Велошествието с нова дата :) 4 юни

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот usmiv4o » Пет Май 21, 2010 7:38 pm

днес вече има разрешение от общината за мероприятието
този път камъни да падат мероприятието няма да се отменя!

Дата: 4 юни 2010 г.
Час: 17.30 ч.
Място: пл. Александър Невски
Маршрут: ул. Г. С. Раковски – бул. Патриарх Евтимий – ул. Фритьоф Нансен – бул. Евлоги Георгиев*
Край: градинката при Паметника на съветската армия;
Очаквайте: вело-ревю на Миланската академия за дизайн NABA;

*музика на живо от група http://www.youtube.com/user/AjabezBand
*Улиците, по които ще мине велошествието, ще бъдат затворени и обезопасени за велосипедистите.
*ще има медицинско лице
*бутилки минерална вода
*лепенки за велосипедите с номерчета
*разходки с рикша за дамите :D
и каквото още измислим
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пет Май 21, 2010 9:26 pm

Кой ли ще се излъже да отиде..........
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пет Май 21, 2010 9:31 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Кой ли ще се излъже да отиде..........

Аз :^:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Пет Май 21, 2010 9:40 pm

usmiv4o написа:*музика на живо от група http://www.youtube.com/user/AjabezBand
*Улиците, по които ще мине велошествието, ще бъдат затворени и обезопасени за велосипедистите.
*ще има медицинско лице
*бутилки минерална вода
*лепенки за велосипедите с номерчета
*разходки с рикша за дамите :D
и каквото още измислим


Решете най-накрая какво искате да популяризирате - музика, рикши, безопасност на велосипедистите, велоинфраструктура, минерална вода, ...

Пиша това мнение най-добронамерено.

Ако искате НАИСТИНА добронамерено мнение и сътрудничество, забравете за градските си измислени страсти си кажете мнението по тази тема. За други дертове търсете други форуми.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот kapitanblood » Пет Май 21, 2010 9:45 pm

С две думи,цирк на колела... :rofl:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Пет Май 21, 2010 10:03 pm

Понеже нямате изискване към екипировката и поведението на колоездачите, предлагам Ви следния рекламен текст, с който ще наберете максимален брой привърженици.

Има едни хора, които дават едни пари, за да се прави инфраструктура... ама не ги дават лесно, а искат да се правят проекти.
Ние правим проекти, но за да дадат парите, те искат да се чуе в медиите за проблбемите на колоездачите. За да се чуе в медиите, се иска да има масовост, камери, телевизии и неинформирани журналисти.
Масовостта изисква да поканим всяко куцо и сакато с колело, без значение какво колело кара и как го кара, стига обективът на камерата да е пълен.
Планинските колоездачи не са баш в таргет групата, даже са леко странни, но нека и тях да поканим. Форумът им е безплатен.
На нас планинските колоездачи ни трябват за масовка и атрактивност.
Понеже основното е масовост и атрактивност, по-добре е да допуснем ония хлапета с тежките колелета, които карат пред камерите на задна гума и са cool. Нищо, че дават лош пример, като карат без каски. На кого му пука? Нали правят масовка и са интересни! Следователно, понеже ни трябва масовост, най-добре е да допуснем и ония колоездачи без каските, които не знаят как се кара в града, но правят бройка.
Понеже истинските колоездачи не пасват в горните категории и карат даже КОГАТО ВАЛИ, ние няма да се грижим за тях. Те се грижат достатъчно добре сами за себе си.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Stancho » Пет Май 21, 2010 10:08 pm

Много правилно казано @did. Най - голямото показване е когато всеки ден ходиш на работа/училище с колело и постоянно минаваш по даден маршрут. Хората ще те забелязват като минаваш често оттам, а не като направиш едно голямо медийно показване, а когато хората с такова мислене станат много - тогава вече ще има кой да се замисли за колоездачите. Все пак при нас масовост еднократно не се забелязва, докато масовост всеки ден е друго нещо...
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот usmiv4o » Съб Май 22, 2010 12:27 am

планински, шосейни, градски, рикшарски полупланински, междуградски, мецдународни, циркови колоездачи - могат да се измислят много категории
мен да сте ме видели по ТВ да рекламирам нещо? - няма и да ме видите
нормално е да има спонсори - организирайте нещо подобно без пари и ще сте
ми в списъка с гениални хора ама без хич пари
ние това се мъчим да направим
минерална вода са ни дали - да я откажем ли?
групата свири безплатно - може би трябва да я напсуваме?
десетина ентусиасти полагат усилия излизат от работа - - на тях няма да им ценим усилията
на чужд гръб няма да се правят дивиденти
аз стотинка няма да спечеля
надяваме се че ще има хора на които ще им бъде приятно
да има организирано събитие за велосипеди
без да е екстремно - защото мн малка част от хората карат сериозно
не е ли по добре да си донесете транспарант - с името на МТБ?
или групата в която сте?
така ще популяризираш твоите идеи
иначе и журналята трябва да ядат - ако само караме до училище и обратно не вярвам някой да направи интервю по този повод
аз се надявам да се появят още хора като 4 годишното хлапе с малкото колелце дето следваше рикшата а баща му едва тичаше след него
сигурно идеята ни има и негативни страни
но това е една покана - за нещо с некомерсиална цел, без политически задни мисли, без търсене на слава
просто за идеята да се кара
:beer:
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот LyuboKolev » Нед Май 23, 2010 3:42 pm

Здравейте приятели,

въпреки всичките ми забележки към Велоеволюция ви приканвам да се присъединим към мероприятието по следните няколко причини:
В краткосрочен план, ако водачите на МПС, на градски транспорт, и пешеходците ни забележат че съществуваме ще е от полза за нас, по- малко ще ни засичат, по- малко ще ни удрят а и ние тях и за нас ще е по- добре.
В дългосрочен план утре като започнете да карате коли (за по- младите), ще внимавате повече. Също като ви се народят деца дай боже ще сте по- спокойни за тях.
Имайте предвид, че българина си е прост народ, включително и аз съм българин и при вида на велосипедист той си мисли, че тоя няма пари за кола. Бил съм свидетел не един път при един приятел, който продава колела, като каже цена 3000 лв. и му казват че ще си купят кола за тия пари. Е аз им отговарям, че и къща ще си купят на село, ама ... Та по тези и много други причини предлагам да идем всички за да демонстрираме колективен дух. Бири, ревюта и т. н. не ме интересуват.
Поздрав
http://www.youtube.com/watch?v=q8ZrmEa8TEU
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Пон Май 24, 2010 12:26 am

Относно събитието. Основната цел е въпросните италианци да покажат спортно-елегантни облекла, специално създадени за колоездачи. Дизайна наистина е добър и обезопасен! Моделите ще дефилират на велосипеди! До колкото знам, идеята за облеклата тръгва от фатален пътен инцидент с момиче от Италия, предвижвало се с велосипед към учебното място. Мисля че всеки уважаващ себе си колоездач е редно да подкрепи подобна инициатива!

LyuboKolev :agree:
Страхотно филмче, така може да изглежда всеки български град, но дори да изградим алей, дори да насърчаваме хората да карат колела, дали ще го направят? Народо-психологията на българина е точно такава. Ако има 3000лв, ще си купи голф, да е гъзар, не супер-колело. Хората наистина си мислят, че като караш колело, значи си беден, съответно си никой на пътя, мижитурка... без да осъзнават, че в много случай, колоездача кара колело 3х цената на колата... жалко, незнам как ще стигнем холандците, но знам че трябва да сме активни.

Все по-често обикновенни хора ме спират по улиците и ме разпитват за колелото. Ако си стоя в къщи, няма да е така. Кризата също помага за тази кауза, ами все повече хора ходят на работа с колело, продажбата на колела регистрира ръст.

София за поледната половин година, движението намаля наполовина - което значи по-безопасни (и чисти пътища за нас). Момента да се правят подобни мероприятия е перфектен!!!
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Vesmart » Пон Май 24, 2010 7:13 pm

Тук сте много прави, че повечето хора като те видят с колело, си мислят, че нямаш пари за кола и затова го караш. Дори като ходих до Алеко, се качих с колелото на собствен ход (без колата) и много хора като ме изпреварваха с коли ме гледаха като експонат, или може би като луд човек.
Вчера си карам по улицата, една бригада от 3-4 човека над 40г. слизат на платното без да погледнат. Щях единия да го отнеса. Той не се извинява, че скача на улицата без да се огледа, а ме напада, това ли е мястото за каране на колело. В същия момент бях върху трамвайна линия, която минава близо до болдюра. Викам му, че ако бях трамвай, нямаше да може да се вайка. Той отговаря, че ако е имало трамвай, щял да го забележи, но мен не ме видял. Така че, ни пешеходеца, ни водачите на МПС ни забелязват, че сме сред тях.
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Пон Май 24, 2010 7:19 pm

Защо някой е изтрил поста на hlebarka?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот LyuboKolev » Пон Май 24, 2010 7:52 pm

Точно по всички тия причини трябва да участваме. Готината потенциална част е че се пада петък. Ако не знаете петък е денят в който всички отиват на работа с колата за да вземат булката и да идат на село и излиза от работа възможно най- рано, което намалява БВП. В този ред на мисли определено ще има социален отзвук събититето, за това който може да дойде.
Vesmart написа:Тук сте много прави, че повечето хора като те видят с колело, си мислят, че нямаш пари за кола и затова го караш. Дори като ходих до Алеко, се качих с колелото на собствен ход (без колата) и много хора като ме изпреварваха с коли ме гледаха като експонат, или може би като луд човек.
Вчера си карам по улицата, една бригада от 3-4 човека над 40г. слизат на платното без да погледнат. Щях единия да го отнеса. Той не се извинява, че скача на улицата без да се огледа, а ме напада, това ли е мястото за каране на колело. В същия момент бях върху трамвайна линия, която минава близо до болдюра. Викам му, че ако бях трамвай, нямаше да може да се вайка. Той отговаря, че ако е имало трамвай, щял да го забележи, но мен не ме видял. Така че, ни пешеходеца, ни водачите на МПС ни забелязват, че сме сред тях.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот THEZOGGO » Пон Май 24, 2010 11:33 pm

nikkin написа:София за поледната половин година, движението намаля наполовина - което значи по-безопасни (и чисти пътища за нас). Момента да се правят подобни мероприятия е перфектен!!!


Луд ли си? Движението изобщо не е намаляло нито на половина, нито на една четвърт, изобщо не е намаляло. Незнам от къде ти хрумна това, но аз се движа много често с колелото из София и мога да ти кажа че движението на автомобили и всякакви МОТОРНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА се е УВЕЛИЧИЛО! Сега ще кажеш и че населението на София не се увеличава ами намалява?
Абе направо незнам как ви идват на ум такива неща. Движението в София в настоящия момент никога не е било по-натоварено и по опасно. Ако някой си мисли че движението в София е намаляло, то той е в огромна заблуда.

Само едно искам да кажа на хората от Велоеволюция.
Колеги, когато правите велошествие, моля ви, абе поне бъдете с каски, че се излагате много сериозно. Ако си мислите че сте сериозни като карате без каски, то тогава се лъжете. Какъв пример давате на останалите? А на подрастващите? Какви модни ревюта, какви 5 лева. Дайте пример на останалите с това че карате с каски на главите и обяснявайте, че каската може да те спаси при инцидент а не некоя смрадлива дрешка, било то с надпис Made in Italy, или каквото и да било то, и с какъвто и дазайн да е. Пуснете брошури с призив за носене на каска, било в града или в планината. Дайте някакъв пример бе хора. Имате спонсори използвайте ги. Извесни фирми са ви спонсори понякога, ами вземете направете така че като им правите реклама, направете нещо като купончета на които да пише да речем 5% отстъпка при покупка на каска с този талон, нещо от рода. Така може да има по голяма възможност да насърчите хората да си купят каска изобщо. Обръщам ви внимание толкова на тия каски, защото, ако вие пропагандирате ходене на работа и училище с колело, то тогава го пропагандирайте то да е безопасно и направете така че хората да ви разберат защо е толкова важно да носиш каска в града, най-малкото като давате личен пример.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Вто Май 25, 2010 12:59 am

THEZOGGO написа:
nikkin написа:София за поледната половин година, движението намаля наполовина - което значи по-безопасни (и чисти пътища за нас). Момента да се правят подобни мероприятия е перфектен!!!

Луд ли си? Движението изобщо не е намаляло нито на половина, нито на една четвърт, изобщо не е намаляло. Незнам от къде ти хрумна това, но аз се движа много често с колелото из София и мога да ти кажа че движението на автомобили и всякакви МОТОРНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА се е УВЕЛИЧИЛО! Сега ще кажеш и че населението на София не се увеличава ами намалява?
Абе направо незнам как ви идват на ум такива неща. Движението в София в настоящия момент никога не е било по-натоварено и по опасно. Ако някой си мисли че движението в София е намаляло, то той е в огромна заблуда.

Ами не не съм луд, а за теб ще кажа че ти е стара информацията. Движа се и с колело, и с автомобил и с градски транспорт и с такси. Натоварено движение в София имаше в края на лято 2009. След това безработицата започна да се увеличава, много хора изгубиха работата си и се прибраха по родните места, а останалите намалиха използването на автомобилите си. Това е и в новините, това е и по улиците. Имаше репортажи за това че се увеличават броя на закупени велосипеди, за нулев интерес по автокъщите, за 40% намаляване на трафика в големите градове (все хубави новини). Но както и да е. Питай някой таксиджия намалял ли е трафика или се разходи по бул. България в 18:00 в работен ден, да видиш има ли или няма 2км опашка :) Сега не казвай че и криза нямало :D:D:D

Сега разбира се че и в момента движението е прекалено натоварено, но не е това което беше миналата година, а ще става и по-малко!

А за каските, подкрепям :) Трябва всеки да е с каска!!! Задължително. Аз не правя добре, защото я слагам само за планината, а тя в града е по-нужна!
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот THEZOGGO » Вто Май 25, 2010 7:15 am

Не мога да се съглася че трафика е намалял явно не караш достатано колело в София. :)
А това за автокъщите изобщо не ми го говори, защото мога да снимам привечер пред моя блок какво става от коли. Лятото на 2009 около моя блок вече нямаше място около тротоарите къде да се паркира, включително тъпаците спират и на подходите на тротоарите, така че ако на някой му трябва линейка или пожарна през ноща, ще издуха супата, а вече има и доволно голям брой автомобили и по зелените площи.
Хората не си тръгват от София, напротив. в радиус от 1 км около моя блок има поне 9 ново построени блока, които за започнали да приемат нови собственици. Като 90 % от колите НЕ са със софийска регистрация, а са от Враца, Варна, Перник, Пазарджик, Пловдив, Плевен. Много малко са тези които са с регистрация СА. А и това че регистрацията на колата е СА нищо не означава.

Ето направо ще цитирам:

750 хил. коли са регистрирани в София до края на 2009 г.
- 49% от софиянци пътуват с градски транспорт за работа или училище.
- З0% ползват колите си всеки ден.
- 59% от придвижващите се с автомобил не биха ползвали градски транспорт дори и условията в него да са по-добри.
- 38 минути средно пътуват хората сутрин. Придвижването до работа или до училище с кола отнема 36 минути, а с градски транспорт – 44 минути.
- 60 км в час е средната скорост по-най бързия булевард "Цариградско шосе", с 20 км в час средно се движат колите по бул. "България", а най-ниска е скоростта по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" (под 20 км в час).
- 2200 камиона влизат в София за 12 часа. Най-много са тировете по направлението от магистрала "Тракия" към Калотина и обратно.


Сега ще цитирам и нещо друго:

Пътно-транспортни произшествия
Статистика на Пътно-транспортните произшествия
За периода от 0,00 до 24,00 часа на 20.05.2010
на територията на гр. София са регистрирани:

4 , тежки пътно - транспортни произшествия
62 ,леки пътно - транспортни произшествия
4 ранени граждани , от които 1 с опасност за живота .

Причини за катастрофите са:
Неправилно отваряне на предна врата на МПС - 1 ПТП; Неподсигурена маневра “потегляне” - 1 ПТП; Причините се изясняват - 2 ПТП;

, По-характерни пътно - транспортни произшествия:
, На 20.05.10 г., около 12.40 часа, на ул.”Мара Бунева” в района на бл.116, л.а.”Рено”, управляван от Л.Г. на 27 години, поради неправилно отваряне на предна врата на МПС, в нея се блъска велосипедиста И.А. на 64 години. Пострадалият велосипедист е настанен в “Пирогов” с фрактура на гръдна кост. На 20.05.10 г., около 15.30 часа, на ул.”Илия Георгов” в района на № 24, л.а.”Фолксваген Пасат”, управляван от С.Т. на 45 години, реализира ПТП с мотоциклет “Сузуки”, с водач И.Д. на 29 години. От ПТП е пострадал пътникът на мотоциклет “Сузуки”, М.А. на 30 години настанен в “Пирогов” с фрактура на черепа с ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА.
,
От тежки ПТП са пострадали:
1 - пешеходец 1 - велосипедист 2 - пътници
Тежки ПТП са регистрирани на следните булеварди, улици и кръстовища:
ул.”Мара Бунева” в района на бл.116; ул.”Илия Георгов” в района на № 24; бул.”Сливница” и бул.”Д.Петков”; ОП посока жк.”Люлин”;
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Vesmart » Вто Май 25, 2010 9:41 am

THEZOGGO написа:Не мога да се съглася че трафика е намалял явно не караш достатано колело в София. :)
А това за автокъщите изобщо не ми го говори, защото мога да снимам привечер пред моя блок какво става от коли. Лятото на 2009 около моя блок вече нямаше място около тротоарите къде да се паркира, включително тъпаците спират и на подходите на тротоарите, така че ако на някой му трябва линейка или пожарна през ноща, ще издуха супата, а вече има и доволно голям брой автомобили и по зелените площи.
Хората не си тръгват от София, напротив. в радиус от 1 км около моя блок има поне 9 ново построени блока, които за започнали да приемат нови собственици. Като 90 % от колите НЕ са със софийска регистрация, а са от Враца, Варна, Перник, Пазарджик, Пловдив, Плевен. Много малко са тези които са с регистрация СА. А и това че регистрацията на колата е СА нищо не означава.

Ето направо ще цитирам:

750 хил. коли са регистрирани в София до края на 2009 г.
- 49% от софиянци пътуват с градски транспорт за работа или училище.
- З0% ползват колите си всеки ден.
- 59% от придвижващите се с автомобил не биха ползвали градски транспорт дори и условията в него да са по-добри.
- 38 минути средно пътуват хората сутрин. Придвижването до работа или до училище с кола отнема 36 минути, а с градски транспорт – 44 минути.
- 60 км в час е средната скорост по-най бързия булевард "Цариградско шосе", с 20 км в час средно се движат колите по бул. "България", а най-ниска е скоростта по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" (под 20 км в час).
- 2200 камиона влизат в София за 12 часа. Най-много са тировете по направлението от магистрала "Тракия" към Калотина и обратно.


Сега ще цитирам и нещо друго:

Пътно-транспортни произшествия
Статистика на Пътно-транспортните произшествия
За периода от 0,00 до 24,00 часа на 20.05.2010
на територията на гр. София са регистрирани:

4 , тежки пътно - транспортни произшествия
62 ,леки пътно - транспортни произшествия
4 ранени граждани , от които 1 с опасност за живота .

Причини за катастрофите са:
Неправилно отваряне на предна врата на МПС - 1 ПТП; Неподсигурена маневра “потегляне” - 1 ПТП; Причините се изясняват - 2 ПТП;

, По-характерни пътно - транспортни произшествия:
, На 20.05.10 г., около 12.40 часа, на ул.”Мара Бунева” в района на бл.116, л.а.”Рено”, управляван от Л.Г. на 27 години, поради неправилно отваряне на предна врата на МПС, в нея се блъска велосипедиста И.А. на 64 години. Пострадалият велосипедист е настанен в “Пирогов” с фрактура на гръдна кост. На 20.05.10 г., около 15.30 часа, на ул.”Илия Георгов” в района на № 24, л.а.”Фолксваген Пасат”, управляван от С.Т. на 45 години, реализира ПТП с мотоциклет “Сузуки”, с водач И.Д. на 29 години. От ПТП е пострадал пътникът на мотоциклет “Сузуки”, М.А. на 30 години настанен в “Пирогов” с фрактура на черепа с ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА.
,
От тежки ПТП са пострадали:
1 - пешеходец 1 - велосипедист 2 - пътници
Тежки ПТП са регистрирани на следните булеварди, улици и кръстовища:
ул.”Мара Бунева” в района на бл.116; ул.”Илия Георгов” в района на № 24; бул.”Сливница” и бул.”Д.Петков”; ОП посока жк.”Люлин”;

Нали аз не искам да взимам страна или да изтъквам нещо. Невзимам страна защото скоро не съм гледал статистики. Аз съм завършил транспорт, дори магистърската теза ми бе на тема за метрото и проблемите в града. И пиша колко е лошо положението в София и как метрото е един добър начин на придвижване. Давам диаграми с ПТП, задръствания, изгорели газове, замърсяване. и нито една няма отрицателен наклон, а в същия момент говоря, че имало полза от това метро. Има ефект едно нещо не само когато обръща кривата надолу, а и когато ако темпът на развитие на града от към население се покачва с 10%, нуждите от пътувания се увеличават с 10% и т.н., и пткм с личен автомобил до пускането на метрото са се увеличавали с този темп, а от пускането му се увеличават с 5% а другите показатели си остават пак 10%. Или имаме полза от 5%., независимо че имаме пак възходящ темп. Всичките цифри са примерни и нямат никаква стойност.
Аз съм човек който карах кола доста интензивно, не слизах от нея. Сега и заради кризата и заради промяна в работата ми, с колата въртя около 10 пъти по-малко километри спрямо преди 2 години. Мога да кажа от чисто визуално наблюдение, има много велосипедисти из София и се увеличават.
Когато ходих първия ден на уж велошествие, като си тръгнах минах по жълтите павета и ме хвана сфетофара на военният клуб. Преминаха покрай мен две момчета (сигурно преди 30 или малко след 30 години) с велосипеди които изглежда отиваха пак към шествието. С по-хубави велосипеди бяха от моя (но това няма значение). Бяха облечени спортно със светли дрехи. каски на главите, като стигнаха високото да свият към черквата, дадоха сигнал с ръка, че имат намерение да свият. Всичко това ми направи силно впечатление. До този момент се чудех каква каска да си взема и колкото се може да бъде по незабележима. Малко ми се промени мирогледа. Преди два дена тръгнах да карам с хора от квартала. Нито спазват правилата, надбягват се с колите, ни изчакват другите. Абе лоша работа. Замислих се от кой тип велосипедисти искам да бъда. Реших да съм от първия. Независимо, че сестрами искаше за рождения ден да ми подари каска, я хванах вчера и я заведох в веломания. Купих си ярка синя каска, не черни и т.н. и не ми пука какво си мислят хората за мен. Дори и до бакалията ще ходя с нея, едно от най-тежките ми пребивания с щети по главата е точно като отивам за хляб (бях тинейджър тогава, преди доста години). Мога още да пиша, но стана малко дълго.
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Вто Май 25, 2010 1:30 pm

Ами няма какво да го пбсъждаме трафика в София. THEZOGGO, прав си така беше, но допреди година. От тогава и разрешителните за строителство намаляха с повече от 50%, и цените на жилищата намаляха с повече от 50%, а това че има повече коли около блока ти означава единствено, че хората не ги карат толкова и ТРАФИКА по улиците е намалял... но няма смисъл да обсъждаме тази теми. След 2 год. трафика и населението на града ще се върне на нива от преди 2000г. Дано се разминем само с толкова! Заплатите и стандарта също ще се понижават много.

Но дори 1 кола да няма в София, условията за велосипедистите са никакви! Че аз за секунда да си отместя погледа от пътя и DH велосипед не може да ме спаси ако се метна в някоя шахта, изваден бордюр, обърната кофа... знаете колко е зле :( Пък да не говорим за вело-алеи из целия град... Само на "Борис" мога да кажа че наистина има вело-алея. За това трябва да сме активни и съпричастни към проблемите. В петък сме велосипедисти и като такива трябва да сме единни. След време ще защитаваме пешеходци, шофьори, студенти... иначе оправия няма. Хайде със здраве, и дано в петък сме много! Ако сме много, сме силни и със сигурност ще ни чуят и видят! Носете си каски!
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот THEZOGGO » Вто Май 25, 2010 1:41 pm

nikkin написа: това че има повече коли около блока ти означава единствено, че хората не ги карат толкова и ТРАФИКА по улиците е намалял... !


В момента под моя прозорец има 3 коли, след 19:30 ще са някъде около 40. Дали не ги карат?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот evilzet » Вто Май 25, 2010 3:11 pm

Като стана въпрос за каски, да не вземете да се съберете и да карате без каски. Освен, че е незаконно, би било селска проява на мероприятие "рекламиращо" велосипедизма, да се показва неспазване на елементарни правила за безопасност. С други думи, като искаме другите да ни пазят, да покажем, че на самите нас ни пука за себе си.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот zafirovp » Вто Май 25, 2010 10:07 pm

Винаги карам с каска, защото карам в София само на път за Витоша. Това че е незаконно да се кара без каска за пръв път го чувам. А колкото до целта на мероприятието , мисля че целта не е точно водачите на МПС да ни забелязват. Миналия път имаше толкова ''хиксари'', които караха през половината време на една гума, че даже полицията ги забеляза. Нямаше никакъв контрол над групата. Незнам как не се стигна до инциденти. И все пак ще бъда пак там, ако ще и камъни да падат не за друго ами защото ми е кеф да покарам с още 1000 човека около мене. :beer:
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Вто Май 25, 2010 10:37 pm

zafirovp написа:И все пак ще бъда пак там, ако ще и камъни да падат не за друго ами защото ми е кеф да покарам с още 1000 човека около мене. :beer:

И това е вярно :))) Голям кеф е!!! Нашия ден е това!

А за каските мен полиция ме спря на бул. "България" преди 8-9 години някъде и ме предупредиха че е незаконно и могат да ме глобят :) А иначе са ме спирали и в парка с въпроса "Кво правиш тука с това колело" :D:D:D Голям смях падна :)))
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Daniel Panev » Сря Май 26, 2010 4:37 am

nikkin написа:А за каските мен полиция ме спря на бул. "България" преди 8-9 години някъде и ме предупредиха че е незаконно и могат да ме глобят :)

Охо - те за още колко неща трябва да глобяват явно... Що не вземете да прочетете малко ЗДП и правилника за прилагането му?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот zafirovp » Сря Май 26, 2010 12:39 pm

Да така е. На практика всички скъпи велосипеди за DH са незаконни, защото се продават без светлоотразители. Даже и евтините вилки нямат дупка за монтаж на светлоотразител. Много искам да видя Боксер 2010 с фар. :bigeyes:
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Сря Май 26, 2010 12:41 pm

zafirovp написа:Да така е. На практика всички скъпи велосипеди за DH са незаконни, защото се продават без светлоотразители. Даже и евтините вилки нямат дупка за монтаж на светлоотразител. Много искам да видя Боксер 2010 с фар. :bigeyes:


Законите се отнасят за движение по ПЪТИЩАТА!

В никоя нормална държава хората не карат с боксери по ПЪТИЩАТА!

Ако искаш велосипед за града - купуваш си градски велосипед и каска, която не е кило и 600 грама.

Танкът с тенджурата може да си ги караш на определените за това места, далече от пешеходци и автомобили.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Daniel Panev » Сря Май 26, 2010 2:46 pm

zafirovp написа:Много искам да видя Боксер 2010 с фар. :bigeyes:

Ако Фокс 40 2009 ще ти свърши работа можем да го уредим, няма проблеми...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Сря Май 26, 2010 4:38 pm

did написа:В никоя нормална държава хората не карат с боксери по ПЪТИЩАТА!

Това ми хареса :D Еми гъзари сме си българите, като не можем да си купим поршета, зимаме си поршетата при велосипедите :))) Колко жалко че обикновенните хора не правят разлика м/у боксер и твърда вилка от "Метро" хахахах :D:D:D
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Сря Май 26, 2010 4:43 pm

nikkin написа:Колко жалко че обикновенните хора не правят разлика м/у боксер и твърда вилка от "Метро" хахахах :D:D:D


Мноооого смешно!

Не че нещо, ама между боксер и вилка от Метро има доста междинни неща, като там някъде са истинските градски велосипеди.

За пореден път се убеждавам, че организаторите на масови веломероприятия в България не разбират от колоездене.

Сигурно затова и мероприятията са такава масова порнография.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Сря Май 26, 2010 10:49 pm

did написа:
nikkin написа:Колко жалко че обикновенните хора не правят разлика м/у боксер и твърда вилка от "Метро" хахахах :D:D:D

Мноооого смешно!
Не че нещо, ама между боксер и вилка от Метро има доста междинни неща, като там някъде са истинските градски велосипеди.
За пореден път се убеждавам, че организаторите на масови веломероприятия в България не разбират от колоездене.
Сигурно затова и мероприятията са такава масова порнография.

Точно заради това масово неразбиране и нежелание за разбиране от хората, се получават недоразумения и кофти моменти. Аз щях да се сбия с един глупак който искаше да си паркира колата на тротоара и не стига че се отместих (бях с колелото) за да му направя път, ами и като слезе все да ми се прави на много велик, без да съзнава дори, че колелото ми е 2х цената на колата му. За него щом съм с колело, аз съм беден, глупав, не заслужавам уважение, а щом той има кола (каквато и да е) има право да си я паркира върху тротоари, детски площадки и тнт... Но не това е важното. Не деля шофьори от велосипедисти, защото утре този същия ще дойде на шествието без каска и ще плаши пешеходците с неразумното си поведение. Опитвам се да кажа, че всичко зависи от НАС, ХОРАТА! Който счита че може да е полезен с нещо на някого, нека се присъедини в петък, с каска с усмивка и добри намерения, а не да обяснява кой бил зле, кой бил порнограф и какво ли не. Не говорете, действайте!!!
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Runaway » Пет Май 28, 2010 3:00 pm

Ай' стига сте се яли и делили бе, хора...
Аман!
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта