Junior T 2006

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Junior T 2006

Мнениеот spirit » Вто Юни 26, 2007 11:08 pm

Сигурно ще прозвучи тъпо ,но ще питам .Значи днеска ми пристигна вилката ,чисто нова е.Радвам и се аз ,и си играя с нея :crazy: :D ,връткам и врътките :rofl: .И преди малко чух че като я обърна чувам как маслото се процежда вътре и то бая дълго време ,и то се чива все едно е супер рядко.Е не ме притеснява това ,че маслото се чува (все пак е нормално) .Имам чуството ,че е прекалено малко .Възможно ли е ,не искам да я отварям ,а и няма да го направя (та та е нова :(!: ).Но попринцип как мога да разбера ,че всичко е наред?
А забравих да спомена ,че като я натисна да видя как работи остава видим слой масло по тръбите ,съвсем фин но се забелязва веднага.И с всяко згъване се наслоява.Незнам дали си въобразявам ,щото ми е първата свястна вилка или не ама неможах да се удържа да не попитам.

пп
Все още не съм я сложил на байка и поне до петък няма да мога.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: Junior T 2006

Мнениеот spirit » Сря Юни 27, 2007 12:57 am

spirit написа:А забравих да спомена ,че като я натисна да видя как работи остава видим слой масло по тръбите ,съвсем фин но се забелязва веднага.И с всяко згъване се наслоява.Незнам дали си въобразявам ,щото ми е първата свястна вилка или не ама неможах да се удържа да не попитам.


Това не сте го прочели. ;) Вече не осава нищо, но няма да разправям ,че ще ми се смеете.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот spirit » Сря Юни 27, 2007 12:30 pm

Admin можеш да триеш темата ,изглежда никой незнае.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Юни 27, 2007 3:54 pm

маслото е малко, може би е гъсто и със сигурност трябва да го смениш щом направиш 10-14 дни каране - като го сменяш я остави обърната да се изцеди добре за около 30мин поне за да не остане никакво масло вътре ... някои дори я мият с вода не само при първото но и при всяка смяна, ама е голяма играчка щото водата трябва абсолютно да се изпари преди да сипеш новото масло
като за първа смяна обаче ако имаш ден-два без каране може да направиш така, сега е топло и за 1 ден може би ще е изсъхнала добре

праховите семеринги (тия дето се виждат) на мен ми помага като ги изчиствам (с парцал) и смазвам (няколко капки машинно масло) след повечето карания, има и по-добър избор на смазка за тях но и това върши работа
ако ти е много твърда може би може да опиташ да извадиш пружините от единия крак
друго водача за жилото добре огледай как хваща жилото и ако се трие във вилката не го ползвай

за маслото по краката - доста е странно според ужасно много хора, но си е нормално, може около седмица или дори повече да ти се омасляват, но това е друга смазка - специална, не е маслото
ако си я запомнил на пипане каква е може после да си намериш и мажеш семерингите с такава, може и грес и масло да е, според мен трябва да е леко, слоесто и повече мазно отколкото сухо
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот spirit » Сря Юни 27, 2007 8:57 pm

A това за семерингите го рабрах ,че не е масло.Но чак след като постнах темата , едно такова бяло е и много мазно :rofl: .А за маслото мисля да го сменя в БАС ,защото досега не съм сменял ,а и ми е новичка и не смея да я отварям.Предполагам че там няма да има проблем.
Днеска с един френд стигнахме до извода и ,че бачка малко насечено като се згъва бавно.Това е така ,защото не е разработена или самият модел си е такъв ?


пп
@screamBoy
Мерси за изчерпателният отговор. :agree:
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Юни 28, 2007 10:40 pm

не е разработена
докато се разработва за тия 1-2 седмици ще бачка така
всъщност затова се сменя масло почти веднага - за да може като се разработи да я караш с ок масло, че по време на разработването в него отиват разни заводски неща - примерно прах, може даже и няква изостанала стружка
а вече като сложиш постоянното масло ще си го гониш такова че да ти е добре
примерно за моята дават да е 7.5 аз я карам с 2.5
смяната - развиваш капачките отгоре
обръщаш
чакаш да спре да тече
наливаш новото
вилката не се отваря ! в смисъл само се развиват капачките и нищо повече
ако ти кажат ти да си намериш масло ти предлагам 2 варианта котио на мен са ми харесали - мотул или моторекс, мотула е около 25лв литъра, моторекса е 18-20
не съм най-сигурен, ама за ЖрТ май е по около 200мл в крак
ако не друго поне по възможност гледай щото не е няква безумна философия и веднъж като видиш ти е ясно, после най-лощшото което можеш да направиш е да се олееш с масло
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот spirit » Чет Юни 28, 2007 10:46 pm

A как да разбера колко да сипя ,изчетох книжката на всички езици на които е написана :D ,никаде не пише.(или аз съм пропуснал)
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Юни 28, 2007 11:00 pm

@spirit: Минимума масло трябва да покрива шишовете в крайно разгънато състояние. Оттам нататък трябва да си го нагласиш нивото, за да ти е удобно като прогресивност. Започни от толкова, колкото има вътре оригинално, като имаш предвид, че по принцип слагат малко повечко от нужното. После можеш да махаш или да сипваш по 10мл докато не си нацелиш карането според килограмите и стила.

Както ти каза ScreаmBoy забрави за вилката няколко седмици, юркай я, блъскай я и чак като я усетиш че не насича, трябва да смениш маслото. ScreamBoy ти каза доста точно срока, но зависи колко ще я караш дотогава. Като й дойде времето силно ти препоръчвам масло Motul Factory Line 7.5w (пълна синтетика) - ще усетиш разликата. Съгласен съм с пищящия колега :D за количеството, но ако си лек ти препоръчвам да започнеш от 170-180мл и ако се продънва на скорост да доливаш помалко.

Относно семерингите - вземи си от Метро силиконов спрей на Мотип (5лв) и пръскай с него външните семеринги, както и тръбите помалко, сгъваш няколко пъти и бършеш. И тук ще усетиш разлика :)

А сега ти пожелавам приятно каране утре и лека нощ :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RAM-FR » Чет Юни 28, 2007 11:06 pm

bikerider написа:Относно семерингите - вземи си от Метро силиконов спрей на Мотип (5лв) и пръскай с него външните семеринги, както и тръбите помалко, сгъваш няколко пъти и бършеш. И тук ще усетиш разлика :)

Аз моите ги мажа с МОТОРЕКС ФОРК ОЙЛ и разликата е огромна ( когато са намазани и когато не са) става въпрос за БОКСЕР тийм 06
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот spirit » Чет Юни 28, 2007 11:10 pm

@bikerider
"А сега ти пожелавам приятно каране утре и лека нощ :) " :rofl:
Как разбра ,че утре ще зглобявам байка ?! Май днеска сме се разминали в сервиза .

А сега сериозно ,аз съм 70кг .Визкозитет 7.5 (Motul Factory Line 7.5w ) добре ли ще ми е ?И сега второто питане : От къде мога да си купя масло за влки и по-спецялно Motul Factory Line 7.5w ?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Юни 28, 2007 11:20 pm

моторджийски магазини, отдели си поне половин ден за обикаляне :)

оригиналното би трябвало да е 7.5
като сипеш ново вилката ще стане доста по-мазна и мъничко по-бърза, та ако не ти харесва сега как се сгъва и разгъва като скорост си взимаш примерно 5
и споко, дори 2.5 да сложиш (като мен) пак се усеща забавяне от маслото
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот klmn » Пет Юни 29, 2007 12:23 am

RAM-FR написа:
bikerider написа:Относно семерингите - вземи си от Метро силиконов спрей на Мотип (5лв) и пръскай с него външните семеринги, както и тръбите помалко, сгъваш няколко пъти и бършеш. И тук ще усетиш разлика :)

Аз моите ги мажа с МОТОРЕКС ФОРК ОЙЛ и разликата е огромна ( когато са намазани и когато не са) става въпрос за БОКСЕР тийм 06
Същата работа и с RS Tora,въпреки че след профилактика си е мазня и без форк-ойла.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 29, 2007 7:50 am

RAM-FR написа:
bikerider написа:Относно семерингите - вземи си от Метро силиконов спрей на Мотип (5лв) и пръскай с него външните семеринги, както и тръбите помалко, сгъваш няколко пъти и бършеш. И тук ще усетиш разлика :)

Аз моите ги мажа с МОТОРЕКС ФОРК ОЙЛ и разликата е огромна ( когато са намазани и когато не са) става въпрос за БОКСЕР тийм 06


Е все пак материала на семерингите е доста по-различен :evil:
Ако пробваш с някаква рядка грес разликата ще е още по-огромна :)
Аз например в момента използвам Finish Line Stanchion Lube и съм предоволен...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот spirit » Нед Юли 15, 2007 3:36 pm

Тва Finish Line Stanchion Lube от къде го купи ?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот TRUVATIV » Нед Юли 15, 2007 7:21 pm

Аз имам Junior T 06 и е карам с 10W масло ,струва ми се малко бавна :D но и така става
Аватар
TRUVATIV
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 13, 2007 11:21 am

Мнениеот GECKO » Нед Юли 15, 2007 7:45 pm

bikerider написа:
RAM-FR написа:
bikerider написа:Относно семерингите - вземи си от Метро силиконов спрей на Мотип (5лв) и пръскай с него външните семеринги, както и тръбите помалко, сгъваш няколко пъти и бършеш. И тук ще усетиш разлика :)

Аз моите ги мажа с МОТОРЕКС ФОРК ОЙЛ и разликата е огромна ( когато са намазани и когато не са) става въпрос за БОКСЕР тийм 06


Е все пак материала на семерингите е доста по-различен :evil:
Ако пробваш с някаква рядка грес разликата ще е още по-огромна :)
Аз например в момента използвам Finish Line Stanchion Lube и съм предоволен...


Абе за рядка не знам, но зеленичката Motorex я натъпках между 2-та семеринга и стана много глезено. Тази традиция ми аресва, смятам да я продължа :) :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот M1010X » Нед Юли 15, 2007 8:02 pm

За да не се налага да търсите - магазин на Мотул има на ул. Оборище 92 (това е на пресечката на Оборище с ул. Лисец, като на практика входът на магазина се намира откъм Лисец, а не откъм Оборище).

Цената беше към 30 кинта литърът преди година.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот spirit » Нед Юли 15, 2007 9:26 pm

@GECKO
И ти ли си с jr t.Я който е с такава каже ,при по висока скорост има ли проблеми с работата.Щото някви такива неща се чуват .ССВ хидравликата не била бачкала при висока скорост и т.н.

пп
за смазката ще пробвам ,сега съм с мотип на силиконова основа.Но нещо немога да я оценя :dunno: .Пръскам преди и след всяко каране.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Юли 15, 2007 11:41 pm

spirit написа:Тва Finish Line Stanchion Lube от къде го купи ?


Щатите

Ако искаш да оцениш Мотип-а, първо изчакай да се разработи вилката и не я пръскай :)

@GECKO: с тая зеленичката през зимата ша има запек :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот spirit » Вто Авг 07, 2007 8:20 pm

Мисля ,че дойде време да сменя маслото ,но незнам с какъв визкозитет да си взема. 5 или 7,5 ? :dunno:
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот LamqtaSpaska » Вто Авг 07, 2007 9:09 pm

7.5W
LamqtaSpaska
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1231
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 7:33 am

Мнениеот spirit » Вто Авг 07, 2007 9:31 pm

:agree:
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Авг 08, 2007 11:11 am

ако караш малко по-бързо 5
иначе 7.5 че с тия дървени пружини да не стане катапултация ^_^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта