От 12.12.2005г. кирилицата е с приоритет!!!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 15, 2005 10:00 am

[quote="hlebarka"]

Не може ли от 01.01.2006 направо да им теглим гумата, то заприлича на изкуство - пропорции, цветове :O
[/quote]

Един човек да каже нещо умно баси.Всичките тези мерки дето ги взимате, усложняват позването на форума от съвестните ползватели.Не виждате, ли че не бачка тва с шрифтовете.Каквито и да са... след, като са там те ще бъдат прочетени.Очеизваждащо...Просто на ПМ се обяснява на всички, които пишат на "шльокавица", че от 1.1.06 ше има рееезз, и готово.Без коментари, без смотанизации на форума;)
Айде със здраве :beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Blackdog » Чет Дек 15, 2005 10:08 am

И аз съм за по-радикални мерки!
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Дек 15, 2005 10:45 am

[quote="bluskanie"]


Просто на ПМ се обяснява на всички, които пишат на "шльокавица", че от 1.1.06 ше има рееезз, и готово.[/quote]

А как ще им обясниш какво е това ПМ и къде да го търсят?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мajnata » Чет Дек 15, 2005 11:05 am

abe q zarebjete taq rabota' kvo kato mi go namalite. az imam golqmi monitori KONPAK i DEL i pak si vijdam a i kato mardam mi6kata na jaltoto s natisnato kop4e i to se vijda. sasto taka moga da pusna da gledam foruma na tate na televizora s edin 4eren kabel shtoto komputarat mi ima takava dupka. osven tova si imam lupa. a da vidim koi e po-inat!!!!:skull:
Samo qmboool!!!
Аватар
Мajnata
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Юли 22, 2004 11:57 am

Мнениеот 21 » Чет Дек 15, 2005 11:24 am

Не знам кой е по-инат,ама кой е по-тъп ще се види със сигурност:popcorn:
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thekidtwist » Чет Дек 15, 2005 11:26 am

[quote="Мajnata"]

abe q zarebjete taq rabota' kvo kato mi go namalite. az imam golqmi monitori KONPAK i DEL i pak si vijdam a i kato mardam mi6kata na jaltoto s natisnato kop4e i to se vijda. sasto taka moga da pusna da gledam foruma na tate na televizora s edin 4eren kabel shtoto komputarat mi ima takava dupka. osven tova si imam lupa. a da vidim koi e po-inat!!!!:skull:
[/quote]


Разсмя ме от сърце :beer:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот bikerider » Чет Дек 15, 2005 12:14 pm

Аз съм за намаляване и оцветяване. Намаляване, защото като дискриминираме позитивно шльокавците поне писанията им няма да заемат място. А цвета е за да се чувстват дискриминирани, а не само коригирани.

Варианта на hlebarka също ми харесва, но все пак доколкото разбирам целта не е да се гонят хората от сайта, а да се подтикват към използване на кирилица.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kagami » Чет Дек 15, 2005 1:41 pm

[quote="bluskanie"]

..Не виждате, ли че не бачка тва с шрифтовете.Каквито и да са... след, като са там те ще бъдат прочетени....
[/quote]


Не знам за вас, но за мен намаляването на шрифта има ефект - така вече не си правя труда дори да се зачитам в постовете на шльокавица. Преди поне им хвърлях по един бърз поглед, колкото да разбера за какво става дума в тях. Сега направо ги прескачам. Спестява ми време :agree:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот nikitzo » Чет Дек 15, 2005 2:22 pm

Не че се заяждам ама писането на български с латински символи е навсякьде около нас - СМС-ите и сеивването на уьрдовски документи например!

Намаляването на шрифта е малко щраусова работа. Винаги ще има писането на български с латински символи! То е като чалгата:disagree::puke2: колкото и да си затваряме очите винаги се намира някои или нещо което пак ти се натрапва!
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Climber » Чет Дек 15, 2005 2:59 pm

[quote]Не че се заяждам ама писането на български с латински символи е навсякьде около нас - СМС-ите и сеивването на уьрдовски документи например!
[/quote]

Това е така, но както вече каза Admin, този форум е български, мнозинството са българи и би следвало след малко разсъждение всички да пишем на БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА. Тези санкции са си много добри и те няма да премахнат напълно шльокавицата, но поне ще я ограничат.
@Admin - аз те разбрах и за това предложих да се слага някакъв общоприет знак преди бледата шльокавица с цел да се знае, че там има нещо(защото все пак жълтия цвят си е почти като белия)
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Alien » Чет Дек 15, 2005 3:16 pm

Хм, кел файда да се променя цвета? Аз просто си го хайлайтвам. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Дек 15, 2005 4:08 pm

[quote="Alien"]

Хм, кел файда да се променя цвета? Аз просто си го хайлайтвам. :)
[/quote]


Файдата е за хора, различни от теб, които не искат да им се натрапва визуално шльокавицата. Аз съм един от тях. Също така ми се ще и да не ми се натрапва на колелцето на мишката, за което са и намаленията.

Става въпрос за конвенция приета от Любо и модераторите. Мисля, че е въпрос на уважение да се спазва от пишещите, а не е въпрос на принуда от страна на Любо/модераторите.

@nikitzo: Доколкото разбирам Любо и модераторите искат да стане точно това - шльокавицата да намалее до разумни граници. Да изчезне напълно едва ли има смисъл да мечтаем, все едно да мечтаем всички да сме еднакви.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Дек 15, 2005 4:56 pm

@bikerider
Да, в последните си два поста по темата си успял много синтезирано да обясниш намеренията ми. Аз самия едва ли бих ги обяснил толкова добре! :thumb::thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Дек 15, 2005 5:25 pm

Малеее, да не съм започнал да чета мисли? :thumb::beer:

Между другото, имам една идея. Може да е неуместна в момента, но ми се върти от главата и нещо за нечетене на FAQ ;)

Сигурно прекалявам, ама сега е момента :dgrin:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот klmn » Чет Дек 15, 2005 7:42 pm

"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Дек 16, 2005 1:13 am

[quote="bikerider"]

Между другото, имам една идея. Може да е неуместна в момента, но ми се върти от главата и нещо за нечетене на FAQ ;)

Сигурно прекалявам, ама сега е момента :dgrin:
[/quote]


Не прекаляваш, идеите са нещо хубаво и никога не е късно за тях ;)
Знаеш, че аз също имам интерес и желание да насърчавам четенето на ЧЗВ, но не разбрах какво точно имаш предвид. Вижда ми се малко трудно да намерим начин да накараме всеки да поглежда първо там, а и не ми се струва редно да налагам доброзорно (както е в случая с кирилицата) на някого да чете едно или друго нещо. Знам, че мнозина ще кажат: каква е разликата? По това време на денонощието едва ли ще я формулирам много добре, но при писането, най-общо, става дума за създаване на информация и е допустимо да се изисква тя да е с поне някакво минимално качество. В случая - да е лесно усвоима от останалите посетители на форума. Докато четенето е потребяване на информация и там би трябвало нещата наистина да стават изцяло по собствена воля, желание и убеждение, без съществена административна намеса. Все пак, не отричам, че има и момент, при който непотребяването на информация води до създаване на излишна информация под формата на въпроси, на които е отговорено например. Но въпреки това ми се струва малко пресилено да се чете ЧЗВ чрез административни мерки. Но съм отворен за конкретни предложения, стига да не нарушават свободата на посетителите да избират какво да четат. :beer:

@klmn
Предложението ти в онази тема е взето предвид, но не мога да се ангажирам кога ще бъде изпълнено, тъй като в момента Капитан Планета е много зает. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Пет Дек 16, 2005 1:59 am

Аз предлагам да бъдат издирени хората пишещи на шльокавица и да ги обезглавим заедно с целия им род.
Нека започнем от този форум по-късно ще привлечем към нас и други патриоти в българското интернет пространство.
След като прочистим тази зараза предлагам да нападнем производителите на клавиетури и да ги принудим да произвеждат само такива с БДС.
Постепенно България ще се утвърди като световна сила и ще наложим българския език. Само след едно две поколения на земята ще се говори само български.
Другари! Да се захващаме на работа!
Да съградим един нов хармоничен свят! Свят на форуми без шльокавица и правописни грешки!
Свят на чистите форуми!
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пет Дек 16, 2005 11:18 am

[quote]...и да ги принудим да произвеждат само такива с БДС.[/quote]

Хайде да не бъдем чак толкова драстични. :) Аз си ползвам фонетичната подредба доста успешно повече от 10 години...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bikerider » Пет Дек 16, 2005 2:21 pm

@Admin: идеята ми разбира се, не е насочена срещу тези нечели във FAQ. Идеята ми е по-скоро за улеснение на тези, които биха искали да видят моментално, ако това е въпрос, който вече е задаван. Тоест ако някой модератор види тема с въпрос, на когото вече е отговаряно и е в FAQ, вместо да репликира питащия и да му се каже да види във FAQ някакси само темата да се маркира, така че да се види по subject-a й или по подобен начин и то преди да се влезе в нея.

Така много лесно ще се отсяват темите с въпроси, на които е отговорено във FAQ и няма да се губи време в четенето им. Вярвам, че ако се измисли как (аз конкректно си мисля за една резервирана иконка от онези до subject-а, която може да се ползва само от вас) ще е по-лесно и за вас с модераторите, защото няма да е нужно да отговаряте на човека да види FAQ. А съответно когато това се вижда още в раздела, хората, които не желаят да четат такива теми директно ще ги прескачат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пон Дек 19, 2005 8:50 pm

Ще обобщя как ще се прилага мярката срещу шльокавицата:
- цветът се променя в светложълто, освен в изключенията
- размерът се променя по преценка на модераторите. Идеята за тази свобода на подхода е, че при постове, дето са 1-2 реда няма особено значение дали ще бъде намален размера или не. При по-дълги постове ще се намалява, но при късите може да се остави същия, включително и за да си личи, че има все пак някакъв текст
- изключенията ще се допускат само за смислени постове, когато е ясно, че авторът им поради някаква причина не може да ги напише на кирилица и това е изолиран случай. С други думи, не всяко извинение от страна на автора ще се приема. Но ако аз или модераторите преценим, че човекът наистина е възпрепятстван в конкретния случай (например днес видях два такива поста и най-сигурният критерий бе, че хората, които ги написаха и се извиниха, по принцип си пишат на кирилица), тогава само ще бъде намаляван размерът, но без промянана цвета. Все пак, ползвайте и кирилизатора към самия форум, защото изключенията няма да са много ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Пон Дек 19, 2005 9:49 pm

А как ще се справяме с "проблема" с всекидневно регистриращите се безмислени акаунти, през които или се вижда страницата на мтб-бг веднъж, или се започва активно [b]цапане[/b] на форумите?
.. за мен е не по-малко неприятно.....
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Admin » Пон Дек 19, 2005 10:08 pm

[quote="marshall__"]

А как ще се справяме с "проблема" с всекидневно регистриращите се безмислени акаунти, през които или се вижда страницата на мтб-бг веднъж, или се започва активно [b]цапане[/b] на форумите?
.. за мен е не по-малко неприятно.....
[/quote]


Ами не виждам начин да го решим така, че да не стане намесата ни прекалено субективна. А това не е добре, защото нямам намерение нито аз, нито модераторите да сме някакви властелини, дето да решаваме кой да влиза във форума и кой не, кой колко ника да си регистрира, или казано накратко, кой да пише и кой не. Ако днес вземем ей така, по лесния начин мерки срещу тези, за които говориш, утре може ти да станеш неприятен за някого и да поиска да вземем мерки срещу теб ;) Говоря чисто теоретично, разбира се, но точно това е пътя към произвола и абсолютната власт. Засега просто премете, че някои от хората на 13 години толкова си могат, такъв им е акъла. Не се знае ти или аз на какъв акъл сме били на 13, особено пък с цялата тая интернет среда, в която се развива сегашното поколение. И на мен ми се ще да са други, ама ако просто им затворим кранчето, те няма да се променят ;) Дори няма да отидат другаде, защото едва ли има техническа мярка, която да спре някого от достъп до един публичен форум като нашия. Така че просто можем да се надяваме да узреят по-бързо - не знам дали форумът може да допринесе за това, но поне се надявам :angel2:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Дек 21, 2005 7:22 pm

[quote="Admin"]
Ако днес вземем ей така, по лесния начин мерки срещу тези, за които говориш, утре може ти да станеш неприятен за някого и да поиска да вземем мерки срещу теб ;) Говоря чисто теоретично, разбира се, но точно това е пътя към произвола и абсолютната власт. Засега просто премете, че някои от хората на 13 години толкова си могат, такъв им е акъла.
[/quote]


Любо, имаш искрените ми уважения за това ти мнение :agree::beer:

@marshall: проблема се редуцира до избора mtb-bg затворен клуб ли да бъде или не. решението Любо вече го взе, така че това е положението :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Дек 21, 2005 10:36 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Admin"]
Ако днес вземем ей така, по лесния начин мерки срещу тези, за които говориш, утре може ти да станеш неприятен за някого и да поиска да вземем мерки срещу теб ;) Говоря чисто теоретично, разбира се, но точно това е пътя към произвола и абсолютната власт. Засега просто премете, че някои от хората на 13 години толкова си могат, такъв им е акъла.
[/quote]


Любо, имаш искрените ми уважения за това ти мнение :agree::beer:
[/quote]


Радвам се, благодаря! :beer: Вече толкова пъти и по толкова различни поводи сме го обсъждали това в различни нюанси, че трябва направо "да си събера мислите" в една тема и вече само да слагам линк към нея, като стане нужда от поредните обяснения ;):D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот batsandro » Сря Дек 21, 2005 11:34 pm

абе толкова ли е трудно да се пише на родния ви език,предполагам ,че повечето които пишат в този форум са го учили доста години (правописа),щом пишат на латиница с българско значение на думите така ще пишат и на български!!!Не ви ли е срам бе,БЪЛГАРИ !!!
"Да запомните туй от мен - жена и дъжд да не ви отказват от планината!”
Аватар
batsandro
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта