kakvo mislite za "Drag-The Bomb"

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот MOD » Съб Май 08, 2004 8:55 pm

[quote="jokata"]

@ Harka, Newone, velco & TOYAGA

[size=167]Амин![/size]
От всички четири страници (дотук), всички научихме доста интересни подробности за теглото на NRS и почти нищо относно зададения въпрос... И сега на mitko, който "още е нов и не ги разбира много много" (както сам е написал) му остава единствено да се отчая тотално, като види разликата в цените на колелото което го интересува и NRS-а... :D:):8D:
[/quote]


[Малко offtopic [:p]:D:D:D]
Мисля, че това което съм му казал за Бомбата е повече от достатъчно да разбере, че вероятно това не е неговото колело ...
[Край на малкото offtopic [:p]:D:D]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Май 09, 2004 3:59 pm

Остава въпросът с какви други да сменя сегашните шини Alexrims DM 18, защото те са според мен една от основните причини колелото да тежи толкова.Не съм го мерил, но тежи ОСЕЗАЕМО повече от NRS-а на @velko.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Май 09, 2004 5:05 pm

Чудесни шини са Mavic X 517 (май сега ги водят XC 717). Много съм доволен от тях във всяко отношение.
Само че щом си тръгнал в тази насока, няма да е зле да смениш и главините ;)... Иначе ако ти ги наплита майстор може да се наложи повторно изръсване за работа и спици в скоро време отново. Там оптималното отношение цена/качество според мен се достига при XT. И тук сега идва въпроса : 6 болта или Center Lock... Абе дебела работа... доста трябва да си поразсъждаваш по въпроса преди да предприемеш действието и да си определиш бюджет, който така и така ще надскочиш, ама все пак... ;). Аз лично бих се пробвал с CL, ако ми предстоеше такъв upgrade, но това води в последствие до още 1000 неща. Абе тръпка...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Май 09, 2004 5:08 pm

[quote="Harka"]

Остава въпросът с какви други да сменя сегашните шини Alexrims DM 18, защото те са според мен една от основните причини колелото да тежи толкова.Не съм го мерил, но тежи ОСЕЗАЕМО повече от NRS-а на @velko.
[/quote]

Виж кои модели щини на Мавик има в момента, но задължително обърни вимание и на главините, спиците и гумите-външни и вътрешни.Максис имат някои доста леки модели гуми, стига да стават за стила ти на каране/или на баща ти/.При положение, че става дума за такова колело като NRS, аз на твое място бих подходил по-безкомпромисно/в качествено отношение/ към новите компоненти.За съжаление, в България няма голям избор на главини, спици и готови колела....Така, че помисли два пъти преди да купиш, каквото и да е.Все пак комбинацията главини Шимано ХТ и шини Мавик Х317/или както се казва, моделът в момента/ не е лоша, но ако имаш възможност да си внесеш, тогава комбинациите стават много....
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Май 09, 2004 5:09 pm

Браво, Капитане!Как ме изпревари!:D:D
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Май 09, 2004 5:22 pm

[quote="Newone"]

Браво, Капитане!Как ме изпревари!:D:D
[/quote]


Ти остави че съм те изпреварил, по-лошото е че сме отговорили почти идентично... абе мани... секта :D:D:D:8D::^:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Май 09, 2004 5:35 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="Newone"]

Браво, Капитане!Как ме изпревари!:D:D
[/quote]


Ти остави че съм те изпреварил, по-лошото е че сме отговорили почти идентично... абе мани... секта :D:D:D:8D::^:

[/quote]

Нищо, сега остава да убедим колегата, че не сме се наговаряли.:D:D:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 09, 2004 6:06 pm

Мен поне никой не може да ме обвини, че съм се наговарял с някого, щото въобще нямам нищо общо със сектата ;)

@ Harka

Много важно е да се знае колко тежиш (респ. колко тежи баща ти), но имаш няколко варианта за супервисококачествени и суперлеки XC-колела. Предупреждавам, че цената на 80% от изброените отдолу неща се приближава плътно до сумата, която си платил досега, а на останалите 20% я надвишава...:D:D:D

[b]За V-brake:[/b]

Отличен вариант - главини XT или DT Onyx, спици DT Swiss Competition, капли Mavic XC 717 или DT Swiss 4.1

Безкомпромисен вариант 1 - Главини Chris King Classic, спици DT Swiss Revolution, капли Mavic XC 717 Ceramic

Безкомпромисен вариант 2 - Главини DT Swiss 240s, спици DT Swiss Revolution, капли Mavic XC 717 Ceramic или DT Swiss 4.1

[b]За диск IS:[/b]

Отличен вариант - Главини DT Swiss Huegi 240, спици DT Swiss Competition, капли Mavic XC 717 Disc

Безкомпромисен вариант - Главини Chris King ISO Disc, спици DT Swiss Super Competition, капли Mavic XC 717 Disc или DT Swiss 4.1d

[b]За диск CL:[/b]

Отличен вариант - Главини XT или DT Onyx CL, спици DT Swiss Competition, капли Mavic XC 717 Disc

Безкомпромисен вариант - Главини DT Swiss 240s CL, спици DT Swiss Super Competition, капли Mavic XC 717 Disc или DT Swiss 4.1d

Знам, че във форума има и фенове на Hope (никак нелоши главини), но тъй като не съм ползвал такива, не мога да изказвам препоръки. Повече подробности и съвети мога да дам при положение, че получа информация за теглото на ездачите...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Нед Май 09, 2004 6:10 pm

[quote="КапитанПланета"]
Иначе ако ти ги наплита майстор може да се наложи повторно изръсване за работа и спици в скоро време отново.
[/quote]

Наплитането всеки може да си го направи и сам. За центровка, например във Веломания, вземат 4-6лв. (Такава цена ми цитираха, не съм давал шини там и не знам колко качествено работят). Отделно всеки може и сам за ди центрира шините, но без стенд подозирам, че ще е по-трудно - аз успях горе долу да го докарам до под 0.5мм аксиално, но ми все още ми бяга с 1-2мм радиално.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Май 09, 2004 6:12 pm

Кой продава главини DT в България ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Май 09, 2004 6:12 pm

[quote="КапитанПланета"]

Чудесни шини са Mavic X 517 (май сега ги водят XC 717). Много съм доволен от тях във всяко отношение.
Само че щом си тръгнал в тази насока, няма да е зле да смениш и главините ;)... Иначе ако ти ги наплита майстор може да се наложи повторно изръсване за работа и спици в скоро време отново. Там оптималното отношение цена/качество според мен се достига при XT. И тук сега идва въпроса : 6 болта или Center Lock... Абе дебела работа... доста трябва да си поразсъждаваш по въпроса преди да предприемеш действието и да си определиш бюджет, който така и така ще надскочиш, ама все пак... ;). Аз лично бих се пробвал с CL, ако ми предстоеше такъв upgrade, но това води в последствие до още 1000 неща. Абе тръпка...

[/quote]

Дамм, дебела става работата.Със сигурност обаче ще го премисля много добре и няма да правя нищо прибързано.За съжаление Капитана беше адски прав, че търкулнеш ли се по склона на ъпгрейдването спирка няма.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Май 09, 2004 6:17 pm

Ехее.Аз докато постна и то още пет отговора се появиха.Така, аз тежа 56кг. (с екипировката) , а баща ми - 82кг (имай предвид обаче, че той кара само леко XC, за разлика от мен)
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 09, 2004 6:23 pm

[quote="velco"]
Наплитането всеки може да си го направи и сам... аз успях горе долу да го докарам до под 0.5мм аксиално, но ми все още ми бяга с 1-2мм радиално.
[/quote]


Не ставай смешен! Леките XC-колела от висок клас (особено пък за дискове) не са работа дори за средноквалифициран майстор...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 09, 2004 6:26 pm

[quote="Harka"]

Ехее.Аз докато постна и то още пет отговора се появиха.Така, аз тежа 56кг. (с екипировката) , а баща ми - 82кг.
[/quote]


Ти можеш да ползваш без никакви грижи всичко гореизброено. Баща ти обаче прекрачва ръба на възможностите на лека капла от типа на Mavic XC 717. По-добре е да вземете нещо малко по-широчко/тежко/здраво. Изборът на такива дървета е далеч по-голям...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Нед Май 09, 2004 6:30 pm

[quote][i]Originally posted by TOYAGA[/i

По-добре е да вземете нещо малко по-широчко/тежко/здраво. Изборът на такива дървета е далеч по-голям...:D:D:D
[/quote]

Като например...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Май 09, 2004 6:32 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="velco"]
Наплитането всеки може да си го направи и сам... аз успях горе долу да го докарам до под 0.5мм аксиално, но ми все още ми бяга с 1-2мм радиално.
[/quote]


Не ставай смешен! Леките XC-колела от висок клас (особено пък за дискове) не са работа дори за средноквалифициран майстор...
[/quote]

Защото ... ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Май 09, 2004 6:38 pm

[quote="TOYAGA"]

Мен поне никой не може да ме обвини, че съм се наговарял с някого, щото въобще нямам нищо общо със сектата ;)
[/quote]


Лелеее, Newone, брат, какво ще правим сега... секта без гуру... УЖАС [:0][:0][:0]:D:D:D

[quote="TOYAGA"]
Знам, че във форума има и фенове на Hope (никак нелоши главини)...
[/quote]


Повече от добри бих казал ... [:p]:D

[quote="velco"]
Наплитането всеки може да си го направи и сам. За центровка, например във Веломания, вземат 4-6лв. (Такава цена ми цитираха, не съм давал шини там и не знам колко качествено работят). Отделно всеки може и сам за ди центрира шините, но без стенд подозирам, че ще е по-трудно - аз успях горе долу да го докарам до под 0.5мм аксиално, но ми все още ми бяга с 1-2мм радиално.
[/quote]


Добре, дори да изключим наплитането, комплект добри спици пак са си цифра... А това за центровката - без стенд си е гадничко... Много трудно можеш да го докараш до задоволителен резултат...

[quote="velco"]
Кой продава главини DT в България ?
[/quote]


Имаше няколко изостанали бройки в ПроСпорт, но на какви цени са и дали въобще са останали - нямам идея. В БАС също съм виждал.

[quote="Harka"]
Дамм, дебела става работата.Със сигурност обаче ще го премисля много добре и няма да правя нищо прибързано.За съжаление Капитана беше адски прав, че търкулнеш ли се по склона на ъпгрейдването спирка няма.
[/quote]


Просто се опитах да те предпазя... ма така като гледам - безуспешно ;):8D::^: Това хоби води до пристрастяване :B):[:p]:8D:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Нед Май 09, 2004 6:40 pm

za6toto trqbvat seriozni poznania po tazi tema akmo se plete kapla za disk se spazvat posoki na spici slo6no e za6toto kato se spira se poly4ava ysykvane i ako nee spazena pletkata pravilno se sy4e pove4e da6e sam vi6dal i kak se kasat spiciot natovarvaneto za6toto se ypavat prekaleno i AIDE YIDE:D:D
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот velco » Нед Май 09, 2004 6:46 pm

[quote="Black"]

za6toto trqbvat seriozni poznania po tazi tema akmo se plete kapla za disk se spazvat posoki na spici slo6no e za6toto kato se spira se poly4ava ysykvane i ako nee spazena pletkata pravilno se sy4e pove4e da6e sam vi6dal i kak se kasat spiciot natovarvaneto za6toto se ypavat prekaleno i AIDE YIDE:D:D
[/quote]

О, съжалявам, че бях неясен относно центровката, да, без стенд и tension-метър резултатите са незадоволителни.

Не бях чувал, че обикновените cross-3, cross-4 наплитания са неподходящи за диск ? Или не съм те разбрал добре. Защото посоки се спазват и при тях и явно ти имаш нещо друго в предвид ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 09, 2004 7:21 pm

[b]За наплитането.[/b]

Velco, не си малък и трябва да ти е ясно, че системата "главина-спици-капла" е напрегната конструкция, която при експлоатация се подлага на доста разнообразни натоварвания - колкото по-лека е тази конструкция, толкова по-сложно става въпросното напрягане и настройка. Теншънметъра според мен не преде пред усета на опитен майстор...

Black, посоките на спиците за дисково колело можеш да ги видиш във всеки manual за главина или спирачка на Shimano - това не е тайна. Проблемът не е и в броя на кръстосването - ясно е, че 3-кратното е оптимално в случая. Целия пиниз е в таланта/умението на майстора да направи здраво колело от леки/тънки спици/капли. Талант не е даден всекиму, а с необходимия опит могат да се похвалят малцина.

[b]За сектата.[/b]

Споко!;)

[b]За здравите капли.[/b]

Harka, ако баща ти наистина кара кротко и е достатъчно внимателен човек, можете да ползвате някои от изброените комбинации. Ако ли не - насочете се към капла от типа на Mavic XМ 719 или X 221.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Нед Май 09, 2004 7:27 pm

Баща ми наистина кара доста "кротко", така че най-вероятно ще взема XC 717.А какво мислиш за кормилото, което взех - Answer ProTaper XC - дали не прибързах малко с него?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 09, 2004 7:41 pm

[quote="Harka"]

Баща ми наистина кара доста "кротко", така че най-вероятно ще взема XC 717.А какво мислиш за кормилото, което взех - Answer ProTaper XC - дали не прибързах малко с него?
[/quote]


Екстра е кормилото. Не е най-лекото възможно, но отговаря на класа на велосипеда. Предполагам, че са ти направили и добра цена. Да си го караш със здраве!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Black » Нед Май 09, 2004 7:46 pm

@TOYAGA prav si v si4ki ypatvania pi6e kak dase naplete kaplata no KOLKO MAISTORI MOGAT DA 4ETAT NA ANGLIISKI i spazvat tova a az se se6tam samo za 1 takav nai-dobria TONI CENTROVKATA samo toi spazva si4ki pravila za razlika ot nqkoi grygi sobwkti koito pletat kapli i gi pravat absoliytno negodni nqma da kazvam koi
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот КапитанПланета » Нед Май 09, 2004 9:29 pm

[quote="Harka"]

Баща ми наистина кара доста "кротко", така че най-вероятно ще взема XC 717.
[/quote]


Harka, аз съм 95 кила, и то когато съм във форма :xx(:. Въпреки това тази шина не ми е изневерила никога. Е, и аз карам "кротко" де ... ;)
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пон Май 10, 2004 9:24 am

А какво мислите за сегашните Alexrims DM 18.Стават ли за по-сериозно каране, защото мисля да си ги сложа на мойто си колело ако са достатъчно здрави.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 10, 2004 9:45 am

[quote="Harka"]

А какво мислите за сегашните Alexrims DM 18.Стават ли за по-сериозно каране, защото мисля да си ги сложа на мойто си колело ако са достатъчно здрави.
[/quote]


Зависи какво имаш предвид "сериозно каране"... Alexrims DM 18 е непретенциозна и бая тежка двустенна капла - достатъчно широка за All Mountain, вероятно няма да дава проблеми при твойто тегло... Най-добре е да питаш някой, който ги е ползвал, но се съмнявам, че има много такива в BG.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пон Май 10, 2004 9:54 am

[quote="TOYAGA"]

Зависи какво имаш предвид "сериозно каране"... Alexrims DM 18 е непретенциозна и бая тежка двустенна капла - достатъчно широка за All Mountain, вероятно няма да дава проблеми при твойто тегло... Най-добре е да питаш някой, който ги е ползвал, но се съмнявам, че има много такива в BG.
[/quote]

Ясно.Значи ще си ги сложа.А иначе карам ендуро/лек фрийрайд (то с мойто колело повече и не може де).
Друго, което ще трябва да сменя на NRS-а е лапата, която също е много гадна.Нещо на разумна цена...?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Май 10, 2004 10:02 am

[quote="Harka"]

[quote="TOYAGA"]

Зависи какво имаш предвид "сериозно каране"... Alexrims DM 18 е непретенциозна и бая тежка двустенна капла - достатъчно широка за All Mountain, вероятно няма да дава проблеми при твойто тегло... Най-добре е да питаш някой, който ги е ползвал, но се съмнявам, че има много такива в BG.
[/quote]

Ясно.Значи ще си ги сложа.А иначе карам ендуро/лек фрийрайд (то с мойто колело повече и не може де).
Друго, което ще трябва да сменя на NRS-а е лапата, която също е много гадна.Нещо на разумна цена...?
[/quote]

В БАС ми се струва, че видях една лапа на Pazzaz, която е почти пълно копие на Ritchey WCS, а и теглото и беше почти същото/около 140г/.Става дума за тази, която е с 4 болта отпред, но предвиди и това, че най-вероятно ще ти трябват и спейсъри.Ако не намериш, драсни ми на мейла или постни в този топик и ще се опитам да помогна.:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пон Май 10, 2004 10:05 am

Благодаря Newone:).Ще проверя в БАС какво имат и ако има проблем със спейсърите ще се разберем.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Май 10, 2004 11:01 am

Аз скоро ще продавам колче и лапа на Pazzaz на символични цени. Ако ти се чака макс месец ше те уредиме ;). Лапата е като на първите 3 байка от http://www.ram-bikes.com Състояние - като нова. Не е като Ричи WCS, но също е много лека.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron