Финанси, спестявания, покупки...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Финанси, спестявания, покупки...

Мнениеот reaper » Нед Окт 17, 2004 2:23 pm

Здрасти...Тук съм едва от няколко минути и доколкото разбрах, това е мястото за моята тема.
Искам да ви попитам, по специално спускачите, от къде ги събирате тез пари. Всеки, който съм питал, ми казва, че работи или сам си ги е спетил. Обяснете ми как е възможно да се спестят 3000 лв.(нали търябва да се започне с нещо, да кажем RAM DH) от човек до 18 или малко отгоре. Аз не виждам начин. Примерно както съм 14 нито мога да работя, нито получавам такива пари, че да мога да спестя примерно 1000 на година. Брат ми е на 17 и скоро събра около 5000 лв, но той взе на 2 пъти стипендия от испанското посолство равна на 1800 лв. Освен това работи вече втора година (тая работа я намери с триста зора и при познати). Обяснете ми вие как го правите. Много съм зарибен по спускането. Практикувам го с едно умряло колело, което не става за нищо. Използвам го, за да го доразбия...:D Моля ви се, кажете как сте започнали и вие, та да направя и аз така. От брата съм чувал за Калин и за Сашо, които били от Пловдив също. Каза ми, че този Сашо (който аз не познавам) е на 18 и кара свястно колело, кото според моите изчисления излиза над 5000 лв. От къдеее...?
Не знам как ще ги събера тез пари, но в близките няколко години, май DH ще ми бъде само мечта.:crying::bawling::bawling:
Благодаря предварително за съветите.
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот alcoholyday » Нед Окт 17, 2004 5:33 pm

[quote="reaper"]

Здрасти...Тук съм едва от няколко минути и доколкото разбрах, това е мястото за моята тема.
Искам да ви попитам, по специално спускачите, от къде ги събирате тез пари. Всеки, който съм питал, ми казва, че работи или сам си ги е спетил. Обяснете ми как е възможно да се спестят 3000 лв.(нали търябва да се започне с нещо, да кажем RAM DH) от човек до 18 или малко отгоре. Аз не виждам начин. Примерно както съм 14 нито мога да работя, нито получавам такива пари, че да мога да спестя примерно 1000 на година. Брат ми е на 17 и скоро събра около 5000 лв, но той взе на 2 пъти стипендия от испанското посолство равна на 1800 лв. Освен това работи вече втора година (тая работа я намери с триста зора и при познати). Обяснете ми вие как го правите. Много съм зарибен по спускането. Практикувам го с едно умряло колело, което не става за нищо. Използвам го, за да го доразбия...:D Моля ви се, кажете как сте започнали и вие, та да направя и аз така. От брата съм чувал за Калин и за Сашо, които били от Пловдив също. Каза ми, че този Сашо (който аз не познавам) е на 18 и кара свястно колело, кото според моите изчисления излиза над 5000 лв. От къдеее...?
Не знам как ще ги събера тез пари, но в близките няколко години, май DH ще ми бъде само мечта.:crying::bawling::bawling:
Благодаря предварително за съветите.
[/quote]

сашо предполагам че става дума за CRZ който не е от пловдив... та той кара за БАС и има някакви отстъпки доколкото знам аз пък и си зима части на изплащане... това ми е казвал на мене ама най-добре той да ти обясни. Това че трябва да караш колело за 5000 лева не е верно. Аз примерно си карах тоя сезон Драг F4 поработих лятото спестявах и сега си зех Cove g-spot, което е перфектната рамка за мене пък и я зех много евтино защото bikerider е пич :beer::thumb::thanks:
така че според мен решението е да събираш пари и да чакаш докато изпадне точната оферта
успех :thumb:
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Окт 17, 2004 6:33 pm

nali znae6 .... zima6 qbylka lyska6 q polira6 q .... i q prodava6 na cenata na 2 kopuva6 2 .... i taka i taka .....
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Нед Окт 17, 2004 8:16 pm

[quote="HellRaider"]

nali znae6 .... zima6 qbylka lyska6 q polira6 q .... i q prodava6 na cenata na 2 kopuva6 2 .... i taka i taka .....
[/quote]


:rofl::rofl::rofl::agree:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Victor » Нед Окт 17, 2004 8:26 pm

Еми и аз съм така :bawling:.Купих лятото един RAM HT 1 за 650 лв после пипнах го малко педали глезотии и доиде до 700лв и сега наникаде-като отида при баща ми и му кажа че искам еди коя си част и че това много в важно за мен тои "Че на тоя част кво и е ???:crazy:"и не ми дава и лев .Каза че няма и да ми даде !Еми така е за да станеш добър в нещо (както е в нашия случаи карането)триябва да почнеш от малък а за да почнеш от малък ти трябва подкрепата на родителите ти.Еми аз я нямам и освен че баща ми ми го купи този баик тои нищо сигурно няма да направи за него той е с тази логика че ако нещо е гадно трябва да се сменя цялото колело и като проквичах нещо пак за колелото тои просто казва "ами такова си го избра"неможе да го разбере и тва е .Карането е начин на живот не просто въртене на педали по някаква проклета улица.Много съжелявам че нямам DH колело и от сега немога да се готвя за състезания но е така НИКОГА няма да стана състезател защото когато почна да изкарвам пари ще е вече твърде късно да почна да се уча ама наистина късно и никога няма да стигна хората които са имали шибаната подкрепа на техните и карат от 14-15 DH bike.Жалко но това ме прави и мен жалък!
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Нед Окт 17, 2004 8:59 pm

Значи когато обикалях с баща ми да си търся колело срещнахме един човек, който носеше една рамка на Скот. Поговорихме малко и разбрах, че рамката струва 2600лв. Но той ми каза следното- такава рамка се купува с изкарани пари. Когато имаш пари и искаш да си купиш нещо си го купуваш. Не можеш да разчиташ само на родителите си. Вярно че наште ми помогнаха за колелото, но почти чялата част е от мен. И сега сам си събирам пари за нови части. Щото не мога да кажа на баща ми- тате ще ми купиш ли това Марцоки за 700лв, че мойта не е хубава. Като си събера, ще си купя.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Нед Окт 17, 2004 9:10 pm

[quote]

quote:Originally posted by reaper

Здрасти...Тук съм едва от няколко минути и доколкото разбрах, това е мястото за моята тема.
Искам да ви попитам, по специално спускачите, от къде ги събирате тез пари. Всеки, който съм питал, ми казва, че работи или сам си ги е спетил. Обяснете ми как е възможно да се спестят 3000 лв.(нали търябва да се започне с нещо, да кажем RAM DH) от човек до 18 или малко отгоре. Аз не виждам начин. Примерно както съм 14 нито мога да работя, нито получавам такива пари, че да мога да спестя примерно 1000 на година. Брат ми е на 17 и скоро събра около 5000 лв, но той взе на 2 пъти стипендия от испанското посолство равна на 1800 лв. Освен това работи вече втора година (тая работа я намери с триста зора и при познати). Обяснете ми вие как го правите. Много съм зарибен по спускането. Практикувам го с едно умряло колело, което не става за нищо. Използвам го, за да го доразбия... Моля ви се, кажете как сте започнали и вие, та да направя и аз така. От брата съм чувал за Калин и за Сашо, които били от Пловдив също. Каза ми, че този Сашо (който аз не познавам) е на 18 и кара свястно колело, кото според моите изчисления излиза над 5000 лв. От къдеее...?
Не знам как ще ги събера тез пари, но в близките няколко години, май DH ще ми бъде само мечта.
Благодаря предварително за съветите.


сашо предполагам че става дума за CRZ който не е от пловдив... та той кара за БАС и има някакви отстъпки доколкото знам аз пък и си зима части на изплащане... това ми е казвал на мене ама най-добре той да ти обясни. Това че трябва да караш колело за 5000 лева не е верно. Аз примерно си карах тоя сезон Драг F4 поработих лятото спестявах и сега си зех Cove g-spot, което е перфектната рамка за мене пък и я зех много евтино защото bikerider е пич
така че според мен решението е да събираш пари и да чакаш докато изпадне точната оферта
успех [/quote]

ами да, за Crz става въпрос. Я ме светни как мога да се състезавм за БАС и аз, но без да съм от София. :D:D:D Освен това, брат ми е карал с него бре...:) Още когато бил със РАМ ДХ 03. Така че....:) Как става точно номерът със изплащането. Примерно, ако искам да си взема РАМ ДХ 05 да кажем, мога ли да им кажа, че го искам на изплащане, в рамките на 3 години например? :I
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Нед Окт 17, 2004 9:47 pm

[quote="Victor"]

Еми и аз съм така :bawling:.Купих лятото един RAM HT 1 за 650 лв после пипнах го малко педали глезотии и доиде до 700лв и сега наникаде-като отида при баща ми и му кажа че искам еди коя си част и че това много в важно за мен тои "Че на тоя част кво и е ???:crazy:"и не ми дава и лев .Каза че няма и да ми даде !Еми така е за да станеш добър в нещо (както е в нашия случаи карането)триябва да почнеш от малък а за да почнеш от малък ти трябва подкрепата на родителите ти.Еми аз я нямам и освен че баща ми ми го купи този баик тои нищо сигурно няма да направи за него той е с тази логика че ако нещо е гадно трябва да се сменя цялото колело и като проквичах нещо пак за колелото тои просто казва "ами такова си го избра"неможе да го разбере и тва е .Карането е начин на живот не просто въртене на педали по някаква проклета улица.Много съжелявам че нямам DH колело и от сега немога да се готвя за състезания но е така НИКОГА няма да стана състезател защото когато почна да изкарвам пари ще е вече твърде късно да почна да се уча ама наистина късно и никога няма да стигна хората които са имали шибаната подкрепа на техните и карат от 14-15 DH bike.Жалко но това ме прави и мен жалък!
[/quote]


Абе според вас колела по евтини от 600-800 лева май не стуват???А случайно да знаете че най-добрите спускачи в световноя елит са минали през XC??Така че сега се научи да въриш педалите (дори за DH e нужно),научи се при спускане да караш с техника и да взимаш завоите с нужната траектория,а като събереш пари за мечтаното колело ще разбереш че тези първоначални стъпки не са били загуба на време.Освен ако до тогава не си се заплеснал по XC :D:D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот alcoholyday » Нед Окт 17, 2004 9:50 pm

[quote="reaper"]

[quote]

quote:Originally posted by reaper

Здрасти...Тук съм едва от няколко минути и доколкото разбрах, това е мястото за моята тема.
Искам да ви попитам, по специално спускачите, от къде ги събирате тез пари. Всеки, който съм питал, ми казва, че работи или сам си ги е спетил. Обяснете ми как е възможно да се спестят 3000 лв.(нали търябва да се започне с нещо, да кажем RAM DH) от човек до 18 или малко отгоре. Аз не виждам начин. Примерно както съм 14 нито мога да работя, нито получавам такива пари, че да мога да спестя примерно 1000 на година. Брат ми е на 17 и скоро събра около 5000 лв, но той взе на 2 пъти стипендия от испанското посолство равна на 1800 лв. Освен това работи вече втора година (тая работа я намери с триста зора и при познати). Обяснете ми вие как го правите. Много съм зарибен по спускането. Практикувам го с едно умряло колело, което не става за нищо. Използвам го, за да го доразбия... Моля ви се, кажете как сте започнали и вие, та да направя и аз така. От брата съм чувал за Калин и за Сашо, които били от Пловдив също. Каза ми, че този Сашо (който аз не познавам) е на 18 и кара свястно колело, кото според моите изчисления излиза над 5000 лв. От къдеее...?
Не знам как ще ги събера тез пари, но в близките няколко години, май DH ще ми бъде само мечта.
Благодаря предварително за съветите.


сашо предполагам че става дума за CRZ който не е от пловдив... та той кара за БАС и има някакви отстъпки доколкото знам аз пък и си зима части на изплащане... това ми е казвал на мене ама най-добре той да ти обясни. Това че трябва да караш колело за 5000 лева не е верно. Аз примерно си карах тоя сезон Драг F4 поработих лятото спестявах и сега си зех Cove g-spot, което е перфектната рамка за мене пък и я зех много евтино защото bikerider е пич
така че според мен решението е да събираш пари и да чакаш докато изпадне точната оферта
успех [/quote]

ами да, за Crz става въпрос. Я ме светни как мога да се състезавм за БАС и аз, но без да съм от София. :D:D:D Освен това, брат ми е карал с него бре...:) Още когато бил със РАМ ДХ 03. Така че....:) Как става точно номерът със изплащането. Примерно, ако искам да си взема РАМ ДХ 05 да кажем, мога ли да им кажа, че го искам на изплащане, в рамките на 3 години например? :I
[/quote]


значи варианта с изплащането го има във веломаниа ама се оскъпява доста а CRZ като карахме на пампорово ми каза че изплащал още спирачки и рамка но това е защото е от отбора и винаги могат да го намерят... за да станеш от някой отбор трябва да покажеш умения мисля че него го бяха харесали на едно състезание където помагаше по организаторската работа и беше нещо като beta tester на трасето...
а btw кой е брат ти ? ;)
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Нед Окт 17, 2004 10:18 pm

Добре де може малко да съм прекалил малко в миналия ми пост ,но просто се дразня на педалчета които са дори по-малки от мен пък имат ЕБАТИ баиковете и отгоре на всичко се правят и на голямата работа!:angfire:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Нед Окт 17, 2004 10:25 pm

Ето тук е мястото на разумния човек в мен да се обади - еми хубаво пич има по-зле има и по-добре .Абе секви ги има !!!Това кои какво колело кара всъщност не ме засяга и всички да караха някакви колелца BALKAN за по 12-20 лв и некви RAM-ове за хиляди левове аз пак щях да карам моито си баикче така че и да завиждам и да гледам и да псувам и да правя каквото ща аз пак ше съм си с RAM HT 1 и аз наистина много му се радвам (макар да не съм оставил всички с такова впечетление)ще си карам с него докато не обера банка и не си купа това което искам :^:.
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Нед Окт 17, 2004 10:35 pm

[quote="Victor"]

ще си карам с него докато не обера банка и не си купа това което искам :^:.
[/quote]


Е, чак пък банка :shooter:Като начало можеш да започнеш да си събираш парите от баничките - много изпитан метод ;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Окт 18, 2004 12:28 am

батка ,аз съм на 21 години карам от 16-годишен карам ,планински велосипед ,от преди 1 година ми казаха за тоя саит ,от които научих много неща ,от няколко месеца имам колело с пропорции за дн :liplick:,парите за двете колела съм ги дал аз ,подражка аз на 100%
сега вече мога да работя и да спечеля пари за протектори ,и за друго колело след време ,и мислия, че мога да постигна някакво ниво другата година ,та миселта ми е ,че профисионалист няма да ста,но да карам и да се средновам с приятели и на састезание ми е достатачно

колелото като за първо прекрасно и красиво, даваи и вземи каска и ракавици ,после маколенки и налакатници,после ризница:thumb: и шлем ,после некое колео с рамка за надграждане

не мисли ,че изоставаш ,а колко напредваш току виж си задминал тези ,които си гонил
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Victor » Пон Окт 18, 2004 8:01 am

Напълно съгласен :agree:.Аз сега съм на 16 и смятам да си крам за удовоствие кадето си преценя че мога.
п.с.А сега съвсем го закърших с парите защото наще са убедени че пуша откаде има хримна бе братче :crazy:??? И сега не ми дават пари и за банички защото мислят че ще ги дам за цигари!
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Окт 18, 2004 8:09 am

[quote="Victor"]
п.с.А сега съвсем го закърших с парите защото наще са убедени че пуша откаде има хримна бе братче :crazy:??? И сега не ми дават пари и за банички защото мислят че ще ги дам за цигари!
[/quote]


Не е истина! До какво води понякога спестяването на пари за колело! ;) Те нали не виждат къде отиват парите и си мислят, че е за цигари....
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Окт 18, 2004 8:22 am

А иначе малко и по темата:
Аз не виждам нищо лошо ако родителите на даден младеж изкарват добри пари, да му купят добро колело, за да може детето им да се кефи, да кара по-безопасно и, не на последно място, ако реши, да се развива като състезател. Лошото е, че в България не всички родители могат да си позволят подобни подаръци, от което се появяват приказките за "мамини синчета" и т.н. Главната причина за тези приказки е завистта (която също си е нормална човешка реакция, няма кво да се лъжем) - иначе не вярвам, че има много хора, които биха отказали подарък DH колело за 5000лв. само защото трябвало сами да си изкарат парите за него. :D
Е, когато родителите не могат или не искат да дават много пари, остава варианта човек сам да си ги изкара. И, разбира се, 5000лв. не се изкарват никак лесно, аз поне все още не съм успял ;) Затова си карам сравнително непретенциозното колело, което по никакъв начин не ми пречи на изживяването и удовоствието, само дето от време на време ме вкарва в непредвидени разходи :D:D:D Тук обаче има един друг момент за всички като теб - кефи се с твърдака и се учи с него! Можеш много, ама много да научиш, нека xtr да ти каже колко време е карал с твърдак! И Мастора също! Това са хора, на които не са им нужни DH байкове, за да издухат цял куп народ с такива, затова като седнат на истински машини за спускане, автоматично стават сред най-добрите. :8D:
Затова бих ти препоръчал следната стратегия, освен ако междувременно не спечелиш шестица от тотото :buck: Карай си байка и се научи да го караш добре! Междувременно учи си уроците, от време на време и работи ако трябва и имаш време. Ако не друго, като станеш студент, ще можеш да отидеш да поработиш едно лято в САЩ за истински пари, а не за жълти стотинки като у нас, след което само ще трябва да си избереш колелото. Но и там се бачка яко, да знаеш! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TheUndertaker » Пон Окт 18, 2004 9:58 am

I moq suvet e da se naso4i6 kum ka4estveno HT kolelo na koeto da se nau4i6 da kara6 posle dai boje DH ma6ina prosto da se u4i6 da kara6 na DH mi se struva 4e 6te se izturve baqt materiual , za okolo 1000 moje da sglobi6 takova ili kupi6 i da se u4i6 :) tova sa 4-5 meseca rabota pri lo6a zaplata ! Uspeh !
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот jokata » Пон Окт 18, 2004 10:03 am

[quote="axelmax"]
...
после ризница:thumb: и шлем
...[/quote]

И ти остана само пиката, за да си full equiped, а :?: :usclap:
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 10:18 am

[quote="alcoholyday"]
...си зех Cove g-spot, което е перфектната рамка за мене пък и я зех много евтино защото bikerider е пич :beer::thumb::thanks:...
[/quote]


:beer::D

[quote="alcoholyday"]
така че според мен решението е да събираш пари и да чакаш докато изпадне точната оферта
[/quote]


@reaper: аз знам три варианта.

1. татко ти не си знае парите - изключваме този вариант, ако беше така нямаше да питаш ;)

2. намираш си работа и започваш мъчителен многогодишен цикъл с взимане всеки месец на сума X, отделяне на сума Y<X за колело и останалата сума Z=X-Y се харчи за живеене. Имай предвид че Z расте с годините (демек Y намалява) - изнасяш се на квартира, жениш се, ей такива неща. след N години си събрал сумата която искаш и откриваш, че за нея вече може да се вземе много по-модерен и здрав чарк. Ако обаче мистър Мърфи е бил нащрек твоя чарк вече не го произвеждат и го няма по магазините, а новия чарк е на различен стандарт, демек трябва да сменяш още неща ;) Предимството е, че можеш да планираш стриктно, а недостатъците са, че всичко става много бавно и бюджета се натоварва значително. Това разбира се е относително.

3. Взимаш си евтино колело и като му дойде времето го upgrade-ваш (как се прави евтино upgrade се сещаш надявам се) и
повтаряш схемата колкото пъти трябва докато стигнеш целта.
Предимството на тази схема е, че винаги имаш нещо да караш (с краткотрайни изключения може би) и цената на колелото ти расте успоредно с уменията ти, което е добре за теб, за колелото и за инвестициите ти. Големия недостатък е че се изисква различна философия - едно е да караш RAM DH [u][b]сега[/b][/u], друго е след 3-4 години.

А ако питаш мен лично - аз съм се спрял на комбинация от третия и втория вариант. Дано съм ти помогнал мъничко :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jokata » Пон Окт 18, 2004 10:19 am

[quote="Victor"]

Еми и аз съм така :bawling:.Купих лятото един RAM HT 1 за 650 лв после пипнах го малко педали глезотии и доиде до 700лв и сега наникаде-като отида при баща ми и му кажа че искам еди коя си част и че това много в важно за мен тои "Че на тоя част кво и е ???:crazy:"и не ми дава и лев .Каза че няма и да ми даде !Еми така е за да станеш добър в нещо (както е в нашия случаи карането)триябва да почнеш от малък а за да почнеш от малък ти трябва подкрепата на родителите ти.Еми аз я нямам и освен че баща ми ми го купи този баик тои нищо сигурно няма да направи за него той е с тази логика че ако нещо е гадно трябва да се сменя цялото колело и като проквичах нещо пак за колелото тои просто казва "ами такова си го избра"неможе да го разбере и тва е .Карането е начин на живот не просто въртене на педали по някаква проклета улица.Много съжелявам че нямам DH колело и от сега немога да се готвя за състезания но е така НИКОГА няма да стана състезател защото когато почна да изкарвам пари ще е вече твърде късно да почна да се уча ама наистина късно и никога няма да стигна хората които са имали шибаната подкрепа на техните и карат от 14-15 DH bike.Жалко но това ме прави и мен жалък!
[/quote]

Приятелю, много си се заблудил - ще го разбереш като почнеш сам да се издържаш. Логиката ти е изцяло погрешна и трябва да си благодарен на баща си за това, което ти е купил. А щом желанието ти за upgrade на велосипеда е толкова силно, ще трябва сам да направиш нещо по въпроса...
[quote]Добре де може малко да съм прекалил малко в миналия ми пост ,но просто се дразня на педалчета които са дори по-малки от мен пък имат ЕБАТИ баиковете и отгоре на всичко се правят и на голямата работа![/quote]

Пак си в грешка, не мразиш а завиждаш! Недей така - по тоя начин никога няма да си доволен от това което имаш. Винаги ще си намери човек с по-хубави колело/части от твоите - всеки такъв ли ще мразиш :nono:? Доста хора от форума май попадат в тази категория.

КАРАЙ си това което имаш и му се кефи максимално! Защото има една стара сентенция - Животът е това което се случва, докато кроим планове за бъдещето. ;)

Айде със здраве! :D
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Пон Окт 18, 2004 1:24 pm

Много ясно , карай си "кенефа" аз кво мислиш че правя?
Карах 4 години твърдак и го овладях до съвършенство,просто си стана част от мен тва колелце.
После 1 година(тая година) си купих един FS Кенеф , вкарах му 250 лв и горе долу ставаше за спускане (не говориме за комфорт въобще, а само да не се чупи на всяко качване (чупеше се на всяко 2-ро качване):D:xx(:)
И сега съм направил един фонд ФР/ДХ колело и гледам да го пълня та за да мога за другия сезон да имам свястно колело.Пари не се намират кой знае колко но помагам на баща ми за 100-тина лв/месец, взимам към 70-80 джобни/месец и стипендията от даскало и празниците и всички непредвидени доходи до другото лято и като продам кенефа и мисля 1.5 - 1.6 маах 1.7 да съм събрал. Колело от бг готово в ниаккъв случай няма да взвема щото няма да ми стигнат парите, мислех си няква комбинация от различни намаления, спестения, оферти и внос/износ от USA (с любезното съдействие на той си знае кой:thanks:) и да стане..
Та понеже питаше , това е моя случай.Дано да ти е бил полезен:^:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Пон Окт 18, 2004 1:48 pm

[quote="Admin"]

...като станеш студент, ще можеш да отидеш да поработиш едно лято в САЩ за истински пари, а не за жълти стотинки като у нас...
[/quote]


То пък едни истински пари... Ако имаш нагласата да работиш, и можеш да работиш, у нас могат да се изкарват съвем прилични доходи. Трябва само малко инициативност и старание. Аз лично съм започнал да работя на 16; в момента съм на 22 и работя на две места и следвам едновременно. Колелата съм си ги събирал и изплащал част по част, но нямам никакъв проблем с това, че на някой майка му и баща му са му купили машина за четирицифрена сума. Просто от рано съм се научил че от мрънкане и гледане в чуждата паница полза няма... :).

Като си малък и нямаш пари - нямаш, това е положението. Радвай се на това, което имаш, и мисли как да промениш нещата за в бъдеще.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 2:08 pm

[quote="Victor"]

Еми и аз съм така :bawling:.Купих лятото един RAM HT 1 за 650 лв после пипнах го малко педали глезотии и доиде до 700лв и сега наникаде-като отида при баща ми и му кажа че искам еди коя си част и че това много в важно за мен тои "Че на тоя част кво и е ???:crazy:"и не ми дава и лев .Каза че няма и да ми даде !Еми така е за да станеш добър в нещо (както е в нашия случаи карането)триябва да почнеш от малък а за да почнеш от малък ти трябва подкрепата на родителите ти.Еми аз я нямам и освен че баща ми ми го купи този баик тои нищо сигурно няма да направи за него той е с тази логика че ако нещо е гадно трябва да се сменя цялото колело и като проквичах нещо пак за колелото тои просто казва "ами такова си го избра"неможе да го разбере и тва е .Карането е начин на живот не просто въртене на педали по някаква проклета улица.Много съжелявам че нямам DH колело и от сега немога да се готвя за състезания но е така НИКОГА няма да стана състезател защото когато почна да изкарвам пари ще е вече твърде късно да почна да се уча ама наистина късно и никога няма да стигна хората които са имали шибаната подкрепа на техните и карат от 14-15 DH bike.Жалко но това ме прави и мен жалък!
[/quote]


:nono: забрави да те прави жалък по какъвто и да е начин. щом го искаш работи за това и някой ден ще го постигнеш. виж ако нямаш търпение, случая е друг.

апропо - ето една тема която адски ме вълнува - манията да станеш състезател? защо всички младежи под 20 напоследък само за това говорят? само там ли вече има прехрана ебаси???? освен това защо си мислиш че като имаш DH колело имаш гаранция че ще станеш състезател? може пък да не бива толкова, нещо което няма как предварително да разбереш? освен това - дори да станеш състезател - ако това е самоцел, виж по-долу въпроса ми за работата. ако искаш с това да си вадиш хляба, запомни едно от мен - ЗАЕБИ КОЛЕЛОТО И ТРЕНИРАЙ ТЯЛОТО СИ. ако си добър, колела се намират. спонсори също. но това е само ако си добър. а за да станеш добър, просто трябва колело. a колело с което да станеш добър... далеч не се иска RAM DH за да станеш добър, но естествено дори за такова колело трябват пари. следователно пак стигаме до извода че на първо място трябват пари, тоест РАБОТА. има и други начини, но водят до престои в неприятни места...

та ако само за колелото мислиш, как ще си намериш читава работа за да си го купиш - над това замислял ли си се? изобщо мисля че разсъждаваш малко наобратно - за мен първо трябва да се работи и после да се берат плодовете.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 2:10 pm

[quote="naka76"]
Абе според вас колела по евтини от 600-800 лева май не стуват???А случайно да знаете че най-добрите спускачи в световноя елит са минали през XC??Така че сега се научи да въриш педалите (дори за DH e нужно),научи се при спускане да караш с техника и да взимаш завоите с нужната траектория,а като събереш пари за мечтаното колело ще разбереш че тези първоначални стъпки не са били загуба на време.Освен ако до тогава не си се заплеснал по XC :D:D
[/quote]


точно това имах предвид :thumb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот lechuga » Пон Окт 18, 2004 2:39 pm

[quote]апропо - ето една тема която адски ме вълнува - манията да станеш състезател? защо всички младежи под 20 напоследък само за това говорят? само там ли вече има прехрана ебаси???? [/quote]

Въпроса не е точно в прехраната, славата е голямата привличаща сила;)
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lechuga » Пон Окт 18, 2004 2:43 pm

[quote="Victor"]

Добре де може малко да съм прекалил малко в миналия ми пост ,но просто се дразня на педалчета които са дори по-малки от мен пък имат ЕБАТИ баиковете и отгоре на всичко се правят и на голямата работа!:angfire:
[/quote]

Погледни от друга гледна точка: ти имаш колело за 700 лева, за което баща ти ти е дал пари, а има доста хора които за колело за 300 лева не могат да спестят, а бащите им не могат да им дадат никакви пари. Ако мислеха като теб, какъв ли си ти за тях:?:
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Окт 18, 2004 3:00 pm

E** си! Да не си "баща":santa: в днешно време... Ако хич не дадеш пари си лош:bawling:! Ако дадеш 600лв - пак си лош:bawling::bawling:. Ако пък дадеш 2000лв и после откажеш да финансираш ежегодните ъпгрейди, без които това колело "вече не се харесва" на пубера - още по-лош:bawling::bawling::bawling:... Дали да не се гръмна навреме и да не чакам чадото ми да порасне до такива висини на мозъчното си развитие, а? Какво ще ме посъветвате:confused:?

:crying:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 18, 2004 3:23 pm

:offtopic:
Did, ти се радвай че още не ти е дошъл този период. На моята щерка (2год. и 2 месеца) триколката вече и е малка и иска "гоуемо койо". Аз съм се приготвил психически за едно драгче за 95 лв с помощни колела или в най-лошия случай Giant Animator. Вчера пак ме караше да я качвам на моето - не че нещо може да прави, ма се кефи като си представя че го кара. Аз и казах че ако слушка тати ще и купи голямо колело. Тогава тя взе списанието MBAction и ми посочи Turner Nitrous, като видя учудената ми физиономия, каза "а, не тува, ету тува (Litespeed Niota)... :bawling:. Започна се... още от сега... Ееех, е тва е днешната младеж... :beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Окт 18, 2004 3:33 pm

[quote="КапитанПланета"]

:offtopic:... Тогава тя взе списанието MBAction и ми посочи Turner Nitrous, като видя учудената ми физиономия, каза "а, не тува, ету тува (Litespeed Niota)... :bawling:. Започна се... още от сега... Ееех, е тва е днешната младеж... :beer:

[/quote]

Капитане радвай се че е било MTBAction. Ами ако беше AUTOBILD????
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 3:43 pm

[quote="lechuga"]

[quote]апропо - ето една тема която адски ме вълнува - манията да станеш състезател? защо всички младежи под 20 напоследък само за това говорят? само там ли вече има прехрана ебаси???? [/quote]

Въпроса не е точно в прехраната, славата е голямата привличаща сила;)
[/quote]


да, това е другата страна - манията да си известен, да те виждат по подиумите и да те снимат. колко потрошени колела и травми съм видял само от тая пуста суета... и колко пари са потрошени от пуберски "комплекси" не е истина...
иначе то се знае - не е лудия тоя дето яде зелника, а тоя дето му го дава, ама тва е друга тема...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта