Байк център - Младост-1

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот SpoileR » Чет Фев 21, 2008 11:56 am

bikerider написа:Та каква е нормалната процедура? Купувам си колело, друскам се...


Извинявай наистина за offtopic-a, но не издържах
:rofl: :beer:

Sp3c7r3 написа: Само 1 нещо в обслужването не ми хареса - трябва още мъничко да уважавате мнението на клиента.
Например ако кара градско и има велосипед за 500лв и иска за този велосипед да си вземе главини Chris King примерно, само за да ходи на работа с тях и колелото си - ами поздравете го за избора изтъкнете плюсовете и минусите, и му ги дайте. А не го убеждавайте, че това нещо НЕ му трябва.
Успехи с продажбите въпреки теми и отзиви като тази!
:agree:


Ето нещо много типично, но рядко споменавано! Поздравления за изказването! :bowdown: :agree: :beer:

expose написа:Имам една колежка - тя наскоро си купи СПРИНТ за около 400 лв. Ще я питам дали са и казали да си дозатяга курбелите (или да ходи гаранционно в магазина), и също така ще наблюдавам колелото дали се саморазхлабват.


шансовете нейните курбели да се разхлабят (скоро) са в пъти по- малки от случая с момчето на което си попаднал... не че аз го познавам и знам той пък как кара, но говоя примерно...
Силно (или поне умерено силно) се съмнявам, че начина на каране на колежката ти би могъл да се сравни с този на момчето което си срещнал...

;)

Наистина правиш генерални изводи при единични случаи в които имаш право, а така не се прави... Това е много гаден начин на мислене. Същия си като леля ми ! :(!: :D

Всеки избухва, всеки има моменти в които се ядосва, но почакай да ти мине...поседи, помисли малко, обмисли възможни варианти и тогава отиди да ги попиташ... казвам да ги попиташ, не да ги изядеш... ;)
:beer:

IliaBiker написа:Човекът, който беше там разбра, че съм си купил скотт от магазина в Младост и през цялото време ми обясняваше, че там не са много добри майстори и по-добре да ходя при него. Това аз не го разбирам!


За съжаление е така навсякъде...и на пазара да отидеш, ще ти кажат да купиш от тия домати, щото на другите сергии са по- меки...
:agree:
Последна промяна SpoileR на Чет Фев 21, 2008 12:13 pm, променена общо 2 пъти
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Фев 21, 2008 12:10 pm

:D
баси, киха ми се от тая тема, една година е прашасвала, не е шега работа
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот SpoileR » Чет Фев 21, 2008 12:14 pm

пфу....е не се научих да гледам датите и годината на постване и т'ва е... :rofl:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Чет Фев 21, 2008 12:50 pm

Sp3c7r3 написа:2. Ако се счупи или разлуфти от "неправилна" употреба (интересно как може дерайльор/декланшор или каквото и да е да се използва неправилно) магазините, които държат на клиентите си биха търсили причината за повредата, приемайки първо, че вината е в компонента, а не, както става ясно от контекста на твоят пост, че вината е в клиента.
3. Ако влезне между спиците - виж, там оставям всичко на твоята преценка :D :agree:

Е да това гаранция, ама ако оня си сложи Шимано сис и ходи на витоша и го разлуфтвюи (един пирятел кара Октей ДХ със Сис обтегач) какво правим ? Нов ли да му дадем...
Съгласен съм с теб че има някакъв вид гаранция но към компонентите на шимано НЯМА ГАРАНЦИОННА КАРТА, а по-скоро няква "уговрка" написана на една от хартийките че дават гаранция за качество...
Има ли сме случаи с разлуфтени и т.н. поради НОРАМАЛНИ причини, било то дефект или не но сме ги сменяли/оправялиналгася ли и т.н.
Абе накратко това е...

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот SpoileR » Пет Фев 22, 2008 11:01 am

И аз съм с октан dh и сис обтегач :D и то от тези:

http://img.mercadolivre.com.br/jm/img?s ... 12.jpg&v=P

Много сУм доволен, па да видим колко ще изкара :bowdown: :popcorn:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sharky™ » Пон Фев 25, 2008 12:35 pm

Преди 2 седмици един приятел ходи да си земе курбели!
Курбелите са били с 3 плочи и той им казал че иска да му оставят
най-голямата плоча и защото нямали да сложат шайби му сложили
средната плоча пред голямата :rofl:
Sharky™
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 9:54 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот 12 » Съб Окт 24, 2009 4:53 pm

на един приятел му искаха 75лв. за да му съберат новото му колело, и то за след 2-3 дни най-малко.
Добре, че той отказа-тия режат май не само джобовете ни, както виждам по-горе и чела на рамките!

Доказателство, за да не пишете, че съм субективен
"HepBeH_XaMcTep написа:ммм
скъсиха ми челото заради високи чашки.....
....БЕЗ ДА МИ КАЖАТ..."
12
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 2:37 pm

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот veskoz » Съб Окт 24, 2009 6:31 pm

Кой издуха прахта от тази тема?!
На мен пък една фирма не искА да ми продаде колело обявено в е-магазина си и дори в каталога си(3500лв).
Много магазини и сервизи започнаха да си подритват хляба. :(!:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот wawel » Вто Ное 10, 2009 8:44 am

Здравейте,

според мен BIKESCENTRE не заслужава такива критики.
И В НАЙ-ОБЩИЯ СЛУЧАЙ ПЛЮСОВЕТЕ СА МУ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ МИНУСИТЕ!!!
От години си купувам части оттам и си сервизирем колелото. Направиха чудеса с една главина shimano dura ace. Беше пред изхвърляне, а все още я карам. Да не говорим, че можете да видите най-новите модели на световните марки не само на картинка и каталог. Сглобиха ми един велосипед SCOTT, с който още се гордея. И като сравнявам тяхното обслужване и асортимент с други подобни в страната, мога да кажа, че са доста напред. Относно цените - мисля, че за да се получи истинско удоволствие от карането, трябва да се купи скъпата вилка, седалка, рамка от утвърден производител. По-добре да е скъпо, но да се предлага, не мислите ли?
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот XEK » Чет Ное 12, 2009 12:13 am

купих си julie 2009 от никол байк центъра(официален вносител на магура за българия!), карах я няколко дни, след което отидох да ми скъсят маркуча.
седя и разглеждам, докато чакам да свършат, диалог:
-абе, я дай упътването.
-чай да видя, мисля че нямаме.аа, ето го.отива до байка, `това сложи ли го?`абе ние нямаме тоя туул
-я звънни в младост.
-ало!, абе !Жулито! как се обезвъздушава? и отгоре ли??? баах. Ок. ясно. ае

след 5 мин:

ще трябва да идеш до младост, понеже нямаме нужния инструмент


........

взимам си байка излизам, оглеждам какво са го направили, хубаво скъсили маркуча, ама ми изяли болта маркуч-казанче с ключето :banghead:

отивам младост, след 10минс всичко готово, тръгвам, карам цял ден и постепенно се усеща как лостчето умеква и то яко - недосипали масло, оставили въздух. отварям, натискам, гледам - едната накладка не се мърда ....


thats how bikecenter destroyed my brake (the world) (discovery channel) :nono:
Аватар
XEK
 
Мнения: 755
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:24 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот hop » Чет Ное 12, 2009 2:23 am

Аз досега няколко пъти се лъжа да купувам разни дреболии от Байка в Младост и не защото не ги преценявам що за стока са и не ги сравнявам с конкуренцията, ами просто защото са ми сравнително удобни като разположение. При последното отиване там, казвам им, че ми трябват сачми за една проста като света стоманена главина и те казват - "Разбира се, че имаме". И отива единия, търси нещо по тезгяха, ама не намира.
- Сачмите къде ги сложихме бе? - обръща се към колегата.
– Ей там, бе, ееее там в оная кутия! Намери ли я?
–Тая тука ли?
–Да, бе!
–А-а-аа, да бе, верно, че е тя!
Взимам аз за каквото съм отишъл, че и още някакви неща си купувам, които ги знам къде са същите с по няколко лева по-евтини всяко, ама така и така съм тук, казвам си, наброявам към 25 лева и доволен се прибирам. Радвам си се, че вече имам всичко необходимо с едно разкарване. Още същата вечер ще си отремонтирам каквото има по колелото, защото са вероятно последните слънчеви и топли есенни дни и не искам да изпускам приятни карания. Слизам долу в гаража с работните гащи и куфара с инструменти, запрятам ръкави и що да видя?! :bigeyes: Тия диваци са ми дали ИЗПОЛЗВАНИ сачми с драскотини, та чак и 3-4 нащърбени имаше сред тях!! :crazy: Абе, нали, можеш да се объркаш, дет се вика, да бръкнеш при използваните, ама да им ставам аз свидетел на тоя диалог и на простотията и те да се правят на две и половина за нещо, което струва левче-два... Пълна простотия!!! И пак не за двата лева става въпрос, ми за дивашкото отношение. И за едно провалено каране! Е това няма да го забравя още дълго време.

Хем НАГЛО скъпо (не, не спорете, ами се разходете по другите магазини из града и сами направете съпоставка). Хем за 5 пари работа не можеш да си свършиш, защото на който и да съм попадал, трябва вместо той да ти предложи на часа възможности, от които ти да избираш, се налага аз да им обяснявам, че мнението ми е различно, че трябва да ме убедят колко струват, и че не искам този артикул, който той ми бута в ръцете, ами ееейййй - там бе, ония там, дето седи зад витрината и вместо да ти го предложат "Имаме това, това и това, струват толкова и са взаимозаменяеми, този е хубав защото, онзи не е защото...Бих Ви посъветвал...", та вместо да ти предложат възможностите, трябва всеки път ти да туриш очилата за четене и да започнеш да оглеждаш внимателно едно по едно, като че планираш обир, докато я видиш заветната възможност там, зад витрината - седи и чака, и забиеш пръст през стъклото "Абе я остави тва нещо дето го държиш и ми дай онова, от което аз имам нужда и предпочитам!".

Това е моя досег с този магазин и моя опит. И с него категорично приключих. Не познавам този и онзи, нито имам веломагазин, нито някакви скрити интереси. Умишлено казах "другите магазини" - и реклами не правя. Просто това са за мен фактите. И не целя да обидя когото и да било с мнението си. Просто факти.

В заключение, недейте да нападате човека, защото възруптал, пък вие не сте съгласни. И него не го познавам, ама никак даже (а и тук много рядко пиша). Той е изпитал нещо на гърба си и го споделя, а някои взеха да го убеждават, че греши. Можеш ли да сгрешиш като разкажеш какво ти се е случило? Можеш ли да сгрешиш, като се почувстваш недоволен? Или много доволен? Ами всеки си преценява за себе си и е субективно! Ами ако на мен ми е неприятна продавачката, а ти си купуваш от нея хляб всеки ден, ти си прав, а аз грешен ли? Оставете ги тия заядливи дразги помежду си, а по-добре започнете с “Аз съм много доволен от този магазин, защото..." или "Повече въобще няма да стъпя там, защото..." И спрете до там. Пък накрая оставете всеки да си направи съответните изводи за себе си. Аз за мен съм си ги направил.

Поздрави на всички! :)
hop
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Ное 12, 2009 4:28 pm

Абе нещо ми е много съмнително как точно у вас си видел какви са сачмите. Те до тогава като граха по едно завъртено в хартийка ли са били?
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот codename47 » Чет Ное 12, 2009 5:11 pm

azsa-bachinito написа:Абе нещо ми е много съмнително как точно у вас си видел какви са сачмите. Те до тогава като граха по едно завъртено в хартийка ли са били?

Изображение
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот hop » Чет Ное 12, 2009 7:25 pm

Ми не, бе човек, купих си и някакви други неща дребни (капачки за брони и жила, 2 сепаратора за вилка комплект - поне те бяха запечатани и т.н.), пича ми слага всичко в торбичката, плащам си и си тръгвам. Да не би да трябва всяка сачмичка по отделно да оглеждам преди да ми сложи в пликчето? Ми те са общо 18 ли, колко бяха. Една по една ли да ги вадя и да ги въртя в магазина. Все едно като си купя хляб да започна да го роня троха по троха за да съм сигурен, че няма вътре косъм..... :rofl: Взех да ги вадя долу, видях за какво става въпрос и обратно в пликчето всичките. Долу са в гаража така както ми ги дадоха, в същото пликче, същите сачми. И са нащърбени. Отидох на следващия работен ден в кварталното магазинче за авточасти, купих си 3 сепаратора по 1,50, извадих им сачмите и с 2 дена забавяне и пропуснато каране заради тях (понеже се падаше следващия ден почивен и не работеха магазините), приключих с този въпрос и с Байкцентъра. Да бях отишъл в кварталното магазинче същия ден да ги купя и щях да имам всичко навреме, ако някак си само можех да предположа, че ще ме играят на дребно...
hop
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот Shady™ » Пет Ное 13, 2009 10:01 am

Станала е супер голяма грешка, преди ти да дойдеш правихме един усновен ремонт, на който сменяхме съчмите и някой по погрешка е прибрал заедно с новите сачми и старите и е станал един голям микс със съчмите. Следователно ти като си дошъл част от тези съчми са попаднали при тебе, за което много се извинявам. Заради този случай всички съчми са изхвърлени с цел да няма случайно останала някоя стара и да се повтори случката.
От там следва, че трябва да минеш през магазина да ти върнеме парите и получаваш голяма отстъпка на компонент по избор в знак на извинение или някакъв ремонт по колелото.
Надявам се разбираш, че не е било нарочно и е човешко да се греши.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот THEZOGGO » Пет Ное 13, 2009 11:56 am

@Shady™
Евала!
:)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5617
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот 25thframe » Пет Ное 13, 2009 12:00 pm

THEZOGGO написа:@Shady™ Евала! :)

:agree:
И преди съм го казвал, Shady e много свестен и точен.
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот dudelgrincen » Съб Ное 14, 2009 12:23 am

навсякъде е така няма какво да се критикуват сервизите (за каквото и да е -не само велосипеди):
-хора трудно се намират;
-пък и при при много работа често се греши

ХМ-ама това да ти скъсят челото убийствено :rofl: -пък то и много работа иска-сигурно е бил някой новак (чирак имам в предвид) :D
Аватар
dudelgrincen
 
Мнения: 241
Рейтинг: 1515
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 9:35 am

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот codename47 » Съб Ное 14, 2009 11:22 am

25thframe написа:
THEZOGGO написа:@Shady™ Евала! :)

:agree:
И преди съм го казвал, Shady e много свестен и точен.

:agree: :beer:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот Editor » Нед Ное 15, 2009 5:38 pm

hop написа:Аз досега няколко пъти .........
бла-бла....
Поздрави на всички! :)

От цялата работа, можеш ли да кажеш, как по-точно купуваш нещо, без да го огледаш?
Твоята грешка не е по-малко груба от тяхната....
Изобщо, преди да тръгнеш да виниш се замисли малко, защото е човешко да се сгреши и затова и самия клиент трябва да е на щрек. Имай предвит че оттам минават още 30-300 човека на ден и всеки има някакви точни желания и понякога нещата се объркват и това е навсякъде....
Аз лично съм клиенти на този магазин от 4 години и трябва да ти кажа, че там няма "диваци", а ХОРА , които си разбират чудесно от работата и я вършат с удоволствие !

P.S
codename47 написа:
25thframe написа:
THEZOGGO написа:@Shady™ Евала! :)

:agree:
И преди съм го казвал, Shady e много свестен и точен.

:agree: :beer:

Shady е ЧУК ! :D :agree:
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот Sa6eks » Нед Ное 15, 2009 6:39 pm

Повечето от хората са недоволни от байк-а, ама аз съм много доволен, всеки път ми правят отстъпки за частите, като например оня ден си копувам шина специялно проектирана за DH 65 лева+лапа и кормило Рейс Фейс дадоха ми ги с 30 лева по-малко+ наплитане на шината безплатно :bigeyes: гума си зимам тя 30лв. нещо сметаха правиха свалиха ми десет лева. Като цяло добро е обслужването смъкват от цените доста и дават бонусчета на мен ми харесва в това отношение байк-центъра, но за поправка на нещо още не съм ходил мисля и да не хода, тъй като си мога всичко...Искрено съчувствам на тези дето са ги прецакали, ама...трудно се намират свестни майстори.
Моля търсетеме по телефона !!!
В блиските 2-3 седмици няма да имам интернрт поради технически причини.
Аватар
Sa6eks
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 7:43 pm

Re: Байк център - Младост-1

Мнениеот joropc » Нед Ное 15, 2009 9:35 pm

Sa6eks написа:.... тъй като си мога всичко....

Браво!
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта