От 12.12.2005г. кирилицата е с приоритет!!!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

От 12.12.2005г. кирилицата е с приоритет!!!

Мнениеот Admin » Чет Дек 08, 2005 6:23 pm

Уважаеми съфорумци!
Известно е отношението на много от нас към шльокавицата (измисленият начин на изписване на български думи с латински букви). За съжаление в някои случаи тя е неизбежна, но писането във форуми не се отнася към тях. MTB-BG.com е български сайт, което се отнася и за форумите към него. В България официалният език е българският и ние като народ и нация би трябвало да сме горди, че имаме азбука, която е наша и която дори се ползва от други народи. Нейното име е кирилица!
Не си мислете, че го избиваме на патриотарство или дори на обикновен национализъм. Не, нещата имат и много по-простичко измерение и то е удобството. Четенето на постове, написани на шльокавица, е трудно и неудобно. Съществуването на различни подредби и символи още повече усложнява нещата. Отдавна сме написали, дори и в Правилата за общуване във форумите, че писането на кирилица е преди всичко уважение към останалите членове на форума. Освен това, без да искам да обидя никого, то е и белег за поне минимална образованост и културност.
От друга страна, винаги сме били против идеята за пълна забрана на шльокавицата. Това би било твърде крута мярка, а и нека не забравяме, че всеки има право да избира сам изразните средства, които използва.
Затова аз и модераторите, в желанието си да насърчаваме, но не и да налагаме силово използването на кирилицата, избрахме един междинен вариант, който е достатъчно демократичен спрямо любителите на шльокавицата, но се надяваме да е и достатъчно ефективен като средство за увеличаване процента на кирилицата. Става дума за следното:

От 12 декември 2005г. постовете, написани на шльокавица, ще бъдат намалявани до най-малкия размер шрифт! Това се отнася само за някои от форумите, които имат най-голямо значение - За форума и сайта; Веломеханик; Мероприятия; Общ форум; Продукт-консулт и Анкети. В останалите форуми, както и в пазара, постовете на шльокавица няма да бъдат пипани. Освен това, аз и модераторите ще имаме право да правим изключения за отделни постове, за които преценим, че са от голямо значение, макар написани на шльокавица. Но това не значи, че всеки пост на латиница с малко смисъл в него, ще се кипри в пълен размер. Изключенията ще са наистина малко!

Знам, че ще прозвучи нахално, но любителите на шльокавицата могат да ни улеснят, като намаляват сами размера на шрифта в постовете си. Не за друго, ами така ще имам повече време да пиша статии, все пак ;)

Както казах, тази мярка ще влезе в сила от понеделник, 12 декември. Дотогава тя ще бъде включена и в Правилата за общуване. Чувствайте се свободни да правите коментари тук. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Cocko » Чет Дек 08, 2005 6:45 pm

Super! Samo taka!:banana::banana::banana::banana:
Много е яка идеята! Още повече скрипта вече е безумно лесен за ползване!
Дайте и някой линк към работещ флекс тайп. Така вече никой "шльокавец" няма да има извинение да пише постоянно на шльокавица.
Кога ще стане задължителна кирилицата?
Още веднъж- идеята е страхотна!
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Phantom » Чет Дек 08, 2005 7:07 pm

Чудесно!!!
Да видим ефекта.......:thumbu::thumbu::thumbu:
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 12:06 am

[quote="Cocko"]

Кога ще стане задължителна кирилицата?
[/quote]


Ами засега не планираме да става абсолютно задължителна, т.е. постове на латиница да се премахват напълно. Както съм казал и по-нагоре, неслучайно избрахме засега този вариант, макар може би да изглежда малко половинчат - все пак никой не може да ни упрекне, че му забраняваме или налагаме как да пише - ние просто ще създаваме удобство за повечето потребители и като казвам повечето, имам предвид това, че дори и любителите на шльокавицата, убеден съм, четат по-лесно и бързо текст на кирилица ;)
Честно казано, на мен също ми е интересно дали ще има ефект - времето ще покаже. :P
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пет Дек 09, 2005 12:37 am

Ееее.. Вече няма "интернационални обяви на Shady" ;)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bluskanie » Пет Дек 09, 2005 12:41 am

Причината за идеята е резонна...ама към осъществяването на, тази идея съм малко скептичен.Не искам ни на-малко да се меся във вашите работи, но не смятате ли, че намаляването на шрифта, на постовете написани на латиница ще затрудни още повече съфорумниците?Така или иначе, както и да е написан един пост, той ще бъде прочетен от хората четящи съответната тема.И някак си...вместо "кофтито" да е за тези, които пишат с латинските букви...обратно, ние ще се кьоравим за да прочетем написаното.А и как това, което сте замислили ще намали броя на написаните на "шльокавица" коментари? За да няма съмнения относно добрите ми намерения...ето малко :beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 12:45 am

За писането на английски, немски или друг ЧУЖД език, използващ латиницата като азбука, няма проблеми, ако пишещият смята, че така ще го разбират по-добре :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Пет Дек 09, 2005 12:52 am

Одобрявам мярката, с леко особено мнение. На едни други форуми, където съм част от модераторския екип, сме въвели пълна забрана за шльокавицата и да ви кажа, нямаше чак толкова проблеми. Е налага се дори и 2 години по-късно, да се кирилизира по някое мнение на потребител и после да се обяснява с ПМ, че ползването на латиница за български език е забранено и обикновенно това е достатъчно. Лекото ми несъгласие с новата мярка, е, че мненията на потребителите, които не ползват кирилица и без това са трудни за разчитане и дребния шрифт, няма да помогне хич за това. В крайна сметка, целта на тази мярка, не е ли да улесни четенето? Малко ме съмнява, че хората ползващи шльокавица, ще се трогнат и ще спрат. А, колкото до малкото мнения, които ще се оставят - няма ли да е по-добре, да се кирилизрат от модераторите, нали става дума само за изключения?
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот Shady™ » Пет Дек 09, 2005 12:57 am

[quote="Admin"]

За писането на английски, немски или друг ЧУЖД език, използващ латиницата като азбука, няма проблеми, ако пишещият смята, че така ще го разбират по-добре :D
[/quote]

:banana:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 1:12 am

@Brave

Отзад-напред ;):
Ако мнението-изключение е кратко, разбира се, че е по-добре да бъде кирилизирано. Но като се има предвид, че изключенията ще са само за смислени мнения, а те често са по-дълги от 2-3 реда, кирилизирането им би отнело твърде много време.
Относно улесняването - ясно е, че по-малкият шрифт ще затрудни четенето на тези мнения. Идеята е това да подейства в няколко насоки:
- за четящите, които подминават шльокавицата, става още по-лесно да го правят
- за тези, които четат и шльокавите постове, ще има затруднение, да! И пишещите на шльокавица ще знаят, че за хората, които биха им прочели постовете, ще е по-трудно да го направят, ако са на шльокавица. Именно тук ми е надеждата - тези, които досега са писали на шльокавица, но все пак се интересуват от това дали другите им четат постовете, да предпочетат в бъдеще да ползват кирилица, за да са сигурни, че мнението им ще е достъпно за всички.
- От друга страна, те самите, като читатели, ще имат възможността да се убедят, че четенето на постове на кирилица ще е по-лесно, отколкото на шльокавица, което може би ще ги подтикне да ползват нашата си азбука когато самите те пишат.
- Накрая, ако на някой му е все едно дали постовете му ще се четат повече ли по-малко, то не виждам защо мен трябва да ме е грижа за достъпността на тези постове ;)

Разбира се, пълната забрана на шльокавицата е най-лесния и може би най-бърз начин. Засега не го подкрепям по следните причини: 1)Мисля, че никой не обича нещо да му бъде налагано директно и грубо, ако има и друг начин. По-добре е да дадеш на човек възможност да избира (тук всеки ще има реален избор, т.е. мненията на шльокавица ще са си налице, само че умалени) - ако постигнем положителен резултат, той ще е плод на осъзнати действия и решения на посетителите, а не нещо, което е най-грубо наложено отгоре. 2) Голяма рядкост са, но все още има и хора, които пишат смислено, но поради някакви причини нямат възможност да го правят на кирилица (макар че и в самия форум е интегриран кирилизатор).

Абе накратко, идеята е "со кротце, со благо и со малко кютек", но наистина малко ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Пет Дек 09, 2005 1:17 am

Евалата! :clap:
Надявам се Шейди и тн. любители на шльокавицата да почнат наистина да пишат само на кирилица...
така форумът ще стане много по-хубав от естетическа гледна точка :eek:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Пет Дек 09, 2005 1:33 am

[quote="bluskanie"]

Така или иначе, както и да е написан един пост, той ще бъде прочетен от хората четящи съответната тема.
[/quote]

Ето тук допускаш първата грешка в разсъжденията си. Именно заради ситния шрифт и не-лесно четящия се ферман мнозина биха се отказали от каквото и да било четене на въпросния смален "текст". Което автоматично ни пренася към следващия ти въпрос:

[quote]
не смятате ли, че намаляването на шрифта, на постовете написани на латиница ще затрудни още повече съфорумниците?
[/quote]

Ами поне аз не смятам, защото именно това, че вече техния текст е труден за разчитане и малко хора биха и му обръщат внимание, ще насърчи (именно на това се надяват Любо и администраторите си мисля) шлякавицописащите да направят нещо по въпроса с писането на Кирилица. Най-малкото - в крайна сметка нито е трудно, нито им се предлагат малко алтернативи и улеснения... То вече си се превръща в техен интерес да пишат нормално в крайна сметка

[quote]
И някак си...вместо "кофтито" да е за тези, които пишат с латинските букви...обратно, ние ще се кьоравим за да прочетем написаното.
[/quote]

Дали? Защото аз лично няма да се кьоравя, просто защото няма да си правя труда да го чета...
[color=beige]Даже Любо нарочно намекна, че ще оставят някои "важни" текстове, писани не на Кирилица, с нормални размери[/color]

[quote]
А и как това, което сте замислили ще намали броя на написаните на "шльокавица" коментари?[/quote]

Ами мисля, че вече сам си отговаряш..
:beer:


[size=67]Disclaimer:
Поне аз така виждам нещата.. и браво за инициативата! Дано действително помогне..... поне малко![/size]:santa2::thumbu:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bluskanie » Пет Дек 09, 2005 1:43 am

[quote="marshall__"]

Дано действително помогне..... поне малко![/size=1]:santa2::thumbu:
[/quote]

Да видим...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот mih » Пет Дек 09, 2005 2:07 am

[quote="bluskanie"]

Причината за идеята е резонна...ама към осъществяването на[color=red],[/color] тази идея съм малко скептичен.
[/quote]

позволи ми да те поправя, не е срамно да те поправят, от това човек се учи :thumbu:

Та: резон е чуждица, тоест дума, която не би следвало да се употребява след като има съответствие в българския, особено след като означава "причина" ;), за да не се получават изречения като... това твоето (ще се въздържа от коментар). Също идеите нямат нужда от причини, за да съществуват...
Ако не си наясно с дадена дума - провери я или не я употребявай.
Има една тема за правописа, която е доста полезна. Аз например оттам научих за предлога "предвид".:)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот marshall__ » Пет Дек 09, 2005 2:23 am

[quote="mih"]

Аз например оттам научих за предлога "предвид".:)
[/quote]

Май и аз така ;)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот 21 » Пет Дек 09, 2005 8:56 am

Admin,добра идея,дано даде резултати.Не знам за другите,но аз не чета постве писани на шльокавица(ужасно дразнещо е):(!:
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Пет Дек 09, 2005 10:01 am

Предложения:
1. Някой горе спомена за Flextype за кирилизиране. Сакън!!! Убийство, гол проводник. Това е много по-добро решение: http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm

2. Освен, че може да намалявате шрифта, може и да правите невидим текста на #$@#$ница, така, че да е не труден, а невъзможен за четене, освен с маркиране, например така:
[size=67]
<шльокавица>
[color=beige]tova e niakakyv shit napisan na shliokavica[/color]
</шльокавица>
[/size]
3. Ако потребителят наистина няма възможност да пише на кирилица (не се сещам за такава възможност, но знам ли?) и ако успее да обясни защо няма да не важи мярката
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 10:11 am

Обсъждахме варианта с правене на текста невидим, но засега ми се струва прекалено, това би могло да е следващата стъпк, ако има нужда.
Иначе една от причините за предвиждане на изключения е точно тази в твоята т.3, ако потребителят успее да докаже, че няма как да пише на кирилица, но и тогава ще има преценка дали постът е чак толкова важен, че да заслужава да е в изключенията.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Пет Дек 09, 2005 10:14 am

[quote="Admin"]


@Brave
- Накрая, ако на някой му е все едно дали постовете му ще се четат повече ли по-малко, то не виждам защо мен трябва да ме е грижа за достъпността на тези постове ;)
[/quote]

Добре де, няма ли риск, така да се получи някаква гадост - примерно: Пешо, отявлен чатър и идеолог на шльокавицата, пише някакво, нечетимо мнение, което модератора намалява до нечетим размер. Гошо, мил, умен, ерудиран представител на грамотното общество, поради факта, че е взел заплата преди петнайсетина минути,действие, което го е изпълнило с любов към цялото човечество, решава, все пак да прочете словоизлиянията на Пешо. След това Гошо, отговаря, в своя приятен и четлив стил. По-късно това идва Тошо, също добър форумен потребител, който, за да разбере смисъла на написаното от Гошо, бива принуден, да прочете и поста на Пешо, за да не се налага, да гадае, по отговора, какъв е въпроса. :)
Не знам, а ли стана ясно, но се надявам...
Колкото до кирилизрането - поне в моята моераторска дейност, Кредора, ми върши чудесна работа и почти не остава нищо за ръчно доизкусуряване, тъй че ми се вижда малко странно, да не се кирилизират наистина важните мнения (едва ли има и едно такова, на две-три седмици, което да е на шльокавица).
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот bluskanie » Пет Дек 09, 2005 10:15 am

[quote="mih"]

позволи ми да те поправя, не е срамно да те поправят, от това човек се учи :thumbu:[/quote]

Така е...

[quote]
Та: резон е чуждица, тоест дума, която не би следвало да се употребява след като има съответствие в българския, особено след като означава "причина" ;), за да не се получават изречения като... това твоето (ще се въздържа от коментар). Също идеите нямат нужда от причини, за да съществуват...
Ако не си наясно с дадена дума - провери я или не я употребявай.
Има една тема за правописа, която е доста полезна. Аз например оттам научих за предлога "предвид".:)
[/quote]

Ама въобще не съм съгласен...Била чуждица и не трябвало да се използва в българския език...да така е.Ама ти наясно ли си, че доооста голям процент от, така наречените български думи, всъщност не са съвсем български.А именно турски, гръцки и напоследък английски...Имаш право, че е хубаво да се стремим да пазим "чист" езика български, но коментара ти относно "резонна" си е чисто заяждане;)Освен това е офтопик.А и освен това, ИДЕИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ САМО ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ПРИЧИНИ.Помисли...

Айде със здраве:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 10:25 am

[quote="Brave"]

[quote="Admin"]


@Brave
- Накрая, ако на някой му е все едно дали постовете му ще се четат повече ли по-малко, то не виждам защо мен трябва да ме е грижа за достъпността на тези постове ;)
[/quote]

Добре де, няма ли риск, така да се получи някаква гадост - примерно: Пешо, отявлен чатър и идеолог на шльокавицата, пише някакво, нечетимо мнение, което модератора намалява до нечетим размер. Гошо, мил, умен, ерудиран представител на грамотното общество, поради факта, че е взел заплата преди петнайсетина минути,действие, което го е изпълнило с любов към цялото човечество, решава, все пак да прочете словоизлиянията на Пешо. След това Гошо, отговаря, в своя приятен и четлив стил. По-късно това идва Тошо, също добър форумен потребител, който, за да разбере смисъла на написаното от Гошо, бива принуден, да прочете и поста на Пешо, за да не се налага, да гадае, по отговора, какъв е въпроса. :)
[/quote]


Така е, но според мен е време тези добри членове на форума да престанат да бъдат толкова добри към постовете на шльокавица, т.е. да не се мъчат да ги четат и да им отговарят ;) Само така пишещите в този стил ще разберат, че повече внимание ще им се обръща, ако преминат към кирилицата. Е, разбира се, който иска да е безкрайно добър, ще трябва да разчита и на добро зрение...аз например :D Макар че на мен добротата ми е, хммм, по задължение ;)
Между другото, то и сега когато цитираш някого в мнението си, цитатът излиза с най-малкия размер шрифт.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Пет Дек 09, 2005 10:36 am

[quote="Admin"]


@Brave
Е, разбира се, който иска да е безкрайно добър, ще трябва да разчита и на добро зрение...аз например :D Макар че на мен добротата ми е, хммм, по задължение ;)
Между другото, то и сега когато цитираш някого в мнението си, цитатът излиза с най-малкия размер шрифт.
[/quote]

Ако ползваш IE, там можеш, да си щракнеш опцията "Ignore font sizes specified on Web pages" и тогава няма да ти е нужно добро зрение. Също така, можеш, да заържиш Ctrl и да завъртиш ролката на мишката - увеличава скоротечно всички шрифтове, поне в FF и IE, като във второто, опцията работи по-грубо и по-зле.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот mih » Пет Дек 09, 2005 11:16 am

[quote="bluskanie"]
ахала-бахала
[/quote]

ти на краставичар недей се мъчи краставици да продаваш ;)
първо се осведоми що е то чуждица, що е то заемка, що за ракия са произходът на думата и развоят на езика, после пак си виж "изречението", пък после ТИ си помисли за идеите, почети Платон, пак помисли върху идеите, пак си виж "изречението" и така повтаряй цикъла дорде ти се изясни ;)
заяждал съм се бил...
"[i]Ама ти наясно ли си, че доооста голям процент от, така наречените български думи, всъщност не са съвсем български.А именно турски, гръцки и напоследък английски...[/i]"
Ще падна от фотьойла направо! То не е бисер след бисер, то не е запетайка след предлог...:rofl:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bluskanie » Пет Дек 09, 2005 11:30 am

[quote="mih"]

[quote]ти на краставичар недей се мъчи краставици да продаваш ;)
първо се осведоми що е то чуждица, що е то заемка, що за ракия са произходът на думата и развоят на езика, после пак си виж "изречението", пък после ТИ си помисли за идеите, почети Платон, пак помисли върху идеите, пак си виж "изречението" и така повтаряй цикъла дорде ти се изясни ;)
заяждал съм се бил...
[/quote]

Скоро и Платон ще тръгне да продава краставици не на когото трябва, и тогава ще стане страшно.Много хубаво, е че си почел разни неща...Ама ся к'во ми дефилираш с т'ва? Радвам се за теб, много си начетен. Нещо още да имаш да преподадеш, краставичарю?
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот shaggy86 » Пет Дек 09, 2005 1:30 pm

Е най-после ,аз още от миналата такава тема го казвах...........
защо не го направите като в Форумите на Датата?
Там преди да пуснеш пост пише че ако той не е на Кирилица вероятно ще бъде изтрит:angel::agree:
много време ще губите да намалявате щрифтове и да преценявате кой пост какъв е:bunny:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2005 2:01 pm

[quote="shaggy86"]

много време ще губите да намалявате щрифтове и да преценявате кой пост какъв е:bunny:
[/quote]


Няма да е много повече от времето, нужно да се изтрие една тема ;) Ако започне да става твърде проблемно, винаги може да променим/отменим мярката...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот shaggy86 » Пет Дек 09, 2005 2:59 pm

е дано помогне!
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот mih » Пет Дек 09, 2005 8:01 pm

[quote="bluskanie"]
Скоро и Платон ще тръгне да продава краставици не на когото трябва, и тогава ще стане страшно.[/quote]

:crazy:
[quote="bluskanie"]Много хубаво, е че си почел разни неща...Ама ся к'во ми дефилираш с т'ва? Радвам се за теб, много си начетен. Нещо още да имаш да преподадеш, краставичарю?[/quote]

наистина е хубаво да се чете, препоръчвам ти горещо да видиш какво е.
Не дефилирам с това какво съм прочел (защото ако исках да е така, нямаше да цитирам само това) - има друг пример за "дефилиране" в една друга тема - виж там що е то всъщност дефилиране с книжки. Давам ти пример с Платон, защото той първи (поне засвидетелствано) е разсъждавал върху идеите и се води "баща" на идеята за "светът на идеите", както и на ред други неща.
Ясно е, че няма смисъл повече да се потя с теб, приеми извиненията ми, задето се опитах да те науча на нещо полезно. :crap:
:beer:

@Админ, разчисти темата от моите постове ако намериш за нужно, моля
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bluskanie » Пет Дек 09, 2005 9:11 pm

[quote="mih"]

[quote]

наистина е хубаво да се чете, препоръчвам ти горещо да видиш какво е.
Не дефилирам с това какво съм прочел (защото ако исках да е така, нямаше да цитирам само това) - има друг пример за "дефилиране" в една друга тема - виж там що е то всъщност дефилиране с книжки. Давам ти пример с Платон, защото той първи (поне засвидетелствано) е разсъждавал върху идеите и се води "баща" на идеята за "светът на идеите", както и на ред други неща.
Ясно е, че няма смисъл повече да се потя с теб, приеми извиненията ми, задето се опитах да те науча на нещо полезно. :crap:
:beer:

[/quote]



Не знам защо, след като си намерил смисъл в думите/мислите/писанията на някой човек, трябва да ни ги пробутваш, като единствената истина за живота (в частност идеите).Нещата написани на хартия не винаги отговарят на нашата собствена истина(та дори писанията да са на "бащата" на "светът на идеите"). Не забравяй, че всяко написано нещо е само гледната точка на автора му.Ти ако я приемаш за своя...хубаво, но не и наша.

Подхода ти беше абсолютно погрешен.Просто споделих опасенията си относно идеята на "ръководството" на форума.Ти се хвана за дума, която нямаше отношение по темата...за да ми покажеш колко си чел (по моему).Ами не се поти, защото с това нищо не ми показваш, освен очевидно разваленото ти зрение.

Поласкан за желанието да ме научиш на нещо полезно.Като благодарност ще те помоля да не коментираш повече мои постове.Както виждаш и сам...няма смисъл
:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот mih » Пет Дек 09, 2005 9:48 pm

@ буъсканье,

направо ме разби отвсякъде!
:sick:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта