Какви слънчеви очила?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Какви слънчеви очила?

Мнениеот novice » Вто Юни 27, 2006 11:17 pm

Не съм много убеден, че темата е точно за Продукт консулта, но не знаех къде другаде е по-подходящо да я пусна...
Както и да е.Тъкмо мислех да си купувам Sigma Sport Geronnoble, когато от Sigma спряха за правят очила и въпросния модел изчезна от търговската мрежа.Та си търся нови спортни, слънчеви очила(за каране), със сменяеми плаки и обезателно UV защита, като искам да не са много скъпи(не повече от 90лв. примерно)Досега ползвах Sigma Sport Brooklyn, но вече поостаряха и се поиздраскаха, пък и искам да имам очила със сменяеми плаки, за да разполагам с прозрачни стъкла за мъгла или при вечерни карания, когато мушиците все още летят и ми влизат в очите, а пък тъмните очила не са най-удачното решение в този случай.Та приемам всякакви предложения за марки, само да се казва откъде могат да се купят въпросните очила.

Нещо в допълнение - ходих до Веломания и гледах там новите очила Шимано, но моделите ми се сториха някак много груби и с липса на стил(в Gorgonata явно са поразкрасили снимките с Photoshop).А някои участъци на рамките(тези сребристите) ми се видяха направо цигански.+ това отливките на рамките се разминават и очилата изглеждат като 2 левови експонати от Илиянци...Като че ли Sigma Sport правеха по стилни очила за същите пари, дори по-евтини.Жалко че ги спряха от производство.:bawling:
Та давайте вашите предложения!Ще съм ви благодарен!:beer:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот gnao » Сря Юни 28, 2006 8:29 am

Първи вариант, донякъде съмнителен:
В Big Shop/TCM магазините имаше един спортен модел очила със сменяеми плаки, пишеше, че имат и UV филтър. Цена - под 20 лв.
Бяха ми малко тесни за черепа, когато ги пробвах, иначе щях да дам и мнение доколко са читави реално.

Втори вариант, ако прежалиш сменяемите плаки: на втория етаж на Малкия ЦУМ имаше щанд с цайси, които минаваха за, хъм, преоценен Полароид. Имаше спортни модели и мога да потвърдя, че са с поляризационен и UV филтър (400), тествал съм ги. (Цената беше 20 пари.)

P.S. Из ЧЗВ имаше и други идеи, различни от Sigma Sport
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 9:41 am

И аз се интересувам от мнение за Polaroid.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот F1-MAN » Сря Юни 28, 2006 10:35 am

Разгледай какво има в SLS и Rossignol, абе въобще обиколи малко по бул. Черни Връх:) Има хубави на Uvex, Cebe, Dunlop.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Сря Юни 28, 2006 10:36 am

Мисля че ще намериш каквото търсиш в росиньол-а на бул. Черни връх в посока драгалевци малко след хладилника (кръстовището със сребърна) от ляво ... аз наскоро си взех от там UVEX със сменяеми плаки - тъмна, светла и за мъгла - иделни за планинско колоездене, цената беше 70-80 лв. .. има няколко такива модела с различни цени така че прескочи да ги видиш ... само дано не са свършили :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 5:57 pm

[img]http://okulary.exite.pl/img/Uvex_Sport/Split_5416_m.jpg[/img]
В единствения магазин(в моя град) където продават спортни очила има такива.Мен ме притеснява главно синята плака.Дали такъв цвят плака е удачен за общо ползване?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bluskanie » Сря Юни 28, 2006 6:06 pm

Що не погледнеш www.bolle.com ? Намират се в България (в Бургас със сигурност) ;) Цените им са около 100 - 150 лева, а дизайн и качество мисля, че изобилства. Нямат нищо общо с фешън цайсите по 300 лева.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 6:13 pm

Тези от снимката(UVEX split) са 50 лева;).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот gladstone » Сря Юни 28, 2006 6:18 pm

[quote][i]Originally posted by Rancid[/i]

[img]http://okulary.exite.pl/img/Uvex_Sport/Split_5416_m.jpg[/img]

Очилата, с които аз карам са точно като тези, само че с тъмно зелена плака и кафява рамка със черни гумички. Изглеждат доста добре, имат поляризация и УВ, взех ги от магазинчето на Полароид до Попа за около 70-80 лв. Само че са малко тъмни за някакви по-забулени горички и пътечки...и заради поляризацията не се виждат поточетата, плитките локвички и такива неща,виждат се много странно и ми отне време да почна да ги разпознавам. :I
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 6:37 pm

@gladstone
Мерси за подробната информация,но все още не мога да взема решение:).Тoзи модел с тъмнозелена плака не намерих в официалната страница на UVEX.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Сря Юни 28, 2006 6:58 pm

Благодаря на всички за предложенията!:beer:Ще се възползвам от офертите, които мога.За Бургас ще ми е малко трудно, но на бул.Черни връх ще отида.Btw къде точно е това магазинче на Полароид до Попа?

Всякакви нови свежи идеи за очила с UV и сменяеми плаки се приемат с адмирации!:beer:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 9:25 pm

Все пак някой може ли да ми отговори дали идеята за синя плака е лоша?Има и вариант със сива.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот novice » Сря Юни 28, 2006 9:35 pm

Да ти кажа (от собствен опит), сините плаки не предоставят най-приятната гледка...По-добре си вземи очила със сиви плаки.;)
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Сря Юни 28, 2006 9:38 pm

Но пък със сива плака в гората...
Извинявай,че ти използвам темата:).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 28, 2006 11:31 pm

[quote="F1-MAN"]

Има хубави на ... Dunlop.
[/quote]


Зимни или летни? :) Лелеее...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 8:22 am

Абе хора потърсете в архива и РАЗБЕРЕТЕ, че има един вид спортни очила - OAKLEY. Всички останали марки са компромис.
Знам, че цените им са доста високи и сигурно голяма част е заради рекламата, но веднъж ако си сложиш такива и ги поносиш ще ми разберете тънката мисАл.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юни 29, 2006 8:26 am

[quote="Lubo"]

Абе хора потърсете в архива и РАЗБЕРЕТЕ, че има един вид спортни очила - OAKLEY.
[/quote]


И само един вид колела - Iron Horse
И само един вид вилки - Marzocchi
И само един вид курбели - RaceFace
....
И само един вид обобщение - неправилно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 29, 2006 9:18 am

@PtD
U R damn right, bro:agree::agree::agree:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Rancid » Чет Юни 29, 2006 9:35 am

Вече прекалявам,но пак ще помоля някой да даде мнение за синята плака по принцип:).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 9:39 am

[quote]И само един вид обобщение - неправилно.
[/quote]

Знам, че всички обобщения са неправилни, но това си е мое мнение.

Сега направо ми се къса сърцето като си купувам UVEX маска за колело, но обстоятелствата са различни :( Но ски карам с маска OAKLEY (нисък клас) има и слънчеви очила на фирмата и има разлика със всичко което съм носил. Ползвал съм Cebe, Polaroid, Scott и един куп боклуци (говоря и за маски и за очила).
На мен очите са ми малко слабо място и съм НЕПРЕКЪСНАТО с очила просто, ако не си пробвал и не си усетил разликата говориш на изуст :)
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 9:46 am

[quote]И само един вид обобщение - неправилно.[/quote]

В това число и горното съждение. :D
[quote]U R damn right, bro[/quote]

Май чувам глас от гетото...

BTW, Oakley не са най-добри. Те са просто Oakley...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 29, 2006 10:00 am

На мен също очите ми са слабо място /за мое искрено съжаление съм доста късоглед:bigeyes:/ и съм притежавал доста видове и марки очила /Adidas, Nike, Polaroid, Mediso sport, UVEX, Diesel/. Карал съм малко и с OAKLEY. Наистина OAKLEY са страхотна марка - не го споря по никакъв начин, просто обобщението, че са най-добрите леко дразни. С Adidas-а се виждаше наистина страхотно, само дето след третото им счупване вече не можеше да се залепят по никакъв начин:bawling:.
Колкото до синята плака-изморява очите и специално за гората не е най-подходящата.
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 10:01 am

[quote="Rancid"]

Вече прекалявам,но пак ще помоля някой да даде мнение за синята плака по принцип:).
[/quote]


Никога не съм имал очила за колоездене със сини плаки. Предпочитам жълто-кяфявия тон, който осигурява по-висок контраст и върши работа дори в сумрак. Сиво-сините оттенъци са добри за силно слънце и отблясъци - глетчерните очила обикновено са такива.

Очилата на снимката изглеждат със сини плаки, но може и да не са с такива - външното покритие/оцветяване може да не кореспондира с реалната тоналност на плаката.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Чет Юни 29, 2006 11:01 am

@Toyaga,@kotka 12 :beer:
С тях мисля да карам много рядко,ще ми служат главно когато излизам из града или въртя по шосе.Ще ме е малко страх да спускам с очила,макар и да не са толкова скъпи.По-скоро ще са за общо ползване.Имаше и някакви модели на Dunlop,но единствено тези от снимката ми стояха добре.Единственият друг вариант е със сива плака,дали няма да е по-удачен.Toyaga спомена за летни и зимни очила,тези да не са зимни?Благодаря ви за отговорите:).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 11:17 am

Споменах за летни и зимни [b]гуми[/b] Dunlop. Dunlop произвеждат ГУМИ. Принадлежности за тенис, скуош и голф също, но преди всичко ГУМИ. Не очила...

Би ли си купил очила Danone?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 11:30 am

[quote]Би ли си купил очила Danone?
[/quote]

:rofl::rofl::rofl::rofl:
Сирене производство на Плама Плевен :)

По Темата:
За спускане си използва МАСКА, а не очила... поне тоява БИ трябвало да се използва. За предпочитане е без никаква плака, а козирката ще ти пази сянка.

kotaka12
Под очите са ми слабо място нямах пред вид късо/дълго гледство, а това, че съм имал невробулбарен неврит DEX (невритис ретро булбарис) или както и да се казва там и от тогава просто избягвам да си купувам очила със съмнително качество.

Аз си казах мнението купи си очила NIKE, те правят хубави маратонки може и при очилата на да напреднали
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 29, 2006 11:36 am

Adidas, Alpina и Uvex също правят прекрасни очила [b]за колоездене[/b] на достъпни цени. Доколкото ми е известно, трите марки са представени на пазара, така че остава да се поровите...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Чет Юни 29, 2006 11:43 am

[quote="Lubo"]

[quote]Би ли си купил очила Danone?
[/quote]

За спускане си използва МАСКА, а не очила...
[/quote]

Защо ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Чет Юни 29, 2006 12:37 pm

[quote="velco"]

[quote="Lubo"]

[quote]Би ли си купил очила Danone?
[/quote]

За спускане си използва МАСКА, а не очила...
[/quote]

Защо ?

[/quote]

АМи Велко сигурен съм, че и сам можеш ад си отгороиш.
1. Предпазва от удар на колкони и т.н. доста по-добре от очила.

2. Стегнати са ДОСТА по-добре на главата ти (Все пак се спускаш, а не се разхождаш)

3. Няма никакво насълзяване на очите от вятъра (това важи повече при ските)

4. При евентуално падане са доста по-сигурни аз очите (въпреки, че има и модели очила с плаки ит.н.)

И т.н.

Сигурен съм, е и на очилата могат да им се измислят предимства - по-добре ти почернява лицето, а и са по-леки :)

Самият факт, че няма (или можеш да гпеброиш на пръсти) състезател по ДХ/Ски ползващ очила, а не маска говори само за себе си.

НЕ ми се изпада в някакви дълги и безмислени спорове, но доста хора след като сложиха маска почнаха да възклицават колко по-добре било.
Като тук не говоря за дисциплини като ХС.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Чет Юни 29, 2006 1:17 pm

@TOYAGA
Насочил съм се към Uvex,но специално този модел не е за колоездене.Просто няма други в магазина.А и както споменах с тях главно ще въртя по шосе докато стигна пътеката.Между другото май се оказа прав за плаката.днес ги пробвах в магазина и не забелязах да се виждат сини оттенъци.Благодаря ти за съветите,както и на всички други взели отношение по моя въпрос:beer:.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта