Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот sto100jan » Вто Авг 25, 2009 10:45 pm

Днес със Сашо си спретнахме хубав план график за събота и неделя , а именно за два дни да повъртим курортно в 3 държави , и да се изкъпем в две езера . За кво става въпрос :
-в събота раничко сутринта хващаме влака Благоевград -Кулата в 5,43 и в 7,30 слизаме от него на Кулата . После с колелцата се пускаме в Еладата прелитаме през дефилето на Струма след Промахонас и отиваме на десния бряг на езерото Керкини , или още Бутковски гьол . Там си търсим плажче да се изкъем и изпечем , след което сенакляпсис тантафигис хващаме пътя за езерото Дойран . Пътьом си купуваме узаки и рицинаки , (ах , кардя му :eyebrow: ) които ще ни бъдат основно вечерно меню . По някое време стигаме езерото Дойран( около 72км от Кулата) , където си спретваме плажен бивак , къпем се , пичем се ( матхя му :nuts: ) , разпъваме палатки , и къркаме като стари хипари на фона на залеза над езерната шир .
- на другата сутрин ставаме полека-лека , къпем се , пичем се , и след това влегваме на територията на Поранешна Югословенска Република Македония , и оттамо - право во град Дойран , кой се явува курортна населба на Републиката . Во Дойран ке побараме бурекчилница да апнеме по еден убав жешок бурек ( много са вкусни , да знаете ) и да се напиеме по едно македонско кафе( дето ние му викаме турско , а гърците , съответно - гръцко :D ) . После хващаме пътя за Струмица , катерим един баир при Валандово , и се спускаме в Струмишкото поле . Ке влезнеме во градот , кой се слави като най-убав во той дел на Републиката Поранешна Югословенска Македония , ке се прошетаме по чаршията , ке се напиеме по уште едно кафе , и ке се вратиме во Бугария , земя пълна с добрини . Там вече , ще отидем в Петрич и ще си хванем влака в 17.05 , или ще отидем на Рупите да се покиснем патриотично в топлите басейни , и да си хванем влака в 20,59 . Общо за деня са около 60 км.

Няма да има особеи натоварвания , аз лично ще си водя и жената с нейното колело . Малко дрешки , малко храница , палатка , шалтенца и чувалчета плажна дебелина - всичко това се събира в малка раница . За Македония май не трябвало вече задграничен паспорт , а можело само с лични карти да се минава , ама ние ще си вземем нашите . Та така .... на който му се идва да заповяда , защото колкото повече - толкова повече , дет се вика , а и по-весело е :smokin:
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот Scilla » Чет Авг 27, 2009 12:43 pm

Здравей,

Казвам се Веселин. Прекрасен план. Ще се радвам да споделиш как е минало.

Поздрави и успех!

Веселин
Аватар
Scilla
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 12:10 pm

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот sto100jan » Чет Авг 27, 2009 12:59 pm

Мерси , Веско :peace: Ама какво му се чудиш , идвай с нас , ще е весело , може и каякарско участие да има на Керкини , въобще , ще стане купонче :smokin:
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот Сашо » Чет Авг 27, 2009 9:11 pm

Една блондинка с Робифир иска да дойде с нас... Звучи ми като начало на виц ... :D Иначе аз си сложих асфалтови гуми специално за мероприятието и сега хвърча...
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот sto100jan » Чет Авг 27, 2009 9:18 pm

Ми да заповяда ! :agree: Хем на жена ми ще има компания , хен с тебе няма само за комунизъм и антикомунизъм да си говорим :D Ми така де.....
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот frantishek » Чет Авг 27, 2009 9:33 pm

Много километри за да дойда и аз. Още не съм натрениран за такива дистанций а и с екипировката изоставам. Но леко и приятно пътуване от мен.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Мнениеот sto100jan » Пон Авг 31, 2009 8:57 pm

Покарахме ,пообиколихме , и узо пийнахме , и рицина , и бира ,,Златен даб" :beer: http://sto100jan.snimka.bg/travel/ez-ke ... 416460.all
Които дойдоха - спичелиха , които не дойдоха - секюз ми - не спичелиха :dontknow:
Редко пълноценен уикенд се получи :^:
Другия уикенд сме на Кресненското ханче да погледаме каякарите как се давят http://www.whitewater-bg.org/forum/view ... ?f=7&t=374 , а там също има доста места за каране на колела .Купона ще е много як , ще има мегабивак на палатки , и въобще - купон до скъсване :clap:
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

"Обиколка на Беласица"

Мнениеот Сашо » Пон Авг 31, 2009 9:27 pm

Според мен мероприятието може да се нарече "Обиколка на Беласица". Ето как се прави тази обиколка: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 0a2ed2911f , а ето как изглежда тази обиколка: http://picasaweb.google.bg/sotk22/TehdtG#
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта