Лозенската Планина

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Лозенската Планина

Мнениеот ЧичоНики » Нед Окт 15, 2017 9:13 pm

Чудя се дали има карачи по Лозенската планина? Разцъквам от Лозен до Пасарел или от Лозен до Габра, до кариерата.

Всеки месец гледам да ходя поне в две от четирите съботи и недели. За последните 7-8 ходения, видях един чужденец с нашенка, да карат и и в други дни само две следи от хибридни колела, ми се сториха...

Аз лично я намирам Лозенската за много хубаво място за каране. Обикновенно врътя около 25 до 40 км, според състоянитето на пакя и времето. Фен съм на велоразходките, а не на спусканията...

Карам еколело. Моторче 250 вата на пидалити. Много е анемично, 250 вата са шегичка някаква, направо гола вода... и често ми се схващат краците към края на денят и прибирането ми е доста драматично, обикновенно... Но толкова е красиво горе, че просто не искам да се прибирам и карам до отказ на тялото, едва ли не. То и батериите на еколелото ми свършват, така или иначе.

Та, ще пиша тук, ако някой сака да се присъедини?
Прикачени файлове
IMG_2513.JPG
колелцето ми..
IMG_2513.JPG (258.35 KiB) Прегледано 1333 пъти
IMG_2512.JPG
още Рила
IMG_2512.JPG (175.52 KiB) Прегледано 1321 пъти
IMG_2511.JPG
Рила, с язовир Искър
IMG_2511.JPG (240.93 KiB) Прегледано 1335 пъти
IMG_2506.JPG
витоша днес...
IMG_2506.JPG (227.92 KiB) Прегледано 1320 пъти
Последна промяна ЧичоНики на Нед Окт 15, 2017 9:39 pm, променена общо 1 път
ЧичоНики
 

Лозенската Планина, примерен маршрут

Мнениеот ЧичоНики » Нед Окт 15, 2017 9:29 pm

Ето днескашното каране на картата. Лозен - Пасарел - обратно до билото - пак Пасарел - прибиране в Лозен. Около 31 км. С две почивки. За кило грозде, ей такова голямо и много вкусно, от площада на Пасарел и вторият път за 3 сладоледа с 2 колички, че зе да сваршва горивото...

Прикачил съм и снимка от вчерашното каране. Вчера направих опит да стигна до Габра, но след 5-атата непроходима локва, реших, че Пасарел е единственото решение.
Прикачени файлове
IMG_2510.JPG
IMG_2510.JPG (277.43 KiB) Прегледано 1356 пъти
IMG_2508.JPG
IMG_2508.JPG (194.55 KiB) Прегледано 1347 пъти
ЧичоНики
 

Re: Лозенската Планина

Мнениеот ЧичоНики » Пет Окт 20, 2017 9:44 pm

Опа.

Мисля утре и в други ден да покарам малко на Лозенската. :bowdown:

Карам по 5-6 часа с почивките. Гледам поне 30 км да врътна. Към обяд ходя обикновенно. 13:00-13:30. Ама тоя път мисля да ида и по-рано, поне с час, ако може и два дори, че да се поврътя повечко време горе... :eek3:
ЧичоНики
 

Re: Лозенската Планина

Мнениеот ЧичоНики » Съб Окт 21, 2017 11:15 pm

IMG_2526.JPG
1. яз. Пасарел. 2. Пасарел (за грозде). 3. Спагетити при жиците. 4. Пакя къде Германският манастир.
IMG_2526.JPG (277.98 KiB) Прегледано 1256 пъти
Чичо Ники днеска кара в Лозенската Планина. Беше много много красиво. Той одобри денят. Високо при тава...

Сега Чичо Ники е много изморен. Кара 36 км, като отсечката между Германският манастир и лозенският параклис ли е, манастир ли е, над стрелбището дето е, та направо го изцеди! Буквално!

Пръво, се бута нагоре, от Гермаският, напряко към Лозенският. Чичо Ники кара еколело и да бута е голям срам! Но, не ще да връви еколелото му. Много е стръмно! и Нагоре и после Надоле! Толкова е стръмно надоле къде Лозен, че Чичо Ники щеше да падне 2-3 пъти, бутайки си колелото надоле...

Чичо Ники НИВГИШ ПОВЕЧЕ нема да мине от там! Докато е жив!

Иначе, днес Чичо Ники видя цели ТРИМА колоездачи! Това е ЧУДО! Двама бутаха от Лозен към старият път към Пасарел. Третият мина транзит през центъра на Пасарел, докато Чичи Ники преяждаше с убаво грозде (снимал е, ама утре снимкити, сега ще да спи!).

Чичо Ники беше щастлив. Много при това. Отиде пръво до язовир Пасарел. До моста. Направи си селфи. Самовлюбен е. Секи си има недостатък некъв. Тава му е единственият, на Чича ви Ники. После се отби за две огромни чепки с грозде. Изяде ги на пейката пред пощата. На припек.

От там с пълен стомах пое към Лозен. Горе на спагетите при жиците, реши да се повози още малко, че беше направил само 24 км до момента, а минимума, който си беше поставил беше 30 км. И пое за прави пат по пакя къде манастира на Герман. До самият манастир, освен падналите огромни клони, нищо друго не го дразнеше. Много приятно спускане от спагитити до Германският манастир.

И настъпи момента на голямата грешка на Чичо Ники. Той реши, на база приятното каране от Пасарел до Германският манастир, че и тази отсечка, до Лозенският тир, ще е еквивалентно забавна... Но се оказа неправ. Голяма грешка направи Чича ви Ники...

Утре майче пак щял да кара. Въпреки, че е като крак от маса в момента и направо се хвърга да спи...
Прикачени файлове
IMG_2527.JPG
Грешката на Чичо Ники. Червеният отрязък - забравете го!
IMG_2527.JPG (265.76 KiB) Прегледано 1219 пъти
ЧичоНики
 

Re: Лозенската Планина

Мнениеот ЧичоНики » Нед Окт 22, 2017 11:39 am

Чичо Ники отива на Лозенската да кара, че времето е много убаво! Малко е като вдървен, от вчера, но ще се хвърли на баирити на спорт и турбо. Ще гръмнат и двете батерии сигурно. Няма значение! Стар е вече. Трябва да се не аби, много...
ЧичоНики
 


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта