Байк център - Младост-1

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот did » Чет Май 10, 2007 9:12 pm

NovemberCharlie написа:а ако е прав ще трябва да си получи парите обратно. :beer:


хм... при положение, че сам е констатирал проблема, сам си е парчосал след това вилката, оправил е нещата и пак сам си я е сглобил след това... някак нелепо ми се струва това за парите обратно.

Аз си знам, че пипам ли нещо сам, после не мога да искам някой да носи отговорност, гаранция и т.н. Ако пък нещо е гаранционно и се прецака, не бих си решавал проблемите във форума. Или го оправям сам и забравям за сервизи и гаранции, или нищо не пипам и си търся правата по нормалния начин, а не чрез форума.

Стават понякога грешки с монтаж на разни неща, всеки бърза... Това се случва. Ако се забележи такова нещо, редно е на този, който е допуснал грешката да му се даде шанс да си я поправи. Ако той откаже да си поеме отговорност - тогава е време за теми като тази.

В случая ми се струва, че няколко важни стъпки са пропуснати и че от единичен случай се правят необосновано генерални изводи.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Май 10, 2007 9:16 pm

Да де. И аз това казвам. Ако ще се правят някакви изводи поне да чуем всички замесени страни.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Ruckus » Чет Май 10, 2007 10:21 pm

:)
Ruckus
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 10:22 am
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот expose » Чет Май 10, 2007 10:26 pm

bikerider написа:
expose написа:Въпреки, че зная от собствен опит, че курбелът е много напрягащ се компонент и е необходимо да е идеално затегнат, иначе дори се изронват и ос и тяло. Питах ги момчетата, ей така, и аз не знам що – откога го имат това колело и откъде са го взели. Отговориха ми: „От десетина дена. От байкцентър „Младост”...
Ами думите са излишни.


Наистина са излишни, защото в горния текст говориш пълни глупости и прокарваш тенденциозни внушения. Само това ми стига да се усъмня в почтеността ти. Не знам какъв ти е опита като механик, но ако съдя от горния пасаж и ред нещица тук-там по предишните постове опита ти е по-скоро илюзорен. Ако и с вилките така подхождаш е ясно за какво става дума. И нека се разберем - никого не защитавам, посочвам ти гредата в твоето око. Не знам какви сламки търсиш, но хич не си убедителен, поне за мен.

Добре ще е да ми обясниш кое от цитираното според теб е пълна глупост. За да има диалог. По повод опита ми - аз не съм веломеханик. Никога не съм го твърдял. Моят опит се заключава в това, че от школник-а, балканчето и шосейния бегач съм стигнал до CrMo твърд SCOTT със спирачки кантари, впоследствие "омекнал" отпред, като даже и рамката е сменена. По тоя път нещата съм си ги правил сам - смяна на главина, да речем - или с приятели, отчасти и на сервиз - при монтажа на вилкИте, например. За това, което съм си направил мога да твърдя как би трябвало да бъде и как - не. Не разполагам с материална база за сериозен ремонт, не ми е и цел; сервизите, струва ми се, са за това. А смятам знаеш, че този амортисьор може да бъде напълно разглобен в ДОМАШНИ условия с мерак, внимание и някои инструменти. Не ми казвай, че не знаеш как да си смениш маслото и че не си го правил.И не е коректно да ме обвиняваш в ЛЪЖА. Това, което съм описал, си е чистата, НЕДОКАЗУЕМА, проста истина...

Греди, сламки - конкретизирай, моля...
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот did » Чет Май 10, 2007 10:31 pm

expose написа:Не ми казвай, че не знаеш как да си смениш маслото и че не си го правил...


:)

Да спомена, че да не стават недоразумения: bikerider знае как да си сменя маслото и го е правил.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот expose » Чет Май 10, 2007 10:44 pm

did написа:
expose написа:Не ми казвай, че не знаеш как да си смениш маслото и че не си го правил...


:)

Да спомена, че да не стават недоразумения: bikerider знае как да си сменя маслото и го е правил.


Това беше риторично, бе, колега; освен това аз мисля, че го познавам байкрайдъра и ако е същият, то машината му е доста сериозна.
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот expose » Чет Май 10, 2007 11:09 pm

did написа:
NovemberCharlie написа:а ако е прав ще трябва да си получи парите обратно. :beer:


хм... при положение, че сам е констатирал проблема, сам си е парчосал след това вилката, оправил е нещата и пак сам си я е сглобил след това... някак нелепо ми се струва това за парите обратно.

Аз си знам, че пипам ли нещо сам, после не мога да искам някой да носи отговорност, гаранция и т.н. Ако пък нещо е гаранционно и се прецака, не бих си решавал проблемите във форума. Или го оправям сам и забравям за сервизи и гаранции, или нищо не пипам и си търся правата по нормалния начин, а не чрез форума.

Стават понякога грешки с монтаж на разни неща, всеки бърза... Това се случва. Ако се забележи такова нещо, редно е на този, който е допуснал грешката да му се даде шанс да си я поправи. Ако той откаже да си поеме отговорност - тогава е време за теми като тази.

В случая ми се струва, че няколко важни стъпки са пропуснати и че от единичен случай се правят необосновано генерални изводи.


Не живея в космоса и не очаквам ама никак да си взема парите обратно и не съм го споменал до момента. Получил съм нови втулки, семеринг и ония там дунапренчета. И малко масло. Според мои познати цената е добра, с което съм се съгласил. Не може да се вземат пари обратно за това - то си е у мен. Некоректното в случая е немарливо свършената работа. Ако се направи там някаква сметка, да речем някакъв процент от общата сума да е за труд, то ще дойдат пет, десет, ако ще и двайсет лева. Е за тия пари няма да си направя усилието да ида да си ги прибера, защото не си заслужава, а и кой връща пари с усмивка? За мен най-важната работа е свършена - сменени втулки, това сам не го мога - нямам го проклетия инстумент на РОКШОКС за ваденето им, а после няма и с какво да ги набия новите. Освен това, ако трябва да сме ПЕДАНТИЧНИ (щото виждам тука и такива хора) трудът трябва да се раздели на парчета - да речем 60% за втулките изваждане/набиване, 30% за семерингите изваждане/набиване, и десетина за цялостно разглобяване/сглобяване + наливане на масло. Мамка му - няма повторно да се правя на идиот да описвам такива подробности - правя изключение сега. И изобщо не твърдя, че процентите са верни, разбира се - да не съм ценообразувател, счетоводител и там разни щуротии. Накрая след равносметката ще излезнат минус три лева и шейсет и седем стотинки за криво набития семеринг и 48 стотинки и три десети за липсващото трийсет милилитра масло. Айде стига, мерси.
А по въпроса за правата на потребителя? О-о-о, ама моля ви се, в нашата държава пари от това да се изкарат - не-е-е... Нещо май за космоса бях споменал.

По въпроса с дооправянето - тая вилка съм я разглобявал на съставните и части и впоследствие е била винаги в движение (доколкото степента на износване позволява, разбира се). Подчертавам - разглобявана напълно и сглобявана напълно. Не ми се изпада сега в подробности, щото това е една друга тема с едни други хора и едно друго време, за които неща не искам да вдигам въпрос изобщо - зачеркнато е. Та, при положение, че тия работи ги мога и виждам как е свършена работата - еми естествено, че няма да си позволя да се върна за дооправяне - то кой знае какво може още да се предОбри.
Гаранцията? Абе каква е тая гаранция - вие, като си купувате телевизор, какво пише там? Марка, модел, име, дата, подпис, печат. И касова бележка разбира се. А в моя случай? Тая гаранция е на дадена дума + касова бележка "ремонт 75 лв". В случая ми едва ли такава вече съществува
(гаранция). Или да?
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот Alpina » Чет Май 10, 2007 11:10 pm

Имало е...
Както е имало за всички уреди, преди да им махна лепенките и поровя в тях, преди изтичането й.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот expose » Чет Май 10, 2007 11:18 pm

C_Mo написа:
expose написа:
C_Mo написа:Вилката съм я сервизирал аз и е направена какво трябва. Цената, която е платена е прекалено ниска за труда и цената на резервните части по вилката.


Моля за уточнение. Постингът за ROCKSHOX-a ли е?


Да.


Добре. А ти каква част от сервизирането направи - смяна на втулки, смяна на семеринг, смяна на масло? Не се чувствай като на разпит(аз не съм и полицай, разбира се); питам, за да се уточни кое смяташ за направено както трябва.
За да не са в неведение някои четящи, ще се опитам да намеря линк към PDF, поясняващ колко масло се сипва в различните модели ROCKSHOX. Или пък да взема да пейстна табличката, ама няма да се получи сигурно, ще е нечетивна и съмнителна.
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот Grash » Чет Май 10, 2007 11:53 pm

expose написа:...Тая гаранция е на дадена дума + касова бележка "ремонт 75 лв"...

Ти пак се радвай, че на мене тийнейджъра, дето ми продаде обтегача и гледаше като, че за пръв път е в магазин за велосипеди ми каза: "Емии, то каква гаранцияя, тооо по принциип на обтегач за какво му е гаранция, те нямаат..." Става въпрос за Shimano Made in Japan дерейльор, за който от Веломания ме увериха, че по принцип трбва да има гаранция... Ама здраве да е.
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Чет Май 10, 2007 11:56 pm

expose написа:
C_Mo написа:
expose написа:
C_Mo написа:Вилката съм я сервизирал аз и е направена какво трябва. Цената, която е платена е прекалено ниска за труда и цената на резервните части по вилката.


Моля за уточнение. Постингът за ROCKSHOX-a ли е?


Да.


Добре. А ти каква част от сервизирането направи - смяна на втулки, смяна на семеринг, смяна на масло? Не се чувствай като на разпит(аз не съм и полицай, разбира се); питам, за да се уточни кое смяташ за направено както трябва.
За да не са в неведение някои четящи, ще се опитам да намеря линк към PDF, поясняващ колко масло се сипва в различните модели ROCKSHOX. Или пък да взема да пейстна табличката, ама няма да се получи сигурно, ще е нечетивна и съмнителна.


http://www.sram.com/_media/pdf/service/oil_chart.pdf
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Май 10, 2007 11:59 pm

@expose
Здравей! От самото начало не исках да се намесвам, защото имам финансови отношения с този магазин и мои думи в тяхна защита биха могли да се изтълкуват като плод на тези отношения рекламодател/медиа.
Обаче познавам Симо лично и достатъчно добре, за да се усъмня в това, че не е сервизирал вилката както трябва.
Въпреки това, нямам намерение да защитавам никого, защото нямам достатъчно информация по въпроса. Искам само да те попитам няколко неща и да направя няколко предположения:
1.Започвам от курбелите, защото там е най-очевидно и предполагам, че bikerider затова го е цитирал. Известно ли ти е, че при монтаж на нови курбели е напълно вероятно те да се саморазхлабят в първите дни каране? Затова се препоръчва да бъдат редовно проверявани и дозатягани в този период. Ако това не е било направено, нищо чудно да са се разхлабили много.
2.Когато се сменят втулките (не семерингите), мисля че е нормално и препоръчително да се смени маслото. Да се върне старото масло едва ли е удачно.
3.Сигурен ли си, че в крака с пружината не е имало никакво масло? Помисли добре, преди да отговориш, защото при мен положението е следното - в Pike има 15ml масло в крака с пружината. Когато я отворих за първи път, очаквах да изтече някакво количество масло. Нищо подобно! Тези 15ml масло се бяха събрали под формата на няколко капки по тръбите на вилката (долни и горни) и толкоз. Да не би и при теб да е било така? Защото ако е, сигурно е нормално (да кажат собствениците на Psylo).
4.За силиконовия семеринг, който е бил изваден от едната страна: предполагам, че е възможно това да е станало от самосебе си при работата на вилката вследствие на това, че е бил омазнен покрай смяната на маслото и т.н. Ако предположението ми е вярно, това не е нищо фатално.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пет Май 11, 2007 12:21 am

Admin написа:2.Когато се сменят втулките (не семерингите), мисля че е нормално и препоръчително да се смени маслото. Да се върне старото масло едва ли е удачно.


бате Любо, вади Гумата. (ако те мързи дай аз да я вадя... )
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот expose » Пет Май 11, 2007 1:28 am

Admin написа:@expose
Здравей! От самото начало не исках да се намесвам, защото имам финансови отношения с този магазин и мои думи в тяхна защита биха могли да се изтълкуват като плод на тези отношения рекламодател/медиа.
Обаче познавам Симо лично и достатъчно добре, за да се усъмня в това, че не е сервизирал вилката както трябва.
Въпреки това, нямам намерение да защитавам никого, защото нямам достатъчно информация по въпроса. Искам само да те попитам няколко неща и да направя няколко предположения:
1.Започвам от курбелите, защото там е най-очевидно и предполагам, че bikerider затова го е цитирал. Известно ли ти е, че при монтаж на нови курбели е напълно вероятно те да се саморазхлабят в първите дни каране? Затова се препоръчва да бъдат редовно проверявани и дозатягани в този период. Ако това не е било направено, нищо чудно да са се разхлабили много.


На въпрос 1 - Не. Любо, когато съм си сменял курбелите на моето колело, съм си ги дозатягал, но не съм знаел за това точно - че им трябва време да се напаснат. Според мен евтините се дозатягат, а при покачване на цената е обратно пропорционално. В случая с момчетата не мога да зная дали са изпълнили и изпълняват съвестно накакви инструкции при покупката на SCOTT-a. Имам една колежка - тя наскоро си купи СПРИНТ за около 400 лв. Ще я питам дали са и казали да си дозатяга курбелите (или да ходи гаранционно в магазина), и също така ще наблюдавам колелото дали се саморазхлабват.

Admin написа:@expose
2.Когато се сменят втулките (не семерингите), мисля че е нормално и препоръчително да се смени маслото. Да се върне старото масло едва ли е удачно.


Абсолютно! Никъде в постингите не съм твърдял противното. Ако имаш предвид уговорката "върнете ми старото масло - все тая, дори и да изтече" беше, защото смятах сам да си сменя маслото - да ми излезе по-евтино - имам си купен МОТУЛ с точния вискозитет. Да не съм луд да я карам без масло... Т.е. колелото си го нарамвам - вкарвам го в колата и го НОСЯ до вкъщи. Но си го взех с думите "даже и маслото Ви сменихме". Т.е. готов си за каране. Тази, допълнителна да я наречем, част от услугата си я платих с по-високата цена от предварителната уговорка. Ако тя е по-ниска от някакъв допустим минимум, това не е мое решение, за което не мога да нося каквато и да е отговорност. Решението е на тези, от които получавам стоката.

Admin написа:@expose
3.Сигурен ли си, че в крака с пружината не е имало никакво масло? Помисли добре, преди да отговориш, защото при мен положението е следното - в Pike има 15ml масло в крака с пружината. Когато я отворих за първи път, очаквах да изтече някакво количество масло. Нищо подобно! Тези 15ml масло се бяха събрали под формата на няколко капки по тръбите на вилката (долни и горни) и толкоз. Да не би и при теб да е било така? Защото ако е, сигурно е нормално (да кажат собствениците на Psylo).


Не. Нямаше масло. По принцип след пълно почистване и подсушаване на тръбите и пружината и след сипване на масло 30 сс (говоря за други пъти, когато съм си го сменял), впоследствие при ново отваряне изтича ПОНЕ малко; естествено, че остава доста по повърхностите отвътре. Но изтича. За съжаление не мога да кажа колко точно милилитри изтичат. Не помня, а и защо ми е. А сега си беше просто омаслен отвътре и толкоз. Нищо не изтече.
Но помисли и върху това - в ПАЙК-а каваш, че се наливат 15, обаче в псилото е два пъти повече - 30. Няма как да не изтече нещо, нали.

Admin написа:@expose
4.За силиконовия семеринг, който е бил изваден от едната страна: предполагам, че е възможно това да е станало от самосебе си при работата на вилката вследствие на това, че е бил омазнен покрай смяната на маслото и т.н. Ако предположението ми е вярно, това не е нищо фатално.

Значи - вадени са два пъти семерингите, понеже течаха и имаха нужда от нови пружинки. Впоследствие не течаха. Известно време, разбира се, нищо не е вечно. Т.е.общо 2 (два) пъти са били набивани обратно. В нито един от случаите - подчертавам, в НИТО един - не са се изваждали и на част от милиметъра. Аз неслучайно описах обстоятелствата, при които карах вилката след ремонта - един път градско и един път смесено - крос-кънтри да го наречем. Преди ремонта съм карал в различни условия - от сняг до кал, от равно до доста пресечено. Сега не е място да се изтъкват лични качества - аз съм аматьор - описвам натоварванията. Да речем трасе Алеко - Платото - Златните мостове - София. Доста пресечен терен от Платото надолу покрай чешмата и т.н. Семерингите не са мръдвали никога.
А понеже спомена за омасляване на контактната повърхност - ами аз знаеш ли какво направих - понеже ми дойде това наум, взех, че почистих със спирт и подсуших на тези места семеринга и ботуша на вилката. И после го поставих както трябва да застане. Убеден съм, че никога няма да помръдне сам.


Аз не мога да зная кой какво точно е направил и кога по вилката. Давам и получавам. Впоследствие описвам какво съм получил. Също така не мога да зная каква част от ремонта е извършил Симо и каква - не. Освен това името му ми изплува с догадки - не пиша в този форум и не познавам той зад кой ник стои. Само за байкрайдъра се досетих -предполагам правилно.Няма откъде да го зная.
Пак казвам - давам го в байкцентър-а, получавам го от там. Тези въпроси - кой, как, кога - са техни вътрешни, независещи по никакъв начин от моята воля...
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот expose » Пет Май 11, 2007 1:32 am

Лека нощ
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот Shady™ » Пет Май 11, 2007 2:25 am

Grash написа:
expose написа:...Тая гаранция е на дадена дума + касова бележка "ремонт 75 лв"...

Ти пак се радвай, че на мене тийнейджъра, дето ми продаде обтегача и гледаше като, че за пръв път е в магазин за велосипеди ми каза: "Емии, то каква гаранцияя, тооо по принциип на обтегач за какво му е гаранция, те нямаат..." Става въпрос за Shimano Made in Japan дерейльор, за който от Веломания ме увериха, че по принцип трбва да има гаранция... Ама здраве да е.

Само да попитам какво трябва да включи гаранцията на един обтегач ?
1. Ако се разрегулира - гаранционно настройване на скорости?
2. Ако се счупи или разлуфти от неправилна употреба(как да се разбере дали е каран по "правилата" или не ? :dunno: ) - да се смени с нов ?
3. Ако влезне между спиците - пак ли нов ?..Гаранция.. ?!
Много искам да разбера отговора... :peace:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот bikerider » Пет Май 11, 2007 7:19 am

expose написа:Добре ще е да ми обясниш кое от цитираното според теб е пълна глупост.

Веднага обяснявам. Admin e 100% прав. Примера с курбела е силно тенденциозен, защото използваш част от истината за някакви генерални изводи. Защо?
Защото един курбел трябва точно както ти казваш да се стегне идеално, когато се монтира колелото. След което да се покара и да се ДОЗАТЯГА, докато не спре да се разхлабва. Съвсем нормално е нова част да уляга и да се образуват хлабини, които ако не се оберат прерастват в нещо по-лошо, особено ако е някой хлапак и се друска на равно с колелото. Такаа.
Та каква е нормалната процедура? Купувам си колело, друскам се и след една, максимум две седмици се ВРЪЩАМ В МАГАЗИНА, за да ми бъде дозатегнато колелото, каплите доцентровани и прочие. Нали така?
Такаа, та въпросното момче, което цитираш, това направило ли го е?
Ти знаеш ли? Ако знаеш, защо не споменаваш? Ако не знаеш, защо вадиш изводи за магазина, след като магазина може изобщо да няма вина. Или те са длъжни като пъдари да следят на всеки колелото дали е изрядно? :dunno:

expose написа:И не е коректно да ме обвиняваш в ЛЪЖА. Това, което съм описал, си е чистата, НЕДОКАЗУЕМА, проста истина...

Пак ти казвам, никого не обвинявам и никого не защитавам. Нищо не взимам лично, не се настройвай срещу мен. Отбелязвах, че не си убедителен. Едно е да кажеш такива неща в частен разговор, друго е да излезеш в публичното пространство и да твърдиш, че магазина е еди-какъв-си въз основа на (в най-добрия случай) бегли и косвени "доказателства". Магазина може да е такъв, може пък да не е. Всеки случай твоето "доказателство" с курбела е нищожно, поне в моите очи. Освен това, както се разбра, магазина няма нищо общо със сервизирането на вилката ти. Това, че прибързваш да обявиш виновник също допринася за това, което мисля по случая.

Що се отнася до вилката, стоя на позицията на did. Щом си я отворил след ремонта, значи си унищожил доказателствата за това, което говориш. Може да е вярно, може да не е вярно, но не виждам как ще докажеш думите си. Това не означава, че те наричам лъжец, напротив - не те наричам никак освен неубедителен. Отново ти повтарям - нямам нищо лично, нито за/против теб, нито за/против цитирания магазин. Щом ме познаваш лично, значи знаеш, че се старая да съм принципен и да не взимам необосновано страна в такива спорове.
Последна промяна bikerider на Пет Май 11, 2007 7:32 am, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Май 11, 2007 7:29 am

Admin написа:4.За силиконовия семеринг, който е бил изваден от едната страна: предполагам, че е възможно това да е станало от самосебе си при работата на вилката вследствие на това, че е бил омазнен покрай смяната на маслото и т.н. Ако предположението ми е вярно, това не е нищо фатално.

Неведнъж ми се е случвало да се престарая при набиването на семеринг и да сложа гъста грес, за да легне хубаво, след което той излиза, защото греста е гъста и си стои там. Искам да кажа, че си 100% прав, а в случая спокойно може да става дума не за немарливост, а за точно обратното.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот expose » Пет Май 11, 2007 9:00 am

До bikerider относно двата отговора по-горе:
Вече излагах доста факти, не смятам да ги повтарям - казана дума - хвърлен камък, речено-сторено и т.н. - не се отричам никак. По повод верността - да, недоказуемо е вече. Телевизорът е разпломбиран. Ама съвсем. Прав си. Но тези хора, които ме познават, знаят колко е вярно. Те не са от клуба, или поне мисля, че не са регистрирани тук. Съгласен съм, че виналът на историята с курбела може да се определи като тенденциозен и дори манипулативен. Т.е. начинът, по който е разказан. Но фактите остават същите. Случката си седи някъде в пространството и времето, само дето не сме намерили начин да се връщаме назад.
Пак за амортисьора - до сега не успях да науча къде беше отишло маслото в крака и защо беше поизваден семерингът. Грес - добре, ама ти го казваш. Но не си ти ремонтирал, нали. И двамата няма как да знаем. А защо семерингът не се е изваждал никога преди и маслото не е изчезвало - голяма мистерия...

А - и до SHADY - и аз се чудя какви би трябвало да са условията на гаранцията при такъв вид стока - обтегачът е нормално да даде фира в някакъв момент - бавно или бързо. Няколко дена преди тая история си купих АЛИВИО от същия магазин - обещаха ми гаранция. Обаче аз си знам, че тя едва ли може да бъде изпълнена (евентуално) и не бих отишъл да си я търся. 'Щото никой няма да знае истинските условия на повредата. С тия чарколяци според мен е трудно, понеже не ти седят на рафта в хола.



Не знам дали някой повече нещо може/иска да напише по темата. Ако го направи, нека се презастраховам - днес пак е работен ден и няма да мога да отделя може би нужното време за постване.
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот Grash » Пет Май 11, 2007 9:01 am

Shady™ написа:
Grash написа:
expose написа:...Тая гаранция е на дадена дума + касова бележка "ремонт 75 лв"...

Ти пак се радвай, че на мене тийнейджъра, дето ми продаде обтегача и гледаше като, че за пръв път е в магазин за велосипеди ми каза: "Емии, то каква гаранцияя, тооо по принциип на обтегач за какво му е гаранция, те нямаат..." Става въпрос за Shimano Made in Japan дерейльор, за който от Веломания ме увериха, че по принцип трбва да има гаранция... Ама здраве да е.

Само да попитам какво трябва да включи гаранцията на един обтегач ?
1. Ако се разрегулира - гаранционно настройване на скорости?
2. Ако се счупи или разлуфти от неправилна употреба(как да се разбере дали е каран по "правилата" или не ? :dunno: ) - да се смени с нов ?
3. Ако влезне между спиците - пак ли нов ?..Гаранция.. ?!
Много искам да разбера отговора... :peace:


По твоята логика всички части на колелото не трябва да имат гаранция, замисли се. Факт е, че по принцип има, защо и в какви случаи може да потрябва не ме интересува, така или иначе се примирих. Може би ако момчето звучеше по-убедително нямаше и да се замислям по този въпрос и да питам във Веломания.
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот CYBER » Пет Май 11, 2007 9:16 am

Абе тука и за БАС тема трябва да има,ама айде...
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот expose » Пет Май 11, 2007 9:24 am

Grash написа:
Shady™ написа:
Grash написа:
expose написа:...Тая гаранция е на дадена дума + касова бележка "ремонт 75 лв"...

Ти пак се радвай, че на мене тийнейджъра, дето ми продаде обтегача и гледаше като, че за пръв път е в магазин за велосипеди ми каза: "Емии, то каква гаранцияя, тооо по принциип на обтегач за какво му е гаранция, те нямаат..." Става въпрос за Shimano Made in Japan дерейльор, за който от Веломания ме увериха, че по принцип трбва да има гаранция... Ама здраве да е.

Само да попитам какво трябва да включи гаранцията на един обтегач ?
1. Ако се разрегулира - гаранционно настройване на скорости?
2. Ако се счупи или разлуфти от неправилна употреба(как да се разбере дали е каран по "правилата" или не ? :dunno: ) - да се смени с нов ?
3. Ако влезне между спиците - пак ли нов ?..Гаранция.. ?!
Много искам да разбера отговора... :peace:


По твоята логика всички части на колелото не трябва да имат гаранция, замисли се. Факт е, че по принцип има, защо и в какви случаи може да потрябва не ме интересува, така или иначе се примирих. Може би ако момчето звучеше по-убедително нямаше и да се замислям по този въпрос и да питам във Веломания.


Не, бе, казвам, че е спорна. Иначе си прав - не се създава добра репутация, ако получиш неуверен отговор от продавач.

Опа - той отгорът не бил адресиран към мен. Сори - така ми се спи, че две не виждам.
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот did » Пет Май 11, 2007 9:28 am

CYBER написа:Абе тука и за БАС тема трябва да има,ама айде...


а според мен трябва да има тема за потребителската култура на купувачите.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот expose » Пет Май 11, 2007 9:29 am

did написа:
CYBER написа:Абе тука и за БАС тема трябва да има,ама айде...


а според мен трябва да има тема за потребителската култура на купувачите.


Абе ако всички гледаме отговорно на работата си, кавато и да е тя, май е най-добре...
Later it comes back to you
expose
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 12:45 am

Мнениеот did » Пет Май 11, 2007 9:31 am

expose написа:
did написа:
CYBER написа:Абе тука и за БАС тема трябва да има,ама айде...


а според мен трябва да има тема за потребителската култура на купувачите.


Абе ако всички гледаме отговорно на работата си, кавато и да е тя, май е най-добре...


Точно така! И да знаем КАК ТОЧНО се търси отговорност от друг, ако той не си е свършил работата.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kotka12 » Пет Май 11, 2007 9:33 am

@did
:agree:

не бива обаче да се забравя /говоря чисто принципно, без в случая да посочвам конкретни хора/ , за масовата БГ практика на търговците, желаещи да получат голяма печалба в много кратък срок
не че това не е мечтата на всеки търговец по света
но някои неща като дългосрочно инвестиране
тепърва започват да навлизат

освен това /при цялото ми уважение/, не може когато съм питал за определен компонент вносителя за БГ, да получавам отговор, че цената ще стане ясна СЛЕД доставката /тоест поръчвам си нещо, предплащам го, но дали ще е тази цената.../:crazy:

едит: колкото до гаранциите, най-важният момент в тях е
покриването на фабричните дефекти /които в повечето случаи са невидими/ и производителя трябва да си носи отговорност за тях
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот bikerider » Пет Май 11, 2007 10:14 am

expose написа:Пак за амортисьора - до сега не успях да науча къде беше отишло маслото в крака и защо беше поизваден семерингът. Грес - добре, ама ти го казваш. Но не си ти ремонтирал, нали. И двамата няма как да знаем. А защо семерингът не се е изваждал никога преди и маслото не е изчезвало - голяма мистерия...

Виж сега, аз явно пак трябва да ти повторя - не претендирам да съм оракул. Всичко което ти казвам, did го е казал синтезирано. В момента нещата стоят на кантар, твоята дума и твоите познати срещу думата на човека сервизирал вилката. Аз също го познавам и също го имам за сериозен човек (доказвал ми го е многократно), така че ми е безкрайно неясно за какво става дума всъщност, щото гледам нещата отстрани.
Отбелязвам, че сам си се вкарал в положение, в което можеш единствено да твърдиш едно или друго, без да можеш да го докажеш. Това е несериозното. Ако наистина вилката ти е имала проблеми, е трябвало след като ги установиш да се обърнеш веднага към сервиза отново, а не да отваряш вилката. Не можеш да очакваш магазина/сервиза да е отговорен за неща, които не са под негов контрол, а именно твоето отваряне на вилката. От момента на отваряне, всякакви твърдения стават безпочвени, именно защото не извършено отваряне от оторизирано лице в твое присъствие.

expose написа:че тя едва ли може да бъде изпълнена (евентуално) и не бих отишъл да си я търся. 'Щото никой няма да знае истинските условия на повредата.

Напротив, има си процедура за гаранционни претенции. Има си специалисти, които могат да установят дадена част повредена ли е от неправилна употреба или е имала дефект. Ако тук няма такива специалисти, производителя 100% ги има. Пращаш обтегача или квото е там на производителя на твои разноски и ако производителя установи фабричен дефект ти сменя чарка и ти поема разходите.
Виж вече ако не вярваме на производителя, изобщо на никого не вярваме, само търсим кой ни е прецакал, това е съвсем друга тема и не искам да задълбавам в нея. Моите уважения към теб, но това отношение е несериозно. Кой трябва да е виновен, че даден потребител не знае как да си търси правата и закономерно се самопрецаква, дори да има право??? А ако всъщност няма право? Как да се установи това???

expose написа:Не знам дали някой повече нещо може/иска да напише по темата. Ако го направи, нека се презастраховам - днес пак е работен ден и няма да мога да отделя може би нужното време за постване.

На мен темата вече не ми е интересна, надявах се, че ще разбереш защо (според мен) не си прав в случая да обвиняваш когото и да било, освен себе си. Ако е имало проблем и си действал по каналния ред, но не си срещнал разбиране, тогава е друго. Ама дотогава просто не си прав. Всеки може така да излезне и да хвърли твърдения, подкрепени от приятелски мнения.

Надявам се ме разбираш, че не целя конфронтация, целя да обясня, че потребителската култура в случая не е на ниво и не може да се търси вина.
Последна промяна bikerider на Пет Май 11, 2007 11:04 am, променена общо 2 пъти
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ilia

Мнениеот IliaBiker » Пет Май 11, 2007 10:31 am

Абе групата, нешто сте много нахъсени! Аз си поддържам колелата на цялата фирма в магазините на Байк център и никога не съм имал проблеми. Не знам къде си правите ремонтите, но аз само веднъж отидох в магазина до Семинарията и се почуствах доста неудобно.... Човекът, който беше там разбра, че съм си купил скотт от магазина в Младост и през цялото време ми обясняваше, че там не са много добри майстори и по-добре да ходя при него. Това аз не го разбирам! От пет години си поддържам колелата в Байк център, преди това в работилницата на Изток и никога не съм имал проблеми и не съм чул тези хора да плюят по други магазини. Колкото до компетентността май сте доста объркани, от прочетеното разбирам, че ходите често там - защо бе хора, нали са некомпетентни, не ходете и не чакайте ред. Пичовете са готини, а на вас нещо май ви е крив целия свят.
IliaBiker
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 9:40 am

Re: ilia

Мнениеот scorpion » Сря Фев 20, 2008 8:52 pm

IliaBiker написа: От пет години си поддържам колелата в Байк център, преди това в работилницата на Изток и никога не съм имал проблеми и не съм чул тези хора да плюят по други магазини. Колкото до компетентността май сте доста объркани, от прочетеното разбирам, че ходите често там - защо бе хора, нали са некомпетентни, не ходете и не чакайте ред. Пичовете са готини, а на вас нещо май ви е крив целия свят.


Май си попадал все на компетентни там, защото именно в този серви в кв."Изток" изпратих на една позната детето да си оправи гумата на някакъв китайски боклук найк на който вътрешната гума беше с дълъг винтил и именно0 в този сервиз някакъв малоумник след като не намерил подходяща вътрешна гума (старата беше разпрана) беше сложил някаква с по-къс винтил (едвам се показваше от каплата) .. че и беше го сплескал за да мине през дупката (сещай се дали можеше да се напомпа колелото)..
Бяха успяли някак си да го напомпат с компресор (естествено без накрайник) и след като гумата спадна и не можахме да я напомпаме отидох да им дигна скандал.
Скандал не дигнах защото пак на същото място имаше другчовек (мисля че някой от собствениците беше) и той направо онема при вида на простотията и каза че имал човека вътрешни френски гуми с тънък и дълъг винтил. Смени я и всичко приключи... та не хвали сервиза в Изток... а майстора на който си попаднал, защото и там където си сервизирам автомобила има един свестен и няколко капута....
scorpion
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 9:34 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Чет Фев 21, 2008 1:09 am

Shady™ написа: Само да попитам какво трябва да включи гаранцията на един обтегач ?
1. Ако се разрегулира - гаранционно настройване на скорости?
2. Ако се счупи или разлуфти от неправилна употреба(как да се разбере дали е каран по "правилата" или не ? :dunno: ) - да се смени с нов ?
3. Ако влезне между спиците - пак ли нов ?..Гаранция.. ?!
Много искам да разбера отговора... :peace:


Нека и аз да кажа 1-2 думи, не е пряко свързано с темата, защото никога не ми се е налагало да карам колелото си да го сервизират в Байк Център, макар да е закупено оттам. Но поста ми е свързан с изказването на Shady.

1. За регулирането на закупения от вас дерайльор (например) би трябвало според мен клиента да плати, освен ако не сте магазин на толкова високо ниво, че регулирането да е посочено като съпътстваща покупката услуга, еднократна, при поставяне. Това го има в някои западни магазини.
2. Ако се счупи или разлуфти от "неправилна" употреба (интересно как може дерайльор/декланшор или каквото и да е да се използва неправилно) магазините, които държат на клиентите си биха търсили причината за повредата, приемайки първо, че вината е в компонента, а не, както става ясно от контекста на твоят пост, че вината е в клиента.
3. Ако влезне между спиците - виж, там оставям всичко на твоята преценка :D :agree:
Компонентите, които закупувам от онлайн магазини навсякъде по света, било то дори бар-ендове (!!!) идват с гаранция, която ако не е посочена от производителя е посочена от магазина. Вие не сте онлайн магазин, затова сигурно при вас е различно, и разбира се - тук не е чужбина. Може би вие сте прави, аз не съм. Но например механика, който прави велосипеда ми в момента дава гаранция за всичко което върши, че няма да си остави ръцете там, и ако по някаква причина го направи (може би 1 случай за 2 години) - поправя сгрешеното безплатно.
Така че гаранцията далеч не е нещо, задължително за магазините, но е това, което ги отличава от останалите. Защото някои компютърни магазини например дават гаранция по 6 месеца, други по 3 години за един и същи компонент. Производителя за този компонент посочва гаранция 1 година. Прави сметка от кой магазин отиват да си купят повечето хора, за които закупуването на каквото и да е е еднократно (или поне се надяват да е така) защото не ринат парите с лопата?
До случката - за C_Mo и уменията му има много добри отзиви. Както за Bike Center и сервиза му като цяло - много лоши такива. Пак повтарям, това не е мое мнение. След изписаното в темата още повече не бих закарал да се прави колелото ми там (макар, че от него остана само рамката май... :) ) За обслужването - никога не ми е било отказано такова, винаги ми е било отделяно време, дори при това с изключително търпение и разяснения (доколкото са стигали възможностите на човека, който ме е упътвал). Само 1 нещо в обслужването не ми хареса - трябва още мъничко да уважавате мнението на клиента.
Например ако кара градско и има велосипед за 500лв и иска за този велосипед да си вземе главини Chris King примерно, само за да ходи на работа с тях и колелото си - ами поздравете го за избора изтъкнете плюсовете и минусите, и му ги дайте. А не го убеждавайте, че това нещо НЕ му трябва.
Успехи с продажбите въпреки теми и отзиви като тази!
:agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта