Какви слънчеви очила?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 1:41 pm

@ Rancid

:beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Чет Юни 29, 2006 1:46 pm

Често бъркам edit с reply...:)
Мисля да ги поръчам със сиви плаки,защото ми се струват по-семпли и стилни.Но пък трябва да водя едни преговори с продавачката да ми поръчат...Жалка работа ,че дори покупката на едни очила се превръща в проблем в град като моя.
@TOYAGA:beer:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юни 29, 2006 1:51 pm

[quote="Lubo"]
НЕ ми се изпада в някакви дълги и безмислени спорове, но доста хора след като сложиха маска почнаха да възклицават колко по-добре било.
Като тук не говоря за дисциплини като ХС.
[/quote]


Не съм забелязъл в темата да се разисква спускане и то СЪСТЕЗАТЕЛНО. Позволявам си най-любезно да те посъветвам да не мислиш само в една посока :)

Единствения недостатък на очилата е, че не стоят толкова добре закрепени на очите. Съответно маската пък запарва повече. А има специални ластици за очила (не съм виждал сърфист с маска), така че въпроса с retention-a се отстранява елементарно.
Маската си е маска, очилата са си очила. Недей да бъдеш фанатик. Има спускане и спускане. Плюс това ако си забелязъл темата е за очила за колоездене. Спускането е само една маааалка част от всички видове колоездене, нали?

И разбира се, като говорим за очила, нали не говорим за стъкла, че да са опасни при падане?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Гост » Чет Юни 29, 2006 2:49 pm

Аз лично винаги съм харесвал очила с тъмни стъкла/плаки.Досега съм ползвал Polaroid и съм много доволен,защото за 50-60 мана ,тия в метро които са са много добри.Визията им е 6.В метро и в магазинчето до попа има готини цайси на добри цени.Аа да,и стават за колоездене.;)
http://www.polaroid-bg.com/

http://www.polaroideyewear.com/eyewear.jsp
Гост
 

Мнениеот F1-MAN » Чет Юни 29, 2006 3:32 pm

TOYAGA, карал съм с UVEX, сега карам с Dunlop и като цяло впечаленията ми от Dunlop-а са по-добри. Рамката им не е мръднала, докато на UVEX-а една гума, която беше половината от рамката падна на втория ден, а и самата рамка се счупи след време, просто беше прекалено тънка в задната си част. Надписите по рамката на Dunlop-а се оказаха мноооого по трайни, все още има няма почти нищо, на UVEX-а след месец-два не се разбираше, че са UVEХ. Плаките на Dunlop-а също се драскат по-малко. Пък и бяха в доста по-хубаво калъфче:)
Не може мнението ми да се смята за общовалидно, т.е. може просто да съм попаднал на гаден/дефектен модел, но според мен и Dunlop не са лоши, особено като ги взех зимата с 50% намаление за 35лв:). UV защитата не мога да я коментирам, но иначе ми се струва, че се вижда еднакво и през двата чифта.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 3:35 pm

Bikerider - http://oakley.com/o/o2044d -очила за сърфисти :)

В предишния ми т.нар. фанатичен пост отговарям, защо според мен маската е по-добра при СПУСКАНЕ.

А за очилата като цяло съм си казал мнението преди това. Не навсякъде където говоря за OAkley имам пред вид маска. Просто съжелявам, че се отклоних от темата. Просто се опитах да споделя впечатленията си , защото съм с очила/маска на главата си докато спортувам последните 20-ина години.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 3:38 pm

[quote]UV защитата не мога да я коментирам, но иначе ми се струва, че се вижда еднакво и през двата чифта.
[/quote]

Е ти ако си мислиш, че разликата в UV филтъра ще я хванеш с просто око ще те вземат в някоя лаборатория :)
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 29, 2006 3:42 pm

Докато съм преподавал на студентите спектрален анализ, многократно си правех едно просто експериметче - задавах дължина на вълната около 400 нанометра и питах студентите, които работят там, дали виждат някаква светлина. Потвърди се правилото, известно отдавна на науката, че жените виждат още от около 380 нанометра (поне някои от тях), а мъж, който да вижда под 420 нямаше.

Така че, F1-MAN, немаш шансове да оцениш UV-то на око. По-добре ги дай за тестване на някоя твоя приятелка с ****** очи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот F1-MAN » Чет Юни 29, 2006 3:54 pm

did, Lubo, затова казах, че UV защитата не мога да я коментирам, но нямаше разлика в начина, по който виждам.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 4:11 pm

[quote="F1-MAN"]

TOYAGA, карал съм с UVEX, сега карам с Dunlop... и т.н. [/quote]


Хм... Очила на цена 25 EUR? Намалени на 18 EUR? От марка, която произвежда гуми?

Ти си знаеш най-добре... :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Чет Юни 29, 2006 4:19 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="F1-MAN"]

TOYAGA, карал съм с UVEX, сега карам с Dunlop... и т.н. [/quote]


Хм... Очила на цена 25 EUR? Намалени на 18 EUR? От марка, която произвежда гуми?

Ти си знаеш най-добре... :dunno:
[/quote]


Знам, че не са нищо особено, но тогава Uvex-ите(както и всички останали очила в Rossignol) също бяха -50%, тоест почвечето модели бяха по 30-35лв, а както казах съм доста доволен от изработката им.

Къде може да се провери UV защитата, оптики?:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 29, 2006 4:22 pm

[quote="F1-MAN"]

Къде може да се провери UV защитата, оптики?:)[/quote]

Лаборатория с наличен UV спектроскоп. Не са много в България.

Има ги в БАН, в разни катедри (физики, химии, физикохимии...), но понеже от 6 години в България не е атестирана партида Стандартни Образци за UV основно поради липса на интерес и липса на работещи такива прибори, не знам къде могат да измерят наистина камествено пропускливостта на очилата ти.

... пък и не съм сигурен, дали няма да е по-скъпо от самите очила.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юни 29, 2006 4:27 pm

[quote="did"]

[quote="F1-MAN"]

Къде може да се провери UV защитата, оптики?:)[/quote]

Лаборатория с наличен UV спектроскоп. Не са много в България.

Има ги в БАН, в разни катедри (физики, химии, физикохимии...), но понеже от 6 години в България не е атестирана партида Стандартни Образци за UV основно поради липса на интерес и липса на работещи такива прибори, не знам къде могат да измерят наистина камествено пропускливостта на очилата ти.

... пък и не съм сигурен, дали няма да е по-скъпо от самите очила.
[/quote]
Не знам сега какво е положението в НЦМ. То май вече дори не се казва така.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юни 29, 2006 5:00 pm

[quote="Lubo"]

Bikerider - http://oakley.com/o/o2044d -очила за сърфисти :)
[/quote]

:thumb: Да не ти разправям какво е като караш сърф в дъжд например, все едно иглички ти се забиват в очите, то даже и дъжд не трябва, и пръските от вълните стигат ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 29, 2006 5:11 pm

[quote="Lubo"]

Bikerider - http://oakley.com/o/o2044d -очила за сърфисти :)
[/quote]

A така, е обясни ми сега, защо човек да не може да се спуска с очила? Има ли обективни пречки?
За състезания не споря.

[quote="Lubo"]
В предишния ми т.нар. фанатичен пост отговарям, защо според мен маската е по-добра при СПУСКАНЕ.
[/quote]

Съвсем излишно според мен, ма карай да върви - няма значение.

За едно няма спор - Oakley са Oakley дори само заради репутацията им.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Rogue » Чет Юни 29, 2006 8:41 pm

Oakley. Чудесно, а къде могат да се видят модели на оукли в София. Новата колекция в сайта им излгежда супер.
The impossible is often the untried...
Rogue
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 17, 2003 12:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Юни 29, 2006 9:04 pm

[quote="Rogue"]

Oakley. Чудесно, а къде могат да се видят модели на оукли в София. Новата колекция в сайта им излгежда супер.
[/quote]


Има една оптика на бул. Витошка, като тръгнеш от Патриарх Евтимий към ЦУМ от лявата страна, точно номер не мога да кажа, ама тя лесно се намира.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 10:23 pm

Има и на Алабин срещу Макдоналдс, има и на други места...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Юни 29, 2006 10:35 pm

па я ни сам чел темата за кво точно е, четох последните некОлко изказвания и реших да споделя- имам маска смит с прозрачна плака и като карах с нея се пребивах най-редовно, защото ми изкривява вижданията за нещата, ако мога така да се изразя... става дума за спущане с кололо в планински пресечен терен
съответно тази маска я скрих в гардероба, та да не се ядосвам че си я купих.
сега използувам очила на същата фирма и съм доволен. c 3 вида плаки е и не се оплаквам изобщо. единственото, което ме дразни, е че когато съм карал в кал или мокро и не ги измия като хората след каране като свалям плаките се дерат...
а па когато не карам в планински местности използувам едни очила на фирмата полароид и от тех немам забележки...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот novice » Чет Юни 29, 2006 11:39 pm

Мерси за съветите!Но моля, по-малко оффтопик и нека не изместваме темата - става въпрос за очила със сменяеми плаки, подходящи за носене и в мъгла, и в слънце, и вечерно време, като предпазна мярка срещу някои летящи насекоми-камикадзета, а не за каква маска да си избера.
Както bikerider правилно отбеляза, в темата никъде не съм споменавал за спускане с очила - питам за очила, които са подходящи за всякакво каране.И въобще, питането ми беше насочено преди всичко към хора, използващи подобни модели със сменяеми плаки, съответно способни да похвалят/препоръчат конкретни марки и модели.

А иначе спортните очила, които се предлагат са безопасни точно толкова, колкото и маските за DH, защото т.нар. плаки се правят от здрави и огъващи се поликарбонати, а не от чупливо стъкло.;)
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rogue » Пет Юни 30, 2006 12:00 pm

:offtopic:
Благодарско на F1-MAN и ТОYAGA. Скоро ще се разходя до тези оптики. Ако успея да изкопча инфо кой е директния вносител на Оакley за БГ ще ви кажа, с цел уговаряне на (BULK) сделки с големи количества, преференциални цени и т.н. ;)
The impossible is often the untried...
Rogue
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 17, 2003 12:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Пет Юни 30, 2006 1:16 pm

[quote="Rogue"]

:offtopic:
Благодарско на F1-MAN и ТОYAGA. Скоро ще се разходя до тези оптики. Ако успея да изкопча инфо кой е директния вносител на Оакley за БГ ще ви кажа, с цел уговаряне на (BULK) сделки с големи количества, преференциални цени и т.н. ;)
[/quote]

Човече преди да си се разхгодил до магазина ще ти кажа, че цените са смазващи, а с въпросния директен всноситеп подозирам, че ще удариш на камък.... абе от надценка моеже да ти се завие свят :)
Провери цените в www.oakley.com и дано даима кой да ти донесе един чифт или да си поръчаш. На мен ми е интересно цените в европа дали са подобни на тези в САЩ, защото доколкото знам там цените са изравнени навсякъде. Ако може някой ходиле Англия (най-вече) да каже какво е положението там ще съм МНОГО благодарен.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юни 30, 2006 1:39 pm

Oakley е една от марките, чиито търговци не правят отстъпки, сезонни намаления и прочие, тъй като получават достатъчно тлъст марж, обвързан с драконовски договор. Придържат се стриктно към MSRP, щото иначе - клъц правата и тлъстият марж отива на кино... Същото като при Sidi, Assos и разни други хубави неща от живота...

Затова единственото спасение за търсещите по-ниска цена е пазарът в САЩ - и там се държи едно ниво навсякъде, но едно е $135, а съвсем друго 170 EUR... Примерът е реален и се отнася за един и същи модел.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот root » Пет Юни 30, 2006 2:46 pm

а ми това:
[url]http://www.specialized.com/bc/techlab_optics.jsp?a=b&minisite=10024&a=b[/url]
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот bikerider » Пет Юни 30, 2006 2:53 pm

[quote="root"]

а ми това:
[url]http://www.specialized.com/bc/techlab_optics.jsp?a=b&minisite=10024&a=b[/url]
[/quote]


вносител, цени, наличности?
или просто си показваме разни работи от нета?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот root » Пон Юли 03, 2006 10:28 am

[quote="bikerider"]

[quote="root"]

а ми това:
[url]http://www.specialized.com/bc/techlab_optics.jsp?a=b&minisite=10024&a=b[/url]
[/quote]


вносител, цени, наличности?
или просто си показваме разни работи от нета?
[/quote]

Ако не бъркам Веломания - сега що нема такива готини неща в бг вервам Шивача ще каже???
А бе внесете едни очила като хората.
А за цени в Гърция има за 99 евро на един сайт скивах доста прилични от серията - ползващи тези лещи по горе.

На гръцкия сайт не се оправих и го разкарах ето го в Германия
[url]http://www.rad-art.de/catalog/product_info.php/manufacturers_id/20/products_id/371[/url]
Ама ние пак сме последната дупка на кавала - требваше да проверя за Македония там сигурно имат.
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот bikerider » Пон Юли 03, 2006 10:53 am

търси, търси :popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 03, 2006 10:55 am

Кво са ви виновни Веломания и Шивача не мога да разбера?

Довчера хората внасяха очила на Sigma (чудесни като цена/качества, с добри отзиви навсякъде), а след като Sigma се отказаха от този сегмент, са стартирали внос на Shimano - също чудесни продукти с добри характеристики и цени.

Май идеята е просто да се мрънка?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Пон Юли 03, 2006 11:11 am

Къде в София мога да намеря oчила на Uvex и Adidas?Интересуват ме в какъв диапазон варират цените на Adidas.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bikerider » Пон Юли 03, 2006 11:48 am

@TOYAGA: естествено, че идеята е да се мрънка... :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта