Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот itilien » Нед Дек 21, 2008 10:01 pm

Да, ще опитам първо с голи батерии да видим какво ще стане. Ако не стане, има вариант да се разглоби оригинална батерия и да се ползва контролера, но не се знае дали ще е успешно а и нямам прецакана батерия (една такава струва около 120 лева, имаше и някакви ментета по 80-90 мисля)
itilien
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 10:05 pm

В Amazon я има за 40 долара. Виж в някой фотомагазин тука дали нямат някоя прецакана или върната за рециклиране. Доста хора вече се замислят къде да си хвърлят остарелите батерии.
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 21, 2008 10:05 pm

itilien написа:Освен това няма да има нужда да давам допълнително пари за такива неща.


Мда. По-добре ги дай за доктори.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот cholla » Нед Дек 21, 2008 11:54 pm

към всички които подкрепяте itilien, спрете хора!
Повечето от вас имат опит зад гърба си, а това не може да се предаде с писане и разказване. Този младеж се събудил един ден и решил, че е готов за пътешествието на живота си. Вие така ли започнахте с 9 месечно пътешествие по непознати земи, височини и т.н. едва ли. Късмета е нужен при всяко 1 начинание, но не е водещ. Не ме разбирайте погрешно, че злобея или нещо подобно, точно обратното радвам се че има подобни хора - отворени към приключения и затова и пиша тук де... опита ми не е толкова голям колкото на някои които споделиха, но знам от личен такъв, че без опит и подготовка НЕСтАВА.
itilien не бързай човеко, имаш желанието отдели си време, поживей "ненормално" известно време и тогава. 100% риск е губещ ход, това не РС игра. Интересувал ли си се пътешествениците, на които четеш разказите дали и те като теб са започнали от раз?
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот muvo » Пон Дек 22, 2008 12:56 am

Cholla, много си прав... Ти си гласът на Разума в момента. Предполагам, че повечето не са почнали от раз. Пътешественикът на планетата например е напуснал родната Германия да покара.... и се върнал след 25 години. Тръгнал е с опита от един 10 000 км тур из Средиземноморието преди това. В момента май е над 600 000 км вече.

На itilien само му казвам за каквото се сетя, за да го улесня в организирането на нещо толкова сложно. Ако го подкрепях истински, отдавна щях да съм му казал "Пич, идвам с тебе!". Щото е по-рисковано да тръгне сам за толкова дълго време и ще му е по-трудно.
Но виж - той има познания, бил е там, ние не сме били. Има и някаква подготовка все пак, има и време и идеята му е да прави цялата работа постепенно - за година. Все ще почне отнякъде. Ако е разумен, ще се справи. Като се налага, ще отстъпва пред майката Природа, когато е сърдита и ще действа, когато тя му позволява, ще се напасва и ще му бъде яко. Ако чака 2010 може да му мине ентусиазма или да се ожени, да миряса, а тия неща се правят по-скоро на младини :). Не е речено, че няма и да изчака. Каквото има да става, ще става. Неуспехът не е непременно трагедия!

Дотогава ще го съветваме, ще плува, ще катери планини, ще направи пробен тур пролетта, ще спи в дивото и ще видим дали му харесва и ще е готов да замине в края на юли. Дори да не направи целия маршрут в Америка, една трета да направи, половината да направи, пак ще е супер доволен и зареден. Инстинктите и разумът ще му кажат кога е време да почине или да спре или да продължи. Знае ли човек, може пък да си е намерил призванието, защо да го спираме да го развива. Той най-добре чувства какво да прави с живота си, ама в това няма как да ви убедя. Мир на всички :)
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот itilien » Пон Дек 22, 2008 2:01 am

Само да вметна - не тези които ме подкрепят ме надъхват, а тези които разправят колко е трудно, как не мога, колко е опасно и колко проблемно :)

И друго - най-доброто време за заминаване е началото на ноември. За да се тръгне от долу нагоре и да се нацели със сигурност пролетта/лятото в патагония. Така че време бол. Какво ще стане през това време никой не знае.

А за феновете на "невъзможните" неща, може да поразгледате следните неща:
Карл Бушби от 10 години върви - тръгнал е от патагония, минал е южна и северна америка, преминавайки през Darien Gap с изключетелен риск за живота си, преминал е през полузамръзналия берингов проток между аляска и русия и сега е някъде в русия, като целта му е да стигне до лондон. Изцяло пеш, без нито метър напред на превозно средство различно от краката му. Тръгнал е със 670 долара в джоба.
http://goliath.mail2web.com/default.asp

Соня и Александър Пусен - прекосяват африка от Кейптаун до Израел пеш, без превозни средства, което им отнема повече от 3 години. Само с по 1 малка раница на гръб. Срещат се с маларията, с деца хвърлящи камъни, воюващи помежду си племена, преминават през места, където убийствата са всекидневни, през пустини при 50 градуса горещина, савани пълни с трънаци и отровни змии , прекосяват 13 пъти територии на лъвове, чиито следи виждат и се разминават на косъм от смъртта, като един път дори гонят лъвовете, за да се спасят от тях. Книгата им "Да прекосиш Африка" я има на български издадена.
http://africatrek.com/static/?id=en:homepage

Същия Александър, заедно със свой приятел прави 5000 километрова обиколка в Хималаите, на височина между 3000 и 6000 метра без дори да имат палатка и котлон. Напълно нелегално, без никакви визи преминават през сума държави.
Същия преди това е направил и 25000 километрова обиколка с колело със същия си приятел с 1000 долара в джоба. За жалост и двете книги са само на френски.

Роси - 57 годишна англичанка след смъртта на мъжа си тръгва да обикаля пеш света. За 4 години обикаля земното кълбо - европа, исландия, гренландия, канада, русия и се завръща в англия след 4 години ходене. Пак с изключително малко пари.
http://www.rosiearoundtheworld.co.uk/index.htm

Та ето такива неща се правят, а вие сте обявили за невъзможна някаква велообиколка, пък била тя и 10-15 хиляди километра, каквито кажи речи всяки месец някой прави.
itilien
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Мнениеот cholla » Пон Дек 22, 2008 2:30 am

itilien четенето на такива разкази и правенето на пътувания са 2 различни неща... Аз спирам с моите постове в темата ти, нямам с какво да бъда полезен, за да започнеш такова пътуване не ти трябват хора като мен, даващи ти стимул опитвайки си да те спрат на този етап. Желая ти искренно да завършеш този преход. Надявам се да споделиш преживяното с форума. Времето ще разкаже.
Здраве и късмет!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот PtD » Пон Дек 22, 2008 2:38 am

Въпросът е, за колко започнали и незавършили не сме чували, за да можем да чуем за тези, които са успели?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sky_Knight » Пон Дек 22, 2008 8:28 am

itilien написа:Само да вметна - не тези които ме подкрепят ме надъхват, а тези които разправят колко е трудно, как не мога, колко е опасно и колко проблемно :)

......

Та ето такива неща се правят, а вие сте обявили за невъзможна някаква велообиколка, пък била тя и 10-15 хиляди километра, каквито кажи речи всяки месец някой прави.



И аз само да вметна (не мога да повярвам, че си обсъждате за батерии на фото... :bawling: :crazy:, това първо) - човекът който ще успее в едно такова начинание е този, който нито се надъхва, нито се отчайва от чуждите мнения. Това е човекът с характер и воля на пътешествениците, за които толкова обичаш да говориш. По собствените ти думи, това не си ти. Или поне не сега.

И за да се спрем вече с бълването на боза в темата, съветът ми към теб е - заеми се сериозно с начертаването на маршрута, определи важните точки, раздели го на дни и започни да планираш собствената си подготовка (естествено казвам го 100 пъти по-кратко и пропускам 1000 неща, но се надявам да ме разбираш) и освен ако наистина нямаш намерение да загърбиш сегашния си живот - сериозно се екипирай. Едва тогава пиши пак тук и не се и съмнявам, че ще получиш поне няколко ценни съвета. Те и в момента ти се дават, но си твърде заслепен за да ги отбележиш дори...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Lubo B » Пон Дек 22, 2008 11:00 am

itilien написа: Тия батерии на сони имат вътре чип, който следи разряда и си "говорят" с апарата. И е възможно ако апаратът не успее да осъществи комуникацията с тялото да не бачка както трябва. Но наистина трябва да пробвам де.


Вече съм абсолютно убеден - идвам и аз на "пътешествието"!

Ти вземи R1-цата, а аз ще взема една кинокамера и ПТС с генератор (имам страхотен, даже можем да продаваме ток, ако закъсаме за пари).

А, аз ще взема и жената. В този "wildness" би ми свършила добра работа :love: . Важното е "апаратът да осъществи комуникация с тялото".
Lubo B
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 9:46 am

Мнениеот Poison » Пон Дек 22, 2008 11:34 am

Пожелавам ви на добър път :) :beer:
Poison
 
Мнения: 48
Рейтинг: 996
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 7:52 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Дек 22, 2008 11:36 am

Lubo B написа:А, аз ще взема и жената. В този "wildness" би ми свършила добра работа :love: . .
Хмм, ще трябва още една иначе току виж станала обща.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Lubo B » Пон Дек 22, 2008 3:22 pm

NovemberCharlie написа:
Lubo B написа:А, аз ще взема и жената. В този "wildness" би ми свършила добра работа :love: . .
Хмм, ще трябва още една иначе току виж станала обща..


А-а-а, действаме по закона на джунглата - кой когото си хване с него ще ... вечеря. :dark: Ако itilien гони жената с МТВ, за да я хване ще трябва тя да върти наобратно.

Но.... в случай, че я хване имаме какво...? Вечеря за двама на "Острова на перлите", организирана от Lubo B.
Lubo B
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 9:46 am

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Дек 23, 2008 5:06 am

Една интересна идея http://www.thisfabtrek.com/journey/afri ... edal-4.jpg
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Пет Окт 16, 2009 3:29 pm

Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Ride_or_Die » Пет Окт 16, 2009 3:49 pm

Следя темата още от началото но все си мислих че itilien ще се откаже. Успех.
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Пет Окт 16, 2009 5:20 pm

Ами... Може би е необходимо да дам малко повече яснота, тъй като последните 10 месеца нямаше ъпдейти. В периода декември 2008 - май 2009 подготовката на Иван (itilen) протече като за велосипедно/пешеходно пътешествие. Дилемата му беше дали с колело ще му е по-интересно, отколкото пеша или обратно. Направи няколко прехода, тренираше, събираше екипировка. Към средата на месец май Иван реши, че най-добре му пасва това пътешествие да стане на стоп и пеша, със значително по-малко багаж, като разшири и планирания маршрут. Общо взето, макар и попроменена като изпълнение, основната идея си остава същата. Да е жив и здрав!!!
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Ozzie » Пет Окт 16, 2009 5:31 pm

е пък дано се прибере жив и здрав
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот tanya » Пет Окт 16, 2009 9:28 pm

Гледах репортаж по телевизията за потеглянето му на това пътешествие.
И аз мога да му пожелая само успех :agree:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот codename47 » Пет Окт 16, 2009 9:40 pm

Ozzie написа:е пък дано се прибере жив и здрав

:agree: и да разкаже.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Пет Окт 16, 2009 9:52 pm

http://fireinside.bg/

Моторизиран, но все пак на 2 колела, Коста стигна до Япония (за около стотина дни). Има доста интересни пътеписи.
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 6:37 am

Мдаааа, мъдър избор е направил, като се е отказал от байкчето. Успех на пича и да си изкара яко! :agree:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот рс » Нед Окт 18, 2009 11:45 am

Аз видях този Иван някъде из нета - в новина по случай заминаването му. Някак си биеше на очи колко е неналичен опитът му. Но явно има ентусиазъм.
Жалко, че се отказа от колело. Въпреки, че бих бил песимист, след като му четох мненията по-горе. Аз тъкмо мислех да му обещая спонсориране със някое горатексово или гумено яке и панталон и да му кажа да си вземе гумени гети за колело, и някое ремарке. Или да му подаря моите... но ми се свидят :)
Такова пътуване не е нещо уникално и трудно. По-скоро е нещо обичайно - но не за хората в България и някои други страни. И той ще си направи разходката, вероятно ще му хареса. Надявам се да не закъса през първите седмици, после вече нещата си потичат надолу по пътя - и да се позабавлява.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот jorji » Вто Окт 20, 2009 11:13 am

въпреки всичките коментари, човека тръгна! аз съм за, петър е против, тошко е много опитен и той също е против и тн постове до тука не свършиха много работа. евала на всички които се опитаха да му помогнат, а не само да дават акъл. Желая му здрав дух и късмет.
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот edinmilion » Вто Окт 20, 2009 4:17 pm

jorji написа:въпреки всичките коментари, човека тръгна! аз съм за, петър е против, тошко е много опитен и той също е против и тн постове до тука не свършиха много работа. евала на всички които се опитаха да му помогнат, а не само да дават акъл. Желая му здрав дух и късмет.

Не си прав, някои съвети свършиха работа. DstupidBastarD му каза да не взема колело и въпреки, че пътешественика се противи на идеята избра този вариант :D
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот рс » Вто Окт 20, 2009 10:30 pm

Пропуснахме да му кажем да не носи консерви... пише, че си отварял по някоя по крайпътните канавки :)
Забавно четиво е дневникът му. Жалко, че не взе колело да се посмеем повече. Аз ще взема да намеря някой в Америките да му подари едно, та да се излъже да покара там и да се посмеем още!
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот jorji » Сря Окт 21, 2009 12:12 pm

в какъв смисъл да се посмееш?
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот рс » Сря Окт 21, 2009 12:23 pm

Да му се радва човек. Поне аз де - припомям си как съм пътувал преди години, когато имах време за това. В никакъв случай не казвам да му се присмиваме, дори и да прави грешки и нерационални неща.
Ако му намерим колело и го погъделичкаме за стария план, ще има повече за разказване и повече да четем.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот sensation_blue » Нед Окт 25, 2009 7:18 pm

eх чак сега попадам на темата и си признавам че ми подейства доста силно.
За съжаление съм закъснял с това дали да го окуража или напротив. Мислех си да му кажа да не се вдъхновява от Into the Wild, а по скоро да види филма Touching the Void. Но надали не го е гледал... и макар и да става дума за малко по различно приключение, мисля си че преудоляването на трудностите от психологическа гледна точка щеше е подобно... но както и да е...
Иначе ето тук са новините:
http://www.dnesbg.com/index.php?page=Ne ... ge&id=9607
http://bnr.bg/sites/horizont/News/Curio ... etsko.aspx
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=253209
http://vbox7.com/play:83e96e16

Евала на човека и да се завърне жив и здрав за да разказва. Нищо че не е с колело :peace:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово


ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта