Велошествие

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Нед Май 09, 2010 2:30 pm

Дата:
15 май 2010 г.
Час:
17:30 - 23:00
Място:
Пл. Александър Невски - Раковски - Патриарха - Фритьоф Нансен - Евлоги Георгиев - паметник на съветската армия
Модно ревю на дрехи

иначе е ден за ходене на работа с колела
http://img408.imageshack.us/img408/2883 ... 784765.jpg
Изображение
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот colson » Нед Май 09, 2010 2:53 pm

Че аз винаги си ходя на работа с колело. :D
А тия дето не го правят, никога няма и да го направят, независимо какъв ден е :nono:
А на мероприятието, надявам се, ще се появим... :wavey:
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот borislav » Нед Май 09, 2010 7:19 pm

colson написа:Че аз винаги си ходя на работа с колело. :D
А тия дето не го правят, никога няма и да го направят, независимо какъв ден е :nono:
А на мероприятието, надявам се, ще се появим... :wavey:

Колега
Как решаваш проблема с потенето
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот papi007 » Нед Май 09, 2010 7:34 pm

Просто казва че така е модерно :rofl:
Аз лично след последното вело-шествие , целящо само реклама на едни, и отчитане все пак на някаква дейност на други , мисля да си спестя подобни глупости за в бъдеще .
Дори и да не бях на изпит - витоша е по-добрия вариант за мен лично :agree:

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Нед Май 09, 2010 8:11 pm

потенето:
not recomended settings:
къпане: веднъж на 3 месеца
обезкосмяване: никога
дезодорант против потене: никога

minimum settings:
къпане: веднъж седмично
обезкосмяване: никога
дезодорант против потене: веднъж на 2 дни

recommended settings:
къпане: сутрин и вечер
обезкосмяване: веднъж седмично
дезодорант против потене: всеки ден

:)
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот borislav » Нед Май 09, 2010 8:18 pm

Добре

Но след като се изкъпеш сутрин, трябва да стигнеш с каране до работа, след което ще си вир вода от пот
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Нед Май 09, 2010 8:24 pm

ако караш като хала да
ако обаче си намериш ритъма, (около сърдечния)
не се обличаш с 3 фанели а ти е малко прохладно
и не бързаш според мен няма проблем с потене,
даже и баири като черни връх не ти изкарват потта
но ако това се случва може би е по добре да избутваш
критичните моменти или да имаш обиколен маршрут
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот subritual » Нед Май 09, 2010 8:55 pm

Ами праха,който дишаме в София? (и може би други големи градове)
почти всички си карат колите и замърсяват още повече въздушните си филтри и въздуха.
А дали е над допустимото? Ами незнам, ама ако е- то ще трябва да чистят десетки пъти по-добре улиците.
Като гръмнаха складовете в Челопечене преди 2 години, казаха ,че там запрашаването било малко над това в центъра на София....сигурно е било така.. :rofl: :rofl: :bigeyes:

По темата -подобни мероприятия спомагат за повече социални контакти със себеподобни :peace:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велошествие

Мнениеот borislav » Нед Май 09, 2010 9:41 pm

Колега
ще караш по лекичко, хем няма да се потиш, хем няма да вдишваш прекалено много вредни емисии.
За по сигурно може да си вземеш и един противогаз, вече съм виждал няколко души да карат така
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Нед Май 09, 2010 9:55 pm

това с маските е интересно
аз мислех скоро да си взема някоя
зимата карам с една но тя е против студа
ако някой има опит с някой вид моля да сподели впечатленията си и снимка
ще е доста полезно
целта е нещо което не запарва много и предпазва от прах, не от вредни газове,
че с противогаз няма да мога да дишам
прекалено усилие се изисква
за смешното не ми пука
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот THEZOGGO » Нед Май 09, 2010 10:41 pm

Хубава инициатива.
Не искам никой да засегна, не съм и против такива мероприятия, даже напротив, но според мен шествието ще протече както винаги:

Първо:

Масов старт в който за участниците няма да е присъща идеята за по-бавно придвижване по маршрута и използване по най-оптималния начин на времето дадено от столична община за провеждане на шествието, а за участниците ще е присъща идеята - най бързия печели и 95 % от участниците ще се втурнат напред в луда надпревара, все едно са на състезание по софийските улици, само и само за да покажат на останалите че са по-бързи едни от други. Освен това няма да бъде спазвана елементарна дистанция между самите участниции и отново ще има пребили се велосипедисти, и т.н.

Второ:

Ще има много "съвестни" велосипедисти които няма да карат по освободените от трафика улици, подчертавам улици, които са предвидени за шествието, а ще скачат от бордюр на бордюр, ще карат срещу пешеходците които се движат по тротоарите, ще правят олита, бъни хопове и т.н. и т.н., тоест няма да се държат културно и със това свое държание по скоро ще накарат обикновените минувачи и шофьори да сметнат че на велосипедистите не само в София ,а и в цяла България не са им нужни нито вело алей (безконфликтна, безопастна и отделена от останалите улици пътна инфраструктура за хората които използват велосипед за да се придвижат от точка "А" до точка "Б"), нито че е по добре да се ходи на работа, училище или където и да било с колело. Или че в рамките на който и да било град, колелото е алтернативен, по-бърз, екологичен и здравословен начин на придвижване. За това колко може да бъде здравословен и от коя гледна точка е здравословен, и от коя не е, няма смисъл да обсъждаме и анализираме. Много е писано, много е говорено, както за културата на движение не само на шофьорите, но и на велосипедистите и на пешеходците, така и за други неща.

Трето:

Ескортиращите патрули, съответно както тези отзад така и тези отпред, ще бързат да си тръгнат и да претупат работата за която са изпратени там. Полицейската патрулна кола отпред на колоната ще бърза от една страна защото на полицайте няма да им се занимава с такова събитие, а от друга страна може да имат претекст, че видите ли тълпата се юрнала напред както написах по нагоре и те също бързали заради нея. А колоната (тълпата от велосипедисти) тъй като се разтеглила прекалено много по набелязания маршрут и не може едни да карат бързо а други бавно, трябва всички да карат бързо понеже колоната трябва да се събере, така по този начин и патрулната кола която е отзад на колоната ще напира да се движи по бързо. Ако има полицаи които са сложени на други места по маршрута на шествието чиято задача е да спрат движението от страничните пресечки за да може велосипедистите да преминат безпроблемно и безопасно, най-вероятно ще се чуват реплики от страна на полицайте като:
"А'е по бързо се движете бе. И'аче ше пусна колите да ви смачкат"
Това не си го измислям, чул съм го със собствените си уши при участието ми в друго велошествие.

Според моите виждания за това как ще протече това велошествие, аз преценявам че ако столична община е разрешила придвижването по централните софийски улици да е 40 мин, то шествието ще приключи за 20.
Искрено се надявам да греша и шествието да премине спокойно, културно, бавно както си му е реда и положителните емоции да са повече от отрицателните.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Нед Май 09, 2010 11:55 pm

че полицията са боклуци е трудно да се спори
иначе такива неща както описа сигурно ще има
обаче отпред върви патрулка бавно - като катафалка
който е решил да кара по тротоара - си кара
масовата група обаче си кюта бавничко
на кръстовищата ще има от организаторите хора със
светлоотразителни жилетки да спиарт движението, ако полицията не се сети
до сега на подобни събития не е имало такива да разминават полицията или поне аз
не съм виждал
с гаранция не всичко ще е идеално
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот edinmilion » Пон Май 10, 2010 8:58 am

Стига нападали, скоро никой не беше пускал тема за мероприятия на велоеволюция тук :lol:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот Runaway » Пон Май 10, 2010 9:53 am

Да ви кажа, особено на коментиращите кое как ще се прецака, че се търсят доброволци за това мероприятие. Така че ето възможност ако някой има "доброто желание" да подобри нещата, просто да го направи. Та конкретно:

Търсят се
- момичета и момчета, които ще представят дизайнерска италианска вело-екипировка
- момчета и момичета, които да помагат при организацията и охраната на мероприятието

Желаещите да се включат като доброволци, могат да пишат тук или на лични, а също и директно да се свържат с велоеволюция.
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Велошествие

Мнениеот nikkin » Пон Май 10, 2010 10:25 am

Ако човек кара с нормално темпо, няма да се поти, или поне не повече от колкото в колата, рейса и тнт... Ако повече хора яхнат колелата, няма да има и вредни емисий които да дишаме... Всичко е толкова просто и лесно, но понеже нацията ни е от най-"единните", ей сега ще стане, вервайте ми... както е с икономиката, хвърлянето на боклука на места различни от през прозореца, дупченето на билет в рейса и тнт... какъвто ни манталитета, такъв ни народа. Виждам го и по себе си, и аз правя мизрерий, но поне за предвижването съм избрал полезния и безвреден за околните метод :)))

Надявам се да се съберем пак над 2000 човека, дано времето е приятно и дано поне 200 си купят колела и тръгнат на работа с тях. Тогава и повече места ще има за каране :)
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот Alpina » Пон Май 10, 2010 10:42 am

На такова мероприятие бях веднъж и втори няма да има, не заради друго, ами заради самите колоездачи.
Огромно количество от тях си нямат идея как да се движат в група, имам предвид най-елементарно поведение, което не би трябвало даже да се учи и придобива с опит (примери няма да давам - десетки са)...
Не по-малко количество пишлеменца, дето се гонят между останалите, без да им прави впечатление, че има и малки деца и не само ги притесняват, но по късмет не се стига до инциденти...
Общо взето, това ми е било най-изнервящото каране през живота...
Според мен лично, това мероприятие показва колко ниска култура имат претендиращите за такава към останалите
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велошествие

Мнениеот Redhat » Пон Май 10, 2010 10:49 am

Айдеееее... :popcorn: :popcorn: :popcorn:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Re: Велошествие

Мнениеот Runaway » Пон Май 10, 2010 11:47 am

И както винаги, и както във всичко сме си същите:
Критики, ама така отстрани. Повечето критики са верни, ама не е ли по-добри да се опитаме да се попроменим ние самите - тез дето разбират, да понаучат тез дето не разбират.

А не да казваме -аз няма да участвам, щото е зле. Отиди и помогни да е по-добре. Защото това не е ей-така каране с приятели и компания, където наистина е важно да си "със своите хора", а е мероприятие, което е за доброто на всички, които караме. И ако и тук почнем да се делим... пак ще докажем, че думата българин за жалост носи и едни неизменни, задължителни характеристики, дето не ни правят чест. /Да не ме разберете грешно - българче да се наричам, първа радост е за мен!/

Естествено, че тинейджърите ще правят простотии - всички, когато сме били тинейджъри- кой-повече, кой по-малко, не сме се съобразявали, а напротив сме се опълчвали на обществото. Хормони. Кво да се прави.
Но тук идва момента, в който има значение, какво ще видят от батковците и каките си, а и какво ще им се позволи в крайна сметка. Щото, не е без значение дали групата, в която си тръгнал да правиш простотии, няма да ти скръцне със забки.
Айдеее - разписах се. Някой иска ли още пуканки :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Абе с ве думи - по-добре да не заобикаляме проблемите /още повече подмрънквайки/, а да се опитаме да си ги решим.
И също - стига сме се делили. Има правила, които обаче не всеки знае. Нека тез дето ги знаят, да не ги кътат за себе си, а да ги предадат нататък.

П.П. Аз сигурно също няма да учасвам, за съжаление защото най-вероятно няма да съм в София тогава, а не защото съм нещо вери спешъл и не мога се омешам с тълпата.
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Велошествие

Мнениеот Alpina » Пон Май 10, 2010 12:10 pm

Прав си, напълно съм съгласен с думите ти...
...но като видиш, че не се получава ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велошествие

Мнениеот Runaway » Пон Май 10, 2010 1:50 pm

... ами.. пробваш пак. Количествените натрупвания водят до качествени изменения :beer:
... във всеки смисъл ;) :beer: :beer: :drunk:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Велошествие

Мнениеот daniela.stoycheva » Пон Май 10, 2010 2:33 pm

Вижте сега, ще се радваме да се съберем повече хора и да покажем, че ни има.
Естествено, че не е идеално, но разберете, че ние сме десетина човека. Отделяме от свободното си време, за да направим това.
Който може и иска да помогне, е добре дошъл! Който не - моля да не убивате ентусиазма ми!
Пълното изтрезняване води до внезапна смърт!
Аватар
daniela.stoycheva
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 2:47 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велошествие

Мнениеот Alpina » Пон Май 10, 2010 2:37 pm

daniela.stoycheva написа:...моля да ме убивате ентусиазма ми!...

Е не става само с него :beer:
Смятам, че ни виждат и без велошествия - вече има немалко колоездачи на пътя.
Според мен е по-добре да насочете усилията си, към това да ги просветите как да се движат на пътното платно, без да пречат на останалите и без да създават предпоставки за инциденти.
Как да се държат колегиално с останалите участници - пешеходци и водачи на други ППС-та и тогава искайте обратното :beer:

Чисто като колоездач ви го казвам... защото когато съм зад волана се съобразявам с такива, до колкото мога, но когато искат да умират - не мога да им помогна...
Последна промяна Alpina на Пон Май 10, 2010 2:43 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велошествие

Мнениеот daniela.stoycheva » Пон Май 10, 2010 2:38 pm

Alpina написа:
daniela.stoycheva написа:...моля да ме убивате ентусиазма ми!...

Е не става само с него :beer:


Разбира се, че не става само с ентусиазъм. Полагам и известни усилия, за да се случват нещата. :)
Пълното изтрезняване води до внезапна смърт!
Аватар
daniela.stoycheva
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 2:47 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велошествие

Мнениеот Alpina » Пон Май 10, 2010 2:44 pm

Поздравления, но....

Смятам, че ни виждат и без велошествия - вече има немалко колоездачи на пътя.

Според мен е по-добре да насочете усилията си, към това да ги просветите как да се движат на пътното платно, без да пречат на останалите и без да създават предпоставки за инциденти.
Как да се държат колегиално с останалите участници - пешеходци и водачи на други ППС-та и тогава искайте обратното :beer:

Чисто като колоездач ви го казвам... защото когато съм зад волана се съобразявам с такива, до колкото мога, но когато искат да умират - не мога да им помогна...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велошествие

Мнениеот subritual » Пон Май 10, 2010 2:52 pm

Може би по-важният акцент ще е: вело-ревю на Миланската академия за дизайн NABA

Изобщо кво пише на плаката,а пак на идеализъм се обърна.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Пон Май 10, 2010 3:27 pm

за просвещаването аз имам доста идеи които се опитвам от доста време да въдворя във Велоеволюция:
- да се правят курсове по поддържане на колелото - безплатни - как да сменяш гума и т.н.
- подобни по каране из града - безопасно и за себе си и за останалите
- как да си заключваме колелото и какво да правим ако не го намерим
- спане на палатки и къмпинг оборудване
- дълги карания - какво как защо
- съдействие на чужденци които преминават през БГ - мислех със спрей да им напиша сайт на който да могат да се информират но някой хора ги е страх от глоби

проблемите обаче за да станат нещата са немалко
най вече са организационни
предполагам на някое от следващите мероприятия
ще успея да си извоювам шатричка за workshop :)

важното е всеки да прави по нещо полезно без да очаква признание и да се усмихва
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот nikkin » Пон Май 10, 2010 8:58 pm

Не се делете така, хора! Всеки един от нас е и велосипедист и пешеходец и шофъор през определено време. Няма САМО щофьори и няма САМО пешеходци. Какъвто си зад волана, такъв си и на колелото, такъв си и на тротоара като пешеходец!

Има само две групи хора. В най-общ смисъл:
1. Такива които помагат (с толерантност, търпение, инициатива)
2. Такива които пречат (със агресия, злоба и какво ли не)

Нека всеки сам избере в коя група иска да бъде :) Успех на всички и се надявам да се съберем мнооого ХОРА в неделя :)))
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот daniela.stoycheva » Пон Май 10, 2010 9:36 pm

nikkin написа: Успех на всички и се надявам да се съберем мнооого ХОРА в неделя :)))


В събота ;)
Пълното изтрезняване води до внезапна смърт!
Аватар
daniela.stoycheva
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 2:47 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велошествие

Мнениеот did » Пон Май 10, 2010 10:39 pm

Ако зависи от мен, бих организирал две шествия:

Първото трябва да е на шофьорите, на които им е писнало от колоездачи, които не знаят къде как се кара, нарушават правилника, никой не ги гони за отнемането на предимство, никой не им следи за спазването на сигнализацията, нито за изправността на превозните средства...

Второто трябва да е на колоездачите, на които им е писнало от шофьори, които не знаят къде как се кара, нарушават правилника, никой не ги гони за отнемането на предимство, никой не им следи за спазването на сигнализацията, нито за изправността на превозните средства...

Двете шествия (по мои преценки) след 2-3 години ще спрат да се конфронтират и ще започнат да протестират не едни срещу други, а ЗАЕДНО срещу полицията и КАТ, която не си вършат работата.

Дотогава съм пас в подобни безплодни инициативи, в които даже не е ясно срещу КОГО се протестира и КАКВО точно се иска.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот kapitanblood » Пон Май 10, 2010 10:49 pm

Идеята за това шествие е пак както всичко в България,само измиване на очите.Неможе едно дете(защото тук във форума 80% са деца на по 14-15 год),да го научиш на някакво вело-възпитание,с един поход,една лекция и едно показно.Евала на ADVENTURA за това което направиха във градската градина,само че,тези неща трябва да стават всяка седмица,и да има посещаемост.Както всички Българи,купуваме колело,караме както си искаме,по улиците и тротоарите,пукаме гума и бутаме до най-близкия сервиз. :confused: :crazy: .Не става дума да изяждаме хляба на работещите по тез сервизи ама,малко да си изцапаме ръцете.Не искам да се обиждат и да ме плюят хората,който могат да се справят с тези неща.И ако се замислите защо няма такива семинари често,ще ви кажа.Една смяна на вътрешна гума е около 2-3-4 лева в зависимост къде е сервиза,центровка на скорости 5-6 лева.А сега се замислете,защо трябва да учат хората,сами да си ремонтират колелата.?? :crazy:
А темата за безопастност при каране на велосипед трябва да се започне още от 1 клас.Синът ми е 5 клас и незнае какво тряба да направи като кара по улица и трябва да завие,незнае как да подаде сигнал на участниците в движението,за промяната в своята посока.На това трябва да се научат колоездачите първо!!!
П.П. айде стига че пак ще ми завалят минуси. :smash: :beer: :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта