Муха в главата...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Муха в главата...

Мнениеот did » Чет Яну 08, 2004 11:42 am

Ще ми се да постна тук една предварителна информация, която получих от информационната агенциа ЕКК (Един Колоездач ми Каза). Става дума за маратонско състезание по планинско колоездене, което ще бъде организирано тази пролет (по-точна и нова информация - средата на месец май). Идеята на организаторите ще е да се направи нещо напълно различно на популярните паркови XC състезания, а колоездачът да бъде поставен в ситуация, напълно идентична с едно реално планинско маратонско некоклкодневно каране. Всеки ще трябва да разчита само на себе си, на групата, с която евентуално се движи и на това, което носи в раницата си! Организаторите само щели да зададат и маркират маршрута, да следят на междинните контроли и накрая, да разпределят наградния фонд. Получих информация и за маршрута, който засега се предвижда, но с уговорката, че всичко може да се промени, дори и планината Родопи да се смени с Рила;):

1 ден: Пловдив - Асеновград - с.Червен - надясно и нагоре към платото на дяла Добростан с една голя-я-яма разходка горе, стигаща до Белинташ - х.Марциганица

2 ден: Марциганица - Кръстова Гора - Лъки - х.Пашалиица - Павелско - Хвойна - х.Кабата - Чудните мостове

3 ден: Чудните мостове - х.Персенк - х.Модър - х.Върховръх - х.Бряновщица - х.Родопски партизанин (или както сега се казва) - с.Храбрино - Пловдив

Маратон си е, нали? За три дни се минава през всички интересни обекти на дяловете Добростан, Чернатица и Върховръшкия дял! Всеки ден включва преход от над 60-70км със сериозна четирицифрена денивелация, при това всичко необходимо за прехода си го носиш в раницата, включително инструменти за ремонт на колелото! Има по много катерене, спускане, даже и носене и тикане на колело на някои места. Това, което ме учуди беше, че вече имало сериозен интерес и групата участници щяла да бъде наистина голяма, сериозни спонсори също не липсвали!

Пускам сега тази информация само като "муха в главата" за тези, които биха се заинтересували. Ако видя, че тук някой проявява интерес, когато подробностите се уточнят, обещавам да ги постна с всички детайли, включително описание на маршрута!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Чет Яну 08, 2004 2:29 pm

Звучи ми много интересно (макар че със сигурност ще бъде осрано като организация) и бих се навил да участвам в подобно нещо дори и без награден фонд. Случайно да знаеш дали е предвидено участие на тимове от по двама (така, както е в Transalp и повечето известни маратони) или е само индивидуално? И въобще знае ли се нещо по-подробно?

Don't forget to remember
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Чет Яну 08, 2004 2:47 pm

[quote][i]Originally posted by TOYAGA[/i]

Звучи ми много интересно (макар че със сигурност ще бъде осрано като организация) и бих се навил да участвам в подобно нещо дори и без награден фонд. Случайно да знаеш дали е предвидено участие на тимове от по двама (така, както е в Transalp и повечето известни маратони) или е само индивидуално? И въобще знае ли се нещо по-подробно?

Don't forget to remember
[/quot
Аз също бих участвал и със сигурност ще сме поне двама...
Отдавна обсъждаме подобно изпитание със състезателен характер, но си мислехме за Рила. А и като се има предвид изживяването при изкачването на вр. Ботев, със сигурност си струва участието, дори без награден фонд!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Яну 08, 2004 3:10 pm

[quote="TOYAGA"]

Звучи ми много интересно (макар че със сигурност ще бъде осрано като организация) и бих се навил да участвам в подобно нещо дори и без награден фонд. Случайно да знаеш дали е предвидено участие на тимове от по двама (така, както е в Transalp и повечето известни маратони) или е само индивидуално? И въобще знае ли се нещо по-подробно?

Don't forget to remember
[/quote]


Значи, нещата стоят така:
Просто вчера говорих с човека, който се е заел да планира, обходи и маркира маршрута, както и да уговори нощувките на внушителна група колоездачи в двете хижи. Той просто ми подхвърли този маршрут като предварителна идея. През март месец той ще трябва да провери проходимостта на всички участъци и да ги маркира, тъй като някои от подетапите и той не ги е минавал с колело! Ако имам време, смятам и аз да се разходя извънсъстезателно с него, за компания, та тогава ще знам със сигурност повече. Докато говорихме, той подхвърли нещо за вече заявени отборни участия, така че най-вероятно ще е позволено! Абе даже май ще има и участници на олимпийския принцип, заради идеята в една хижа да се съберат няколко десетки луди глави с колелетата си и то няколко дни подред. Хората, които сега са се заели, имат известен опит точно от организацията на изкачванията на вр. Ботев и някои други XC състезания (оппа, оказа се, че по-скоро в шосейни маратони и пешеходни планински преходи, но като се хашладисат точно става планински маратон:8D:), та се надявам организацията да е добра.

Радвам се, че бързо се намериха мераклии! Ще се старая да ви информирам своевременно за новостите, до които се докопам, макар че това вероятно ще стане чак след месец-два.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SPA » Пет Яну 09, 2004 1:44 pm

[quote="did"]

...х.Модър - х.Върховръх - х.Бряновщица - х.Родопски партизанин (или както сега се казва) - с.Храбрино - Пловдив ...
[/quote]

Че то това си е живо спускане бре.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Яну 09, 2004 4:32 pm

[quote="SPA"]

[quote="did"]

...х.Модър - х.Върховръх - х.Бряновщица - х.Родопски партизанин (или както сега се казва) - с.Храбрино - Пловдив ...
[/quote]

Че то това си е живо спускане бре.
[/quote]


Ами все от някъде трябва да се слезе от планината, та без спускане не може. Но защо си подминал първите две хижи с едно простичко многоточие? Изкачването по римския път от х.Чудните мостове почти до най-високия връх в тоя дял (Персенк), после малко спускане до хижа Персенк и още по-надолу, след това отново здраво катерене, като връх Модър само леко се подсича от пътеката...:xx(: Аз бих сложил многоточието в края, а не в началото на тоя преход.


Безисходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Waldemar » Пет Яну 09, 2004 4:51 pm

Ето това е нещо в което бих взел участие със сигурност, ако е отборно още по-добре. Само дано подробна информация да се пояави достатъчно време преди състезанието за да може човек да си уреди отпуски, транспорт и тн.

Ще следя с жив интерес.

100% Bill Gates Free
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Shantav » Съб Яну 10, 2004 11:24 am

T'va ako stane 6te bude super!!!!!!!
Az 6te sum edin ot tezi koito ste go sledqt po celiq mar6rut!!!!

Samo ludite ocelqvat v toq shantav svqt
Хакуна Матата....
Shantav
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 8:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Яну 16, 2004 2:46 pm

hora i az sam navid abe tova e super veselo
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот mr.jungle » Съб Яну 17, 2004 8:54 pm

Екстра ще е тва СЪСТЕЭАНИЙЦЕ:D:D:DВеднага пускам мълвата сред асеновградските велокелеши:}):.Определено смятам да участвам поне эаради идеята и веселбата.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ
mr.jungle
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Съб Яну 17, 2004 10:01 pm

[quote][i]Originally posted by mr.jungle[/i]

Екстра ще е тва СЪСТЕЭАНИЙЦЕ:D:D:DВеднага пускам мълвата сред асеновградските велокелеши:}):.Определено смятам да участвам поне эаради идеята и веселбата.

Абе аз също смятам да участвам/аз съм единия от велокелешите/,но незнам дали ще ще мога заради работата.Дано да се състои в почивни дни или поне по някои празници!Но идеята си я бива и който и да го е предложил му желая успех с организацията.Абе много песимизъм виждам у другите учасници във форума....имайте повече вяра в организирането на подобни ,,състезания,,бе хора,и дори и да има проблеми гледайте на тях като нещо нормално,защото само този който не се е захващал с нещо такова,само той не знае какво е!аиде и успех!!! УСПЕХ НА ВСИЧК/quote]
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот screamBoy » Нед Яну 18, 2004 11:10 am

е чак песимизъм
и аз бих искал повечко подробности, много ми е мерак ако не мога да се 'състезавам' поне да поснимам и да се поразходя с другите, ама не е ли ранко, още не се знае трасето дори :)

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Нед Яну 18, 2004 1:17 pm

vajno e da se podarja interesa a koi sa sponsorite stoto az sam gotov da me sponsorirat s edno kolelo:D:D:D:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Нед Яну 18, 2004 2:12 pm

Важно е според мен да си доставиш удоволствие ... Така че имам въпрос - ще може ли да се кара по трасето извън класирането .. просто за удоволствие ( примерно след основната група ) .. и заради тръпката ... иначе става едно бързане .. човек не може да се наслади според мен пълноценно на природата и ... така мисля аз ... така ги разбирам нещата .. пък и не ставам за състезател категорично, но бих се навил да го мина като поход ( нещо подобно на студентските водни походи по Янтра, Искър, Арда и Марица - там се тръгва сутринта и до вечерта трябва да стигнеш до следващия лагер )... спокойно и с удоволствие ...пък ако не може - значи вече е окупирано последното място :D:D:D

И според мен е много важно да се знае поне 2-3 седмици по-рано точната дата , защото тези които са на работа да могат да се организират ....


--------------------------------------------------------------------

[b][color=red]MOD[/color][/b] = [b][color=red]M[/color][/b]aster [b][color=red]O[/color][/b]f [b][color=red]D[/color][/b]isaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Яну 18, 2004 2:39 pm

MOD, и аз съм на тоя акъл за тръпката и насладата от природата. И не бъди толкова сигурен за последното място - в мое лице ще имаш сериозна конкуренция [:p];):8D:.

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Яну 18, 2004 4:09 pm

@Капитане - :D:D:D:D .. поне ще си правим компания на опашката :D:D:D


--------------------------------------------------------------------

[b][color=red]MOD[/color][/b] = [b][color=red]M[/color][/b]aster [b][color=red]O[/color][/b]f [b][color=red]D[/color][/b]isaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Нед Яну 18, 2004 6:56 pm

[quote][i]Originally posted by MOD[/i]не бъдете толкова сигурни за последното място:DАз съм нов и карам отскоро,но с удояолствие ще участвам,естаствено не за да се състезавам а заради прекарването!!!Тука от нашия град сме все претенденти за ,,първото,,място!Явно няма да можем да конкурираме по старите кучета,но пък толкова много обичаме природата и хубавите пътечки,че съм сигурен,че прекарването ще е супер яко наистина!!!Само се надявам да е в почивни дни....защото ЕХ ТАЗИ РАБОТА....ех ако я нямамше нея,но пак да си даваха парички???...добър вариант а?АИДЕ И УСПЕХ
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот kibikoff » Пон Яну 19, 2004 2:13 pm

... струва ми се, че се борбата за последното място ще е ожесточена ...:D:D;);)
;)а ако си намеря и стойка, която да побира 2-литрова бутилка от Болярка ... съвсем ще я "втасаме" ...

иначе идеята е доста добра, въпреки 4е Родопите е далеч за хората от Северна България , май по-удачния вариант е Стара планина --&gt; на всички е близо, а и от Сопот има лифт до билото, а живот и здраве и от към х.Плевен ще има лятото.
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Newone » Пон Яну 19, 2004 9:25 pm

Усещам аз, че битката за последното място, ще бъде доста по-яростна и оспорвана[:0], защото сметам да съм най-сериозният претендент:D:DГювеч никому!!!:B):;)

Life is a short, warm moment!
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Вто Яну 20, 2004 6:48 pm

[quote="Newone"]

Усещам аз, че битката за последното място, ще бъде доста по-яростна и оспорвана[:0], защото сметам да съм най-сериозният претендент:D:DГювеч никому!!!:B):;)

Life is a short, warm moment!
[/quote]

И така,много е хубаво ,че ще има хора които да си правят компания на опашката!Тъй като нямам много опит в такива състезания,съм сигурен,че ще ми е доста трудно,но за сметка на това ще видя на какво съм способен!!!За това се радвам най много,всеки ще види какви са му възмойностите,а пък от там нататък остава само да се забавляваме!По тия здрави баири ще падне много смях:Dособено по тежичките и едри като мен бая ще се испотят!!!Айде и успех на всички!!!
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот Newone » Вто Яну 20, 2004 7:58 pm

Не се оплаквай!Не само ти си тежък:D:DЗа съжаление:(:(:8D:

Life is a short, warm moment!
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Яну 21, 2004 12:33 pm

[quote="boi4ka"]

[quote="Newone"]

Усещам аз, че битката за последното място, ще бъде доста по-яростна и оспорвана[:0], защото сметам да съм най-сериозният претендент:D:DГювеч никому!!!:B):;)

Life is a short, warm moment!
[/quote]

И така,много е хубаво ,че ще има хора които да си правят компания на опашката!Тъй като нямам много опит в такива състезания,съм сигурен,че ще ми е доста трудно,но за сметка на това ще видя на какво съм способен!!!За това се радвам най много,всеки ще види какви са му възмойностите,а пък от там нататък остава само да се забавляваме!По тия здрави баири ще падне много смях:Dособено по тежичките и едри като мен бая ще се испотят!!!Айде и успех на всички!!!

[/quote]


Абе аз твърдо бях решил да обиколя маршрута преди състезанието, защото смятах, че по време на състезателното преминаване на трасето ще се чувствам кофти отзад да събирам космите от опашката на групата. Ама като гледам, никак няма да е лошо да дойда и на самото състезание като изключително силен конкурент поне в две класации: за последното място (ей, голяма борба ще падне) и за най-раздрънкан и тежък велосипед в състезанието. Тъй че, смело се включвайте! Ако някой я закъса, всеки от трите еднодневни маршрута има и доста по-лек вариант на преминаване между начална и крайна точка. Макар, че пропускането на контролите ще ви изхвърли от класацията, и това е вариант, при липса на достатъчно подготовка, да се достига от купона в едната хижа до купона в следващата:D.

P.S. За съжаление, конкретни нови вести по въпроса нямам, но знам, че организацията съвсем сериозно напредвала.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот тучо чучо » Сря Яну 21, 2004 1:22 pm

[quote="did"]

[Абе аз твърдо бях решил да обиколя маршрута преди състезанието, защото смятах, че по време на състезателното преминаване на трасето ще се чувствам кофти отзад да събирам космите от опашката на групата. Ама като гледам, никак няма да е лошо да дойда и на самото състезание като изключително силен конкурент поне в две класации: за последното място (ей, голяма борба ще падне) и за най-раздрънкан и тежък велосипед в състезанието. Тъй че, смело се включвайте! Ако някой я закъса, всеки от трите еднодневни маршрута има и доста по-лек вариант на преминаване между начална и крайна точка. Макар, че пропускането на контролите ще ви изхвърли от класацията, и това е вариант, при липса на достатъчно подготовка, да се достига от купона в едната хижа до купона в следващата:D.

P.S. За съжаление, конкретни нови вести по въпроса нямам, но знам, че организацията съвсем сериозно напредвала.
[/quote]

Аз лично много се интересувам, дали някой от организаторите е минавал по този маршрут [color=red]с велосипед[/color]? Защото имам лични впечатления от известна част от него и малко съм озадачен... Не че няма да се кара, но все пак 3 поредни дни по 60-70 км. по точно този маршрут...Да, знам, че някой веднага ще каже, че за това е маратон, но да не се получи накрая, че сме тръгнали да колоездим по терен, проходим само пеш!
Не си мисли, че няма да карам, да бутам и да нося с кеф- напротив, правя го редовно:8D:. Но все пак предпочитам предимно да карам!
Моля, ако има някой, който е карал по местата от първите два дни да сподели!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот mr.jungle » Сря Яну 21, 2004 8:06 pm

Абе хора, що трябва да се бъэа бе?Че да не ни гони някой.Няма да си раэваляме кефа с бърэане я.Всяка чешмичка е пауэа/а те не са малко/ и лекичко нагоре, с приятна компания пътя не се усеща.Поне аэ така ги виждам нещата.В крайна сметка да не сме тръгнали на състеэание:):8D::}):
mr.jungle
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Сря Яну 21, 2004 8:31 pm

[quote="mr.jungle"]

Абе хора, що трябва да се бъэа бе?Че да не ни гони някой.Няма да си раэваляме кефа с бърэане я.Всяка чешмичка е пауэа/а те не са малко/ и лекичко нагоре, с приятна компания пътя не се усеща.Поне аэ така ги виждам нещата.В крайна сметка да не сме тръгнали на състеэание:):8D::}):
[/quote]

А така,уточнихме се вече!!!Най добрите,най отзад....важното е да покараме!Абе зор не зор,ще ги даваме!!!
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот Izkukal » Чет Яну 22, 2004 2:50 pm

nemoga da povqrvam 4e 6te ima takova golqmo sastezanie v BG

znam kak trydno se organizirat vito6kite sastezaniq
a tam v rila sa 3 dalgi dni na neveroqten prexod i nemoje da se osigori OXRANATA na y4asnicite


za sega 6e si karam ski4kite otvreme na vreme nqkoe snejno pyskane so baika dokato se pozatopli vremenceto i doide tai o4akvanoto ot mn xora sastezanie-maraton-veselie-prejivqvane-nezabravimo priklio4anie
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mus » Чет Яну 22, 2004 9:12 pm

Baia 4eshmi4ki ima po tozi marshrut,na vsiaka po edna cigarka i do gore shte pukna
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот screamBoy » Чет Яну 22, 2004 9:59 pm

може и да е по една саска и догоре ще си излетял !

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот mr.jungle » Чет Яну 22, 2004 10:16 pm

[b][/b]ЭА ТУЧО ЧУЧО.Виж сега.Эа маршрута от първия ден мога да ти кажа нещичко.Няколко пъти съм катерил от Асеновград до х.Марциганица но направо преэ Добростан.Преэ Белинтаж е по обиколно . До там съм карал венаж , вэех го эа около 3 часа пак от Асеновград беэ да си давам много эор по иэпитаната и обичана от мен система чешмичка - почивка, може и със "саска"/съвет-напални си колкото можеш вода на чешмата след Горнослав эащото нагоре може да нямя/.Эа терена-до Орешец е асвалт, след това до Белнтаж добре поддържан черен път.Общо вэето е приятен и е доста красиво което те эарежда допълнително.Нататък до Марциганица мога само да гадая.Още един съвет-така и така няма да бърэаш;), отдели 1 час эа раэглеждане на самия комплекс Белинташ, мястото е УНИКАЛНО ,ще получиш такъв эаряд , че немам думи:DУСПЕХ[quote="mr.jungle"]

[quote="MOD"]

Важно е според мен да си доставиш удоволствие ... Така че имам въпрос - ще може ли да се кара по трасето извън класирането .. просто за удоволствие ( примерно след основната група ) .. и заради тръпката ... иначе става едно бързане .. човек не може да се наслади според мен пълноценно на природата и ... така мисля аз ... така ги разбирам нещата .. пък и не ставам за състезател категорично, но бих се навил да го мина като поход ( нещо подобно на студентските водни походи по Янтра, Искър, Арда и Марица - там се тръгва сутринта и до вечерта трябва да стигнеш до следващия лагер )... спокойно и с удоволствие ...пък ако не може - значи вече е окупирано последното място :D:D:D

И според мен е много важно да се знае поне 2-3 седмици по-рано точната дата , защото тези които са на работа да могат да се организират ....


--------------------------------------------------------------------

[b][color=red]MOD[/color][/b] = [b][color=red]M[/color][/b]aster [b][color=red]O[/color][/b]f [b][color=red]D[/color][/b]isaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
[/quote]

[/quote]
mr.jungle
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Яну 23, 2004 11:28 am

[quote="mr.jungle"]

[b][/b]ЭА ТУЧО ЧУЧО.Виж сега.Эа маршрута от първия ден мога да ти кажа нещичко.Няколко пъти съм катерил от Асеновград до х.Марциганица но направо преэ Добростан.Преэ Белинтаж е по обиколно . До там съм карал венаж , вэех го эа около 3 часа пак от Асеновград беэ да си давам много эор по иэпитаната и обичана от мен система чешмичка - почивка, може и със "саска"/съвет-напални си колкото можеш вода на чешмата след Горнослав эащото нагоре може да нямя/.Эа терена-до Орешец е асвалт, след това до Белнтаж добре поддържан черен път.Общо вэето е приятен и е доста красиво което те эарежда допълнително.Нататък до Марциганица мога само да гадая.Още един съвет-така и така няма да бърэаш;), отдели 1 час эа раэглеждане на самия комплекс Белинташ, мястото е УНИКАЛНО ,ще получиш такъв эаряд , че немам думи:DУСПЕХ[quote="mr.jungle"]

[quote="MOD"]

Важно е според мен да си доставиш удоволствие ... Така че имам въпрос - ще може ли да се кара по трасето извън класирането .. просто за удоволствие ( примерно след основната група ) .. и заради тръпката ... иначе става едно бързане .. човек не може да се наслади според мен пълноценно на природата и ... така мисля аз ... така ги разбирам нещата .. пък и не ставам за състезател категорично, но бих се навил да го мина като поход ( нещо подобно на студентските водни походи по Янтра, Искър, Арда и Марица - там се тръгва сутринта и до вечерта трябва да стигнеш до следващия лагер )... спокойно и с удоволствие ...пък ако не може - значи вече е окупирано последното място :D:D:D

И според мен е много важно да се знае поне 2-3 седмици по-рано точната дата , защото тези които са на работа да могат да се организират ....


--------------------------------------------------------------------

[b][color=red]MOD[/color][/b] = [b][color=red]M[/color][/b]aster [b][color=red]O[/color][/b]f [b][color=red]D[/color][/b]isaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
[/quote]

[/quote]

[/quote]


Няма какво да гадаеш за пътя Белинташ-Марциганица. Просто се предвижда връщане обратно до разклона по същия път :D и следва здраво катерене до хижата. Идеята е просто да се иде до Белинташ, където щяло да има междинна контрола. Все пак, ще има хора от цяла България ( за kibikoff, включително доста от Северна, от Исперих и района[:p]), които не познават района и си стува да се разходят през възможно най-много забележителности.

Наистина, ТУЧО ЧУЧО, втория и третия ден май има няколко кофти момента. Първият е спускането (или носене, или тикане - по избор) по доста стръмна туристическа пътека от Кръстова Гора надолу. Следващото (всъщност, единственото което не се знае ще бъде ли въобще проходимо с велосипед) е изкачването от Лъки до х.Пашалиица. Като километри не е много, но като гледам колко нагъсто са хоризонталите на картата... Само че май няма друг разумен вариант да се прахвърлим от дяла Добростан в дяла Чернатица без да се връщаме твърде близо до Пловдив по асфалт. Проблем за някои може да се окаже и част от катеренето от Чудните Мостове до вр.Персенк през третия ден, но не защото пътят е лош, а защото е доста стръмно на места. Като цяло, повечето подетапи от маршрута сме ги минавали различни хора в различно време и съществени проблеми няма.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта