3 - една от двете най-многобройни групи. Включва хора от най-различна възраст и с най-различно ниво на знания. Въпреки това те имат една обща черта - приказват и пишат толкова, колкото знаят. Стараят се да пишат грамотно и разбрано, не се изсилват с твърдения, които са извън знанията им, изказват предположения с необходимата доза предпазливост и т.н., и т.н. Тези хора, в по-голямата си част, са сходни с хората от първат група, с тази разлика, че все още учат много от нещата, поради което не пишат по всяка тема,а само по тези, в които могт реално да помогнат. Част от тях пък, макар да са доста запознати с материята, вероятно поради липса на време, пишат сравнително рядко.
Брой - около 70 души

Група 4 - хората, които мнозина побързаха да нарекат с общото "лумпени". Внимателният преглед на тази група разкрива, че тя е най-разнородната. Няма да изреждам подгрупите й, но тук има хора, които са абсолютни новаци и имат още затруднения да формулират въпросите си; хора, които ги мързи да ровят за информация, а търсят направо наготово; хора, на които не им пука кой и как ще ги възприеме; хора, които по един или друг начин са влезли в конфликт с един или повече видни членове на форумите и покрай това са отнесли известни обругавания и някой и друг заклеймяващ епитет; никове (трудно е да кажа хора), които са регистрирани от един или друг член на форумите специално за простотийка или пък за иронизиране на простотийката чрез простотийка; хора, които очевидно не знаят защо са тук; и т.н., и т.н. Групата е наистина много разнородна. Но поради това, че в повечето случаи хората в нея тепърва започват да научават нещо за планинското колоездене или пък мислят, че знаят нещо, а се оказва, че познанията им са непълни или неточни, и като се комбинира това с другите им особености, мнозина сипозволяват да ги нарекат "войнстващи простаци" или невежи или лумпени или каквото си изберете.
Брой - около 70 души.

Повтарям, данните са само за последния месец. Допълнителна характеристика е това, че хората в първите три групи са постоянно пребиваващи във форума, т.е. трайно са го възприели като място, къдет влизат и общуват. Четвъртата група е по-специална - някои от хорататам преминават в другите групи постепенно, други са еднодневки (без лош смисъл в думата), т.е. идват, получават ли не отговор и си отиват. Има и такива, които показват трайна тенденция за заседяване в четвъртата група.

И пак ще напомня, че не искам да съдя никого и не гледам с лошо око на хората от която и да е група, поне не и в качеството си на администратор. Епитетите, които съм прикачил към някои от тях, не съм ги измислил аз - използвам ги, защото така ги наричат писалите преди мен в темата. Групирането е направено като използвах наблюденията си за отношенията между хората във форума, това как се наричат едни други и как се отнасят помежду си в продължение на години.

За какво беше всичко това? Нека видим къде е проблема?

Първите три групи са общо 115 души. Четвъртата група е 70 души. Трябва ли да приема, че тези седемдесет души (които всъщност са съвсем неорганизирани за разлика от хората,попадащи в другите групи и рядко действат във връзка помежду си) са проблемът? Вярно ли е, че ако 115 души пишат смислени и интересни за тях неща, те ще имат достатъчно занимания, та да не обръщат внимание на 70-те души? Ще бъде ли форумът интересен за тези 115 души, ако те пишат за нещата, които са им интересни, вместо да хабят време и интелект да обиждат или да обясняват очевидни неща на хора от четвъртата група? Вместо да хабят време изобщо да четат писанията на хора, които ги дразнят...

И тук вече анализът става проблематичен! В последно време се наблюдава тенденция много хора от първата група да не пишат често във форума. Въпросът е защо? Бързият и обобщен отговор гласи: защото форумът е лумпенизиран, защото цари невежество и т.н. и това пречи на хората от първта група да се изявяват. Позволявам си да не се съглася по следните пичини: първо, познавам много от хората, пишещи във форума и, без да съм ги питал изрично, имам основателни предположения, че имат други причини да не пишат; второ, не виждам как при един път и половина числено превъзходство, ако хората от първите три групи искаха или можеха да пишат повече, няма да надделеят над четвъртата (проблемна за повечето от тях) група. Според моите наблюдения възможните причини за хора от първите три групи да не пишат често са:
- сериозна ангажираност с нещо друго - работа, семейство, учение и т.н.
- липса на теми по принцип, които да ги вълнуват особено (зима е; няма много карания; няма състезания; продуктите за 2007г. вероятно ще започнат да се появяват официално в интернет чак напролет; поради нивото си на знания те знаят какво искат да си купят и не задават излишни въпроси в тази насока; в много случаи знаят и как да си оправят нещо развалено или къде да отидат да им го оправят; и т.н.)
- несъгласие и неприязън от моя или на администраторите намеса в техни постове, когато сме изтрили нещо нагрубяващо спрямо друг член на форума
- и, разбира се, обикновено след задействането на горните причини за много отделни членове на форумите, че и още могат да се измислят, идва момента, в който някой влиза във форумите и си казва: лоша работа, никой не е написал нищо интересно за мен, само лумпени виждам наоколо. При което или започва да си го изкарва на лумпените, или просто не иска да пише.

Уважаеми съфорумци! За мен изброените четири групи паказват едно голямо разнообразие, което е чудесно. Лошото е, че очевидно в много случаи те не могат да се погодят. Няма аз да казвам кой крив и кой прав. Ще се потретя, но премахването на еди колко си теми няма само по себе си да създаде нова интересна информация за някого. Форумът и съдържанието му се правят от хората в него, а не чрез триене на нещо. Триенето е просто премахванена нещо - не води до създаване на каквото и да било. Така че ако хората, желаещи да обсъждат даден вид информация, не искат или не могат да я генерират, проблемът няма да се реши с административни мерки.

Изредил съм повечето мерки, които ще предприемем. Сега ще добавя още една, възможни са и други. Разбира се, с това нито ще се угоди на всеки, нито пък ще бъде премахната лумпенизацията в очите на всички. Защото никой дори не е казал какво точно има предвид под лумпенизиране. В предишния си голям пост изредих четири примерни точки. За първите две може би имаме действащо решение, времето ще покаже. А другите две? Те признак ли са за лумпенизиране или не? И ако сета не са, дали след 2-3 месеца някой няма да каже, че са?

Честно, не очаквам някой да ми отговори на подобен ферман, едва ли е и нужно. Ще направим такива промени във форумите, за които сметнем, че могат да подобрят нещата. Не можем да угодим на всички. Не може в един форум всички да мислят и пишат еднакво и всички да се съобразяват с йерархия като при военните примерно. Това е мнението ми, нищо ново, както обикновено...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 1:29 pm

[quote="Admin"]
Защото никой дори не е казал какво точно има предвид под [b]лумпенизиране[/b].
[/quote]

Пропуснал си моята дефиниция.
Аз лично дефинирах какво точно имам предвид. Най-гадното нещо, което ми се е случвало напоследък, беше когато един член на форума (без имена) поиска решение на проблем с изкривено ухо. Даде му се едно решение... сложно било. Даде му се второ практическо и лесно... сложно било. Даде му се трето решение... Ей за такава нагласа говоря.
Също така, благодаря за подробната статистика, тя доказва това което твърдя и без нея - че група 4 започва да расте застрашително. Защо е застрашително можеш и сам да си отговориш. Никой не е длъжен да подтиска личността си в името на алтруизъм. Ако някои от нас го правят, то е безвъзмездно. Но, аз поне не съм компютър и не желая да ме третират като база данни. Точка. Това не е нормално отношение между хора във форум.
В момента са 115 на 70, какво ли ще стане след като станат 70 на 115? Да видим...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пон Яну 09, 2006 1:50 pm

[quote="bikerider"]

В момента са 115 на 70, какво ли ще стане след като станат 70 на 115? Да видим...
[/quote]


По мои наблюдения, ако обърнем тези числа в проценти, съотношението, което се получава, е доста константно за целия период на съществуване на форума. сега нямам време да го доказвам - всеки сам може да направитакива наблюдения, ако желае, и то по своите си критерии. Преди 2-3 години съм убеден, че процентите бяха същите, като конкретен брой хора, разбира се по-малко. Като интензивност на писането и интерес към форума първите три групи бяха по-силни, отколкото сега. Но за това има и съвсем естествено обяснение - тогава все още съвсем основни въпроси бяха още нови, необсъждани сериозно, имаше какво да се каже по тях. Кеф ти спирачки, кеф ти рамки, кеф ти българска търговия, кеф ти онлайн търговия, разбира се и всичките нови модели технологии. Сега хората четат повече и сами, поне тези, които са напреднали за това време. Онези теми са в ЧЗВ и няма причина да бъдат обсъждани наново, даже би било досадно. Хората, които са новаци, винаги си търсят актуалната за тях информация - вярно, че не винаги го правят по най-подходящия начин, ок. Н тях ги интересуват техните си неща - който иска им отговаря, който не желае, защо да го прави. Обаче темите, които за широк кръг добре информирани хора да са нови, така че те да дискутират по тях намаляха, пак казвам, естествено. Не е само поради самообразоването на хората и новопридобитите им умения. Има и друг момент. Беше време, когато почти едновременно една голяма група от хора започнаха да си купуват хубави байкове и компоненти, питаха за тях, и така от дума на дума освен обсъждането на техните интересни характеристики се закачаше и по някоя друга тема. Сега няма такава група хора - толкова голяма и толкова активна. А групата на хората с ограничен бюджет и по-ниска възраст винаги си я има и винаги е активна. Това са естествени процеси, приливи и отливи, и те дават своето отражение. Не съм ги създал аз с цел повече потребители, които да гледат рекламите, нито пък гие създал някой друг. И, разбира се, не виждам начин изкуствено да се стимулира желанието на хората да обсъждат едно или друго.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Пон Яну 09, 2006 1:57 pm

[quote="bikerider"]

В момента са 115 на 70, какво ли ще стане след като станат 70 на 115? Да видим...
[/quote]

Което (лично мнението) много скоро е вероятно да се случи, ако, естесвено, не бъдат взети някакви, разумни за всички мерки.

Както ти, Любо, сам каза - това е статистическа извадка за последния месец. Ами в края на настоящия? Ами на следващия?

Сега сигурно ще бъде споменато, че е нормално преминаването от едната група в другата, но с темпото което се пълни четвъртата такава (а иска или не, всеки един нов потребител попада в тази група, поне до доказване, че е "достоен да премине" в друга. Но по лични наблюдения - това почти не се случва, защото за въпросните месец-два, за които за всеки един, евентуално "преминал" потребитал, ще изникнат да запълнят "празнината" поне 10 нови и той се превръща в нищожен процент) е на практика неусетно. За сметка на това, пак сам го каза, че потребители от първите групи, било то поради лични причили или не, започват да спират активното си участие и вече ролята на продуценти започва да се губи - а какво ще остане да цари след време?
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 09, 2006 2:16 pm

Любо, в моя случай имаш над 95% попадение със следното:
[i][b]
...причини за хора от първите три групи да не пишат често са:
- сериозна ангажираност с нещо друго - работа, семейство, учение и т.н.
- липса на теми по принцип, които да ги вълнуват особено (зима е; няма много карания; няма състезания; продуктите за 2007г. вероятно ще започнат да се появяват официално в интернет чак напролет; поради нивото си на знания те знаят какво искат да си купят и не задават излишни въпроси в тази насока; в много случаи знаят и как да си оправят нещо развалено или къде да отидат да им го оправят; и т.н.)
- несъгласие и неприязън от моя или на администраторите намеса в техни постове, когато сме изтрили нещо нагрубяващо спрямо друг член на форума
- и, разбира се, обикновено след задействането на горните причини за много отделни членове на форумите, че и още могат да се измислят, идва момента, в който някой влиза във форумите и си казва: лоша работа, никой не е написал нищо интересно за мен, само лумпени виждам наоколо. При което или започва да си го изкарва на лумпените, или просто не иска да пише.[/b][/i]

Затова напоследък все по-често се чудя на Марто и на безкрайното му търпение да обяснява и да обяснява, и да обяснява, и да обяснява... Докато накрая кухата лейка, в която налива, му се изрепчи с нещо от рода на "Аве, я не ми ги убяснявай тез, ве! Ти знайш ли кой съм аз ве?!"

Чудя му се, щото несъмнено и той има за какво друго освен за MTB-BG да мисли. Чудя му се, щото това друго най-вероятно е по-важно от МТВ-BG...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 2:41 pm

И аз му се чудя, затова гледам да спирам веке...
Некви идеали ме гонят, ама няма страшно, ще мине ;)

Edit: засега просто казвам Гуссссфраба и дотук с глупостите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Яну 09, 2006 2:53 pm

Може ли и аз да река няколко думи? Марто и Миро и въобще сичкото образован член на форума ми е от голяма файда да съ осъвременявам инженерно-технически-интелектуално. Форумъ ми е от файда щото ми е голям купон да го чета и да съ запознавам с разни хора. Банерите ни мъ кефът, обаче кво да прайш - съдба. Peace brothers!:peace:Noch ein beer?:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Яну 09, 2006 3:01 pm

Нека не забравяме, че както всеки член на форума дава нещо от себе си на него, така и форумът дава нещо на въпросния човек. Едва ли е нужно аз да обяснявам какво точно, а и то си е различно за всеки човек. Процесът никога не е едностранен. И, разбира се, всеки сам си решава кога това, което получава, е станало по-малко от това, което дава, т.е. не вижда вече смисъла. След време пък може пак да го намери. И все пак, не мисля, че току-така трябва "вината" за изгубването на този смисъл (разбира се, казано с цялата възможна условност) да се стоварва върху мен, модераторите или другите членове на форума.

Между другото, проблемният банер на all4smartphone засега е махнат от форумите. Напечелих се от него... Всеки, за който премахването му е имало значение, може да се почерпи по случая, ако желае.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 09, 2006 3:16 pm

[quote]...засега просто казвам Гуссссфраба и дотук с глупостите...[/quote]


:D:D:D Хакуна Матата! :beer:

[quote]Процесът никога не е едностранен.[/quote]


Никога! :agree:

[quote]...проблемният банер на all4smartphone засега е махнат от форумите. Всеки, за който премахването му е имало значение, може да се почерпи по случая, ако желае.[/quote]


Кеф! :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 4:27 pm

@Admin: Вина!?? :nono::)
@TOYAGA: :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RaveUnit » Вто Яну 10, 2006 2:10 am

Admin - котеее, ако беше жена да съм се оженил 11 пъти за тебе ве (без разводи между тях) !!!

Никога, никога, никога не забравяй че каквито и проценти и хора да изнамериш винаги ще бъде ЕДНО огромно мнозинство което те подкрепя лично теб, и каквото и да измислиш и колкото пререкания да има покрай това измисляне - вложиш ли го тук - това е, da forum е с теб, нещо като първа производна


кажи ся в коя група ме сложи да ти кина главицата >:
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Admin » Вто Яну 10, 2006 11:08 am

[quote="RaveUnit"]

Никога, никога, никога не забравяй че каквито и проценти и хора да изнамериш винаги ще бъде ЕДНО огромно мнозинство което те подкрепя лично теб, и каквото и да измислиш и колкото пререкания да има покрай това измисляне - вложиш ли го тук - това е, da forum е с теб, нещо като първа производна [/quote]


Това не ме успокоява особено, защото този форум не е създаден за мое собствено величие или удовлетворение, нито пък за нечие друго конкретно. Желанието ми е да е полезен за максимално широк кръг от хора, за всичките четири групи. За моя собствена изява и сайтът би бил предостатъчен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта