Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Мнениеот pimpf » Вто Юли 18, 2017 10:07 am

Здравейте,
Както никога имам на свое разположение целия уикенд и искам да го използвам да направя някакъв маршрут с преспиване в някоя хижа. За съжалние точно този уикенд не намерих нищо организирано (за разлика от следващия, в който има 4). Ориентирах се към Централен Балкан, но няма проблем да е и другаде. Четох и търсех из нета и не е като да няма, но или са стари, или еднодневни или аз нещо не се ориентирах. Та с две думи - търся нещо такова
- Сутринта рано отивам с колата до точка А. (от София) Въртя цял ден (нагоре, нагоре, а може и малко надолу). Тук има момент, че трябва да оставя колата някъде за двата дена и все пак не е зле да не е насред нищото, т.е. места като паметника на Беклемето не стават.
- Спя някъде, на легло задължително. Няма да си вземам спален чувал, а пък палатка и нямам.
- На другия ден въртя и въртя (най-вероятно повече ще спускам). Стигам отново до точка А.

Има възможност да тръгна и в петък ранния следобед и да го направя с две преспивания. Предпочитам пътеки и черни пътища, но не ме е срам да карам и по бетон/асфалт. Радвам се на добра физическа подготовка, така че качване в рамките на 2000-2500 метра не са проблем, както и разстояния 60-70км. Предпочитам да въртя отколкото да бутам дори и да коства удвояване на дължината. За спускането също нямам проблем. Ще ползвам мекица за по-голяма веселба.

Благодаря предварително.

п.с. Ако се сещате за такъв ще се радвам дори да напишете основните пунктове - ще намеря останалото.
pimpf
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 9:57 am

Re: Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Мнениеот MartinBG » Пет Юли 21, 2017 4:57 pm

Ако не ти е проблем да караш по един и същ маршрут и в двете посоки, мога да ти препоръчам това: гр. Велинград - Беглика - Сърница - (около яз. Доспат, не по асфалта!) - Доспат (спане) и после наобратно. По около 80км във всяка посока, почти всичките по черно, като има прилично катерене (преди Сърница) и продължителни, но не особено технични спускания. Караемо е на 100%. Минава се и за един ден, но си е каране от тъмно до тъмно :)
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Мнениеот georgievgi76 » Пет Юли 21, 2017 5:16 pm

Колата я елиминирай,с влак може да се превозва колело за 2 лева ,а до гарата може с колата да отидеш.
georgievgi76
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2017 7:17 pm

Re: Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Мнениеот pimpf » Нед Юли 23, 2017 9:55 pm

georgievgi76 написа:Колата я елиминирай,с влак може да се превозва колело за 2 лева ,а до гарата може с колата да отидеш.


Я дай повече инфо - къде се качва колелото и кой го гледа? Инак влака е идея за друго пътуване, което няма да започва и свършва в една точка.

За този уикенд го измислих, не съм направил 160км, но на денивелация го докарах.
pimpf
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 9:57 am

Re: Съвет за двудневен, кръгов маршрут

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юли 24, 2017 7:44 am

За съжаление вече аз поне не знам кои влакове имат товарен вагон отпред. Буквално са единици тези композиции. Обаждал съм се да питам на информация - нищо не ногат да ми кажат. Дано сега не е така.. Естествено там е най-удобно да се държат.
В общия случай - влак без товарен вагон - аз бих се надявал то поне да е такъв с купета. Кууото отива най-отзад като го връзвам/заключвам с катинар за последните врати. Примерно моят катинар е с перфектната дължина за целта, защото едва ли не си увисвам велосипеда на него и го държи неподвижен. А кой го гледа - само ти :)

Говорейки за теснолинейка - там или със същата схема отзад, или в тоалетната. Качвали сме се с приятели, група от 5-6 човека, там се събират 2 :D Имаш ли билет т.е. редовен ли си, кондукторите специално на теснолинейката са разбрани хора. На мен лично никога не са ми правили проблеми, а съм си превозвал велосипеда с нея може би около 30-тина пъти за последните години. Оценяват че отиваш някъде на.. далече и не случайно използваш именно теснолинейка.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта