Велошествието с нова дата :) 4 юни

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот veskoz » Сря Юни 02, 2010 7:19 am

bikerider написа:Още едно безсмислено мероприятие, колкото да си покажете дупетата, да се напиете като цървули и да се мотате без каски да ви гледат резила. Вярвайте си, че променяте нещо към по-добро... иначе определено влияете върху мнението на шофьорите за колоездачите като цяло!

Поредното велошествие за велотъпанари... това е.


:agree: По-точно казано - няма как!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот usmiv4o » Сря Юни 02, 2010 10:27 am

каквото искате казваите
нито аз нито велоеволюция ще си напълним джобовете

апропо: по повод законовите рамки за каски:
има още единподзаконов акт -

http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=55 -
Н А Р Е Д Б А
за организация на движението на
територията на Столична община


в която също няма думата каска
и единствените споменати неща са:

Раздел 5.
Движение на велосипедисти

Чл. 24. /1/ Велосипедисти могат да се движат по уличните платна, а по тротоари и в пешеходни зони – само при наличие на велосипедни алеи или ленти, означени по съответния начин.
/2/ Велосипедистите следва да спазват изисикванията на Закона за движение по пътищата.
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот kapitanblood » Сря Юни 02, 2010 11:39 am

в която също няма думата каска

Това,че има недомислици,в писането на закони и правила,не е оправдание,което трябва да цитират организаторите!!!
Каската,може да не е записана в закона,тя е лично средсво за защита на колоездача,носенето и е силно препоръчително,с оглед на личната защита.
Защитната екипировка(протектори за краката,налакатници,жилетки и т.н.),също не са упоменати никъде като задължително,за спускане,но всички карат с тях,за лична защита!!!
Това което си написал,за каските не прави чест на организатор,или помощник на мероприятието.
Нали думата ЕВОЛЮЦИЯ означава промяна,развитие,израстване.......
ВЕЛОЕВОЛЮЦИЯ-трябва да прави това в колоезденето,да учи,да показва и апелира,за носене на средсва за защита при колоезденето(каска и др.),това трябва да са първите стъпки в ограмотяването на младите колоездачи!!!
bikerider написа:
Още едно безсмислено мероприятие, колкото да си покажете дупетата, да се напиете като цървули и да се мотате без каски да ви гледат резила. Вярвайте си, че променяте нещо към по-добро... иначе определено влияете върху мнението на шофьорите за колоездачите като цяло!

Поредното велошествие за велотъпанари... това е.

МНОГО ТОЧНО КАЗАНО.
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот jd » Сря Юни 02, 2010 11:47 am

Драги ми смехурко usmiv4o, спри ако обичаш да цитираш неща, от които явно не разбираш, и от които както някой спомена по-горе ги четеш като дявола евангелието.

Нямало го написано в Закона? Ами ако чакаш да го напишат в Закон, че тогава чак да започнеш да спазваш нещо, което е много близко до акъла, че е добро за твоето лично здраве, то няма какво повече да се коментира по въпроса. Лошото е, че с подобни прояви се полуляризира не-носенето на каски. Последното е най-вече зле за по-малките, които гледат и подражават. Ако се беше вгледал малко по-внимателно в обявленията на събитията, организирани в БГ, които излизат във форума ще видиш, че там изрично се иска носенето на каска. Не видях такова нещо в обявлението на вашето събитие. Отделно да не говорим, че закон освен една сбирщина точки и алинеи, събрани в някаква хартия значи и "обобщение, описващо факти и събития в природата" - тоест близко до т.н. здрав разум неща от живота.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот subritual » Сря Юни 02, 2010 12:00 pm

На мен цялата тая история ми стои като:
" Госпожо кмет,вижте колко народ имаме зад гърба си,та дайте после да правим разни работи..... ,,
Самия организатор не казва,че ще има нещо образователно,поучително,полезно.
Просто на който му е приятно да се присъедини към стадото да заповяда.То си е като на избори,само че с повече велосипеди.
Не съм против,това е моето виждане. Останалото е :popcorn:

pS. И за какво да искат каски от хората,като не всички имат,а целта на мероприятието е масовка.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Vesmart » Сря Юни 02, 2010 12:25 pm

Хора тази тема вече не е за ползите от каските, а някакво личностно дърляне. Не се опитвате да покажете точните ползи от каската, а се опитвате с цитирания на несъществуващи членови и алинеи на даден Закон, че трябва да се носи.
Аз имам каска, защото съм решил, че карам малко по-диво, спрямо възможностите на колелото ми, както и мойте.
Първо изяснете типовете велосипедисти. Има хора които ходят в парка събота и неделя и карат с шеметната скорост от 6,5 километра. Такъв човек и да падне, дори няма и да се изцапа. Докато тук има велосипедисти, които така карат че може да им се търкулне главата от раменете, без да им падне каската от главата.
Ако толкова ви е мерак за каузата, велосипедистите в риск да носят каска направете следното:
първо ги разделете на категории според типа им каране, след това направете за всяка категория от каква екипировка има нужда. Защото ще стане, че като се постигне целта с каските, после ще е ръкавици, протектори, гръбни протектори и т.н. И един хубав ден в парка няма да има велосипедисти, защото това им е непосилно и ще се качва на еднотонната си кола за разходка. Или втория вариант да имаме бронирани велосипедисти движещи се сшеметната скорост от 6,5км.
Аз лично имам каска и призовавам хората които държат на безопасността си и смятат да карат енергично и често да имат каска.
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Сря Юни 02, 2010 12:48 pm

Vesmart написа:Има хора които ходят в парка събота и неделя и карат с шеметната скорост от 6,5 километра. Такъв човек и да падне, дори няма и да се изцапа. Докато тук има велосипедисти, които така карат че може да им се търкулне главата от раменете, без да им падне каската от главата.

:D
Много е яко това, но винаги има още варианти:
1. Ако в този дето препуска с 6,5км/ч се вреже някой със 70... ако са с каски и двамата, поне главите им ще останат цели, пък коя на кой е вече е друг въпрос...
2. Понеже не всеки живее до парка, за да стигне до там, май трябва да се предвижи от 10км до 1км през тротоари, улици... а за някой дори бордюра може да е причина за човка...
3. Най глупавите пребивания са или когато си спрял и педала не ти пусне обувката :D Или когато караш баааавно, губиш по-лесно равновесие и бум... обикновенно в такива случай сме без каски или ръкавици...
4. Скоро гледах по анимъл как една мацка я напада пума, и добре че имаше каска и се отърва на косъм... Е, тук няма пуми по улиците (не че няма по вилите на психарите), но има коли, каруци, кратери, скраб... :) Достатъчно предпоставки за да сме поне с ръкавици каски и наколенки.
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот рс » Сря Юни 02, 2010 3:34 pm

nikkin написа:1. Ако в този дето препуска с 6,5км/ч се вреже някой със 70... ако са с каски и двамата, поне главите им ще останат цели, пък коя на кой е вече е друг въпрос...
2. Понеже не всеки живее до парка, за да стигне до там, май трябва да се предвижи от 10км до 1км през тротоари, улици... а за някой дори бордюра може да е причина за човка...
3. ...

Аз съм против носене на каски за щяло и нещяло, но нали темата не е за това...
Все пак
1.По тази логика в Бг караме големи, тежки, непрактични ретроградни коли. Ако си карам аз мъничката тойота, ако някой ме блъсне с 3-тонен мерцедес, е по-добре да си купя и аз някой танк - нищо, че няма да имам пари да му купя накладки после и ще смърдя 5 пъти повече.
2.Който не е уверен в равновесието си, да си слага каска. Всеки е съгласен с това. И който усеща, че недовижда, също. Някои падат на 10000 км един път, други на всеки 1.
Никой никого не излага като кара без каска. Виж, като карат дараци и не знаят как да си нагласят седалката, ама са лъскави и суетни - е това е малко смешно. Бие на очи. Е, имаме извинение - толкова можем, бедни сме, такива са ни магазините, толкова са ни силите. Някой ден ще имаме велоалеи, ще си повишим вело и всякаква култура.

По темата - на четвърти няма да има проливни дъждове. Ще вали целодневно и равномерно, без буря. Дано стане полезно събитие. За съжаление съм малко скептично настроен заради ревюта, концерти и групи... ами дайте кебапчета, по 20 стотинки има, и ще има по-голяма бройка (успех) и ще приобщите и малко повече мангали и пенсионери. И евтино - 1000 кебапчета с 1000 филии са 300 лв :)
Никак не е фокусирано във велодвижението.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот bikerider » Сря Юни 02, 2010 3:40 pm

subritual написа:pS. И за какво да искат каски от хората,като не всички имат,а целта на мероприятието е масовка.


Вие хора сте просто слепи. Нали се оплакваме, че шофьорите не ни зачитат? Нали ревем, че само ни засичат и все едно ни няма на пътя? Нали се борим за права на пътя? А ся си представи как изглежда цялата тая сбирщина, която минава по затворена улица, отстрани чакат шофьори с колани и гледат сеира на колоездачите, които се напъват и дерат да ги забележи някой и в същото време са неизрядни пред закона.

Който не е наясно със закона и правилниците за приложението му да се консултира с адвокат. В момента КАТ има пълното право да глобява велосипедисти без каски и (поне пасивно) осветление. Оттам нататък всичко са празни приказки.


Впрочем, пардон. Забравих, че Велополюция не се бори за правата на велосипедистите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот jd » Сря Юни 02, 2010 3:48 pm

Vesmart написа:Хора тази тема вече не е за ползите от каските, а някакво личностно дърляне. Не се опитвате да покажете точните ползи от каската, а се опитвате с цитирания на несъществуващи членови и алинеи на даден Закон, че трябва да се носи.


"Спорът" е по повод това, че с подобни мероприятия вместо да се популизират полезни за колоездачите идеи/практики, които пряко след това ще рефлектират и върху тяхното каране и позициониране в градската среда, не правят нищо реално освен да съберат хора на едно място. Както каза kapitanblood - трябва да има развитие, а аз нещо не го виждам в такива събития.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Пюорайлия » Сря Юни 02, 2010 3:57 pm

Досега се въздържах да пиша по тази „пиперлива” тема, но все пак не издържах и ще си кажа мнението:
На първо място: одобрявам идеята за организиране на мероприятия, които популяризират достойна кауза, в нашия случай – велосипедирането!
Одобрявам я, защото предвижването с велосипед в града е екологично и приятно, а би могло да бъде и безопасно.
Одобрявам я, защото в България няма велосипедна култура – няма култура към велосипедистите, няма я и културата на велосипедистите. Организираното събиране на много велосипедисти би допринесло за развитие на именно тази култура – към велосипедистите (Я ги вижте колко много са станали, май е време да започнем да ги забелязваме и уважаваме); и по-важното според мен – култура на велосипедистите. Сигурна съм, че всеки от нас е нарушавал правилата за движение по пътищата в качеството си на велосипедист – съзнателно и по-често несъзнателно. Но културата не се съдържа само в спазването на законите. Най-важното е отношението и личния пример – аз съм отговорен към себе си и към околните. Ако съм отговорен към себе си – нося каска, ако съм отговорен към другите велосипедисти – нося каска и им показвам колко е естествено това, ако съм отговорен към другите участници в движението – придвижвам се така щото всички да се движим и да не си пречим.

На следващо място: не одобрявам „показването на дупета, напиването като цървули и съпътстващия резил”...и мисля да покажа това неодобрение с личния си пример, като се държа възпитано и си нося гордо каската!

Не ме вълнуват съпътстващите мероприятия: показване на дрехи, високопарни лицемерни изказвания на политически ангажирани лица, които изобщо не се интересуват от велосипедисти, но ще се поразмърдат и ще направят поне още една велоалея непосредствено преди избори, защото ще помнят, че „Там на онова – велошествието май имаше доста хора, а? Една велоалейка и те ще гласуват за нас!”. В това пък няма нищо лошо – НИЕ печелим малко инфраструктура (не достатъчно, но все пак нещо). Няма никакво значение коя точно партия или правителство или институция я е изградило.

Искам да кажа, че съпътстващите мероприятия (ревюта, концерти и т.н.) спокойно могат да бъдат пропуснати без излишни емоции.

Та, за обобщение – мисля да участвам във велошествието за да покажа как се прави – възпитано и с каска, без показване, без напиване, без резил! Ако всички, които знаят как се прави, присъстват (а в този форум има много хора, които има на какво да научат другите), то процентното съотношение между „невъзпитаните без каските” и „културните с каските” има голяма вероятност да е в полза на вторите!
Аватар
Пюорайлия
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 3:02 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот bikerider » Сря Юни 02, 2010 4:10 pm

Пюорайлия написа:Организираното събиране на много велосипедисти би допринесло за развитие на именно тази култура – към велосипедистите (Я ги вижте колко много са станали, май е време да започнем да ги забелязваме и уважаваме)


Точно затова ревем за каските - защото няма как културата към велосипедистите да се развие, докато велосипедистите не развием културата си към останалите участници, тоест започнем масово да спазваме ЗДП и правилниците за прилагането му (в момента е точно обратното). За какво популяризиране си говорим, след като един репортаж с масовка и хора без каски (които претендират за зачитане на правата им!) е достатъчен, за да настрои срещу велосипедистите порядъци повече шофьори отколкото и пет шествия са приобщили към каузата???
И няма нужда нищо да се доказва чрез логика - резултата се вижда с просто око - отношението към велосипедистите се ВЛОШАВА. На коравите глави искам да напомня, че София не изчерпва България.

Тезата, че е достатъчно да се покажем заедно, за да се зачитат правата на всеки един от нас в най-добрия случай е наивна. Във всеки случай, който твърди, че такъв подход е дал положителен резултат е редно да отиде на очен лекар или психиатър. Или просто да покара колело в час пик по натоварена улица.

Edit: И да напомня, че правата се отстояват. Самото им наличие не гарантира зачитането им. Колкото повече разни кръгли идиоти искат да отстояват правата на всички ни, а като се съберат показват на обществото, че не желаят да зачитат правилата (чрез липса на каски, светлини, трезвеност и.т.н.), толкова по-зле за всички нас, велосипедистите. Давайте, демонстрирайте още двойни стандарти пред хората. Аз лично считам всички, които ходят по такива "ивьенти" и неспазващи правилата за пряко отговорни за влошаването на отношението към велосипедистите. И още - всеки велотъпанар, които вреди по този начин на каузата допринася косвено за инцидентите с велосипедисти по пътищата.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот tisho » Сря Юни 02, 2010 4:28 pm

usmiv4o написа:ти си от пловдив - на шествието няа да дойдеш защото си далеч, защо ли тогава да не
оплюеш усилията на много други хора които ходят, плащат телефоним такси и каквото се сетиш
за да може да се направи нещо, а някой не го кефи цялата работа и решава да оплюе всячески
усилията и идеите. Явно би искал да се изявиш - заповядай - по телевизиите постоянно търсят "борчета"
, фикуси и прочее статисти за да им задават велики въпроси "Ама вие карате колело в града, ах...", "Въх колко сте мъжествен"
и "Ще ми разкажете ли как вътртите яко" и прочее. Ако искаш да видиш как се оргаизира събитие също с удоволствие ще помагаме - ходиш в общината - за разрешение за събитието, след някоя седмица ти казват има становище, ходиш пак, радваш се, правиш флаери, търсиш познат дизайнер за да е без пари, ефтина печатница, дето се бави с сроковете, хора да раздават флаери, говориш с италианското посолство , както и с другите посолства - официални покани, носиш им ги, после си уреждаш ток, плащаш такси по 200 лв на ЧЕЗ за да ти пуснат ток за 2 часа, това на едното място, после на зелени системи на другото - поне по малко. Ако се запънат - търсиш генерато, и говориш с всички които ще ползват ток, дали няма да им гръмнат китарите от еди си къв ток и мощност, с какъв накрайник са - щепсел или евро и какво ли не. Накрая се оказва чеима да плащаш яка сметка за телефон, излизаш от работа не знам си колко пъти, ставаш като библиотекар от дела и документи, и накрая си щастлив, че всичко ще стане, че имаш разрешения за колата да влезе и да докара мин. вода дадена ти безплатно за мероприятието, шатри, също така маси и прочее, търсиш доброволци да ги сглабят през работно време, организираш още такива да спират движението по кръстовищата, раздаваш им светлоотразителни жилетки - които се купуват, стиковаш нещата с чичко полицайдето ще затваря улици и ще кара отпред, плащаш за лекар дето да се движи в края на колоната, че без него някой ще легне и ще настане новина за медиите - "велоорганизатори умориха колоездач", подреждаш маси, организираш хора дето ще раздават вода, анкетки, търсиш мадамки за модното ревю, за без пари с размери 52 и 54 (мини гаджета) , уговаряш група която се навива за без пари, и си доволен че успяваш.
Това е накратко, ще се радваме на хора да помагат з аподобни неща.


Това изтъкване на работохолизъм ли е или оплакване? И в двата случая - ми, хубаво - някой да те е карал да вършиш всичко това?
Само за идеите не ми стана ясно - прочетох темата отначало, но не видях ясно формулирани идеи, цели и пътища за постигането им.
Само масовост, мажоретки и пари ми се набиват в очите... с една дума - чалгийка ;)

Ps

А за рубриката "Хубаво е да знаете..."
http://www.ecf.com/3500_1
Последна промяна tisho на Сря Юни 02, 2010 4:35 pm, променена общо 1 път
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот veskoz » Сря Юни 02, 2010 4:33 pm

usmiv4o написа:...нито аз нито велоеволюция ще си напълним джобовете...

...и като приемем, че и нищо полезно няма да направите... 'що се занимавате с глупости?! Насочете тази енергия другаде... направете си партия... не, че пак няма да е смях... :lol: ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот did » Сря Юни 02, 2010 5:04 pm

usmiv4o написа:Ако искаш да видиш как се оргаизира събитие също с удоволствие ще помагаме - ходиш в общината - за разрешение за събитието, след някоя седмица ти казват има становище, ходиш пак, радваш се, правиш флаери, търсиш познат дизайнер за да е без пари, ефтина печатница, дето се бави с сроковете, хора да раздават флаери, говориш с италианското посолство , както и с другите посолства - официални покани, носиш им ги, после си уреждаш ток, плащаш такси по 200 лв на ЧЕЗ за да ти пуснат ток за 2 часа, това на едното място, после на зелени системи на другото - поне по малко. Ако се запънат - търсиш генерато, и говориш с всички които ще ползват ток, дали няма да им гръмнат китарите от еди си къв ток и мощност, с какъв накрайник са - щепсел или евро и какво ли не. Накрая се оказва чеима да плащаш яка сметка за телефон, излизаш от работа не знам си колко пъти, ставаш като библиотекар от дела и документи, и накрая си щастлив, че всичко ще стане, че имаш разрешения за колата да влезе и да докара мин. вода дадена ти безплатно за мероприятието, шатри, също така маси и прочее, търсиш доброволци да ги сглабят през работно време, организираш още такива да спират движението по кръстовищата, раздаваш им светлоотразителни жилетки - които се купуват, стиковаш нещата с чичко полицайдето ще затваря улици и ще кара отпред, плащаш за лекар дето да се движи в края на колоната, че без него някой ще легне и ще настане новина за медиите - "велоорганизатори умориха колоездач", подреждаш маси, организираш хора дето ще раздават вода, анкетки, търсиш мадамки за модното ревю, за без пари с размери 52 и 54 (мини гаджета) , уговаряш група която се навива за без пари, и си доволен че успяваш.
Това е накратко, ще се радваме на хора да помагат з аподобни неща.


Странно, почти нищо от описаното не ми се е случвало, когато съм участвал в организация на разни велосипедни мероприятия. :dontknow:

Явно под "велосипедно мероприятие" разбираме различни неща. Вие си правете вашите модни ревюта с манекенки за без пари, пък ние ще си правим, каквото смятаме за нужно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот j.rachev » Сря Юни 02, 2010 5:18 pm

did написа:
usmiv4o написа:Ако искаш да видиш как се оргаизира събитие също с удоволствие ще помагаме - ходиш в общината - за разрешение за събитието, след някоя седмица ти казват има становище, ходиш пак, радваш се, правиш флаери, търсиш познат дизайнер за да е без пари, ефтина печатница, дето се бави с сроковете, хора да раздават флаери, говориш с италианското посолство , както и с другите посолства - официални покани, носиш им ги, после си уреждаш ток, плащаш такси по 200 лв на ЧЕЗ за да ти пуснат ток за 2 часа, това на едното място, после на зелени системи на другото - поне по малко. Ако се запънат - търсиш генерато, и говориш с всички които ще ползват ток, дали няма да им гръмнат китарите от еди си къв ток и мощност, с какъв накрайник са - щепсел или евро и какво ли не. Накрая се оказва чеима да плащаш яка сметка за телефон, излизаш от работа не знам си колко пъти, ставаш като библиотекар от дела и документи, и накрая си щастлив, че всичко ще стане, че имаш разрешения за колата да влезе и да докара мин. вода дадена ти безплатно за мероприятието, шатри, също така маси и прочее, търсиш доброволци да ги сглабят през работно време, организираш още такива да спират движението по кръстовищата, раздаваш им светлоотразителни жилетки - които се купуват, стиковаш нещата с чичко полицайдето ще затваря улици и ще кара отпред, плащаш за лекар дето да се движи в края на колоната, че без него някой ще легне и ще настане новина за медиите - "велоорганизатори умориха колоездач", подреждаш маси, организираш хора дето ще раздават вода, анкетки, търсиш мадамки за модното ревю, за без пари с размери 52 и 54 (мини гаджета) , уговаряш група която се навива за без пари, и си доволен че успяваш.
Това е накратко, ще се радваме на хора да помагат з аподобни неща.


Странно, почти нищо от описаното не ми се е случвало, когато съм участвал в организация на разни велосипедни мероприятия. :dontknow:

Явно под "велосипедно мероприятие" разбираме различни неща. Вие си правете вашите модни ревюта с манекенки за без пари, пък ние ще си правим, каквото смятаме за нужно.



Съгласен с did :agree: Ако беше нормално шествие целящо да популяризира колоезденето, нямаше да имаш толкова главоболия. Единственото, което ти трябва е разрешение от общината. Сега вече е късно да се промени мнението на повечето карачи във форума, че това НЕ е рекламно шествие, още повече, че публикуваха инфо за мероприятието в уважавано от мен издание: http://www.capital.bg/light/dnes_ot_lig ... e/?ref=rss

Ако искаш да те уважават, уважавай и ти! Ако искаш да се спазват правилата спрямо теб, и ти спазвай спрямо останалите. Това мероприятие ще направи повече антиреклама, отколкото реклама. Затова няма да дойда.

После ще гледам снимки да видя колко много съм "изпуснал".
How far are you willing to go? What sacrifice are you willing to make? How good do you really want to be?
Аватар
j.rachev
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 12:28 pm

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот bikerider » Сря Юни 02, 2010 7:34 pm

j.rachev написа:Ако искаш да те уважават, уважавай и ти! Ако искаш да се спазват правилата спрямо теб, и ти спазвай спрямо останалите. Това мероприятие ще направи повече антиреклама, отколкото реклама. Затова няма да дойда.


:agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот mulltex » Сря Юни 02, 2010 8:17 pm

@usmiv4o
Още в първия пост на Дид имаше въпрос, който директно засяга потребителите на този форум, а именно: viewtopic.php?f=3&t=71158&start=30

Ако смятате, че защитавате нечии интереси различни от своите, би трябвало да заемете някакво отношение по него, което да проличи на събиране като това, което предстои.
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Vesmart » Сря Юни 02, 2010 9:07 pm

Хора вие си продължавате с това ревю, реклама и т.н. Като гледате телевизия (например битивиту), докато гледате филм, предаване и т.н. не ви ли пускат реклами. Защо не спирате да гледате телевизия, а просто сменяте канала. Така и тук. Елате покажете се с каски, и точно преди ревюто си отидете.
Дали всеки един от вас, който има шофъорска книжка и кара кола е без нарушение в цялата си история на кормуване.
Всеки допуска яко нарушения. Всеки ден гледам от позицията на шофъор, велосипедист и пешеходец, мотористи които карат без каски.
Нали аз пак го казвам, имам си каска и карам само с нея и защитавам идеята за каски. Но става по грозен начин в момента. Правя забележки, не защото искам да имам определен брой постове, или да се заяждам, а го казвам като човек отскоро пак занимаващ се с този спорт и търсещ съмишленици. А така излиза, че като навсякъде в България и тук има разделение.
Нека да говорим и за друг проблем: на местото на шишето за вода се карат бирени шишета. Имат си хората каски на главата, но какво от това. Хората не ти виждат каската, а ти виждат бирата.
Аз подържам принципа, че когато видиш човек ненаясно с нещата, не го сочи с пръст, а му покажи правилния начин.
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Daniel Panev » Сря Юни 02, 2010 10:02 pm

Vesmart написа:... Защо не спирате да гледате телевизия, а просто сменяте канала...

СпрЕл съм от доста време...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот рс » Сря Юни 02, 2010 10:14 pm

Зачитането на закона минава през движение по пътя по правилата и стига до слагането на каската.
Успех на мероприятитето - неприятно е да се прибереш от някое забито село из съседните държави и да усещаш липсата на някакви (каквито и да са) условия за придвижване. Само Бургас е крачка напред, дано се появи още някое място.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nofear921 » Сря Юни 02, 2010 10:17 pm

Чудя се дали ако отида с каска, някой журналист ще се престраши да дойде да ме попита защо използвам това странно нещо или ще ме подминат и ще си кажат "Тоя па, кво се прави на интересен." :eek3:
Antares написа:Клаймъра е Голф двойката на планинското колоездене.
Аватар
nofear921
 
Мнения: 384
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 12:55 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот gar4aviq » Сря Юни 02, 2010 11:37 pm

Направо не мога
да повярвам колко много злоба има тук.Нали всички сме колоездачи (кой по -добър,кой по-лош)а някой се надпреварват да показват знанията си по ЗДП,други колко велики колоездачи са и виждаш ли,колко много разбират.Нека бядем малко по-толерантни към различните от нас,и който иска нека дойде да подкрепи всички на 2 колела независимо с каска или без :beer:
gar4aviq
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 8:07 pm
Местоположение: софия

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот nikkin » Чет Юни 03, 2010 12:57 am

gar4aviq написа:Направо не мога
да повярвам колко много злоба има тук.


Ами така е за съжаление, този форум се явява нещо като извадка на населението... Каквито са хората тук, такива са горе-долу в цялата държава, то затова и положението ни е такова каквото сами си го правим. Ако всеки се съсредоточава първо в себе си, а после в околните, ехеее, вече да сме минали Швейцария ;) Но по лесно е да рушиш, а не да градиш. Съвсем излязох от темата, но само на пръв поглед!

Като гледам, освен каски да си носим и надуваеми лодки? :D
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот bikerider » Чет Юни 03, 2010 4:32 am

Ако някой руши нещо, то това сте вие с изцепките по масовките на Велоеволюция. След вас де що има ядосан шофьор ще го превърнете в заклет противник на колоездачите. Дори снимката в Капитал е повече от достатъчна. Дори десет такива индивида са в състояние да унищожат пропагандния ефект. Достатъчно е един журналист да зададе по телевизията въпроса "добре де, аджеба, защо не носите каски, а искате от шофьорите с коланите да са толерантни към вас?" и дотам с имиджа в очите на обществото.
Като сте толкова отговорни бихте ли ми цитирали дословно всички ползи от масовките на ВП дотук? Аз карам всекидневно по пътищата и виждам какво става. Мога да помня и да сравнявам, и съвсем отговорно заявявам, че се увеличава стабилно броя на колоездачите, които нарушават ЗДП. Увеличава се стабилно и броя на изцепките на шофьорите, увеличава се и грубостта на изцепките. Вече го казах по-горе - ако си вярвате, че променяте нещо и то към по-добро (само защото "всички сме колоездачи") значи просто сте наивни. Само че това не променя фактите и реалността. Остава въпроса за кое се борите - за по-добра реалност или за "критична маса". Или просто за кеф в компания на себеподобни, малко музичка и манекенки.

Първосигналните подмятания за злоба няма да ги коментирам, не смятам да падам толкова ниско. Като нямате какво да кажете по същество, по-добре не се излагайте с тия простотийки. Цялата работа вече малко се обръща на религия...и си спомням едни сцени от един филм.

Дерзайте и дано никой не ви лежи на съвестта. Щото нали, рядко виждаме по далеч от носа си.

Edit:
@gar4avia: толерантността не изисква мълчание :beer:

Edit2:
nikkin написа:Ако всеки се съсредоточава първо в себе си, а после в околните, ехеее, вече да сме минали Швейцария

Ами всъщност ти ни критикуваш, а реално говориш същото като нас. Аз съм 100% съгласен с цитираното. Ако от Велополюция се бяха захванали с ограмотяването на колоездачите и за масовките се изискваха задължителните атрибути наложени от закона щеше да се получи точно такъв ефект - всеки за себе си щеше да осъзнае нуждата от правила и най-вече безусловното им спазване с оглед общата безопасност и имиджа в очите на останалите участници в трафика. Превантивната безопасност е функция и на груповия имидж, само че за жалост този имидж се гради бавно и трудно, а се руши за секунди (стреснат и ядосан шофьор: "д**ба тия тъпи колоездачи!"). Точно това е най-голямата критика към ВП - че организират масовки заради самите масовки и нищо повече, и така реално сриват този имидж, защото няма никаква превантивна дейност, а само фестове и празници. Аз разбирам желанието на хората да се веселят по концерти и с безплатни манекенки 52 и 54, само че като се говори за сериозни неща се действа сериозно. Българите имаме и други вредни навици - един от тях е, че често бъркаме купона с работата и взимаме желанията за реалност, само защото са били споделени. Събрахме се, видяхме се, усетихме се силни, олекна ни и от утре света е по-добър. Дали?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот gar4aviq » Чет Юни 03, 2010 6:21 am

Bikerider,за много от нещата които пишеш си прав,но все си мисля че повече трябва да се подкрепяме а не да се храчим.Не защитавам никакви организации ми просто и аз като теб карам колело и съм солидарен с всички останали колоездачи,и незнам защо си мислиш че каските ще оправят нещата(не че съм против тях)проблемите са много повече и много по дълбоки(къде манталитет,къде ЗДП и спзването му или не)и не мисля че като карам с каска и жилетка ще променя отношението и поведението на шофйорите по пътя,те пак ще си ме гледат недоумяващо.Опитай се да погледнеш малко по далече от каската си и да разбереш че има и по различни колоездачи от теб :beer:
gar4aviq
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 8:07 pm
Местоположение: софия

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот kapitanblood » Чет Юни 03, 2010 8:37 am

Ако искаш да те уважават, уважавай и ти! Ако искаш да се спазват правилата спрямо теб, и ти спазвай спрямо останалите. Това мероприятие ще направи повече антиреклама, отколкото реклама. Затова няма да дойда.

Тази максима,която си написал е много правилна и показва интелектуалното развитие на индивида,само че това в България,е признак на слабост,малаумие и т.н...Кои спазва правилата,това са малцинство от народа,който страдат заради това.По тази причина,нивото на държавата е такова,никой не зачита нищо кара си както е добре за него,без да мисли ,че има и други хора около него.
Много добра снимка във в.Монитор.......http://www.capital.bg/light/dnes_ot_light/2010/06/02/910608_veloshestvie/?ref=rss ...открийте десете каски. :nono:
АЗ ВИЖДАМ САМО ЕДНА,КОИТО МИ ПОКАЖЕ ДРУГА,ЧЕРПА===БИРА-КАСКА....голяма велоеволюция няма що.. :nono:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот Vesmart » Чет Юни 03, 2010 8:43 am

nofear921 написа:Чудя се дали ако отида с каска, някой журналист ще се престраши да дойде да ме попита защо използвам това странно нещо или ще ме подминат и ще си кажат "Тоя па, кво се прави на интересен." :eek3:

Нека ме мислят за интересен, нека си мислят че имам интересни неща на главата, но ще се радвам ако дойдат и ме питат защо съм с това интересно нещо на главата за да мога да обесня. Аз лично ще отидя с моята ярка каска, защото искам да се срещна с други колоездачи, да мога да покажа поне малко разум ит.н.
Например аз нямам протектори и карам дебело облечен. Хората ми се чудят, защо съм се навлекъл с дълги дебели дънки, с блуза с дълъг ръкав, планински обувки. Правя го защото при едно евентуално пребиване, няма да има кървища по земята. Преди седмица с един приятел правим разходка до Златните мостове, айде после през Владая. Спускаме се по пътеката край реката, минах през камъните през всичко, но на равно място но под силен наклон, правя някаква грешка и две премятания през глава с колелото. При падането само чух силния удар по каската. Като се изправих и видях че съм я ужулил, ми стана кофти защото беше на два дена. После като видях пораженията: скъсани обувки, скъсани панталони одрана каска, по колелото обърнах кормилото, счупих дръжките на спирачките. И тогава ми дойде прозрението, че всичките тия неща по мен за поели удара и на мен ми няма абсолютно нищо, освен един добре посинен крак.
Така че защитата е хубаво нещо, само не се дърляйте!!!
Първо :deal: после :beer:
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот jd » Чет Юни 03, 2010 8:52 am

:offtopic:
kapitanblood написа:АЗ ВИЖДАМ САМО ЕДНА,КОИТО МИ ПОКАЖЕ ДРУГА,ЧЕРПА===БИРА-КАСКА

Радо, май някакви каси трябва да се появят насам, та да ги преслушаме заедно ;)

Изображение

Шегата настрана, ама от тази снимка от толкова много хора, след доста заглеждане в снимката, открих само 5 каски, което е меко казано плачевно. Ето затова става дума с цялата тази дискусия - че 99% от хората не им пука или по-скоро не са образовани за собствената им сигурност, когато карат колело. :dontknow:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Велошествието с нова дата :) 4 юни

Мнениеот kapitanblood » Чет Юни 03, 2010 9:08 am

jd написа::offtopic:
kapitanblood написа:АЗ ВИЖДАМ САМО ЕДНА,КОИТО МИ ПОКАЖЕ ДРУГА,ЧЕРПА===БИРА-КАСКА

Радо, май някакви каси трябва да се появят насам, та да ги преслушаме заедно ;)

Изображение

Шегата настрана, ама от тази снимка от толкова много хора, след доста заглеждане в снимката, открих само 5 каски, което е меко казано плачевно. Ето затова става дума с цялата тази дискусия - че 99% от хората не им пука или по-скоро не са образовани за собствената им сигурност, когато карат колело. :dontknow:

С удоволствие ,ще споделя няколко каси бира с теб,,,,,,макар че не пия :rofl:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


cron