Велорали "Черни връх" 2009

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 26, 2009 6:26 pm

Абсолютно съм възмутен от това момче!!! Не стига, че е най-добрия състезател по байкаризъм у нас, не стига, че е карал бос сума време, не стига че е имал наглостта да кара после с чужда обувка, ами накрая е турил половин час разлика на следващия! Ебати наглия тип!!! :smash:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот LandShark » Пон Окт 26, 2009 6:37 pm

Тошко, респект... :agree:
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Окт 26, 2009 6:42 pm

Стига критика, дайте малко полезна информация. Как се става "Метла" ?
Това което открих като информация за 2мата "ЛОШИ", наказани винаги да бъдат последни в състезанието е:
Емил Шукадаров:
Той кара от 7-8 години и почти не е изпускал уикенд

административният директор на списание "Едно


Пламен Пенев
един от най-редовните планински колоездачи.

преди десетина години започва работа във "Веломания", в момента е директор "Производство" в компанията.


Актуална ли е информацията ? ;)
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пон Окт 26, 2009 6:49 pm

Просветлениееееееее! :idea: Най-после се сетих, как се казва 2рата "метла" - тучо чучо. :D
Aбе гледам го мисля...мисля...мисля...и така и не можах да се сетя как се казва.
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот spaj » Пон Окт 26, 2009 6:59 pm

Пламен Пенев
преди десетина години започва работа във "Веломания", в момента е директор "Производство" в компанията.


Вече не е. :banghead:
spaj
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 7:00 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот тучо чучо » Пон Окт 26, 2009 7:07 pm

EccentricMOTION написа:Стига критика, дайте малко полезна информация. Как се става "Метла" ?
Това което открих като информация за 2мата "ЛОШИ", наказани винаги да бъдат последни в състезанието е:
Емил Шукадаров:
Той кара от 7-8 години и почти не е изпускал уикенд

административният директор на списание "Едно


Пламен Пенев
един от най-редовните планински колоездачи.

преди десетина години започва работа във "Веломания", в момента е директор "Производство" в компанията.


Актуална ли е информацията ? ;)

Не, не е актуална. Освен това, не се става така метла. Трябва освен да си лош, да си и отговорен.

Тодоре, не се прави на ощипана госпожица, не ти отива. Престани с тези мелодрами на всеогледание - разбити мечти, разклатени психики и т. н. Много пък си чувствителен. :dontknow: Сбъркал си, признал си, простено да ти е. Стига толкова глупости!
Айде...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот brumbar » Пон Окт 26, 2009 9:44 pm

Не е работа на участниците по време на състезание да обират боклука. При положение, че мероприятието е обявено за състезание, би трябвало организаторите да поемат и тази част - да изчисят трасето след проявата.
Ако си правим разходки в гората много ясно, че се пази чисто, но при положение, че гоним всяка минута за класиране на състезание сте смешни, ако си мислите, че някой с претенции за челните места ще слиза, че ще събира боклук, че и гъби за чорба да набере :agree:
По време на всяка една от големите колоездачни обиколки на Франция, Испания, Италия се изминават повече от 3 000 километра и всеки километър по трасето се излизва преди и след състезанието. Всеки етап се наблюдава на живо край пътя от милиони превърженици. Ето това е популярността на колоезденето, а не 70 души да се съберат да карат, спонсорите да са 5-ма /демек средно на 15 души се пада един спонсор/, а "състезателите" да се изпокарат по между си.
Shame on

Да живей шосето :^:
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Окт 26, 2009 10:34 pm

LandShark написа:Тошко, респект... :agree:


Къф респект бре, момко... :crazy:

Edit:
4getcredo написа:Ролята му в състезанието го задължава за подобна позиця.


Странно защо само него задължава...

Едит: разбрах,взех си поука,малко инпулсивно реагирах :blush:

@LandShark съжалявам,не съм искам да те обиждам.
Но никак,никак не подкрепям изказването ти,защото ми е прекалено силно,за дадената ситуация...
Последна промяна k0cTaHeB на Пон Окт 26, 2009 11:30 pm, променена общо 5 пъти
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 26, 2009 10:58 pm

Малко като лешояди на мърша се нахвърлихте всички. Тучо чучо вече го каза с достатъчно авторитет и тежест. Ролята му в състезанието го задължава за подобна позиця. Тодор е сбъркал, извини се. Ама малко сектантски се държите с тия анатеми дето се изреждате. :dontknow: Фактите станаха ясни. Всеки да си прави сам изводите :deal:

@Костанев,

Защото
k0cTaHeB написа:Тоедорчо,мамин златин,

подобно отношение не ти отива. Казах вече... като лешояди на мърша.
Последна промяна 4getcredo на Пон Окт 26, 2009 11:09 pm, променена общо 2 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот kikon » Пон Окт 26, 2009 11:04 pm

Бръмбър, :agree:

Браво на Мимето :)
Браво и на всички останали!
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Окт 26, 2009 11:15 pm

грешка.
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот LandShark » Пон Окт 26, 2009 11:18 pm

@Костанев,
от етимологична гледна точка определям думата "пич" като обидна. От друга страна, разбирам и че това е по-скоро породено от необосновани емоции. Жив и здрав бъди, но всеки си има право на мнение. Намирам за смело и достойно да се признае и обясни публично дадена постъпка. Това че ти разглеждаш нещата по друг начин... си е твоя работа. Но струва ми се за крайно излишно и пребързано да правиш каквито и да е квалификации, особено по адрес на хора, които слабо познаваш (б.а. не визирам себе си!).

Редакция: Виждам, че между временно си променил малко позицията си, което е положително. :agree:
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот THEZOGGO » Пон Окт 26, 2009 11:31 pm

аааа botom out лудницааа :bowdown:
Всичко снимки са супер. Давайте още ако има. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот vlassadar » Вто Окт 27, 2009 10:49 am

Е този път беше страхотно! Времето много помогна за което. След големия зор до върха, спускането беше уникално, с всеки следващ път преминаването му става по-бързо, технично и интересно. Единствените места, където слизах, бяха след Планинарска песен и ... на алеята към Момина скала - вече се схванах там и просто се наложи да спра за минута-две...

Не знам дали някой си представя как се извърта от Камен дел до Черни връх бос върху спд, на което дори с обикновени обувки е много неудобно и убива. Все пак не е бил някой дето гони челната двайска като мен, дори ми се струва, че ако не е загубил всичкото това време, борбата за първото място щеше да е много оспорвана.
Аз само не разбирам защо Т. като състезател, който познава много добре този терен, е тръгнал с полуразлепени обувки - ето това му е била грешката, която е трябвало да избегне, за останалото - не сте на неговото място, не можете да го съдите, стига простотиЙ
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот did » Вто Окт 27, 2009 12:45 pm

brumbar написа:
...
Shame on

Да живей шосето :^:


Мда, да живей шосето... щото в планинското колоездене има едно нещо, което шосейните карачи никога няма да проумеят, макар че то е официален документ на IMBA (International Mountain Bicycling Association) и с който участниците в състезания, провеждани по правилника на UCI, по правило се съгласяват: http://www.imba.com/about/trail_rules.html

Точка 2 е повече от ясна: Leave No Trace!

Дискусията за въпросната обувка стана вече досадна и браво на Тошко за позицията му :agree: . Него не мога да го упрекна, но не мога да подмина коментара на Brumbar и никога няма да се съглася, че при планински велоралита, работа на организаторите е да събират боклуците на участниците! Всеки, каращ велосипед извън асфалт, трябва да спазва етичния кодекс на планинското колоездене. Хвърлянето на боклуци наляво-надясно може да се приема за нормално по време на Тура, но не се толерира на нито едно МТБ-състезание, включително при надпревари с големи наградни фондове и борба за челните места! Акъла ми не го побира, как някой от участниците в ТрансАлп ще си хвърли отпадъците в Алпите :crazy: и ще чака организаторите да му ги чистят :crazy: Такива идеи могат да винат само през главата на шосейкаджия, който е отишъл на MTB-състезание за наградния фонд и не прави разлика между планинско и шосейно каране от етична гледна точка.

Иначе, да, да живей шосето. Там има кой да чисти и не се налага да се спазват неписани правила.

ЕДИТ:
Ето ви едно четиво:
http://www.bike-transalp.de/englisch/al ... lement.asp

6. Miscellaneous

6.1 Environmental protection / garbage disposal
The JBT leads through one of the most spectacular and ecologically significant areas of the world. Therefore, the rules for the protection of this unique environment are straightforward: Anyone who improperly disposes of garbage or any other article (incl. water bottles) outside of a check point or food stop will receive a time penalty of 60 minutes. The third penalty of this kind results in disqualification without recourse.


The following breaches of regulations will be reprimanded at least with a time penalty:

...
* inconsiderate riding / unfair behavior or actions
* improper disposal of garbage
* taking off a helmet during race activities
...


За които не искат да проумеят, пояснявам: В ТрансАлп, ако те уловят да изхвърлиш каквото и да е по трасето, получаваш 60 минути наказание. За три провинения от такъв вид директно дисквалифицират! Крайно време е тия правила да се въведат и у нас, за да проумеят шосейкаджиите разликата между асфалт и планинска пътека. Поне за мероприятията, организирани от "Крива спица" оттук нататък, ще настоявам да се включат подобни клаузи в регламента.

Има и други правила, които е добре да се знаят, преди да се смени шосето с пътека и няма да е лошо да ги погледнете, ей така, за обща култура.
Последна промяна did на Вто Окт 27, 2009 1:23 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот PtD » Вто Окт 27, 2009 1:04 pm

:bowdown:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот bikerider » Вто Окт 27, 2009 3:29 pm

UCI... какво? :D :popcorn:

@pinky76: Голяма драма, съчувствувам ти. Само ми кажи, на ония нахалници, дето се влачат накрая за участието и не са ти прибрали обувката... показа ли им часовника на финала, м? ОлекнА ли ти? :)

Че и по форумите те обиждат... не им обръщай внимание, важното е, че си дръпнАл напред... :spin:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот moz » Вто Окт 27, 2009 4:21 pm

did написа:Иначе, да, да живей шосето. Там има кой да чисти и не се налага да се спазват неписани правила.

Има кой да чисти на Тура, в България ме съмнява някой да върви да им събира л....та, а както разбирам за тях не е нередно да оставят такива след себе си.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот brumbar » Вто Окт 27, 2009 6:33 pm

@Did

Не щем да се дръвчим с тебе тука, щото ние бацетата тебе те обичаме и уважаваме :love: . Само изкам да ти кажем, че си останал с погрешно впечатления от нас, редовите любители шосейници и по-големи чистници /всеки ден си чистим лосипедите, щото са ни първи любовници и спът до нас в спалните/ и по-големи любители на природата няма да намериш. Ние толкова много пазим природата, щото рядко излизаме извън пътя /само да пишкаме или наторяваме при повече зор/ и не тъпчим тревата, цветята, не бием контри :D Мислим, че всеки средно интелегентен човек трябва да си дава сметка, относно замърсяването и без да сме чели байкаджийските правила си събираме боклука у задния джоб по време на каране, щото мама ни е възпитала добре и няма нужда да ни плашат с наказания. Подкрепям те в опита да "възпитаваш" подрастващите хлапета където пишат тук, защото очевидно имат нужда, но ние сме ти най-малкия проблем :agree:

Колко думи изписах, а просто исках отново да кажа - да живей шосето :^:
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот тучо чучо » Вто Окт 27, 2009 6:56 pm

brumbar, дразниш. Излишно. :(!:

Мисля, че развалихме хубавата тема с негативните мнения. Време е да спрем с това и да се съсредоточим върху същината на мероприятието.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Окт 27, 2009 7:02 pm

Верно, да обсъдим още веднъж, защо баце Тошко си е фърлил обувката на трасето?! Аз сметам, че е искал некой от преследвачите му да се спъне на нея и да го елиминира. Нарочно я е скъсал, за да прикрие следите си. :(!:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот bikerider » Вто Окт 27, 2009 8:23 pm

@brumbar: Вярвам, че did се обади, за да те репликира, относно твоето изказване в началото на темата. Всички знаем, че pinky76 кара много яко, просто разговора се завъртя и покрай другите неща, дребните неща дето фърлят сенки... аз пледирам да закриете "спора".

Edit: темата=страницата
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот Rayko » Вто Окт 27, 2009 11:03 pm

Малко преди да затворим темата, страницата и пр., ми се ще да смесим двете основни под-теми, които се обсъждаха до сега във връзка с епичното състезание, а именно:

- уникалния Клепе - с всите му наистина сериозни достойнства (които обаче са добре подплатени и предполагам и добре оценени не само в нашия скромен форум),
- драмата с обувката на Тодор, който в крайна сметка е най-добре представилия се българин на това състезание (а и не само на това).

Странен микс, който всеки си тълкува според себе си. Няма смисъл да коментираме повече кой крив-кой прав; кой велик, кои по-велик; до колко колоеезденето тук се подкрепя така, както там....

Само ми се струва, така като поогледаме обстановката, че Българския колоездач е бос!
(И хайде сега да не се врурваме да се доказваме пък кой по-обут, кой по-събут!)

И за да дадем своя скромен принос за спорта, магазин и сервиз КОЛЕОТО връчва на Тодор Ангелов награда (това е съвсем сериозно, и съм убеден, че е достойно заслужено) за престижното му класиране в състезанието и е ясно каква е - нови колоездачни обувки, с които се надявам да ни направи свидетели на още по-добри резултати.

Тодоре, заповядай в магазина, да получиш наградата си!

Успех на всички и нека най-после да спрем да правим боклук!
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот lubomir » Сря Окт 28, 2009 5:23 pm

Евала на Бате Райко за невероятния жест :bowdown: :wavey: :beer:
lubomir
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот kvelikov » Сря Окт 28, 2009 9:36 pm

За жеста - евала!

Но не мислите ли, че отвсякъде я оцапахте темата за "Велорали Черни връх" с тая обувка...
Нека администраторите я преместят в отделна тема - примерно "Обувката на Тошко"... :roll2:

Ако няма какво повече да се каже по темата за ралито, финито и толкова...
Нека тези, които са и по-видели и по-въртели, да пообобщят, поанализират, пофилософизират неща като времена,
подготовка, възможности...
Дойде един ПРО в лицето на Клепе и всички се завайкаха колко сме зле...
Не сме зле!
Има момчета, които при повече мотивация могат да постигнат подобни резултати и съм убеден, че скоро ще го докажат...
Просто трябват повече състезания, повече спонсори, повече участници (включителни и отвън...)...абе повече...
Всеки weekend трябва да се случва нещо и хората да си го чакат и търсят.
ПРО-тата и старите пушки да дърпат останалите и да ги мотивират в този спорт/хоби...
Както и да помагат - къде с акъл, къде с личен пример, че сърце ме боли като гледам как 14-15 годишните се тътрят по баирите
със свалени седалки и с изплезени езици си удрят ушите с колене... :bawling:
Или другата любима картинка е как с 4-5 слоя дрехи и в собствен сос пуфтят по "България" в посока "Тихия кът"... :sick:

Не са едно и две, но е полезно да се говори и за това, а не в три страници да си правим гаргари с обувката на човека...

Успехи!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот valsto » Сря Окт 28, 2009 10:04 pm

_SoRa_ написа:Каквото и да е човека /поне така ми казаха хора, които за разговаряли с него/ си кара сериозно и има спонсор зад гърба си. Едно е по цял ден да караш, друго е да работиш по 9-10 часа и да караш събота или неделя. Човека не работи нищо, а си кара велосипеда и си прави кефа :D


Причината за успехите му не са нито в колелото, нито в часовете каране. Причината е в гените (ДНК). Нали никой не си мисли че ако бяга достатъчно време ще вземе да настигне Юсеин Болт, или че никоя жена не е намерила време да поскача повече за последните 20 г, та рекорда на Стефка си седи?

това с тренировките и екипировката определят местата в средното ниво. за върха се искат природни заложби.
valsto
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 am

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот papi007 » Сря Окт 28, 2009 10:32 pm

valsto написа:
_SoRa_ написа:Каквото и да е човека /поне така ми казаха хора, които за разговаряли с него/ си кара сериозно и има спонсор зад гърба си. Едно е по цял ден да караш, друго е да работиш по 9-10 часа и да караш събота или неделя. Човека не работи нищо, а си кара велосипеда и си прави кефа :D


Причината за успехите му не са нито в колелото, нито в часовете каране. Причината е в гените (ДНК). Нали никой не си мисли че ако бяга достатъчно време ще вземе да настигне Юсеин Болт, или че никоя жена не е намерила време да поскача повече за последните 20 г, та рекорда на Стефка си седи?

това с тренировките и екипировката определят местата в средното ниво. за върха се искат природни заложби.


Човек, моля те , наспи се и утре виж какво си написал...

А ако не се сетиш какво искам да ти кажа - природната надареност определено е предимство. Ама е кофти голям да го вадиш и да незнаеш какво да правиш с него... Имам на предвид потенциала в спорта... Силно се съмнявам че с едното ДНК ако по цял ден лющиш бира и ядеш чипс, седиш и лежиш, мускулите ти от самосебе си биха се развили, би придобил нюх, рефлекси и техника за карането на велоспед. Пък недей дрънка тъпотии че екипировката и колелото нямат пръст в цялата работа (когато направи при същите обстоятелства същото време с 20 килограмова DH машина , тогава ще си върна думите назад). Нямам нищо против него, даже напротив - евалата му правя! Но надали ако не тренира, само едното ДНК ще го държи на върха :deal: Има и психика в човек... :idea: Въобще да си първи, трябва да имаш доста качества, но утре като се наспиш, ще се сетиш.
Айде приятни сънища,papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот veskoz » Сря Окт 28, 2009 10:36 pm

kvelikov написа:За жеста - евала!

Но не мислите ли, че отвсякъде я оцапахте темата за "Велорали Черни връх" с тая обувка...
Нека администраторите я преместят в отделна тема - примерно "Обувката на Тошко"... :roll2:

Ако няма какво повече да се каже по темата за ралито, финито и толкова...
Нека тези, които са и по-видели и по-въртели, да пообобщят, поанализират, пофилософизират неща като времена,
подготовка, възможности...
Дойде един ПРО в лицето на Клепе и всички се завайкаха колко сме зле...
Не сме зле!
Има момчета, които при повече мотивация могат да постигнат подобни резултати и съм убеден, че скоро ще го докажат...
Просто трябват повече състезания, повече спонсори, повече участници (включителни и отвън...)...абе повече...
Всеки weekend трябва да се случва нещо и хората да си го чакат и търсят.
ПРО-тата и старите пушки да дърпат останалите и да ги мотивират в този спорт/хоби...
Както и да помагат - къде с акъл, къде с личен пример, че сърце ме боли като гледам как 14-15 годишните се тътрят по баирите
със свалени седалки и с изплезени езици си удрят ушите с колене... :bawling:
Или другата любима картинка е как с 4-5 слоя дрехи и в собствен сос пуфтят по "България" в посока "Тихия кът"... :sick:

Не са едно и две, но е полезно да се говори и за това, а не в три страници да си правим гаргари с обувката на човека...

Успехи!

Евалата рефер :look: Точно се спрЕха бълвочите по темата и ти цъфнА с разсъжденията :peace: Стига.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот valsto » Чет Окт 29, 2009 10:10 am

papi007 написа:
valsto написа:
_SoRa_ написа:Каквото и да е човека /поне така ми казаха хора, които за разговаряли с него/ си кара сериозно и има спонсор зад гърба си. Едно е по цял ден да караш, друго е да работиш по 9-10 часа и да караш събота или неделя. Човека не работи нищо, а си кара велосипеда и си прави кефа :D


Причината за успехите му не са нито в колелото, нито в часовете каране. Причината е в гените (ДНК). Нали никой не си мисли че ако бяга достатъчно време ще вземе да настигне Юсеин Болт, или че никоя жена не е намерила време да поскача повече за последните 20 г, та рекорда на Стефка си седи?

това с тренировките и екипировката определят местата в средното ниво. .


Човек, моля те , наспи се и утре виж какво си написал...

А ако не се сетиш какво искам да ти кажа - природната надареност определено е предимство. Ама е кофти голям да го вадиш и да незнаеш какво да правиш с него... Имам на предвид потенциала в спорта... Силно се съмнявам че с едното ДНК ако по цял ден лющиш бира и ядеш чипс, седиш и лежиш, мускулите ти от самосебе си биха се развили, би придобил нюх, рефлекси и техника за карането на велоспед. Пък недей дрънка тъпотии че екипировката и колелото нямат пръст в цялата работа (когато направи при същите обстоятелства същото време с 20 килограмова DH машина , тогава ще си върна думите назад). Нямам нищо против него, даже напротив - евалата му правя! Но надали ако не тренира, само едното ДНК ще го държи на върха :deal: Има и психика в човек... :idea: Въобще да си първи, трябва да имаш доста качества, но утре като се наспиш, ще се сетиш.
Айде приятни сънища,papi007 :wavey:


ок - дописвам нещото, което смятах че е очевидно: "за върха се искат И природни заложби"

не смятам да коментирам всичко което си изтропал- то е очевидно че се чувстваш засегнат и пишеш глупости. съжалявам ако си го възприел лично, и като присъда: "ти няма никога да бъдеш най-добрия байкър, защото нямаш заложби за това". просто исках да вкарам в дискусията най-очевидната и пропускана до тук причина, някой да бъде открояващо се по-добър от останалите.
valsto
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 am

Re: Велорали "Черни връх" 2009

Мнениеот did » Чет Окт 29, 2009 10:13 am

valsto, наистина ставате смешни с тия коментари! Клепе не е "върха"! На много състезания, където той е участвал, е имало и професионалисти, той е завършвал 1 час след тях. Той е "върха" само от наша си гледна точка, щото ни е ниска камбанарията. Спрете да го коментирате тоя човек и си гледайте във вашето канче, че много комплексарски звучи всичко.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 164 госта