SR Suntour Rux E и RS Tora 289 U-turn

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

SR Suntour Rux E и RS Tora 289 U-turn

Мнениеот z1gZag » Чет Авг 02, 2007 6:36 pm

За 4х и лек Дх , една от двете ще се кара с рам 4х , коя е по подходяща ? Веднага бих избрал тората обаче на сайа им си пише че е за XC , знам че 4х се кара и с XC вилки , но ми трябва и за дх , а и новите рукс уж вадят 150 мм :dunno:
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Мнениеот GECKO » Чет Авг 02, 2007 8:35 pm

Rux-а го взимаш готов, системата е що годе добре, за парите си. Няма да е кой-знае колко завидна за дЪхЪ, но ще се справиш. Проблем би се оказало сервизирането на вилката (патрона). От друга страна Tora-та няма да е и толкова стабилна. Голям плюс тук е възможността за надграждане. В един по-късен етап можеш да смениш тапата горе дясно със Motion Control хидравлика, на нивото на тази в Pike/Revelation и да имаш една чудесна вилка с работа еквивалентна на хубавите в дисциплината. А и настройката на хода ще ти дойде полезна.

Искам да вметна една забележка: моето мнение е пристрастно и породено от изживяванията ми с моето Duro-E, което имаше навика да "завива" (суче) при натискане на спирачката, та...

...аз бих се насочил към Tora, с една идея за надграждане на по-късен етап :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Krismars » Чет Авг 02, 2007 8:42 pm

Значи това надграждане може да се осъществи, щото аз питах в една друга тема точно за него. Иначе и аз съм пред подобна дилема. Някойс Тора-та може ли да сподели впечатленията си от здравината на вилката. И дали ще суче много с 185мм ББ7?
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Shady™ » Чет Авг 02, 2007 8:45 pm

Krismars написа:Значи това надграждане може да се осъществи, щото аз питах в една друга тема точно за него. Иначе и аз съм пред подобна дилема. Някойс Тора-та може ли да сподели впечатленията си от здравината на вилката. И дали ще суче много с 185мм ББ7?

Питай *Editor ...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот z1gZag » Чет Авг 02, 2007 8:58 pm

Става въпрос за вилка , която да ползвам за "bike weekend" , няма да е някакво свръх каране ,протсо искам да си направя кефа , и да видя какво мога . Вилката която ще взема след това ще се продава , затова трябва също да се ориентирам коя повече се търси . А за по натам (след зимата) , съм се ориентирал към RS Domain , Нещо за нея ако може да кажете :bigeyes:
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Re: SR Suntour Rux E и RS Tora 289 U-turn

Мнениеот Editor » Чет Авг 02, 2007 8:58 pm

z1gZag написа:За 4х и лек Дх , една от двете ще се кара с рам 4х , коя е по подходяща ? Веднага бих избрал тората обаче на сайа им си пише че е за XC , знам че 4х се кара и с XC вилки , но ми трябва и за дх , а и новите рукс уж вадят 150 мм :dunno:

Тората е грешка особено за това което ти искаш да караш повярвяй ми ..Говоря от личен опит.
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Чет Авг 02, 2007 9:04 pm

z1gZag написа:...А за по натам (след зимата) , съм се ориентирал към RS Domain , Нещо за нея ако може да кажете :bigeyes:

:^: :agree:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Editor » Чет Авг 02, 2007 9:09 pm

Krismars написа:Значи това надграждане може да се осъществи, щото аз питах в една друга тема точно за него. Иначе и аз съм пред подобна дилема. Някойс Тора-та може ли да сподели впечатленията си от здравината на вилката. И дали ще суче много с 185мм ББ7?

Боже горката вилка...по добре недей !Вилката я купих нова преди няма 2 месеца и я карам с спирачка Tektro IO 180 mm която незнам какво и има но спира доста добре като за спирачка от този клас и вилката вече започва да отваря луфт в десния ботуш.Пък си представям какво ще става с Авида.
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Чет Авг 02, 2007 9:25 pm

Editor написа:
Krismars написа:Значи това надграждане може да се осъществи, щото аз питах в една друга тема точно за него. Иначе и аз съм пред подобна дилема. Някойс Тора-та може ли да сподели впечатленията си от здравината на вилката. И дали ще суче много с 185мм ББ7?

Боже горката вилка...по добре недей !Вилката я купих нова преди няма 2 месеца и я карам с спирачка Tektro IO 180 mm която незнам какво и има но спира доста добре като за спирачка от този клас и вилката вече започва да отваря луфт в десния ботуш.Пък си представям какво ще става с Авида.


А какво общо има авида с десния ботуш, и защо мислиме, че Rux е по-добрия избор.

Аз бих запитал бат' Шаде за RST серията за DJ, защто май при тях ги има тези.

А и в крайна сметка, може да се кара Tora-та с минимален ход за DJ/4X* и т.н. (повече контакнта площ между краката и втулките) а за DH* изпълнения само да се ползва целия ход на вилката. :dunno:

EditЪ: така и не разбрах, защо всички пишат какво да НЕ взима но не предлагат какво ДА избере :psst:

*Да се има в предвид, че все още се обсъжда ХС вилка
Последна промяна GECKO на Чет Авг 02, 2007 9:29 pm, променена общо 1 път
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Krismars » Чет Авг 02, 2007 9:25 pm

Малко ще отклоня темата, ама искам да питам някоя добра дума за Стенс да кажете или е много зле мисля да е 20мм :dunno:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Editor » Чет Авг 02, 2007 9:36 pm

GECKO написа:
Editor написа:
Krismars написа:Значи това надграждане може да се осъществи, щото аз питах в една друга тема точно за него. Иначе и аз съм пред подобна дилема. Някойс Тора-та може ли да сподели впечатленията си от здравината на вилката. И дали ще суче много с 185мм ББ7?

Боже горката вилка...по добре недей !Вилката я купих нова преди няма 2 месеца и я карам с спирачка Tektro IO 180 mm която незнам какво и има но спира доста добре като за спирачка от този клас и вилката вече започва да отваря луфт в десния ботуш.Пък си представям какво ще става с Авида.


А какво общо има авида с десния ботуш, и защо мислиме, че Rux е по-добрия избор.

Аз бих запитал бат' Шаде за RST серията за DJ, защто май при тях ги има тези.

А и в крайна сметка, може да се кара Tora-та с минимален ход за DJ/4X и т.н. (повече контакнта площ между краката и втулките) а за DH изпълнения само да се ползва целия ход на вилката. :dunno:

Може би забравих да спомена че U-turn капачката е адски слаба като изработка и е супер крехка!Да не говорим че от Rock Shox са го направили така че капачката на ю-търна да е под формата на ключе 6.5 мм(ако мога така да се изразя ...)което немога да намеря никъде а капачката ми е пукната и превърта !Относно спирачката - има значение ! Авида е доста силна спирачка с голям ротор -185 и аз немога да си обясня как моята тора отвори луфт в десния ботуш но изглежда просто се суче прекалено много от спирачката (Tektro-то)...това е единственото ми обяснение!Ако обърна внимание на работата на вилката ...и тя не е на ниво работи доста сухо и никак не е "чувствителна"...както споменах по нагоре ... xc/am вилка... според мен не става нито за дх нито за dj.Това което харесвам е Rebaunda :^:
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Чет Авг 02, 2007 10:37 pm

Editor написа:Rock Shox са го направили така че капачката на ю-търна да е под формата на ключе 6.5 мм(ако мога така да се изразя ...)което немога да намеря никъде


Пробвай с френски(регулируем) ключ.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Editor » Чет Авг 02, 2007 10:42 pm

URNEST написа:
Editor написа:Rock Shox са го направили така че капачката на ю-търна да е под формата на ключе 6.5 мм(ако мога така да се изразя ...)което немога да намеря никъде


Пробвай с френски(регулируем) ключ.

Страх ме е да не изобля платформата защото тогава вече съм за никъде.Дали някъде неможе да се намери само капачка за ю-търн нова да си купя ?
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Slay » Чет Авг 02, 2007 11:24 pm

GECKO написа:Rux-а го взимаш готов, системата е що годе добре, за парите си. Няма да е кой-знае колко завидна за дЪхЪ, но ще се справиш. Проблем би се оказало сервизирането на вилката (патрона)


До колкото знам Rux-а е с Hydraulic open oil bath , a не с патрон като Duro
Аватар
Slay
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 11:17 pm
Местоположение: Sofia , Bulgaria

Мнениеот GECKO » Чет Авг 02, 2007 11:27 pm

Editor написа:...


Смени и маслото и ще е чувствителна, ако е смазана страната на пружината токувиж и U-Turn-а върви по-леко и не се чупи капачката. Без Motion Control-а няма да е много добра за по-напрегнати дисциплини... шанс, но с него на по-късен етап всичко ще заспи. Все пак става въпрос за ХС вилка и не може да се очаква здравина като на дЪхЪ вилка, но това което предлага е доста стойностно :agree:

Отново, ако имате по-добро предложение, или причина да избере Rux или някоя друга вилка кажете, ако не, не коментирайте колко слаба е била всъщност вилката. В пост-а на човека си е описано, че знае, че това е ХС вилка и че знае, че успешно се ползват за дадените предназначение (например Цуцо и неговата Reba).

@Slay - отворена баня, противно на представите ти е термин, който се използва за вилки, чието смазване се осъществява от масло. Серията Rux е отворена баня, защото долу вместо грес както при Duro има масло. Самата вилка (както се разбира от схемата дадена от Suntour) си има патрон, който се "къпе" в отворена баня. При Tora отново има отворена баня, и тя отново не играе роля в хидравликата (същата е историята и при новите продукти на Manitou) - краката се "къпят" в ботушите.
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Editor » Чет Авг 02, 2007 11:45 pm

Gecko - благодаря ти за съветите !Чувал съм и преди че след смяната на маслото се появява промяна в работата на вилката но не бях сигурен.Към какво масло по точно да се насоча за да стане по отзивчива ?Какво да правя с луфта в десния ботуш има начин да се премахне?И ако реша да инвестирам в тази вилка и да набутам Motion Control колко ще ми излезе горе долу ?
благодаря предварително
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пет Авг 03, 2007 8:48 am

GECKO написа:
Editor написа:...


@Slay - отворена баня, противно на представите ти е термин, който се използва за вилки, чието смазване се осъществява от масло. Серията Rux е отворена баня, защото долу вместо грес както при Duro има масло. Самата вилка (както се разбира от схемата дадена от Suntour) си има патрон, който се "къпе" в отворена баня. При Tora отново има отворена баня, и тя отново не играе роля в хидравликата (същата е историята и при новите продукти на Manitou) - краката се "къпят" в ботушите.

Само да вметна, че тези системи в които едно масло само смазва тръбите и втулките, а друго масло си е затворено в хидравлична камера и не контактува със смазващото масло за втулките Manitou наричат Semibath (полу-баня :D ), а истинския Openbath (отворена баня) е при Марцоки и други фирми. А може и Manitou да имат някой модел с OpenBath, не съм напълно сигурен :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Nymphetamine » Пет Авг 03, 2007 9:00 am

z1gZag написа:...RS Domain , Нещо за нея ако може да кажете :bigeyes:


Скоро...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот fhristo » Пет Авг 03, 2007 10:11 am

z1gZag, а мислил ли си за Pike втора ръка - ако не се лъжа два се продават в момента в пазара...
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пет Авг 03, 2007 12:39 pm

jivkonik написа:
GECKO написа:
Editor написа:...


....

...


И аз да довметна, че един Nixon, до 05 беше "полу баня" а за 06/07 вече се води "отворена баня" след като единствената промяна, е смазочния материял долу (от грес към масло). Според мен е коректно твоето изразяване, но явно производителите не мислят така :dunno:

EditЪ:

@z1gZag - Domain е интересен избор, но за посочените от теб неща наистина един Pike ми се струва най-подходящ ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот z1gZag » Пет Авг 03, 2007 2:56 pm

За pike не съм мислил , наистина би било много добро решение , обаче дори 2-ра ръка той е към 400 и повече , а сега ми трябва вилка за по-малко пари . А за по натам ще са pike или domain , ама това ще го решавам като му дойде времето . :)
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Мнениеот Editor » Пет Авг 03, 2007 3:34 pm

z1gZag написа:За pike не съм мислил , наистина би било много добро решение , обаче дори 2-ра ръка той е към 400 и повече , а сега ми трябва вилка за по-малко пари . А за по натам ще са pike или domain , ама това ще го решавам като му дойде времето . :)

и аз съм така ....до тогава май ще караме Тори на bike weekend 07 :D :popcorn:
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта