Хижа Рай

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Хижа Рай

Мнениеот nicky bike » Вто Апр 07, 2009 7:14 am

Идеята е следната!

Тръгва се от Калофер по раничко към 8 - 9 сутринта. 4-5 км по асвалта нагоре има отбивка наляво по черния път по маркировката за хижа Рай. има около 4-5 км по път който свършва на едно място с прекрасна гледка към първенеца на Ст. Планина. Следва леко спускане към реката по тясна пътека (с леки елементи на носене) около километър-два до Тунджа. И следва най-тежкото, час тикане по пътека която набира бая височина до 1450 м.н.в.до хижата. Почивка час - два който желае разходка до пръскалото може по биричка, :evil: :beer: но не много за щото идва веселата част. Спускане по обратния път, "зверска" пътека. Малко изкачване и пак страхотно спускане по пътя който качихме. :beer:

Маршрута не е лек. Всеки да си прецени възможностите за да не се гледаме после накриво.
;)

Следва едно уточнение кога по точно може да го направим. Аз тази седмица се качвах по балкана и над 1200 - 1300 м.н.в. има още сняг, но мисля ,че до неделя ще се стопи. Така ,че датата може да е 12.04.2009.

П.П.Ако някой има по нова информация за маршрута нека каже.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот botroid » Вто Апр 07, 2009 8:26 pm

Да, добра идея, имам желание да посетя дивно красивия Южен Джендем, но какво да се разбира под това "маршрута не е лек", не е лек за качване или за спускане или и двете? Последното ми се струва най-вероятно. Ако машрута не става за твърдаци, наистина е хубаво да се каже, за да не се гледаме после сърдито :) Аз лично обичам скоростните спускания, ако тая пътека от Рай е няква супер технична и много камениста и се спуска едва-едва с 5-6-7 км/ч с постоянно натиснати спирачки, по-добре да съм пас, щот никак няма да се изкефя на такоз спускане :nono: То убаво да се кара там дето орлите си вият гнездата, ама да си с няква мекица барем, а не с обикновенно XC байкче. За изкачването нямам грижи, но за обратното е различно :boggled: Ако планираш някакво чисто даунхилистко упражнение, по ужасен (за твърдак) терен, предназначен за пешаци, по-добре да си спестя мазохизма и каскадьорщината :P Така че, моля те, дай по-подробни разяснения, за тези които не са карали колело по Джендемите.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот naka76 » Вто Апр 07, 2009 8:43 pm

nicky bike написа: . Следва леко спускане до Тунджа.


Бяла река няма нищо общо с Тунджа. :nono: ;)
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хижа Рай

Мнениеот Sucker » Вто Апр 07, 2009 9:30 pm

И като си с твърда рамка неможеш да се спуснеш ли ?
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Хижа Рай

Мнениеот outfaced » Вто Апр 07, 2009 10:41 pm

абе хора ... изчакайте малко да се раззелени поне ... сега е едно такова никакво още (да не кажа, че е голо и не особенно красиво)
аз поне си пазя такива хубави маршрути и за хубави гледки :magnify:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хижа Рай

Мнениеот nicky bike » Вто Апр 07, 2009 11:56 pm

Botroid@ Като дойдеш У магазина ше ти разясня. Макар .че вече го сторих. :offtopic: И нали ти казах да си носиш заредени батериите. :rofl: ;)
naka76 написа:Бяла река няма нищо общо с Тунджа. :nono: ;)
Съгласен съм за името на раката :blush: не го знаех.
outfaced написа:абе хора ... изчакайте малко да се раззелени поне ... сега е едно такова никакво още (да не кажа, че е голо и не особенно красиво)
аз поне си пазя такива хубави маршрути и за хубави гледки :magnify:

По нантакък ще има и много такива. Тъжа - Ботев - Рай; Тъжа - Ботев - Кочмара - Карлово (Пропуска от миналия сезон ;) )
Има да обикаляме и до есента... :beer: та дори и до зима :D ... и по Родопите ... само дето не щете да карате с нас :evil:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот botzi » Сря Апр 08, 2009 2:48 pm

Абе адаш, дай да го оставим това за другата седмица, тази все си мисля че ще е рано. Няма да можем да се насладим на гледка, ще има доста кал и сняг в гората преди хижата. А иначе маршрутчето си е убиец :) аз съм с двете ръце за :agree:
botzi
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:56 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Хижа Рай

Мнениеот nicky bike » Съб Апр 11, 2009 7:14 am

Тази 12.04.2009. неделя сутринта пред магазина в седем. :peace: не закъснявайте!!! много. :D
За тези които ще дойдат от юг, към 9 часа ще тръгнем от Калофер. :agree:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот SStoeV » Съб Апр 11, 2009 7:42 am

Там съммм,това страхотно каране не бива да се испуска. :deal: :hbang2:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Хижа Рай

Мнениеот Sucker » Нед Апр 12, 2009 6:37 pm

http://www.album.bg/suckz/?upload_done=135 ей тука малко снимки
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Хижа Рай

Мнениеот SStoeV » Нед Апр 12, 2009 6:53 pm

Страхотно се получи.. времето беше с нас,всичко идеално.. кофтито беше повечето гуми и спукани вилки :bigeyes: :rofl: След някой друг месец на Тъжа-Ботев-Рай
нямам търпение :popcorn: :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Хижа Рай

Мнениеот cholla » Пон Апр 13, 2009 5:52 am

дайте на Botroid некви направления с таз' твърда рамка... примерно HТ = HARD METALLizam, че мноо се наплашил младежа и пропуска хубавите неща в спорта :D

П.С. Нашия нема нищо по-готино от твърдак и технично нанадолнище с предна изключена спирачка, пък и бирка ако добавиш ставаш като булдозер
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Хижа Рай

Мнениеот nicky bike » Пон Апр 13, 2009 7:08 am

Добро каране и пак ще има. И клип направихме ще дам, обаче на Фурнигов да го обработи, че нещо моя комп не може да качва. :dontknow:

Аз снощи минах през бърза помощ и чичко доктор май се престара сложи дренаж с два шева на коляното :crazy: Обаче се надявам за следващата седмица да съм готов за поход отново. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот Sucker » Пон Апр 13, 2009 6:54 pm

е пак с малко си се разминал :beer:
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Хижа Рай

Мнениеот ivo-o » Пон Апр 13, 2009 7:14 pm

уооу :agree: снимките са станали страхотни , със сигурност карането ще е било страхотно :clap: :) :bowdown: . Жалко че неможах да дойда с вас :banghead: ... надявам се следващия път . :eyebrow:
Skype : fox457
Don't just ride.... slide !
ivo-o
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 7:55 pm

Re: Хижа Рай

Мнениеот botzi » Пон Апр 13, 2009 8:04 pm

Супер каране, супер време ............. абе кеф :hbang2: Адаш и да се оправяш по бързо, и следващия път с наколенки и на горе :D и повечко :beer: следващия път

Иво ти определено щеше да се накефиш, а и нагоре не е толкова изморително :)
botzi
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:56 pm
Местоположение: Gabrovo

Хижа Рай

Мнениеот nikoi » Вто Апр 14, 2009 7:21 pm

Ето малко снимки и от мен.
Хубаво си изкарахме...
Изображение Изображение Изображение
Аватар
nikoi
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Нед Фев 23, 2003 8:23 am
Местоположение: Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот dimitariv1 » Съб Мар 27, 2010 8:44 pm

Аз ще ходя сега. Става дума за дните - Първи, втори и трети Април 2010 или пети , шести и седми април 2010. От моята компания само аз карам и ще съм само аз с байк. Ако някой има свободно време през тези дни и желанието да се спусне по пътеките през тези дни да ми пише на ЛС за да се разберем за точните дни в който ще се качим и спуснем. Разбира се не е нужно да седите 3 дни с мен на пр. ако съм горе 1,2 и 3 ти Вие може да се качите на 2-ри и само да се спуснем заедно.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Хижа Рай

Мнениеот nicky bike » Пон Мар 29, 2010 7:20 pm

dimitariv1 написа:Аз ще ходя сега. Става дума за дните - Първи, втори и трети Април 2010 или пети , шести и седми април 2010. От моята компания само аз карам и ще съм само аз с байк. Ако някой има свободно време през тези дни и желанието да се спусне по пътеките през тези дни да ми пише на ЛС за да се разберем за точните дни в който ще се качим и спуснем. Разбира се не е нужно да седите 3 дни с мен на пр. ако съм горе 1,2 и 3 ти Вие може да се качите на 2-ри и само да се спуснем заедно.

Ние плануваме за неделя да правим това каране разбира се ако няма сняг в горната част на гората.
Резервният вариянт за каране може да е до Кадемлийското Пръскало. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Хижа Рай

Мнениеот dimitariv1 » Пон Мар 29, 2010 7:52 pm

В момента има сняг не само в горната част на гората ,но и в долната. Надявам се да се стопи до Неделя. Аз ще съм там с байка въпреки снега.Ще се кача в Неделя и Понеделник или Вторник ще се спускам.Ако някой има желание, нека ми пише на ЛС с повече подробнодти.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Хижа Рай

Мнениеот al » Пет Юли 09, 2010 10:25 pm

Хубаво местенце е х. Рай ,една снимка и от мен

Изображение
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 166 госта