Какви слънчеви очила?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Rancid » Пон Юли 03, 2006 10:38 pm

Къде се продават очила Uvex в София:).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот MAN6 » Пон Юли 03, 2006 10:43 pm

па у SLS май има каски таквиз, може и некой чифт очило да има...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 03, 2006 10:45 pm

Виждал съм ги в магазините с продукция на Rossignol...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Пон Юли 03, 2006 11:57 pm

Благодаря:beer:.
Надявам се да ги има и в магазина на Polaroid както спомена gladstone.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот baribal » Вто Юли 04, 2006 12:28 am

В магазина на поларойд има само "фешън" казаха, че спортната колекция ще я получат към края на седмицата, е имаше два три модела "спиртни цаки" ама на мен ми се сториха бъгави...
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот root » Вто Юли 04, 2006 4:01 pm

[quote="TOYAGA"]

Кво са ви виновни Веломания и Шивача не мога да разбера?

Довчера хората внасяха очила на Sigma (чудесни като цена/качества, с добри отзиви навсякъде), а след като Sigma се отказаха от този сегмент, са стартирали внос на Shimano - също чудесни продукти с добри характеристики и цени.

Май идеята е просто да се мрънка?
[/quote]


май идеята е да защитаваш глупостите на Шибано а?
Кво ми били виновни - еми като са ти толкова ниски изисванията ходи си купи Шибански очила бе.
Хората като искат истински а не очилата на компаниата правеща предимно команди и дерайлъори за колела тип Крос и Лидер - демек ако те цитирам шит, та тези хора Шибано ще копуват или Окли които само за тва дето са Окли струват с поне 200 лева отгоре а?
И кво може да са виновни от Веломания като внасят само за ниския клас сегмент от пазара.
А бе Тояга прав си те не са виновни ни сме.
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот Admin » Вто Юли 04, 2006 4:40 pm

Абе root, направо не ми се мисли какво ще ти се стовари на главата след това нескопосано изказване. Ако беше чел достатъчно из форума, а ако беше чел повечко и извън него, щеше да знаеш поне няколко неща:
1.На TOYAGA не са му ниски изискванията, затова си е купил Oakley.
2.Shimano правят компоненти за всички налични класове оборудвне - от най-евтиното до най-качественото. Ако ти си успял досега да се запознаеш само с най-евтиното, това е единствено твой проблем.
3.TOYAGA е съвсем прав, че Веломания не са ти виновни по никакъв начин в случая. Те внасят Shimano, логично е при спирането на Sigma Sport очилата от производство да започнат да внасят и очилата на Shimano. Това, че ти искаш да има на пазара ни Specialized, не е техен проблем, нито на който и да е друг български търговец. Като искаш тази марка, купи си я оттам, където я има. Ако пък си толкова убеден, че тук има достатъчно хора, които да се юрнат да купуват очила Specialized и така да донесат печалба на вносителя им, не знам какво чакаш, та не започнеш един внос. А?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Юли 04, 2006 8:45 pm

[quote="Admin"]

Абе root, направо не ми се мисли какво ще ти се стовари на главата след това нескопосано изказване.
[/quote]


Само смях :rofl:
Вече съм благодарен, че има такива хора. Ако ми се скапе настроението, достатъчно е да прочета умотворенията на root. Мирише ми, мирише ми на вълк :rofl::rofl::rofl:

[quote="Admin"]
Ако ти си успял досега да се запознаеш само с най-евтиното, това е единствено твой проблем.
[/quote]


У десятката :D:agree:

[quote="Admin"]
Веломания не са ти виновни по никакъв начин
[/quote]


Ами, не са виновни. Мама как ми дава ВСИЧКО. Като казвам, че искам Specialized значи ИСКАМ бре... бахти хората не искат да ми внесат Specialized...

root e типично разглезено консуматорче, ем лети на евтинийки, ем иска high end очила. Мрънкалник... ако утре Веломания започнат да внасят Oakley той първи ще ревне че цената е висока, че му дерат мизерната кожичка...
нищо ново под слънцето.. той просто иска някой да му подари Oakley...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот novice » Чет Юли 06, 2006 2:15 am

Ммммммм, каква тема стана само...колко спорове, каква динамика...:beer::clap::thumb:

А аз междувременно си купих очила на Rossignol.И то с намаление!:D:beer:...със сменяеми плаки и UV.Засега съм доволен, пък утре може да се похваля и със снимков мат(е)риал...:rofl:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF


Мнениеот blizzard » Чет Юли 06, 2006 3:32 pm

И колко пари ти излезе тая стъкларийка?;)
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Мнениеот novice » Чет Юли 06, 2006 10:39 pm

Ами на намаление 63(от 79) мисля, че е добре!:beer:Но ако си решил да си взимаш същите, побързай, защото в магазина има само още 1 чифт от този модел.И то червени...:D
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот bushoDO » Пет Юли 07, 2006 9:28 am

[quote="novice"]

...има само още 1 чифт от този модел.И то червени...:D
[/quote]

по-горе си писал, че са със сменеми плаки. те отделно ли се купуват? ако да, колко струват и какви цветове има?
bushoDO
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 12:18 pm

Мнениеот novice » Пет Юли 07, 2006 11:30 am

Плаките към очилата са в комплект - 3 чифта(за много слънчево, за сълнчево през облаци и напълно прозрачни плаки) - мисля, че е видно и от снимките.Отделно плаки не се продават.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rogue » Съб Юли 08, 2006 7:38 pm

Цените на очилата Оукли ще създадът траен вакум в джоба ми, затова след кратко ровене намерих и Shimano очилата (със 3 сменяеми плаки са повечето модели):

http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=927

Та питам аз, някои знае ли къде ги има в наличност? Да отида да ги пипна и да ги видя как ще ми кацнат на грозната кратуна
:D
The impossible is often the untried...
Rogue
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 17, 2003 12:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот novice » Съб Юли 08, 2006 10:48 pm

Има ги във Веломания, но предвид това, че изработката им не е особено качествена(виждал съм ги и съм ги разглеждал), а са по-скъпи от някои UVEX-и и Rossignol-и, не ти ги препоръчвам.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Съб Юли 08, 2006 10:57 pm

[quote="novice"]

Има ги във Веломания, но предвид това, че изработката им не е особено качествена(виждал съм ги и съм ги разглеждал)...
[/quote]

Това достатъчен критерий ли е за подобна констатация?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Съб Юли 08, 2006 11:27 pm

Къв ти е проблемът?Не ми харесват очилата на Shi(m/b)ano!Иди в манията и ги разгледай сам, преди да правиш подобни докачливи изказвания!Ииии понеже си голям специалист, да те питам, кой тогава е критерия?Щото аз като ходя да давам 100лв. за очила, не ги хвърлям за първия модел, който ми падне пред очите, без да го огледам, а само на доверие, на тва което ми казва продавачът...щото той може много неща да казва, но дали са истина...UV-то си е UV, но като си купувам очила за 100 кинта, гледам поне изработката им да е ОК, а не е като на такива от 3лв.
ПС:После иди в някой друг спортен магазин и разгледай там очилата, които вероятно може да са и по-евтини, и въпреки това не така грубо изработени!А друг е въпросът, до колко въобще може да се вярва, че очилата Shibano са с UV...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Съб Юли 08, 2006 11:34 pm

Сега се сетих,че и 661 ръкавиците ти се бяха видяли оръфани...
За слънчеви очила не съм се насочил към Shimano,но това не ми позволява да оспорвам качеството на продукт на доказала се марка.Вече беше обсъждано,че за да се установи дали очилата са добри не е достатъчно просто око,а специален апарат.
Edit:Проблемът ми е в твоето некомпетентно мнение,което подценява трудът на професионалистите,които наистина разбират от очила и изработката им.Ти не каза,че на теб не ти харесват,а че изработката им е некачествена.Не извъртай нещата...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Съб Юли 08, 2006 11:54 pm

Да, оръфани бяха!И не ги взех!И сега карам с Comp, но не ми харесва, че един лек допир до залепващите повърхности на китките и останалите материи се наръфват моментално!И вярно че карам през ден, но изкуствената кожа на дланите не я виждам още дълго...както е тръгнало.И не ме интересуват марките - всяка фирма си има издънки понякога и аз не съм от хората, които ще си купят марков продукт, само заради марката, пренебрегвайки очевадни пропуски в качеството.Не съм роб на марките, когато не задоволяват изискванията на клиента!
Относно очилата - не съм склонен да давам 100 кинта за очила, на които отливките на рамките им се разминават с по 1мм...И btw като са на Shimano, къде пише че трябва да са супер?Шимано произвеждат вело-части, не очила.Тва което се опитваш да ми пробуташ в момента е от сорта, че понеже Шел са лидери в производството на горива, ти би си купил от тях и дрехи, ако ошият хората...щото ще са ШЕЛ, маркови...:crazy:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Нед Юли 09, 2006 12:09 am

Shimano произвеждат компоненти за колела.Логиката подсказва,че имат познания и добри технологии при компонентите си за колоездене.След като имат тази основа е нормално да произвеждат добри спортни очила за колоездене.Допускаш ли че,Shimano няма да сложат UV на очилата си?Всеки потребител може да ги тества и след това положението на Shimano да стане доста неприятно.
За робуването на марките грешиш.Просто е нормално да имам пълно доверие в ръкавиците на Fox,а в тези на TCM не.Покупката на 661 Comp си е лично твой проблем...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Нед Юли 09, 2006 12:28 am

Разликата между производството на компоненти за колела и производството на оптика е огромна...Тва че Шимано правят хубави дерейльори въобще не гарантира, че правят и хубави очила.:nono:Дали си слагат UV на очилата не знам, обаче явно качеството на изработка не им е присъщо...
Rossignol нямат продукти в колоезденето, но правят спортни очила, маски и т.н. - в случая това е достатъчно!
Това че нямаш доверие на TCM си е лично твой проблем...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Нед Юли 09, 2006 1:01 am

Твоите слънчеви очила са най-добрите,тези на Shimano са боклук...Също така TCM е страхотна марка и всичките й продукти са качествени.Надявам се да си доволен:D.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Нед Юли 09, 2006 1:40 am

Не съм казвал нещо подобно...горните две трърдения са си твой съчинения...:crazy:
Мерси за включването в темата!И да, доволен съм, нищо че се понасра малко топика...Беше замрял, но със писанията ти в свободен стил, ще се посъживи...:D:beer:

btw, с твърдението че не всички продукти на TCM са ОК, усещаш ли че режеш клона на който седиш, умен?!Щото ако на TCM нe всички стоки са качествени, то това важи и за Shimano, 661, Rossignol, etc.Щото и продуктите на Ahead са марка и Nero беше лидер в областта на CD-burning софтеура, до момента в който не излезе 7-мата версия и по него не започнаха да се сипят само псувни.Ти по твоята логика, понеже певецът Х е много известен и добър, сигурно си купуваш и целите му албуми, нищо, че в тях 2 песни са добри, а другото е пълнеж...
Ае, продължавай да робуваш на brand-снобарщината, а аз ще си запазя правото да избирам между марките, в случай че в даден момент, марката Х не предлага подобаващото качество за продукта У.:peace:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Нед Юли 09, 2006 2:14 am

Няма смисъл повече да говорим...
Един продукт на доказала се марка не се съсипва така лесно.Когато Giro си съсипят каските ще ти се извиня.Колкото до това,че съм си подрязал клона просто няма какво да ти отговоря.Сравнението на TCM с Shimano e некоректно.Нормално е да има различни класове с различни цени и качество при Shimano,докато магазинът на TCM ми приличаше на гаражна разпродажба.А това за "Brand" снобарщината е жалка нападка.Разбира се,че ми харесват определени марки,но не заради името им,а заради това което се крие зад тях.Качество,добра изработка,надеждност и комфорт...Ако това ме прави снобар,такъв съм и то с най-голямо удоволствие:D.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Harka » Пон Юли 10, 2006 6:41 pm

:offtopic:
Предупреждавам root, че постове, които пораждат караници/офтопици няма да бъдат толерирани!
:offtopic:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Пон Авг 06, 2007 12:22 pm

Колко струва една нова маска Uvex, има ли нови, за до към 60 лв, и откъде мога да си купя? :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5617
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот evilzet » Пон Авг 06, 2007 2:29 pm

Rancid,
Абсолютно същото мнение имам за шиманските очила като novice.
Ако имаш очи и мааалко технически познания, веднага би забелязъл ЛОШОТО качество на очилата шимано. Да иначе на сайта им гриламид, тинтириминтири обаче изработката не струва. Вгледай се в разминаващите се отливки и т.н. И ако ще сравняваш с ТСМ ще откриеш със съжаление, че ТСМ-ските поне като външен вид са по-качествено изработени.
Това го пиша като човек, тръгнал да купува шимано и ...разочарован.
А това, че някой прави велочасти, не го прави добър в производството на очила, доказателството е тази тема.
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Rancid » Пон Авг 06, 2007 8:15 pm

Нямам време да си погледна оная работа докато пикая,камо ли да се занимавам с тема от преди година.Иначе браво за техническите ти познания.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот THEZOGGO » Пон Авг 06, 2007 8:21 pm

THEZOGGO написа:Колко струва една нова маска Uvex, има ли нови, за до към 60 лв, и откъде мога да си купя? :)


:confused: :dunno:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5617
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта